Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin
Posty: 7563
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 15:52

Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Ethelnalen »

Nowa Liga

Z dniem dzisiejszym do gry została dodana Liga w nowej formie. O szczegółach przeczytacie poniżej (jeśli ktoś czyta Tygodniki to powinien już o tym wszystkim wiedzieć). Najpierw jednak przypomnienie, że walki w Lidze startują na razie w testowej formie. Możecie normalnie walczyć oraz otrzymywać punkty i nagrody. Możliwe jednak że pojawią się pewne błędy czy niedogodności. Oczywiście postęp w tej Lidze nie będzie się liczył do następnego sezonu - poinformuje Was wcześniej kiedy rozpoczną się przygotowania do niego.

W Nowej Lidze gracze są podzieleni na Ligi jedynie ze względu na poziom. Np. gracz z poziomem 35 będzie w 6. Lidze, a gracz z 100 poziomem znajdzie się w 1. Lidze. Nie ma już osobnnej Ligi dla top 100 graczy oraz nie ma żadnych spadków i awansów - zmiana Ligi następuje wtedy, kiedy zdobędziecie odpowiedni poziom żeby przejść do wyższej Ligi.
Walki w Lidze nie kosztują już PA, za to zużywają Bilety Ligowe, które otrzymujecie co 2 godziny. W skrócie, możecie odbyć maksymalnie 12 walk dziennie (lub 24 co 2 dni, bo taki jest limit posiadanych Biletów).
Po więcej dokładnych szczegółów zapraszam poniżej. Istotna uwaga na koniec: Przez pierwsze 2 godziny możecie nie mieć nikogo do walki w Lidze. Po zapisaniu się do Ligi każdy gracz ma około 2 godziny na dostosowanie swojej Reprezentacji zanim inni gracze będą mogli go zaatakować.


Ligi

Gracze nadal będą podzieleni na Ligi, ale będzie ich 6, a nie 9. Gracze będą podzieleni na Ligi wyłącznie pod względem poziomu trenera. Nie będzie już cotygodniowych spadków/awansów - Ligę zmienicie dopiero, kiedy zdobędziecie poziom kwalifikujący Was do wyższej Ligi.
Podział na Ligi będzie następujący:
1. Liga - poziomy od 100 do 100
2. Liga - poziomy od 91 do 99
3. Liga - poziomy od 76 do 90
4. Liga - poziomy od 61 do 75
5. Liga - poziomy od 46 do 60
6. Liga - poziomy od 31 do 45
I tak, dobrze widzicie - Kryształu również nie będzie. Z nowym systemem punktacji i dobierania graczy nie jest potrzebne oddzielanie top graczy od reszty, bo i tak będą walczyć między sobą w pierwszej Lidze.
Dlaczego taki podział? Aby to gdzie się znajdujecie było jasne i aby umożliwić pewien poziom rywalizacji nawet w niższych ligach, jeśli ktoś po prostu lubi wspinać się w rankingu.


Dołączanie i status

Dołączenie do Ligi będzie możliwe cały czas, nie trzeba czekać na koniec tygodnia. Dołączając wybieracie od 6 do 12 Pokemonów, które będziecie mogli używać w Lidze. Po dołaczeniu inni gracze nie mogą Was zaatakować przez około 2 godziny, żebyście mieli czas ustawić wszystko tak jak chcecie.
Opuścić Ligę również możecie w dowolnym momencie ale nie będziecie mogli ponownie dołączyć do końca tygodnia.
W przypadku nieaktywności, gracz pozostaje w rankingu do 4 tygodni. Można z nim walczyć, wyświetla się w rankingu etc. Po tym czasie zostanie automatycznie wypisany.
Po wypisaniu się i dołączeniu ponownie, zachowujecie swoje punkty, nie są one resetowane.


Pokemony w Lidze

Tworzona jest osobna wersja Pokemonów do Ligi, aby umożliwić Wam większą swobodę w ustawianiu ich. Nadal będziecie mieli dwie zakłądki w Reprezentacji: Domyślna Reprezentacja oraz Reprezentacja na następny tydzień.
Zmiany w Domyślnej Reprezentacji są natychmiastowe. Niezależnie od wersji Pokemona poza Ligą możecie tutaj zmieniać ruchy, kolejność ruchów oraz przedmiot trzymany. Reszta danych będzie aktualizowana codziennie do tych samych wartości co Wasz Pokemon poza Ligą (chyba, że sami wcześniej skorzystacie z przycisku zaktualizowania Pokemona).
Reprezentacja na następny tydzień działa podobnie. W nocy z niedzieli na poniedziałek Domyślna Reprezentacja jest zastępowana tą na następny tydzień. Dodatkową opcją w Reprezentacji na następny tydzień jest możliwość usuwania/dodawania innych Pokemonów. W Domyślnej Reprezentacji nie można tego robić. Czyli zmiana Pokemona na innego nadal odbywa się tylko raz w tygodniu.
Pokemony które posiadacie w Reprezentacji nie mogą zostać sprzedane na Targu ani przeniesione do Przechowalni. Nie można im również zmieniać Natury u Wychowawcy. Jeśli musicie zrobić coś z tych rzeczy, należy usunąć Pokemona z Ligi lub wypisać się z niej.


