Aktualizacja: 10-lecie PokeLife

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Aktualizacja: 10-lecie PokeLife

Post autor: Ethelnalen »

10-lecie PokeLife

PokeLife jest aktywne już od pełnych 10 lat! Mieliśmy w tym czasie sporo wzlotów i prawda, również kilka upadków. Ale mimo wszystko gra przetrwała i nadal sobie dobrze radzi, nawet w obecnym klimacie gier. Co uważam za spore osiągnięcie, które oczywiście nie byłoby możliwe bez Waszego, graczy, wsparcia. Także dziękuję wszystkim i napisanie tego wyczerpało mój limit pisania tego typu rzeczy na następne 10 lat. Także trzymam kciuki żebyśmy się spotkali tutaj i za kolejne 10 lat.
Przejdźmy jednak do świętowania! Dzisiaj dodaję pierwsze parę rzeczy, które z pewnością się Wam spodobają. Ale po kolei:
• każdego dnia od 2 do 30 września włącznie, za samo zalogowanie się do gry otrzymacie do Plecaka 3 Eventowe Napoje Energetyczne!
• od 2 do 30 września włącznie nie mogą się wylosować negatywne dzienne wydarzenia
• od dzisiaj do 9 września włącznie możecie zapisać się do Wielkiej Loterii! Zajrzyjcie do zakładki Miejsca -> Loteria aby dowiedzieć się więcej. Tym razem z okazji 10-lecia w Loterii jest więcej dużych nagród! Nagrody będą rozlosowane 10 września.
• przypominam że każdy gracz może zapisać się do Loterii tylko jednym kontem
• dodany został Szary styl kolorystyczny! Tak, to ta mała niespodzianka. Od dawna pytaliście o ciemniejszy styl, aby wygodniej się grało w ciemności. W zakładce Inne -> Konto możecie teraz wybrać styl Dark-Gray. Jak nazwa wskazuje, wszystkie kolory w nim są w odcieniach szarości. Zrobienie tego wymagało sporo zmian w kodzie różnych stron, więc możliwe że pominąłem jakieś rzadziej używane elementy, dlatego ten styl jest w wersji beta. Jeśli będziecie mieli jakieś sugestie co do zmian w tym stylu, piszcie od razu! Niestety sporo grafik nadal ma białe tła, ale to już zmiana na inny czas.

Ale to nie wszystko!

Na powyższym świętowanie 10-lecia się jednak nie kończy! We wrześniu będę jeszcze dodawał inne aktywności, czyli:
• 6 września (lub 13) - dodatkowa niespodzianka, możecie chcieć zachować na nią trochę Poszlak
• 10 września - zostanie włączona promocja na Eventowe Napoje Energetyczne. Odłożyłem ją na trochę później, żeby najpierw skończyła się promocja na zestaw Aloli
• 13 września - dwutygodniowy event w Dziczach
• 24 lub 25 lub 26 września - przeprowadzę mały quiz o Pokemonach na Discordzie PokeLife

PS: Podobno wpisanie 10LATPOKELIFE gdzieś coś robi no ale kto by czytał koniec ogłoszenia na forum.

10-lecie PokeLife część 2

Od dzisiaj do końca września możecie wziąć udział w nowym, ograniczonym czasowo Legendarnym Polowaniu na Mew! Polowanie to działa tak samo jak wszystkie inne Polowania. Jedyną różnicą jest to, że będzie ono powracało tylko na pewne eventy, wiec nawet jeśli nie uda się Wam złapać Mew do końca września, kiedyś będziecie mieli kolejną szansę!

A dla wszystkich graczy, nawet tych którzy nie doszli jeszcze do poziomu Legendarnych Polowań, mam bonus do doświadczenia. Do końca września Wasze Pokemony będą zdobywały o +50% więcej doświadczenia z walk w Dziczy.

