Aktualizacja 31-12-2019: Pokedex - Specjalizacja Trenera

Awatar użytkownika
Futura

Re: Aktualizacja 31-12-2019: Pokedex - Specjalizacja Trenera

Post autor: Futura » 1 sty 2020, o 12:13

Ethelnalen pisze:
31 gru 2019, o 23:33
Rozważam od już paru dni, czy tymczasowo nie wzmocnić efektu modułów shiny i pojedynków na drugim poziomie. To trochę kłopotliwe, bo z jednej strony przeniesienie tych bonusów z szukacza i Pokedexu na moduły było konieczne, inaczej wszystko by się mieszało. Ale z drugiej rozumiem że to dla Was spore osłabienie kiedy macie obecnie tylko pierwsze poziomy ich.
Tylko potem będzie je trzeba znowu osłabić kiedy wyjdą Legendy - te bonusy są już i tak dość duże, nie chciałbym ich jeszcze zwiększać.
Jeśli planujesz takie coś mógłbyś wyzerować liczniki do zmiany wszystkich modułów i specjalizacji :X

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 1 sty 2020, o 12:14

Futura pisze:
1 sty 2020, o 12:13
Ethelnalen pisze:
Rozważam od już paru dni, czy tymczasowo nie wzmocnić efektu modułów shiny i pojedynków na drugim poziomie. To trochę kłopotliwe, bo z jednej strony przeniesienie tych bonusów z szukacza i Pokedexu na moduły było konieczne, inaczej wszystko by się mieszało. Ale z drugiej rozumiem że to dla Was spore osłabienie kiedy macie obecnie tylko pierwsze poziomy ich.
Tylko potem będzie je trzeba znowu osłabić kiedy wyjdą Legendy - te bonusy są już i tak dość duże, nie chciałbym ich jeszcze zwiększać.
Jeśli planujesz takie coś mógłbyś wyzerować liczniki do zmiany wszystkich modułów i specjalizacji :X
A najlepiej byłoby zostawić stary pokedex na tydzień/dwa i dać ludziom zebrać nowe moduły itd. :D

vvss2

Post autor: vvss2 » 1 sty 2020, o 12:45

Hipotermia pisze:
1 sty 2020, o 12:14
Futura pisze:
1 sty 2020, o 12:13
Ethelnalen pisze:
A najlepiej byłoby zostawić stary pokedex na tydzień/dwa i dać ludziom zebrać nowe moduły itd. :D
Ooo bardzo dobry pomysł. Obecne zarobki moje to jakaś porażka.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 1 sty 2020, o 13:13

W ogóle pytanie Ethel, do 5 stycznia są teraz lodowe łapane w pokeballe na poziomie ultraballi, a bonusy z zakładki wykorzystaj do 12 czy do 12 będą też lodowe pokemony się pojawiać i łapać się lepiej w pokeballe?

Hisagi

Post autor: Hisagi » 1 sty 2020, o 13:19

Pospiesz się z tym ,,rozważaniem,, bonusy z zakładki też lecą a przy tym jak to teraz działa nie ma sensu klikać limitów przy obecnych cenach nne

Awatar użytkownika
_Sabaku_no_Gaara_

Post autor: _Sabaku_no_Gaara_ » 1 sty 2020, o 15:04

co jest znowu z tą grą? od 30min nie można się zalogować !!! Miało być tak fajnie na tym nowym serwerze a tu jak na razie totalna lipa i tylko się ludzie wnerwiają...

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 1 sty 2020, o 15:23

_Sabaku_no_Gaara_ pisze:
1 sty 2020, o 15:04
co jest znowu z tą grą? od 30min nie można się zalogować !!! Miało być tak fajnie na tym nowym serwerze a tu jak na razie totalna lipa i tylko się ludzie wnerwiają...
Z tego co widzę przerwa była między 14:50 i 15:10, czyli w miarę w normie jak na to jak działa ostatnio serwer. Po prostu dużo osób gra. Jako skończę poprawki w modułach to będę robił kilka optymalizacji które mam nadzieje pomogą.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 1 sty 2020, o 15:32