Bilety Ligowe

Każda walka w Lidze zużywa 1 Bilet. Na początku tygodnia zaczynacie z 6 Biletami, a następnie otrzymujecie 1 Bilet co 2 godziny. Możecie mieć ich maksymalnie 24 na raz, więc warto odbywać walki co te 2 dni.
Bilety powyżej 24 po prostu znikają. Bilety nie przechodzą na następny tydzień, czyli jeśli w niedzielę będziecie mieli np. 12, Ligowy reset ustawi Wam ich ilość na 6.
Bilety regenerują się nawet kiedy nie jesteście zapisani na Ligę. Czyli jeśli ktoś zapisze się we wtorek, będzie miał od razu więcej Biletów.
Biletów nie otrzymujecie między 12:00 a 24:00 w niedzielę.


Walka

Nie ma już wybierania przeciwników. Po kliknięciu przycisku walki, gra wylosuje Wam jednego gracza z Waszej Ligi, z punktacją zbliżoną do Waszej. Macie wtedy 2 minuty na ustawienie swoich Pokemonów do walki i odbycie jej. Jeśli nie zrobicie tego w tym czasie, walka odbędzie się z Domyślną Reprezentacją.
Po wylosowaniu przeciwnika jedyne co możecie zmienić, to które z Waszych zapisanych na Ligę Pokemonów mają walczyć oraz ich kolejność.
Na czas walki zablokowane są wszystkie aktywne zakładki w grze, czyli Aktywność, Dzicz, Hala Wyzwań oraz Legendarne Polowania.
Każda walka nie zakończona do niedzielnego resetu zostanie automatycznie zakończona i gracz otrzyma -10 punktów.
W walce Ligowej broniące się Pokemony mają o 10% większe statystyki.
Z tym samym graczem możecie zawalczyć raz na 20 godzin.


Punktacja

Będę tutaj pisał o punktach, wedle których dobierani są gracze do walk oraz które określają Wasze miejsce w Lidze.
Każdy gracz zaczyna w Lidze z tą samą ilością 1500 punktów. Liczba ta będzie się zmieniać od razu zależnie od tego czy wygrywacie, czy przegrywacie. Wykorzystuję tutaj system glicko2 z pewnymi modyfikacjami. Istotną cechą tego systemu jest dodatkowa wartość, określana jako "niepewność". Bez rozpisywania się oznacza ona tyle, że Wasze pierwsze walki w Lidze będą dawały/zabierały o wiele więcej punktów. Celem tego systemu jest szybsze umieszczenie graczy, którzy dopiero dołączyli na pasujących dla nich pozycjach w Lidze. Więc jeśli z czasem będziecie dostawać mniej punktów za wygrane/przegrane, to właśnie dlatego.
Modyfikacją u nas jest to, że ilość otrzymanych punktów zmieni się zależnie czy to walka obronna, czy to Wy atakujecie - aby walki które Wy rozpoczynacie miały większą wartość.
Czyli:
- atakujący wygrywa - atakujący otrzymuje 100% wartości walki, broniący traci 50% wartości walki
- atakujący przegrywa - atakujący traci100% wartości walki, broniący zyskuje 50% wartości walki
Przykładowo jeśli wygralibyście z graczem w ataku i otrzymali za niego 16 punktów, za tą samą walkę gdzie to on by Was zaatakował zyskalibyście tylko 8 punktów. Te wartości mogą jeszcze ulec zmianie, bo mam pewne obawy że mogą być zbyt wysokie.

Poza tym nadal działają podobne zasady jak w większości systemów tego typu. Czyli otrzymujecie więcej punktów jeśli walczycie z kimś wyżej.
Punkty nie są resetowane podczas trwaniu sezonu. Każdy tydzień zaczynacie z tej samej pozycji, na której byliście w niedzielę.
Na razie nie ma żadnej czasowej utraty punktów (nie są odejmowane co tydzień) ale jeśli będzie zbyt duża inflacja to coś takiego dodam, aby nie zrobiła się zbyt duża przepaść między graczami w Lidze.
Ranking w danej Lidze jest oczywiście zależny od ilości punktów. Osoba z największą ilością jest najwyżej.