10-lecie PokeLife: Piniaty w Dziczy

Od dzisiaj do 26 września włącznie trwa event w Dziczy! W każdej z Dziczy możecie znaleźć jeden z czterech kolorów Piniat. Każda z tych piniat ma inne nagrody, więc posprawdzajcie czego najbardziej potrzebujecie! Piniaty są stałe - każda Dzicz ma jeden kolor Piniaty przypisany na stałe aż do końca eventu. Możecie z nich zdobyć różne przedmioty, a także eventową monetę. Ta Srebrna moneta może być następnie wykorzystana aby otworzyć specjalną, Złotą Piniatę w Dziczy Weekendowej!
Każda znaleziona danego dnia piniata )z wyjątkiem Złotych) zmniejsza szansę na znalezienie następnej. Znalezienie 10 sztuk powinno być osiągalne dla średnio zaawansowanych graczy. Szansa powyżej 10 piniaty zaczyna bardzo mocno maleć. Miłego szukania!

Przypominam również o nadal trwających aktywnościach:
• do końca września możecie kupić Eventowe Niebieskie Napoje po promocyjnej cenie 50 PZ
• do 17 września możecie jeszcze odebrać nagrody z Wielkiej Loterii - nawet jeśli nie wygraliście, otrzymacie nagrodę pocieszenia
• do końca września jest również aktywne Legendarne Polowanie na Mew oraz bonus doświadczenia w Dziczy
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Aktualizacja: 10-lecie PokeLife część 1

Gra została włączona.

Gniot

Post autor: Gniot »

A ja bym czytał koniec ogłoszenia ;)

mademyday
Facebook: Śląsk

Post autor: mademyday »

Dałbyś kod na jakieś poszlaki xD

Smarek

Post autor: Smarek »

Wpisz gdzieś w środku ten kod, to ludzie zaczną czytać ogłoszenia :pepehide:

Awatar użytkownika
ramen

Post autor: ramen »

Mógłbyś dodać promocję do kupowania PZ z okazji 10-lecia np. dostaje się 50% więcej PZ przy zakupie .

Kriz1998

Post autor: Kriz1998 »

Daj moze opcje kupienia 6-9 poszlak w przyszlym tygodniu, bo ludzie juz wykorzystali i glupio by bylo, żeby nie mogli skorzystać ze świętowania :D
chyba że wsytarczy 6, które można mieć co tydzien to nieważne

Trudno uwierzyć, że mamy już 10 lat :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

Proponuje wstawić jakieś ciekawostki, statystyki, screeny, wspomnienia graczy przy pustych wyprawach

moras

Post autor: moras »

słabe te 10 lecie, dałbyś jakiś bonus do łapania albo expa

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

moras pisze:
2 wrz 2021, o 10:58
słabe te 10 lecie, dałbyś jakiś bonus do łapania albo expa
czemu, a po co to komu, dlaczemu.

Bolpeth

Post autor: Bolpeth »

Ethelnalen pisze:
1 wrz 2021, o 14:30
Jeśli będziecie mieli jakieś sugestie co do zmian w tym stylu, piszcie od razu! Niestety sporo grafik nadal ma białe tła, ale to już zmiana na inny czas.
Witam :) Nie chciałbym już w pierwszym poście wyjść na marudę, ale pewne poprawki by się przydały... więc pewnie na marudę wyjdę.

Po pierwsze - wydaje mi się, że jest za duży kontrast między tym śnieżnobiałym tekstem a tłem - zwłaszcza tym najciemniejszym. Wprawdzie ciemniejsze tło spełni swoją rolę i ułatwi grę wieczorami, ale czytanie białego tekstu na bardzo ciemnym jest równe męczące dla oczu, co granie na jasnym tle. Niby nie ma dużo czytania w grze, ale można by rzec, że zamieniamy jedynie większe zło na odrobinę mniejsze. Tutaj malutkie porównanie między tym, co czyta się przyjemnie, a tym co jednak odrobinę męczy oczy: https://i.ibb.co/1fPS5sZ/001.jpg. Nie wiem jak według Was, ale według mnie różnica jest zauważalna.

Po drugie - można by pomyśleć o jakimś szybkim przełączniku motywu, np. przy ikonkach powiadomień/raportów/wiadomości. Wydaje mi się, że ktoś wchodzący na telefonie chciałby wieczorem jak najmniej pracować na tym jasnym, więc maksymalne ułatwienie dostępu do szybkiej zmiany motywu byłoby chyba wskazane. Ja na przykład często przełączam się między komputerem i telefonem - dla mnie możliwość szybkiej zmiany mogłaby być przydatna i nie musiałbym co chwilę latać do opcji konta. Coś w ten deseń: https://i.ibb.co/t4WBxFV/002.jpg - przycisk szybko przełączający między wybranym przez użytkownika kolorem jasnym, a ciemnym. Oczywiście można przycisk umieścić w jakimkolwiek innym miejscu, tak żeby był możliwie najbardziej pod ręką.

