Aktualizacja 29-04-2020: Zmiany Doświadczenia

Awatar użytkownika
Sylwiusz

Re: Aktualizacja 29-04-2020: Zmiany Doświadczenia

Post autor: Sylwiusz »

michaliglicki pisze:
29 kwie 2020, o 22:59
Nadmierne ułatwienie gry z tym doświadczeniem, ale niech będzie. Prawie dwukrotne podniesienie ceny za zasługi w wymianie? No trudno. (Chociaż mnie to boli.) Ale dlaczego zabrałeś karmienie? To dziesiątki tysięcy doświadczenia mniej każdego roku :(
Ty na serio w jednym akapicie okazujesz niezadowolenie z "nadmiernego ułatwienia gry" w wyniku łatwiejszego levelowania i narzekasz na zabranie jednej rzeczy, która to levelowanie ułatwia? Lol xD
Karmienie miało zniknąć już dawno - w momencie jak była aktualizacja stowarzyszeń. Elementem gry, który od dawna miał to zastąpić jest Hotel w stowarzyszeniu. To, że oba na raz tak długo się uchowały to czysty fuks ze strony korzystających z tego ;)
Obrazek

Frashengird

Post autor: Frashengird »

Trenuje sobie kilka pokemonów do drużyny, obmyślanej by była w miare solidna, ale nadto zawierała pokemony, które lubie. Zakładam więc, że postaram się ich nie sprzedać gdy pomyślę o innej drużynie.
W związku z tym patrzę sobie na te informacje o poziomie nabycia i mam niesamowitą ochotę je podmienić na nowe XD
Nie dało by się dla pokemonów sprzed wprowadzenia bazy wstawić tam jakichś haszy?

Zmiana z doświadczeniem bardzo odczuwalna na pokemonie 85, konto 100, mam wrażenie, że doświadczenie idzi wręcz zbyt szybko. Choć pewnie to głównie przez kontrast. To samo robiłem rano. Myślę, że jest szansa na zbicie frustracji gwałtownym spowolnieniem rozwoju. Chciałbym mieć czas na drugie konto, by sprawdzić jak to wypada w praktyce.

Haxiu

Post autor: Haxiu »

Ethelnalen pisze:
29 kwie 2020, o 15:07

Mistrz Łapania
• na każdy poziom osiągnięcia trzeba złapać po 20 Pokemonów na maksymalnym możliwym poziomie
• każdy poziom umożliwia łapanie Pokemonów z poziomem o 5 wyższym, aż do 75 poziomu
• wlicza się do Wszechstronnego
Zdobyłeś nowe osiągnięcie: Mistrz Łapania poziom 5.

Dziękuję, dobranoc, idę spać. 8-)

Przy okazji wpadły 3x głębinowy ząb, 4x pryzmatyczna łuska i 3x głębinowa łuska. Szkoda, że teraz to guzik warte. :(

Aktualizacja na plus. :)

Pozdrawiam
Haxiu

wizir000

Post autor: wizir000 »

Ja mam nieco wątpliwości co do łapania pokemonów .
1- Co oznacza wartość z ostatniej kolumny? Procentową szansę na złapanie?
Ethelnalen pisze:
29 kwie 2020, o 15:27

- z wszystkich innych bonusów macie szansą na złapanie Pokemona np. 100
2- Szansa złapania o której tu piszesz rośnie tylko z poziomem, czy trudność złapania też ma w tym jakieś znaczenie? A jeśli nie to jak ona wpływa na szansę złapania?

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

wizir000 pisze:
30 kwie 2020, o 07:51
2- Szansa złapania o której tu piszesz rośnie tylko z poziomem, czy trudność złapania też ma w tym jakieś znaczenie? A jeśli nie to jak ona wpływa na szansę złapania?
1. Nie, o ile obniżona będzie szansa na tym poziomie. To to samo co w poprzednich dwóch kolumnahc tylko w uproszczonej wersji. Czyli mając szansę 100 masz np. 100 * 0.18 dla Poka na tym 70 poziomie.
2. Szansa złapania jest stała dla każdego gatunku Pokemona. Trudność złapania jaką widzicie wyświetloną przy Pokemonie to to samo właśnie co szansa złapania tylko w uproszczonej formie. Ogólnie ta liczba 100 którą podałem jest losowa, tak po prostu żeby do przykładu było widoczne gdzie ona jest wstawiana.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
karolus2

