TP #151 - Zapowiedź Eventu

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #151 - Zapowiedź Eventu

Post autor: Ethelnalen »

UWAGA! Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Postęp po przenosinach

Na serwerze zostały mi już do naprawienia tylko dwie główne rzeczy:
- przywrócenie małych dziennych backupów z danymi graczy - aby były pod ręką do sprawdzenia pomyłek etc
- przywrócenie statystyk i logów yenów - musiały zostać wyłączone bo na nowym serwerze przestały działać, także będę musiał pozmieniać trochę kodu do nich
- dokończenie forum - no ale to nie ja robię tylko Oak. Z tego co widzę działa już tworzenie konta forum po zarejestrowaniu

Ankieta z poprzedniego Tygodnika i zapowiedź eventu

W poprzednim Tygodniu przeważająca większość głosów była za Legendami i eventem. Kilka osób napisało też parę prawidłowych uwag, więc postaram się skupić na tych obu rzeczach teraz. Event nie będzie ogromnym eventem ale postaram się zrobić coś unikalnego i przyjemnego. Co do daty, odbędzie się on w drugiej połowie lipca i będzie połączony z coroczną Loterią, o którą już kilkanaście osób mnie pytało. Do czasu robienia eventu i po evencie będę robił Legendy.

I proszę nie pytajcie mnie "kiedy x", każdy co chwilę zadaje to pytanie o różne rzeczy, a naprawdę mam cały stos planów i zmian. Tylko muszę je robić po kolei, na razie będą to legendy i event. Po Legendach zobaczymy co dalej.

Uaktualniony Projekt o Legendach

Napisałem od nowa wątek na temat tego, jak będą wyglądały Legendarne Polowania. Główny koncept został oczywiście ten sam ale uzupełniłem wątek o sporo szczegółów. Jeśli czytaliście poprzednią wersje, dałem w każdym akapicie informację, czy się on zmienił czy nie w porównaniu z poprzednim. A jeśli ktoś w ogóle nie czytał o co chodzi z Legendami, tym bardziej ma na to teraz idealną okazję. Link do wątku: viewtopic.php?f=42&t=83707

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- Legendarne Polowania - viewtopic.php?f=42&t=82881
- symulator walk do lepszego balansowania i określania trudności Legend
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola

Pytania i odpowiedzi

---- trochę za późno na szukanie -----
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Edwis

Re: TP #151

Post autor: Edwis »

Czyli jednak jest tygodnik!:D
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Skunk

Post autor: Skunk »

Rozumiem, że do startu ligi jeszcze trochę czasu zejdzie i jest sporo rzeczy do zrobienie, sprawdzenia i z balansowania przed jej wprowadzeniem. Zastanawiam się czy była by możliwość włączenia walk między sezonowych + z aktywnymi modułami. Myślę, że mogło by to przerwać rutynę klikania dla części osób i dało możliwość pobawienia się z modułami walki. W przypadku wystąpienia jakiś baboli nawet nic na razie nie trzeba by było robić bo i tak czekamy na moduły 3, a mogło by to dać wstępnie informacje z czym jest problem, co działa, a co nie.

blue7

Post autor: blue7 »

Skunk pisze:
27 cze 2020, o 11:05
Rozumiem, że do startu ligi jeszcze trochę czasu zejdzie i jest sporo rzeczy do zrobienie, sprawdzenia i z balansowania przed jej wprowadzeniem. Zastanawiam się czy była by możliwość włączenia walk między sezonowych + z aktywnymi modułami. Myślę, że mogło by to przerwać rutynę klikania dla części osób i dało możliwość pobawienia się z modułami walki. W przypadku wystąpienia jakiś baboli nawet nic na razie nie trzeba by było robić bo i tak czekamy na moduły 3, a mogło by to dać wstępnie informacje z czym jest problem, co działa, a co nie.
Potwierdzam, są mega potrzebne PW, więc jakieś walki między sezonowe wypadałoby w najbliższej przyszłości zrobić.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: TP #151 - Zapowiedź Eventu

Tak, serwer nie działał dzisiaj na 2 godziny od około 1 w nocy. W skrócie znowu wystąpiło zapętlenie kodu na skutek mojej poprawki błedu, który odblokował czyszczenie jednych danych przez co była ich masa do wyczyszczenia z ostatnich miesięcy, przez co cron za długo czekał i z jakiegoś powodu restartuje wtedy plik, co jeszcze bardziej obciąża bazę i wszystko spowalnia, blablabla po co ja to opisuję.

Tak czy inaczej to jednorazowy problem. Będę chyba musiał dodać ogólny failsafe dla każdego resetu nocnego, który nie będzie pozwalał wykonać kodu wewnątrz tych plików częściej niż raz dziennie, bo takie jednorazowe większe zestawy danych do przerobienia mogą się z kolei czasami zdarzyć.

PS: Możecie mieć jedno dodatkowe zadanie dzienne przez to, nie zdziwcie się.

grz22

Post autor: grz22 »

Wszystkie powiadomienia zostały skasowane ( tylko na głównym) i z tego co widze na czacie jest to problem u wielu graczy + z tego co ludzie piszą na czacie jest problem z dopalaczami

Kaziu026

Post autor: Kaziu026 »

Mi przelosowało 3 zupełnie inne nowe zadania, powiadomienia wszystkie SOM.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Zmienię jak są kasowane powiadomienia żeby uniknąć takiego błędu w przyszłości. Ale no to tylko powiadomienia, nie są robione dzienne kopie zapasowe ich ani nic takiego.

Ririn

Post autor: Ririn »

Jeśli chcesz zrobić event w drugiej połowie lipca to masz jeszcze czas na przemyślenie tego co pisałem w poprzednim tygodniku o tym,że jeśli będą jakieś poki do wygrania (a pewnie tak będzie ) to daj do wyboru dla chętnych same wpisy poków do kolekcji bez ich dodawania im do rezerwy ( 2-3-4 - czy tam ile uznasz za dobrą liczbę ). Jeszcze jedno co do tych wpisów to oczywiście bez legend no i może bez evo eevee bo to tez wyjątkowy pok.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

Przecież będzie można już zdobyć chybakażdego pokemona.

ODPOWIEDZ