Aktualizacja 1-10-2020: Legendarne Polowania

Awatar użytkownika
Hipotermia

Re: Aktualizacja 1-10-2020: Legendarne Polowania

Post autor: Hipotermia »

Coolio pisze:
12 paź 2020, o 16:55
Jesli jest tak jak piszesz to jest to bez sensu xD Bierzesz modul jagod i masz wieksza szanse na jagode. Dokladasz modul trenerow i zamiast zyskac wiecej trenerow i nadal miec tyle samo jagod to jagody spadaja i moduly nawzajem sie zwalczaja xD Kazdy z nich powinien w pierwszej kolejnosci zmniejszac szanse na pusta wyprawe a dopiero jak pustych wypraw juz nie bedzie to zwalczac sie ze soba lub zabierac szanse na spotkanie poka.
Pustych wypraw i tak się nie wykluczy, bo moduły z tego co @Ethelnalen pisze działają na podstawowej wartości (to tak nawiasem, bo jak piszesz - jednak właśnie na nich powinny moduły działać), ale sam fakt, że one w pewien sposób się "zwalczają" jest dosyć ciężkim tematem, bo wprowadza sporo problemów przy wyborze, zwłaszcza że nie można cofnąć modułu na II poziomu, a przydałaby się taka opcja!

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

E, nie, to jest jak najbardziej zamierzone. Jeśli chcesz mieć i trenerów i jagody, to trenerzy lekko nadpiszą ilość spotykanych jagód - bo trenerzy są sprawdzani przed jakby wejściem do Dziczy, czyli trzeba na to patrzeć od tej strony - każdy spotkany trener to jeden roll na cokolwiek w Dziczy mniej.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Shamrock

Post autor: Shamrock »

To już ostatnie dni kiedy będę mógł cofnąć trening z poków więc chciałbym się zapytać: Czy w następnym sezonie ligi do walki będą dopuszczone legendy?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Ethelnalen pisze:
12 paź 2020, o 12:29
Znalazłem za to błąd ze zbyt silnym działaniem technologii Stow.
Ta 'poprawka' sprawiła, że teraz skaner w ogóle się nie opłaca w użytkowaniu - przy przeskoku w module z 30 na 60% prawie w ogóle różnicy nie było czuć w tych docelowo zbieranych jagodach, za to tutaj ze 150% na 100% daje taki spadek, że łoo cholera, dziękuje, do widzenia ;D Tak więc chyba tyle było z jego używania. Mimo, że nie zamierzenie, to przynajmniej dawała sensowną opcję poza tą standardowo użytkowaną przez większość top stowek pod zarobek.
Po co żeśmy się odzywali XD to się będzie trzeba zaraz poprzestawiać na nowo na stare ustawienie.
Dzięki, pjona :lol:

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Shamrock pisze:
12 paź 2020, o 18:12
To już ostatnie dni kiedy będę mógł cofnąć trening z poków więc chciałbym się zapytać: Czy w następnym sezonie ligi do walki będą dopuszczone legendy?
Mam w założeniu, że Legendy będą już używane w Lidze. I również te dodawane z czasem będą mogły brać w niej od razu udział.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Hipotermia pisze:
13 paź 2020, o 05:16
Ethelnalen pisze:
12 paź 2020, o 12:29
Znalazłem za to błąd ze zbyt silnym działaniem technologii Stow.
Ta 'poprawka' sprawiła, że teraz skaner w ogóle się nie opłaca w użytkowaniu - przy przeskoku w module z 30 na 60% prawie w ogóle różnicy nie było czuć w tych docelowo zbieranych jagodach, za to tutaj ze 150% na 100% daje taki spadek, że łoo cholera, dziękuje, do widzenia ;D Tak więc chyba tyle było z jego używania. Mimo, że nie zamierzenie, to przynajmniej dawała sensowną opcję poza tą standardowo użytkowaną przez większość top stowek pod zarobek.
Po co żeśmy się odzywali XD to się będzie trzeba zaraz poprzestawiać na nowo na stare ustawienie.
Dzięki, pjona :lol:
Najpierw mówicie że 30% wzrostu nie widzicie, a teraz że 50% zmniejszenia to totalne zniszczenie jagód, czy Wy robicie próbki ilości jagód z jednego dnia i jednej osoby? Bo na to wygląda. Albo pomijacie jakieś istotne rzeczy typu wydarzenie. Sprawdzałem już to od wczoraj trzy razy, zarówno moduł jak i bonus stow jest sumowany do tego samego czynnika, wiec nie ma szans żeby działały różnie na ilość jagód.

Coolio

Post autor: Coolio »

Ethel ja rozumiem ze w skrypie ladnie to wszystko wyglada ale przetestowales to? Przed zmiana w najwyzszym rollu dropilo 13 (12 + 1 za odznake) jagod statusowych. Aktualnie najwyzszym dropem jest 9 (8 + 1). Serio uwazasz ze to tylko czesc procentow spadla?

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Mówiłem żebyście mi Dzicz podali która konkretnie, to bym to na niej przetestował. Na ogólnym teście wygląda wszystko prawidłowo.