kefas347 pisze:
1 sty 2020, o 09:26
Kiedy dodawane są statystyki ze specjalizacji do stat pokemona? W momencie rozpoczęcia walki?
Tak, na początku walki.
Frashengird pisze:
31 gru 2019, o 20:21
Jeżeli chodzi o wzmocnienie uśpienia, nie wpływa na maks 70%, prawda?
Czy wampiryzm działa z ruchami, któte leczą?
Maksymalnej celności nie można przekroczyć niezależnie od modułów/umiejętności/innych efektów.
vvss2 pisze:
1 sty 2020, o 10:11
Ja mam pytanie. Czy są tu moduły, które nie zadziałają gdy występują jednocześnie ? Mam tu np na myśli moduł "Naturalna regeneracja" i "Wampiryzm" pierwszy zadziała tylko wtedy gdy pokemon nie ma żadnego innego źródła leczenia, wtedy leczy o mały procent, drugi natomiast ma szanse na regeneracje przy trafieniu z kontaktem. Teraz pytanie czy wampiryzm jest tu jako dodatkowe źródło leczenia co by wykluczało zadziałanie naturalnej regeneracji czy może to jest osobno i mogą te moduły zadziałać jednocześnie ?
Tak, Regeneracja liczy moduł z wampiryzmem jako efekt leczący. Inne moduły nie mają między sobą interakcji.
roj89 pisze:
1 sty 2020, o 12:01
podobne pytanie do poprzednika. Jakie efekty są po założeniu jednocześnie Tropiciel Shiny i Szukacz Trenerów??
Efekty są mnożone. Szanse na wystąpienie rzeczy w Dziczy są mnożone. Czyli jeśli coś zwiększa szansę na poka o 20%, a inna rzecz zmniejsza o 20%, szansa wygląda tak: 1 * 1.2 * 0.8

arni13

Post autor: arni13 » 1 sty 2020, o 15:43

Mam moduły ustawione pod szukanie shiny,do tego mam jeszcze błyszczący medalion i odnoszę wrażenie że teraz rzadziej spotykam shiny,jak to działa?

Awatar użytkownika
Yurihime

Post autor: Yurihime » 1 sty 2020, o 16:06

Kupiłam moduł efektywnego treningu i teraz nie mogę go znależć u siebie oraz zniknął ze sklepu. Czy ktoś jeszcze tak miał i wie może co robić?

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 1 sty 2020, o 16:08

Yurihime pisze:
1 sty 2020, o 16:06
Kupiłam moduł efektywnego treningu i teraz nie mogę go znależć u siebie oraz zniknął ze sklepu. Czy ktoś jeszcze tak miał i wie może co robić?
Na ekranie pokedexu kliknij na prawą krawędź, a potem na puste miejsce.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 1 sty 2020, o 16:20

viewtopic.php?p=659454#p659454

Moduły na poziomie 1 nadal będą słabsze niż szukacz/pokedex wcześniej. Ale przypominam, że w najbliższych dniach dam każdemu graczowi po Pokeboxie z 1 Modułem na poziomie 2 do wyboru. Nie dałem ich na razie, żeby każdy poogarniał dobrze o co z modułami chodzi i nie wybrał źle.

Kolejna sprawa to widzę moduł Wampiryzmu - już od wczoraj wszyscy piszą, że będzie zdecydowanie za silny. I teraz pytanie do Was co o tym myślicie? Czy wystarczyłoby dać mu podobne ograniczenie co Regeneracja, czyli działa tylko wtedy kiedy Pok nie ma innych leczeń? Czy zmniejszyć lekko siłe leczenia z niego?
Piszę o tym już teraz, żebyście nie zaczęli opierać swoich strategii od razu o ten moduł.

Borden

Post autor: Borden » 1 sty 2020, o 16:43

Ethelnalen pisze:
1 sty 2020, o 16:20
Kolejna sprawa to widzę moduł Wampiryzmu - już od wczoraj wszyscy piszą, że będzie zdecydowanie za silny. I teraz pytanie do Was co o tym myślicie? Czy wystarczyłoby dać mu podobne ograniczenie co Regeneracja, czyli działa tylko wtedy kiedy Pok nie ma innych leczeń? Czy zmniejszyć lekko siłe leczenia z niego?
Piszę o tym już teraz, żebyście nie zaczęli opierać swoich strategii od razu o ten moduł.
Odpiszę tutaj, bo zanim gra wróci, to lata miną. A temat jest w sumie obszerny.

