Błąd zwiazany z liczba dni

Qarnes

Błąd zwiazany z liczba dni

Post autor: Qarnes » 6 sty 2020, o 19:51

Witam
Mam problem 14 grudnia nawet mam screen miałem 303 dni będąc zalogowanym w grze dziś kumpel że stowa powiedział. Okazuje się że dziś mam 378 dni ale nie dostałem za to punktów max pa.
Pozdrawiam
Qarnes

Kazetsu

Re: Błąd zwiazany z liczba dni

Post autor: Kazetsu » 6 sty 2020, o 20:01

Dokładniej ujmując coś się porąbało z osiągnieciem PokeManiac, mój przykład dobitnie to pokaże:
Uzasadnienie z mojego konta: Data rejestracji konta: 2018-12-29
A tu osiagniecie: Ilość dni, w których zalogowano się do gry: 549 / 730
Jakim cudem majac rok i tydzien od zalozenia konta, mam przy tym 549 dni logowania? xD
I nie dodalo mi to MPA, w czym jest największa bolączka tego błędu

vvss2

Post autor: vvss2 » 6 sty 2020, o 20:14

Ja mam 951 dni co by sugerowało, że 1095 (3 lata) dni będę miał 1 czerwca, podczas gdy konto założyłem pod koniec sierpnia 2017r.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 6 sty 2020, o 20:27

Ugh, widzę że to przez ograniczenie logów. Ograniczyłem w niej jedną rzecz, żeby aktualizowała się co pół minuty a nie przy każdym kliknięciu, więc jeśli ktoś grał dokłądnie o północy, nowy dzień mógł się kilka razy naliczać. Dam radę to poprawić dla części kont (od daty wprowadzenia dokładnego zapisywania daty rejestracji) ale starsze konta będą miały nadmiarowe dni.
Tylko muszę znaleźć kiedy wprowadziłem to dokładne zapisywanie daty rejestracji.

EDIT: Dobra, mam viewtopic.php?p=623305#p623305 Ale to już jutro zrobię, dzisiaj poprawiłem tylko ten błąd.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Qarnes

Post autor: Qarnes » 6 sty 2020, o 22:53

@ethelnalen myślę że to się stało przy okazji wprowadzenia wiśni bo jeszcze pamiętam że 29. 12 sprawdzałem ile mam dni i czy sprawdzę czy da się wbić 100 przed upływem roku grania. Może wszedł jakiś spaghetti code przy okazji przywracania ilości z sierpnia. Bo wcześniej naliczało dni prawidłowo

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 7 sty 2020, o 00:28

Qarnes pisze:
6 sty 2020, o 22:53
@ethelnalen myślę że to się stało przy okazji wprowadzenia wiśni bo jeszcze pamiętam że 29. 12 sprawdzałem ile mam dni i czy sprawdzę czy da się wbić 100 przed upływem roku grania. Może wszedł jakiś spaghetti code przy okazji przywracania ilości z sierpnia. Bo wcześniej naliczało dni prawidłowo
Nie pamiętam kiedy robiłem tą optymalizację ale nie. Jak już napisałem, znalazłem już powód dlaczego tak się działo.

Kazetsu

Post autor: Kazetsu » 7 sty 2020, o 11:27

Tak na prawde Ethel wazne abys przywrocil dni tym osobom ktorym MPa za osiagniecie nie weszlo, bo mi Pokemaniac-a zaliczylo a MPa nie dostalem. Tym ktory nie maja takiego problemu to raczej roznicy nie zrobi ;)

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 7 sty 2020, o 14:19

Ale dodawanie MPA z tego osiągnięcia nie wchodziło w zakres błędu? Błąd był tylko z naliczaniem dni, nie z dodawaniem MPA. Jesteście absolutnie pewni, że nie dodało Wam MPA z tego osiągnięcia?

Sam błąd z ilością dni i poziomów Pokemaniaka poprawiłem. Nawet jeśli nie dodało Wam mPA z jednego poziomu, poziom również został cofnięty ale akcje nie zostały odjęte.
Ogólnie cofnąłem ilość dni tylko na kontach, na których ta ilość przekraczała maksymalną możliwą - czyli ilość dni od daty rejestracji. Niestety dla innych kont nie mogłem tego zmienić przez naturę błędu.
1. W najgorszym wypadku nic się nie zmieniło na koncie poza liczbą dni i ewentualnie poziomem osiągnięcia. Dostaniecie mPA za wbicie tego następnego poziomu normalnie.
2. W najlepszym wypadku te 10 PA dodatkowe zostały na koncie i liczą się one jako "wykupione" za PZ ze względu na to jak to jest zapisywane w bazie, a za następny poziom dostaniecie i tak 10mpa.

Wyjątkiem był jeden gracz, któremu musiałem odjąć 20 mPA - inaczej miał by ich ponad limit, ze względu na to, że już wykupił wszystkie mPA za PZ.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 7 sty 2020, o 15:13

Znalazłem jeszcze mój backup niektórych osiągnięć z 14 października 2019 (chyba uruchomienie ligi, dlatego zrobiłem) i wedle nich poprawiłem jeszcze części graczy ilośc dni w osiągnięciach, bo nie mogli wbić od tamtego czasu więcej niż 85-86 dni. Ale tutaj już nie zmieniałem poziomów osiągnięć bo ogromna większość nie miała zmiany.

ODPOWIEDZ