Klasyfikacja Generalna

Dla przypomnienia, punkty klasyfikacji to coś innego niż punkty w Lidze.
Pozostaje w dużej mierze niezmieniona. Nadal ma służyć wyłonieniu najlepszych graczy na przestrzeni całego sezonu. Na koniec tygodnia pierwsze 50 miejsc w 1. Lidze otrzymuje od 61 do 110 punktów klasyfikacji. Pozostałe osoby w 1. Lidze otrzymują od 51 do 60 punktów klasyfikacji. W 2. Lidze jest to 41-50 i tak dalej.
Aby otrzymać punkty klasyfikacji musicie mieć odbyte przynajmniej 10 ofensywnych walk w danym Tygodniu.


Nagrody

Co tydzień nadal będziecie otrzymywać określoną ilość Punktów Walki zależną od Waszej Ligi oraz miejsca w niej.
Doświadczenie dla Pokemonów zostanie zastąpione Kapsułkami Doświadczenia. W samych walkach Ligowych nie dostaniecie doświadczenia. Zamiast tego na koniec tygodnia otrzymacie 12 Kapsułek za każdą wygraną walkę ofensywną oraz 6 Kapsułek za przegraną walkę ofensywną. Także rozwijający się gracze jak najbardziej mają po co walczyć w Lidze.
Co do nagród za cały sezon, na razie nie mam tutaj nic do napisania.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Edwis
Posty: 125
Rejestracja: 2 lis 2016, o 20:38

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Edwis »

;o)
26.10.2020- Łasica Krzysiu została na zawsze wysłana do rezerwy
Spoczywaj w pokoju [*]

Mifol
Posty: 56
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:56

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Mifol »

moje poki walczące w obronie to są z zeszłego sezonu ligowego ;P

Awatar użytkownika
Starfire
Posty: 358
Rejestracja: 27 paź 2012, o 18:06

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Starfire »

Hm te dwie minuty może być czasami kłopotliwe, net czasem przytnie i walka stracona.
No i nie każdy pamięta wszystkie podatności i słabości poków, żeby na jeden rzut oka wiedzieć co wystawić :?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

MARV3Lous
Posty: 93
Rejestracja: 8 lis 2018, o 09:41

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: MARV3Lous »

A może by tak dać chociaż możliwość ustawania osobnej specjalizacji na ligę? No chyba, że idziemy w myśl coś kosztem czegoś i albo liga na 100% albo klikanie w dzicz.

Awatar użytkownika
Kyuubi
Posty: 143
Rejestracja: 25 cze 2013, o 00:44

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Kyuubi »

MARV3Lous pisze:
12 kwie 2021, o 21:50
A może by tak dać chociaż możliwość ustawania osobnej specjalizacji na ligę? No chyba, że idziemy w myśl coś kosztem czegoś i albo liga na 100% albo klikanie w dzicz.
No jaki inaczej sens ma spokojny trener? Po to on jest oddzielną specjalizacją a nie bonusem w zupełnie oddzielnym slocie pokedeksu żebyś musiał wybrać czy wolisz lepiej walczyć czy zarabiać :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
VANJIE
Posty: 386
Rejestracja: 2 paź 2012, o 17:07

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: VANJIE »

Może to ja coś źle zrozumiałem, ale w reprezentacji wyświetlają sie przedmioty, ktore dałem poszczególnym pokom jednak w walkach (czy to w obronie czy ataku) używają tych, które mają założone poza ligą.

bartek300
Posty: 720
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 15:26

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: bartek300 »

Dla mnie to nowość i mam pytanie odnośnie tego. Ile walk trzeba odbyć na biletach aby było zaliczone i jaki jest odstęp do kolejnych walk. Przepraszam w razie coś jak nie rozumiem tego . :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

yuuup
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2018, o 16:37

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: yuuup »

2 min na walke to zdecydowanie za malo. Powinno byc minimum 5 min, nie jestem w stanie ustawic wszyskich pokow tak jakbym chcial ... wgl ten pomysl z ograniczonym czasem na walke jest troche nieudany jak dla mnie. Wezmy chociaz sam internet pod uwage. czasem jest zanik polaczenia z gra i nie z wlasnej winy tracimy szanse na uczciwy pojedynek. pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
VANJIE
Posty: 386
Rejestracja: 2 paź 2012, o 17:07

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: VANJIE »

bartek300 pisze:
14 kwie 2021, o 10:02
Dla mnie to nowość i mam pytanie odnośnie tego. Ile walk trzeba odbyć na biletach aby było zaliczone i jaki jest odstęp do kolejnych walk. Przepraszam w razie coś jak nie rozumiem tego . :(
Co 2 godziny dostajesz bilet:

1bilet = 1walka

Żeby dostać PW i kapsułki pod koniec tygodnia musisz odbyć minimum 10 walk.