Na koniec parę słów na temat tego, dlaczego mogłaby być przydatna. Otóż mogłaby być przydatna, ale cała Twoja praca jest mi zupełnie niepotrzebna prawdę mówiąc :P Dlaczego? Ano dlatego, że Opera na Androida (a takowej używam) posiada wbudowaną funkcję trybu nocnego. Tryb ten automatycznie zamienia wszystkie jasne elementy tła na ciemne, dodatkowo implementując odpowiednią temperaturę barw - właśnie po to, żeby oczy się nie męczyły w nocy. Polecam WSZYSTKIM, bo nie trzeba czekać na administratorów stron, tylko wszystko dzieje się samo według schematu, który sami sobie ustalamy - sami decydujemy, w jaki sposób strony są przyciemnione, dodatkowo nakładamy filtr barwy ciepłej/zimnej i nie musimy się nikogo prosić żeby w końcu było ciemno i kojąco dla oczu ;) Można nawet ustawić harmonogram, że tryb nocny będzie aktywowany w konkretnych godzinach. Chrome na Androida też kiedyś wspierał funkcję trybu nocnego, ale z poziomu Opery była o wiele łatwiej dostępna i lepiej konfigurowalna.

Awatar użytkownika
neptyk

Post autor: neptyk »

Witam wszystkich :)

Nie udzielam się często na forum ale taka okazja jak 10 lat gry nie zdarza się codziennie. Jako jeden ze starszych stażem (i pewnie wiekiem też :p ) graczy, który pamięta za pewnie wszystkie wzloty i upadki o których pisał Ethelnalen , chciałbym podziękować wszystkim osobą które przez ten czas angażowały się w rozwój i utrzymanie gry. Na przestrzeni tych 10 lat gra zrobiła moim zdaniem ogromy progres. W tym czasie grałem w wiele różnych gier online, z którymi jednak prędzej czy później kończyłem definitywnie a PokeLife ma to coś dzięki czemu ja, i pewnie wiele innych osób z długim stażem, chętnie wracają i znajdują czas nawet pomimo rosnącej liczbie obowiązków w życiu.

Pozdrawiam wszystkich i życzę kolejnych 10 lat :)

Ririn

Post autor: Ririn »

Wszystko fajnie wyszło ale mam dwa pytania.
1.
Ethelnalen pisze:
1 wrz 2021, o 14:30

• od 2 do 30 września włącznie nie mogą się wylosować negatywne dzienne wydarzenia
Skoro możesz wyłączyć negatywne wydarzenia na miesiąc , to nie możesz w ogóle wywalić spokoju (dnia bez trenerów ). Bo na co to komu :)

2. Pisałeś gdzieś tam na discordzie ,że dałeś małą szansę na wylosowanie się own tempo na rockruffie. Tak działa to,bo sam takiego znalazłem ale co jeśli wejdą shiny i ktoś będzie chciał formę zmierzchu i będzie grupa shiny powiedzmy ta maksymalna ilość i żaden nie będzie miał own tempo? To co będziemy musieli czekać na kolejną grupę , itd itd ?

Coolio

Post autor: Coolio »

@Ririn
Ethel spokoju nie skasuje bo... W sumie to nie wiem bo nigdy mi nie odpisal ale proponowalem to juz ze 20x xD Zasade zdobywania twilighta zostawilbym taka sama jak jest teraz. Maly % szans i niech sobie bedzie rarem :D

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Gra została włączona.

triko

Re: Aktualizacja: 10-lecie PokeLife

Post autor: triko »

jeśli chodzi o polowanie na mew to masz zamiar dodawać opis polowania na wiki za jakiś czas? czy będziesz cyklicznie zmieniał region mitycznego pokemona do złapania na polowaniach?

ODPOWIEDZ