Aktualizacja 15-01-2021: Minievent oraz Balans walk

Awatar użytkownika
Sandafiel

Re: Aktualizacja 15-01-2021: Minievent oraz Balans walk

Post autor: Sandafiel »

PanTibian pisze:
28 sty 2021, o 12:11
Nagrody z legend to trzeba znerfić i to szybko. Zrobiłem tylko 50 polowań, a już dostałem po pokeboxie z legendami kanto i jhoto oraz 2 mistyczne jagody. Nie mówiąc o tym, że w tym tygodniu 3 sleeptalki i 2 stone edge mi wylosowało.
Proponowałbym po 0.25% na pokeboxy oraz na mistyczną jagodę 0.1%, oraz dać możliwość wystawienia na targu mistycznej. Ponieważ za niedługo w takim tempie TM nie będą mieć żadnej wartości, to właśnie taka jagoda z bardzo niską szansą dropu i możliwością handlu byłaby czymś kuszącym i przyciągałaby ludzi do polowań jak już wydropią wszystkie pokeboxy.
Bo ty masz farta, RNG cię kocha to innym znerfić szansę. Ja mam 93 polowania, a boxa dalej brak (jagoda wpadła tylko na co mnie to), są ludzie co mają po 120 polowań i dalej brak boxa. Ale ty zdobyłeś, to inni już mogą mieć dużo mniejszą szansę. Za dobre rzeczy dropisz to może nie bierz udziału, tym sposobem spowolnisz spadek wartości TM.

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Można by rozważyć np. zmniejszanie szansy na box z każdym zdobytym. Powiedzmy zwiększyć na 1 shiny box, a dalej po trochu zmniejszać. By nie marudzili Ci, którzy zdobyli dwa boxy i nie chcą mieć zmniejszonej szansy na swój ulubiony, mogłoby być: 1-szy box-1,5%, 2 i 3 boxy po 1%, a potem coś w przedziale 0,5%-0,8%.

EDIT: ewentualne wzrost szansy o 0,02% z każdym udanym polowaniem, w którym nie otrzymaliśmy boxa. Wiadomo- chodzi mniej więcej o to, co z łapaniem legend. Dla wielu osób shiny boxy są ważniejsze niż legendy.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2021, o 13:41 przez Tranek, łącznie zmieniany 2 razy.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

Awatar użytkownika
VANJIE

Post autor: VANJIE »

W sumie skoro pojawił się już temat rosnącej ilości tmów warto by było się w końcu określić - albo łuski albo tm z legend. Pojawia się w grze coraz większa ilość tm - są łatwo dostępne ze względu na ilość i cenę, mamy też łuski, które redukują nam zapotrzebowanie na tmy, bo wystarczy nam jeden na poka i potem już tylko przypominanie. Skutkiem tmów jest coraz więcej a potrzebujemy ich coraz mniej.

PanTibian

Post autor: PanTibian »

Sandafiel pisze:
28 sty 2021, o 13:13
PanTibian pisze:
Nagrody z legend to trzeba znerfić i to szybko. Zrobiłem tylko 50 polowań, a już dostałem po pokeboxie z legendami kanto i jhoto oraz 2 mistyczne jagody. Nie mówiąc o tym, że w tym tygodniu 3 sleeptalki i 2 stone edge mi wylosowało.
Proponowałbym po 0.25% na pokeboxy oraz na mistyczną jagodę 0.1%, oraz dać możliwość wystawienia na targu mistycznej. Ponieważ za niedługo w takim tempie TM nie będą mieć żadnej wartości, to właśnie taka jagoda z bardzo niską szansą dropu i możliwością handlu byłaby czymś kuszącym i przyciągałaby ludzi do polowań jak już wydropią wszystkie pokeboxy.
Bo ty masz farta, RNG cię kocha to innym znerfić szansę. Ja mam 93 polowania, a boxa dalej brak (jagoda wpadła tylko na co mnie to), są ludzie co mają po 120 polowań i dalej brak boxa. Ale ty zdobyłeś, to inni już mogą mieć dużo mniejszą szansę. Za dobre rzeczy dropisz to może nie bierz udziału, tym sposobem spowolnisz spadek wartości TM.
To nie zmienia faktu, że niedługo i tak dropniesz, bo 1% to jest bardzo dużo. Ta gra ma może 300 aktywnych kont na 100 lvl. Niedługo będzie pełno pollegend, których nie można sprzedać i bezwartościowych TM'ów. Po co będziesz wtedy chodził na to polowanie? Będzie tak samo beznadziejne jak stowarzyszenia, które wszyscy rozbudowali do maksymalnego poziomu w parę tygodni a teraz to nawet szkoda wchodzić w te zakładkę, bo nie ma co tam robić (nie to, co na początku, człowiek godziny nie odpuścił, żeby materiałów nie zbierać). Jedynie napić się fontanny i raz na jakiś czas zmienić zniżkę.
Wprowadzenie bardzo niskiej szansy na mityczna jagodę oraz możliwość handlu nią sprawi, że takie polowanie może być zawsze opłacalne i ciekawe.
Teraz jeszcze tego nie czuć tak bardzo, bo ciągle czekamy na legendy hoen, sinoh unova i kalos. Ale później co? Aola będzie pewnie za 3-4 lata o ile w ogole będzie.

