Czy to jest błąd? Mało prawdopodobne pudło.

Awatar użytkownika
Tranek

Czy to jest błąd? Mało prawdopodobne pudło.

Post autor: Tranek »

http://pokelife.pl/raport.php?r=1180193368 - 2 runda. Diglett pudłuje Metal Claw(95 celności bazowej) przy stosunku szybkości 13 do 9. Niestety wzoru na szybkość<=>szansa trafienia nie znamy, więc pozostaje mi zapytać, czy przy tym stosunku szybkości, celność w praktyce nie powinna mieć 100+, czyli pewnego trafienia?
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

Awatar użytkownika
Smarek

Re: Czy to jest błąd? Mało prawdopodobne pudło.

Post autor: Smarek »

każdy pokemon ma jeszcze coś takiego jak uniki
Redaktor naczelny ZTP oraz samozwańczy memiarz.
Przyszły TOP1 trener duchów.
Fan 1 Generacji.
Ulubiony pokemon - Lugia.

Awatar użytkownika
Tranek

Smarek pisze:
17 wrz 2022, o 23:23
każdy pokemon ma jeszcze coś takiego jak uniki
Co do uników sugeruję się tym źródłem https://pokelife.pl/pokedex/index.php?t ... mon%C3%B3w(Kalkulacja celności ataków ze Statystyk)
"celność i uniki każdego Pokemona wynoszą 100. Jeśli gracze nie mają różnicy w odznakach (niektóre zwiększają celność/uniki) oraz nie używają ataków zmniejszających/zwiększających te dwie statystyki, ich iloraz zawsze wynosi 1 więc nie wpływa na celność ataku"
Raport był z hali, Dziki Instynkt(odznaki różnicy nie zrobiły).

Awatar użytkownika
Smarek

Obstawiam, że szansa trafienia nigdy nie wynosi 100%.
Fan 1 Generacji.

Awatar użytkownika
Tranek

Smarek pisze:
18 wrz 2022, o 10:36
Obstawiam, że szansa trafienia nigdy nie wynosi 100%.
Z tego samego źródła:
"5. Maksymalna celność ataku to dwukrotność jego bazowej celności
6. Wyjątki od powyższej zasady:
ataki usypiające mają maksymalną celność 75%"

Biorąc powyższe pod uwagę, to tylko usypiacze mają blokadę.

Przyszła mi w sumie do głowy inna teoria. We wzorze na obrażenia mamy taki fragment 0,27*(A+25) / (O+25). Gdyby do szybkości też dodać po 25, to w przykładzie z raportu mielibyśmy stosunek 38 do 34. W takim przypadku by było znacznie wyższe prawdopodobieństwo, że celność pozostała w przedziale 96-99%. Niestety to tylko spekulacja.

W sumie nie wiem, czemu gracze nie mogą poznać tego wzoru na celność w oparciu o stosunek szybkości. Dzięki informacji o obrażeniach znaleźliśmy mnóstwo błędów i gra na tym skorzystała. Są jakieś negatywne strony udostępnienia takiej wiedzy?

Awatar użytkownika
Smarek

Wzór jest przykładowy i nie znamy wszystkich zmiennych ani stałych, możemy tylko przypuszczać. Nie zanosi się, abyśmy poznali go w całości, to samo ze wzorem na obrażenia zwrotne, który został zmieniony i nieudostępniony (na wiki jest stary wzór).
Fan 1 Generacji.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

Tranek pisze:
17 wrz 2022, o 21:28
http://pokelife.pl/raport.php?r=1180193368 - 2 runda. Diglett pudłuje Metal Claw(95 celności bazowej) przy stosunku szybkości 13 do 9. Niestety wzoru na szybkość<=>szansa trafienia nie znamy, więc pozostaje mi zapytać, czy przy tym stosunku szybkości, celność w praktyce nie powinna mieć 100+, czyli pewnego trafienia?
Heh, ciekawy zbieg okoliczności. Wczoraj poprawiłęm Unburden, bo ktoś coś pisał na Discordzie o nim, chciałem się upewnić czy jest dobrze wszystko i zauważyłem że po zmianie na nowe działanie nie usunąłem starego. A że sam kod przedmiotów był pozmieniany, stare działanie mogło być pomieszane i dawać dziwne efekty.
Także możliwe że to wprowadziło jakiś błąd tutaj.

Inna sprawa że przy takich niskich statystykach mogą zajść różne niedokładności, które spowodują że różnica stat jest mniejsza niż się wydaje. Np. w niektórych miejscach do kalkulacji jest dodawane 5, aby nie było nigdy sytuacji gdzie wyjdzie zerowa statystyka, czy dzielenie przez zero.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

antek15

Post autor: antek15 »

@Ethelnalen a czy jak końcowa celność ataku wynosi 100% lub ponad 100% to pokemon tym atakiem zawsze będzie trafiał czy może też spudłować?

ODPOWIEDZ