Coolio

Za chwile wyjdzie ze to wczesniej bylo zbugowane i teraz naprawiles przypadkiem. Testowane w ogrodzie ze wszystkimi mozliwymi bonusami trenera + 2 moduly do jagod i technologia w stowie

Coolio

Dobra to tak... Jestem pewien ze ok 1szej w nocy wywalilem modul trenerow na rzecz techniki rzutow zeby przetestowac jak jagody zadzialaja bez trenerow. Teraz sprawdzajac wszystkie bonusy jeden po drugim znalazlem ubrany modul trenerow i wywalonego zbieracza jagod ;d Teraz ubralem modul zbierania i juz dropia poprawne ilosci. NIe wiem jaka jest szansa ze 2 pozostale osoby z ktorymi konsultowalem wyniki tez na tym polegla ale u mnie sie juz wszystko zgadza. Juz nie pierwszy raz zmienilem nie ten modul co chcialem ale moze tam mi sie cos dziwnie przestawia?
Tak czy inaczej najmocniej przepraszam za swoje uposledzenie...

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Sprawdzane na zielonych Jagodach w ogrodzie.
Osiągnięcie: 0.2 na poziom
Nożyce 0.2
og bonus to weekendowy, żebym widział czy się przypadkiem nie uruchamia, 0.5 daje - jest obliczane na samym końcu, już z wartości poniższego po floor(). W tym przykładzie nie jest używany ale zostawiłem żeby był widoczny że się nie zmienia.
Ilośc podana poniżej jest mnożona przez losową liczbę z zakresu 1-3, potem jest robiony z niej floor()
Nie biorę tu pod uwagę odznaki bo ona daje +1 po prostu i mówicie że to działa dobrze.

Moduł 2:
szansa jagody: 1
osiag: 5; nozyce: 1; mnoznik: 0.3; og bonus: 0; og b sila: 0.5
ilosc: 2.5

Moduł 3:
szansa jagody: 1
osiag: 5; nozyce: 1; mnoznik: 0.6; og bonus: 0; og b sila: 0.5
ilosc: 2.8

Moduł 3 i Spostrzegawczość 2
szansa jagody: 1.2
osiag: 5; nozyce: 1; mnoznik: 0.6; og bonus: 0; og b sila: 0.5
ilosc: 2.8

Moduł 3, Spostrzegawczość 2, Teechnologia Stow
osiag: 5; nozyce: 1; mnoznik: 1.6; og bonus: 0; og b sila: 0.5
ilosc: 3.8

Moduł 2, Spostrzegawczość 2, Teechnologia Stow
osiag: 5; nozyce: 1; mnoznik: 1.3; og bonus: 0; og b sila: 0.5
ilosc: 3.5

Moduł 3, Spostrzegawczość 2, stara błędna wartość Teechnologia Stow
osiag: 5; nozyce: 1; mnoznik: 2.1; og bonus: 0; og b sila: 0.5
ilosc: 4.3

Czyli:
Z Modułem 3 i technologią macie ilość równą od floor(3.8) do floor(11.4) + możliwy 1 z odznaki
Z Modułem 2 i technologią macie ilość równą od floor(3.5) do floor(10.5) + możliwy 1 z odznaki
Z Modułem 3 i bez technologii macie ilość równą od floor(2.8) do floor(8.4) + możliwy 1 z odznaki

Przy starej technologii max to był floor(12.9) dla Modułu 3 oraz floor(12.0) dla Modułu 2. Dlatego nie widzieliście różnicy w ilości po zmianie modułu, bo był po prostu skrajny przypadek ze względu na to do jakich liczb się zsumowały bonusy wszystkie.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya »

siemka, bo mam problem. Oprócz Snorlaxa lubie też pare innych pokemonów i myśle nad legendami, i mówię na discordzie stwoa, że Mew fajny, a oni, że mityczny to jest pok i go nie ma. No to mówię i tak Celebi lepszy - bo kiedys oglądalem kinówkę jak wychodziła z nim i z takich trudno dostępnych poksów to najbardziej Celebiego lubie po Snorlaxie - a oni, że to też mityczny poks xD no to patrzę na listę pokemonów w dexie legendarnych i wybieram innego - patrze, Shaymina kojarzę, fajny jeżyk taki słodziak - na to oni, że to też mityczny. To patrzę na te dwa wodne takie słodziaki. a szczególnie Manaphy - i wtedy oni, że to też mityczny xDDDD

no to co ja mam zrobić, nie unikam, że jednak najbardziej lubie Celebiego i tutaj właśnie możemy się umówić wszyscy razem jako społeczność, że mityczne pokemony niech będą, ale z racji, ze jeszcze legend Johto nie ma to możemy dokonać pewnej zmiany tj. uznać Celebiego za pokemona legendarnego, a nie pokemona mitycznego. Co sądzicie o moim pomyśle?
ps jesli wam sie nie podoba to może przypominanie wam tego każdego dnia przez pare lat wpłynie na waszą decyzję?
pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

DrEmpoleon

Post autor: DrEmpoleon »

Ethelnalen pisze:
13 paź 2020, o 12:55
Mam w założeniu, że Legendy będą już używane w Lidze. I również te dodawane z czasem będą mogły brać w niej od razu udział.
Dziwnie to brzmi. A mianowicie jakby liga miała wejść w momencie gdy nie zostaną wprowadzone wszystkie legendy z aktualnych regionów. Albo jakby liga miała ruszyć zaraz po wprowadzeniu ostatnich legend - czyli w momencie braku możliwości wytrenowania tych z ostatnich regionów. Mam nadzieję, że tylko tak to brzmi, a nie tak będzie...

ODPOWIEDZ