Ririn

Post autor: Ririn »

PanTibian pisze:
Jpd. Jak Ci się nie podoba, że masz szczęście to może przestań grać i marudzić co chwilę. To że Tobie coś lepiej leci a innym słabiej to nie znaczy że trzeba znerfic bo Ty masz czegoś za dużo.

PanTibian

Ririn pisze:
28 sty 2021, o 15:09
PanTibian pisze:
Jpd. Jak Ci się nie podoba, że masz szczęście to może przestań grać i marudzić co chwilę. To że Tobie coś lepiej leci a innym słabiej to nie znaczy że trzeba znerfic bo Ty masz czegoś za dużo.
Żebyś się czasem nie popłakał. Szczęście to ty będziesz miał jak Cię rozgniotę w lidze moim potężnym shiny dragonitem i będzie Ci dane ujrzeć ten wspaniały okaz, którego nie byłeś w stanie nigdy zdobyć. Po klikaj sobie jeszcze po dziczach, może jak wbijesz wszędzie tropiciela 6, to dostąpisz takiego zaszczytu jak ja.

Coolio

Post autor: Coolio »

Pollegend juz teraz jest jak psow i bedzie ich tylko wiecej. Przesyt jest nieunikniony w grze w ktorej nie ma restartow i bez naplywu nowych graczy tylko czy to zle? Kiedys ludzie plakali ze dobre nagrody sa zarezerwowane tylko dla topki i nijak nie da sie nic wygrac a teraz nawet kogos z 3ciej ligi ma szanse na sh pollegende. Taki PanTibian powinien Ethela po nogach calowac za taka mozliwosc bo inaczej tego swojego sh dratiniego musialby chyba w wakacyjnej loterii wygrac.

PanTibian

To jest naprawdę super, że tacy słabi i niszowi gracze są w stanie zdobyć fajne ciekawe pokemony, a My - Topka jesteśmy im w stanie pomagać poprzez grupowe polowania, więc trochę rozumiem Rinrin, że się niecierpliwi i złości z tego powodu, że jeszcze się mu nie udało, ale przecież zmniejszenie szansy nie spowoduje, że jej nie będzie. A sprawi, że polowania będą dłużej ciekawsze.

Ririn

Post autor: Ririn »

A skąd wiesz że mi nie wypadł box? Tego nie napisałem.

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

Coolio pisze:
28 sty 2021, o 15:44
Pollegend juz teraz jest jak psow i bedzie ich tylko wiecej. Przesyt jest nieunikniony w grze w ktorej nie ma restartow i bez naplywu nowych graczy tylko czy to zle? Kiedys ludzie plakali ze dobre nagrody sa zarezerwowane tylko dla topki i nijak nie da sie nic wygrac a teraz nawet kogos z 3ciej ligi ma szanse na sh pollegende. Taki PanTibian powinien Ethela po nogach calowac za taka mozliwosc bo inaczej tego swojego sh dratiniego musialby chyba w wakacyjnej loterii wygrac.
Dokładnie, nie dość że mają szansę zdobywać nagrody i rozwijać szybciej konto to takie nasze typowo polskie szukanie dziury w całym ...