Co uznajemy za inne leczenia? W sensie... rozumiem, że ruchy leczące typu Roost, Rest, pewnie jakieś Absorby, Synthesisy, Drainy wszelkiego rodzaju. Tylko czy mówimy o ruchach, które Pokemon ma w movepoolu (ogólna baza dostępnych ruchów BEZ TM), czy w movesecie (czterech obecnie wybranych)? I czy umiejki też to obejmuje?

Załóżmy, że mam Seismitoada. Uczę go Hydro Pumpa, Hyper Voice'a, Rounda i Rain Dance. Żaden z tych ruchów go nie leczy (3 zadają tylko obrażenia + status), więc wampiryzm działa...? Czy nie działa, bo Seismitoad mógłby używać na przykład Drain Puncha, który by go leczył na podstawie zadanych obrażeń? I druga sprawa: jeśli ten sam Seismitoad ma Water Absorba, po czym jest atakowany przez wodne ruchy... to znowu wampiryzm zadziała, czy nie? Bo ta umiejka teoretycznie leczy, więc jest "innym leczeniem", ale już tylko przy wodnych Pokemonach. A są jeszcze trzymane przedmioty, które mogą leczyć... No i kolejne pytanie: co z Pokemonami, które mogą mieć kilka ruchów kontaktowych? Leczy wówczas jeden z nich, wszystkie? Jeśli jeden to który, pierwszy na liście...? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...

vvss2

Post autor: vvss2 » 1 sty 2020, o 16:44

Moim zdaniem 40% szans na to, że wyleczy 25% ciosu które zadamy jest trochę za dużo, bo to by oznaczało, że w co drugiej turze będziemy uleczeni włączając w to inne źródła leczenia np deszcz u niektórych pokemonów oznaczałoby to, że leczeni jesteśmy zbyt często. Oczywiście jeżeli ja bym miał cokolwiek tu zmieniać to też nie byłaby to drastyczna zmiana, może 30% szans na to, że wyleczymy 15-20% ciosu ? Wszystko jest do przetestowania i zawsze można dać nerfa.

Awatar użytkownika
_Sabaku_no_Gaara_

Post autor: _Sabaku_no_Gaara_ » 1 sty 2020, o 17:08

Ethelnalen - nic nie zmieniaj z Wampiryzmem... Jest dobrze jak jest!

Borden

Post autor: Borden » 1 sty 2020, o 17:09

_Sabaku_no_Gaara_ pisze:
1 sty 2020, o 17:08
Ethelnalen - nic nie zmieniaj z Wampiryzmem... Jest dobrze jak jest!
Szkoda tylko, że jeszcze nie wiesz jak jest, bo Wampiryzm (ani żaden inny moduł) nie miał okazji zaprezentować się w całej okazałości. Zaczniesz obrywać od kontaktowych w całym movesecie to Ci się gadka zmieni. Chyba że to Ty będziesz tym atakującym, to wtedy rzeczywiście będzie wszystko dobrze...

Cybcio

Post autor: Cybcio » 1 sty 2020, o 17:15

Tak jest wampiryzm niech zostanie narazie nie można określić czy nie jest za bardzo wykoksowane pozatym każdy może to sobie włączyć

I do tej ligi bym nie dodawał działanie pokedexu niech na spokojnie każdy sobie ogarnie.

Fajnie że dodajesz nowe rzeczy ale wolałbym aby tego nie było i żeby gra stale płynie chodziła bo obecnie to można kurwicy dostać. cały dzień próbuje wyzerowac limity cisne na pustynię czyli po 10pa wyprawa i jeszcze mam połowę limitów do zgrania

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 1 sty 2020, o 17:23

Zanim coś Ethel chcesz zmieniać.. to poczekaj do końca ligi (w tej nie wprowadzaj bonusów z pokedexu), wprowadź legendy by ludzie mogli ocenić bonus z 3 poziomu i otwórz od razu po sezonie ligę pod testy (i tak ludzie marudzą ciągle na brak PW, to akurat będą mogli zgarnąć PW i co nie co ocenić działanie modułów), no i chyba najsensowniejsze - zwrócić uwagę głównie na teamy 6x4k treningu.
No albo otwórz testowy, jak chcesz bardzo na już.