Post autor: karolus2 »

A może z okazji tej aktualizacji można by dać kupon na PZ-y wszystkim graczom? Zmienił się przelicznik PZ-ów i więcej osób by było chętnych na przelew teraz, a punkt wymiany zasług by częściej miał co zaoferować graczom w nim kupującym.

aezakmi

Post autor: aezakmi »

@Ethel a mógłbyś tak z grubsza podpowiedzieć na pokemona o jakim lvl bardziej opłaci się rzucić lvlball zamiast great? Czy taki pok 40+, czy też dopiero np. 55+.
Dla uproszczenia możemy przyjąć taki sam poziom osiągnięcia balli. Próbowałem sam ogarnąć, ale trochę głupieję w tej tabelce.
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

aezakmi pisze:
30 kwie 2020, o 16:39
@Ethel a mógłbyś tak z grubsza podpowiedzieć na pokemona o jakim lvl bardziej opłaci się rzucić lvlball zamiast great? Czy taki pok 40+, czy też dopiero np. 55+.
Dla uproszczenia możemy przyjąć taki sam poziom osiągnięcia balli. Próbowałem sam ogarnąć, ale trochę głupieję w tej tabelce.
Z góry dzięki
W trzeciej kolumnie "Nowe %" masz wpisany mnożnik kary za poziom. Każdy Pokeball ma mnożnik, np. podstawowy mnożnik Greatballa to 2x. Zakładając np. poziom 40 Pokemona
- szana * mnoznik balla * mnoznik kary za poziom
- Greatball: 100 * 2 * 0.31
- Levelball: 100 * 1 * 1

W taki sposób to działa, ponieważ zarówno mnożnik pokeballa jak i mnożnik z kary złapania są bonusami multiplikatywnymi - co oznacza że mnożą się przez siebie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

aezakmi

Post autor: aezakmi »

Ethelnalen pisze:
30 kwie 2020, o 16:53
aezakmi pisze:
Z góry dzięki
W trzeciej kolumnie "Nowe %" masz wpisany mnożnik kary za poziom. Każdy Pokeball ma mnożnik, np. podstawowy mnożnik Greatballa to 2x. Zakładając np. poziom 40 Pokemona

W taki sposób to działa, ponieważ zarówno mnożnik pokeballa jak i mnożnik z kary złapania są bonusami multiplikatywnymi - co oznacza że mnożą się przez siebie.
To już chyba rozumiem, wziąłem swoje osiągnięcia do balli, i mając
szansa greatballa x2,3
szansa lvlball x1,2

oraz podany przez Ciebie wzór, wychodzi że przy mnożniku kary ~0,52 mam taką samą szansę na oba balle, czyli na pokemony lvl 20+ (współczynnik kary 0,53) bardziej opłaca się rzucać lvlballe - pod względem szansy złapania oczywiście. Dobrze kombinuję?

Frashengird

karolus2 pisze:
30 kwie 2020, o 15:56
A może z okazji tej aktualizacji można by dać kupon na PZ-y wszystkim graczom? Zmienił się przelicznik PZ-ów i więcej osób by było chętnych na przelew teraz, a punkt wymiany zasług by częściej miał co zaoferować graczom w nim kupującym.
Nakarm jaskinie hazardu a będzie Ci dane. Jak jesteś cierpliwy to losuj za free.
Dla mnie najgorszą nagrodą zawsze był kupon i pokeball. Ale mnie nie staćna przelewy ;)

wizir000

Post autor: wizir000 »