Awatar użytkownika
Sturla

Post autor: Sturla »

Panie Tibian widze cebula mocno, ja zdobylem to zeby czasem inni nie zdobyli xD, ja to bym proponowal mozliwosc sprzedazy jagody I shiny pollegend, bo tak serio to nie ma czym handlowac :/

Proponowalbym jeszcze zmiane polowania z 7.05 na 9.05, nie ma sie co oszukiwac na 7.05 ciezko 3 osoby znalezc :/
Obrazek
marcin25121999 pisze: wiem że Buzz nie jest zbyt dobry ale z każdego poka mozna zrobic kose albo mieć go dla funu z gry tak jak właśnie sturla bardzo szanuje tego gościa przyjmuje te wszystkie hejty o Buzzie a i tak uwielbia swoją Burzę :D
Kupię shiny gollet oferty priv :D WALCZ ELECTABUZZ!!!!

PanTibian

PROSZE ZNERFIĆ NAGRODY Z LEGENDARNYCH POLOWAŃ! I TO MIGIEM bo dziś 3 pokebox wyleciał!!
Nie wiem co ja mam z tym zrobić, jak by się dało to bym wystawił za minimalną na rynku te drtinii może by jakiś sturla kupił, to by wkoncu wyrzucil z teamu tego żałosnego electabuzza.

wizir000

Post autor: wizir000 »

A na co komu jakaś słaba smocza kaleka? :O

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

PanTibian pisze:
28 sty 2021, o 18:57
PROSZE ZNERFIĆ NAGRODY Z LEGENDARNYCH POLOWAŃ! I TO MIGIEM bo dziś 3 pokebox wyleciał!!
Nie wiem co ja mam z tym zrobić, jak by się dało to bym wystawił za minimalną na rynku te drtinii może by jakiś sturla kupił, to by wkoncu wyrzucil z teamu tego żałosnego electabuzza.
Electabuzz może to i gówno, ale Dragonite większe XD

Staber

Post autor: Staber »

Widze że zagorzała "dyskusja" się wywiązała

Awatar użytkownika
Sylwiusz

Post autor: Sylwiusz »

PanTibian pisze:
28 sty 2021, o 15:34

Żebyś się czasem nie popłakał. Szczęście to ty będziesz miał jak Cię rozgniotę w lidze moim potężnym shiny dragonitem i będzie Ci dane ujrzeć ten wspaniały okaz, którego nie byłeś w stanie nigdy zdobyć. Po klikaj sobie jeszcze po dziczach, może jak wbijesz wszędzie tropiciela 6, to dostąpisz takiego zaszczytu jak ja.
Czy czegoś nie wiem? Był ostatnio jakiś buff tego gównianego smoka? Czy którejkolwiek półlegendy? Bo z tego co wiem wśród wszystkich półlegend i ewolucji Eevee są może 3-4 grywalne poki... I na pewno nie jest to półlegenda z Kanto lub Johto. I PanTibianie to, że uważasz się za topkę jest co najmniej śmieszne jeśli nie wręcz żałosne. Po wszystkich twoich wypowiedziach jakie widziałem w ciągu ostatniego miesiąca mogę stwierdzić z pełnym przekonaniem, że nie masz bladego pojęcia na czym polega walka w topce ani jakie poki się do topki nadają.
Obrazek

PanTibian

Oho, niszczyciel dobrej zabawy.
Tak sylweczku nie wiesz czegoś, tego czym jest poczucie humoru i żart.
Jednak bardzo dobrze że jest taki strażnik porządku, który musi wyjaśnić że nagrody z legend są takie słabe, że topka ich nie uwzględnia w swoich taktykach. Noo Ale trudno się dziwić skoro taktyka banu na gre w topce to podkladanie się sobie.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

PanTibian pisze:
28 sty 2021, o 18:57
Okej, na własne życzenie w przyszłych regionach indywidualnie ustawię Ci szansę na pokeboxy i jagody na 0.1% skoro aż tak ci przeszkadzają w tym dropie, zapisuje sobie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Coolio

I tak tego nie zrobisz a szkoda bo by bylo zabawnie :D

PanTibian

To prawda, to by było całkiem zabawne :D
Uśmiał bym się tak samo jak wtedy kiedy całe to żałosne plemie zaczeło płakać, że zaraz przegrają w rywalizacji o złotą muszle z nami, więc musiałeś pobanować pół naszego stowarzyszenia, aby dać im szanse na trofea.