Awatar użytkownika
Sturla

Post autor: Sturla » 1 sty 2020, o 17:31

Tak szczerze mało przejrzysty ten pokedex :( jak można zdobyć te moduły 2 poziomu ? bo nie ogarniam,i czat stowy nie działa :(
Obrazek
marcin25121999 pisze: wiem że Buzz nie jest zbyt dobry ale z każdego poka mozna zrobic kose albo mieć go dla funu z gry tak jak właśnie sturla bardzo szanuje tego gościa przyjmuje te wszystkie hejty o Buzzie a i tak uwielbia swoją Burzę :D
Kupię shiny gollet oferty priv :D WALCZ ELECTABUZZ!!!!

Borden

Post autor: Borden » 1 sty 2020, o 17:36

Hipotermia pisze:
1 sty 2020, o 17:23
Zanim coś Ethel chcesz zmieniać.. to poczekaj do końca ligi (w tej nie wprowadzaj bonusów z pokedexu), wprowadź legendy by ludzie mogli ocenić bonus z 3 poziomu i otwórz od razu po sezonie ligę pod testy (i tak ludzie marudzą ciągle na brak PW, to akurat będą mogli zgarnąć PW i co nie co ocenić działanie modułów), no i chyba najsensowniejsze - zwrócić uwagę głównie na teamy 6x4k treningu.
No albo otwórz testowy, jak chcesz bardzo na już.
Podejrzewam, że to też nie rozwiąże wszystkich problemów, bo wampiryzmu efektywnego nikt na już nie zrobi (tym bardziej bez modułów). Tu raczej chodzi o przewidywanie (spekulacje) i zmianę tego, co może być złe... zanim zacznie być takie złe. Trzeba by zrobić nie tyle testowy sezon, co testowe walki pod konkretne przypadki (tutaj: wampiryzm). Zobaczyć Poka z kryształu, który ma jakiś trening, porównać go z innym Pokemonem z kryształu, a następnie sprawdzić tego samego Pokemona z tym samym, ale zarazem takim, który dostaje już te bonusy z wampiryzmu. I regulować to tak długo, aż rezultaty będą zadowalające. Teraz jakby poleciał testowy to wampiryzm by nie wniósł wiele, bo nikt by nie czerpał z niego wszystkich korzyści - i to by zakłamało "wyniki badań". Z kolei czekanie na nowy sezon... to trochę długo, bo ludzie chcieliby już wiedzieć, czy mają szykować na następny sezon jakąś rewoltę, czy nie.

Decyzję trzeba podjąć już teraz, bo te 20 i 40 procent to już teraz jest paranoja. I to widać na pierwszy rzut oka. Co więcej: według mnie lepiej te szanse zmniejszyć, niż dodawać notkę o "innych leczeniach". Będzie szybciej, prościej i bardziej przejrzyście. Może 5-10-15 procent? Może 5-15-25? Na pewno 40 na 3. to za dużo.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 1 sty 2020, o 17:57

PokePablo pisze:
1 sty 2020, o 17:36
Podejrzewam, że to też nie rozwiąże wszystkich problemów, bo wampiryzmu efektywnego nikt na już nie zrobi (tym bardziej bez modułów). Tu raczej chodzi o przewidywanie (spekulacje) i zmianę tego, co może być złe... zanim zacznie być takie złe.
Dokładnie dlatego o tym napisałem, żebyście wiedzieli że myślę tutaj o zmianie nawte jeśli tego nie zmienię jakoś w najbliższych dniach.tygodniach.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 1 sty 2020, o 17:58

Sturla pisze:
1 sty 2020, o 17:31
Tak szczerze mało przejrzysty ten pokedex :( jak można zdobyć te moduły 2 poziomu ? bo nie ogarniam,i czat stowy nie działa :(
Moduły 2 poziomu są z 2 miejsce. Dla specjalizacji z osiągnięc, dla reszty znajdywane w Dziczach.