Ethelnalen pisze:
30 kwie 2020, o 15:44
wizir000 pisze:
30 kwie 2020, o 07:51
1. Nie, o ile obniżona będzie szansa na tym poziomie. To to samo co w poprzednich dwóch kolumnahc tylko w uproszczonej wersji. Czyli mając szansę 100 masz np. 100 * 0.18 dla Poka na tym 70 poziomie.
2. Szansa złapania jest stała dla każdego gatunku Pokemona. Trudność złapania jaką widzicie wyświetloną przy Pokemonie to to samo właśnie co szansa złapania tylko w uproszczonej formie. Ogólnie ta liczba 100 którą podałem jest losowa, tak po prostu żeby do przykładu było widoczne gdzie ona jest wstawiana.
Ok, już chyba rozumiem na czym to polega. Pozostaje jeszcze kwestia tego jaką szansę złapania ma mają trudności I, II, III, IV, V. No i czy czy 2 różne poki na tej samej trudności złapania czyli np. Haxorus i Charizard mają zawsze dokładnie taką samą szansę złapania, czy jeden może mieć ją większą o kilka punktów od drugiego? Mam nadzieję że nie jest to tajemnicą gry o której nikt nie może się dowiedzieć i będę mógł sobie policzyć szansę na złapanie poka xD

nela248

Post autor: nela248 »

Pytanie
Przed aktualizacją posiadałam 1 pokemona na 100lvl i 4 na 98. Po aktualizacji jeden wskoczył na 99lvl i myślałam że to na nim będę miała ustawione że posiadany od 75 lvl ale tak nie jest. Na wszystkich tych pokach mam że posiadane od 98lvl a chyba jeden miał mieć to ustawione, chyba że to iż posiadałam już poka na 100lvl wyklucza się z tą opcją.

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

nela248 pisze:
1 maja 2020, o 11:21
Pytanie
Przed aktualizacją posiadałam 1 pokemona na 100lvl i 4 na 98. Po aktualizacji jeden wskoczył na 99lvl i myślałam że to na nim będę miała ustawione że posiadany od 75 lvl ale tak nie jest. Na wszystkich tych pokach mam że posiadane od 98lvl a chyba jeden miał mieć to ustawione, chyba że to iż posiadałam już poka na 100lvl wyklucza się z tą opcją.
Jak masz poka na 100(czyli wbity 100 lvl) to masz już jeden poziom osiągnięcia, reszta będzie taki lvl jak był zapisany parę dni temu.

grz22

Post autor: grz22 »

Po tej aktualizacji to aż miło się wbija się poziomy. Nawet po bonusie majówkowym będzie miło i łatwo przyjemnie wbijać poziomy. Jedna z lepszych aktualek w ostatnim czasie.

Frashengird

Nie chcę pośpieszać, ale chciałbym się zorientować, jak stoi sprawa opisów pokemonów. Będę wdzieczny za dowolne szacunki.

Przy okazji, jeśli sprzedam pokemona, który miał opis to kto dostanie wiadomość? Ja czy nabywca?

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

Ethelnalen pisze:
aezakmi pisze:
Z góry dzięki

Ethel, a nie myślałeś przypadkiem żeby w dalszej perspektywie umieścić % szanse na złapanie danym pokeballem pokonanego pokemona zaraz po walce z nim, a przed rzuceniem pokeballa ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Coolio

Post autor: Coolio »

Rafalix pisze:
5 maja 2020, o 16:37
Ethelnalen pisze:
aezakmi pisze:
...
...
Ethel, a nie myślałeś przypadkiem żeby w dalszej perspektywie umieścić % szanse na złapanie danym pokeballem pokonanego pokemona zaraz po walce z nim, a przed rzuceniem pokeballa ?
Wprowadzenie czegos takiego spowoduje jedynie spam na forum ze przykladowo ktos mial 50% szans na zlapanie 10pokow i nie zlapal zadnego. Ludzie nie rozumieja czym sa takie procenty a pokazywanie ich publicznie bedzie ich tylko triggerowac.

Przezylem cos podobnego w innej grze i gwarantuje ze dzial z bledami zapelni sie w tydzien po wprowadzeniu czegos takiego.

nela248

Post autor: nela248 »

Ethelnalen pisałeś że informacja od jakiego poziomu posiadamy pokemona jest zapisywana dopiero od niedawna ale informacja że pokemon pochodzi z eventu musi być zapisywana a tych pokemonów nie można sprzedać a co za tym idzie należą do jednego gracza od minimalnego poziomu czyli chyba nic nie stoi na przeszkodzie by te pokemony wliczały się do nowego osiągnięcia.
To tylko taka luźna myśl bo pewnie i tak byłoby z tym za dużo roboty a masz ważniejsze sprawy na głowie.

ODPOWIEDZ