Coolio

Fajnie ze w koncu napisales co cie tak bardzo w banach boli xD Nawet nie bede probowal Cie przekonywac ze nie jest bo nie warto skoro kazdy wie ze bany na spolke z Ethelem zmuszaly was do lamania regulaminu ¯\_(ツ)_/¯

Poky1422

Post autor: Poky1422 »

• Sztuka Uników - szansa wynosi 1/3/5% (wcześniej 1/2/4%)
hmm, tutaj pytanie czy jest to oddzielna szansa czy wspólna, z celnością ruchu?
Szczerze to wolałbym 2% 5% 9% bo to rzadki moduł, a sam od dawna nad nim mysle, w sumie to od poczatkuxD

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

Okej, no więc co do tej całej dyskusji w kwestii szansy na Pokeboxa z Legend.

1% to jest bardzo, bardzo mała szansa. Wiem że patrzycie na to z perspektywy graczy, którzy wszystko inne w grze zrobili i robią max Polowań co tydzień. Ale absolutnie nie zamierzam zmniejszać tej szansy. Przy takim małym procencie losowość jest po prostu tak duża, że ktoś może zdobyć po 2 Polowaniach albo po 200.

Z Hoenn popatrzę na balans nagród żeby trochę zmniejszyć TMy i Trzymane. No ale ciężko tu coś jeszcze dodać, bo jednak Legendy powinny dawać rzeczy przydatne dla top graczy, i w sumie wszystko już jest.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

Mógłbyś dodać kamienie do mega legend do handlu na targu?

Nie każdy potrzebuje a mógłby na tym zarobić niż kisić w klapsie

Shamrock

Post autor: Shamrock »

Ethelnalen pisze:
8 lut 2021, o 13:49

Z Hoenn popatrzę na balans nagród żeby trochę zmniejszyć TMy i Trzymane. No ale ciężko tu coś jeszcze dodać, bo jednak Legendy powinny dawać rzeczy przydatne dla top graczy, i w sumie wszystko już jest.
Top graczem nie jestem ale wyekspiłem już parę poków, kilka wytrenowałem i powiem ze swojej perspektywy - jest wiele rzeczy, które mógłbyś dodać jako nagrody za polowania. Np. Uruchomienie na tydzień jednego eventowego wiśniowego napoju energetycznego, dodanie jakiś bonusów do gry (zwiększających na kilka dni pozytywne wydarzenie albo zmniejszające te negatywne), dodanie dopalaczy 3 poziomu etc.

Ps. Była kiedyś szansa na zdobycie biletu do dziczy weekendowej, który umożliwiał podrózowanie do niej na tygodniu - to jest bardzo fajna nagroda.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Orbiteks

Post autor: Orbiteks »

Przy wprowadzaniu Hoenn można by troszeczkę rozbudować sklep za "walutę" jaką jest M.E.W, nie tylko ja ale dużo graczy kisi tego badziewia po 3-5k a można to w fajny sposób wykorzystać typu kupno jakiegoś medalionu do shiny co nie tylko za PW żeby był dostępny - a nawet wymianę na same pkt walki typu 1000 M.E.W za 500 PW.

Ewentualnie dodać jakieś ENNE albo coś takiego przydatnego do codziennego klikania bo chyba zamysłem tej waluty nie jest by gracze kisili je w ogromnych ilościach bo nie ma co z tym zrobić
Kolejna sprawa to Hala Wyzwań zaraz po Lidze i legendach Hoenn powinna być priorytetem do lekkiej zmiany kilku wyzwań bo na chwile obecną to jest dramat w niektórych wyzwaniach.
Tutaj link do mojego tematu o Hali: viewtopic.php?f=107&t=84037

wizir000

Post autor: wizir000 »

Ethelnalen pisze:
8 lut 2021, o 13:49
Skoro masz zamiar popatrzeć jeszcze raz na TMy z polowań to może zastanów się jeszcze nad usunięciem niektórych TMów z tej puli bo część z nich jest niezbyt grywalna (IMO najgorsze z nich to TM 2, 7, 15, 22, 27, 40, 87, 93, 145)

No i przy dodawaniu kolejnych legend fajnie by było gdybyś spojrzał łaskawym okiem na mój pomysł :D
viewtopic.php?f=107&t=83978

ODPOWIEDZ