Jesli to odpowiada na Twoje pytanie 😅

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin
Posty: 7563
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 15:52

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Ethelnalen »

VANJIE pisze:
13 kwie 2021, o 09:16
Może to ja coś źle zrozumiałem, ale w reprezentacji wyświetlają sie przedmioty, ktore dałem poszczególnym pokom jednak w walkach (czy to w obronie czy ataku) używają tych, które mają założone poza ligą.
To był błąd, powinno już dobrze wyświetlać w nowych raportach.
MARV3Lous pisze:
12 kwie 2021, o 21:50
A może by tak dać chociaż możliwość ustawania osobnej specjalizacji na ligę? No chyba, że idziemy w myśl coś kosztem czegoś i albo liga na 100% albo klikanie w dzicz.
Nie, Moduły i Specjalizacja jest jedna na gracza.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

jaskier7
Posty: 47
Rejestracja: 7 lut 2017, o 13:44

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: jaskier7 »

Ethelnalen, a rozważyłbyś zwiększenie czasu na przygotowanie do 5-10 minut?
Tak jak ktoś już pisał, nie każdy zna odporności i podatności na wszystkie typy, a do tego trzeba sobie sprawdzić MS poków, który często nie jest "spójny" z typem poka (dość często wodne poki mają dużo lodowego MS, który kontruje wodne kontry - trawiaste poki).
Wydłużenie czasu pozwoliłoby na nieco pełniejszą i bardziej przymyślaną analizę.

Co do MS / itemów naszych pokemonów: nie powinny być aktualizowane codziennie, a tylko po kliknięciu przycisku / co tydzień, bo jednak trzeba kombinować sporo jak się regularnie chodzi na legendy itd.

Smarek
Posty: 102
Rejestracja: 22 lut 2019, o 17:05

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Smarek »

jaskier7 pisze:
14 kwie 2021, o 14:32
Co do MS / itemów naszych pokemonów: nie powinny być aktualizowane codziennie, a tylko po kliknięciu przycisku / co tydzień, bo jednak trzeba kombinować sporo jak się regularnie chodzi na legendy itd.
* Automatyczne aktualizowanie tych danych odbywa się co około 24h, nie trzeba tego robić ręcznie. Tylko ruchy oraz trzymany przedmiot są osobne dla Pokemona w Lidze

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin
Posty: 7563
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 15:52

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Ethelnalen »

Otworzyłem ponownie Ligę z poprawionymi nagrodami:
- 42 osoby któe weszły wczoraj po resecie - oddałem im te ujemne PW< kilku z nich musiałem przywrócić ilośc PW z backupu z 14 kwietnia. Kapsułek nie zabierałem. Zresetowałem im odbieranie nagrody, możecie ją odebrać teraz w Lidze
- wszyscy inni gracze powinni teraz móc odebrać PW/Kapsułki w Lidze
- punktów klasyfikacji dotyczył ten sam błąd, będą wyzerowane.
- sam błąd za to odpowiedzialny oczywiście poprawiłem
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Shamrock
Posty: 567
Rejestracja: 16 maja 2015, o 11:31

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Shamrock »

Mogę walczyć z graczami z poza przedziału +/- 10, chyba, że ten ranking jest popsuty a jeżeli tak to punkty też nalicza mi z popsutego rankingu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kyuubi
Posty: 143
Rejestracja: 25 cze 2013, o 00:44

Re: Aktualizacja 12-04-2021: Nowa Liga

Post autor: Kyuubi »

Shamrock pisze:
20 kwie 2021, o 21:33
Mogę walczyć z graczami z poza przedziału +/- 10, chyba, że ten ranking jest popsuty a jeżeli tak to punkty też nalicza mi z popsutego rankingu.
Możesz walczyć z graczami z przedziału +/- 10, ale pomijając przy tym tych z którymi już walczyłem w przeciągu ostatnich 20 godzin. Czyli realnie to troche więcej niż +-10
Obrazek

ODPOWIEDZ