Frashengird

Post autor: Frashengird » 2 sty 2020, o 01:50

Z jednej strony wampiryzm wydaje się potężny, leczenie w czterech atakach na dziesięć za 25%. 10% na atak. Z drugiej strony zachęca do używania ruchów z kontaktem, które na upartego można kontrować umiejętnościami - 5% od zdrowia atakującego, stany, klątwa.
Jeśli już osłabiać to zmniejszając procent leczonych obrażeń, ale nie więcej niż o połowe. Wg. mnie lepiej nie zmniejszać szansy na jego występowanie.
Jak wejdą do gry drużyny na kontakt, ruszą do gry pokemony karzące za jego używanie. Trzeba by zrobić testy z użyciem tego typu kombinacji i dotychczasowych pomysłów. Drużyny na wampiryzm mogą być dość monotematyczne jeśli chcesz wykożystać sloty w pokedexsie. To też może przełożyć się na osłabienie modułu.
Na nerf jest zdecydowanie za wcześnie.
Na obecną chwilę drużyna z wampiryzmem kusi, ale jak pomyśle o tym jak to kontrować i dodając do tego ew. nerf - nie jestem już taki pewny, czy się w to pchać.

Co do zarobków. Nie wiem na co narzekacie... Teraz na lodowych pokemonach można było zbić fortune... Nadal można.
Trenerzy po wbiciu wyższego poziomu będą się pojawiać niewiele rzadziej niż wcześniej (edit: częściej raczej, zatrzymałem się na 100% na poziomie trzecim, a teraz widzę, że ma być 150%!). Do tego dobijasz sobie redukcje kosztu wyprawy i większy przyrost PA i stały bonus na pracy lub treningu. Dla mnie życie jak w Madrycie. Jeszcze masakryczne ułatwienai we wbijaniu osiągnięć z ballami. Jak dla mnie nażekanie na chwilowe osłabienie gdy wszystkich dotyczy w tym samym stopniu to jakiś żart.

Awatar użytkownika
KradneDzieci

Post autor: KradneDzieci » 2 sty 2020, o 02:13

Jak wyżej, takiego zarobku dziennie już dawno nie było, więc mi to nie przeszkadza, zresztą pewnie 90% graczy z boxa z modułem poziomu 2 wybierze trenerów. Ja chciałem spytać co z boxami z pokami sh niedostępnymi za wbicie tropka 5 w regionie, skoro juz mamy rework osiągnięć. Druga sprawa to może jakiś punkt wymiany zielonych na nne/wisnie/ coś innego? Mi zalega z 600, teraz kolejne za osiągnięcia z łapaniem. Zalegają pewnie każdemu kto robi limity z nne, dla słabszych czy nowszych graczy to fajna sprawa, ale reszcie to zalega :o)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

AtomNu

Post autor: AtomNu » 2 sty 2020, o 07:11

Coś się dzieje nie tak, tracę pieniądze bo kupuje te pierwsze moduły. Kupiłem parę razy i nigdzie tego nie miałem tyle że pojawiały się z nowu na swoim miejscu w pokesklepie a Yeny traciłem. Nie wiem jak to się dzieje, odświeżałem stronę, off-on internet nawet wychodziłem z gry i wchodziłem na nowo a problem jak był tak jest. Kupuje ale tak naprawdę tego nie mam.. Czy ktoś pomoże?

Dobrze by było gdyby Administrator to zauważył i coś z tym zrobił
Ostatnio zmieniony 2 sty 2020, o 07:35 przez AtomNu, łącznie zmieniany 1 raz.

mademyday

Post autor: mademyday » 2 sty 2020, o 07:16

Ethel pamiętaj o wiśniowych napojach

Awatar użytkownika
arsen

Post autor: arsen » 2 sty 2020, o 09:27

Mam moduł regeneracji ale w walce nic on nie leczy u pokemonków. Moduł tradycyjnego trenera też nie dodaje nigdzie tych statystyk. Nie kumam jak to działa
Obrazek

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 2 sty 2020, o 11:27

AtomNu pisze:
2 sty 2020, o 07:11
Coś się dzieje nie tak, tracę pieniądze bo kupuje te pierwsze moduły. Kupiłem parę razy i nigdzie tego nie miałem tyle że pojawiały się z nowu na swoim miejscu w pokesklepie a Yeny traciłem. Nie wiem jak to się dzieje, odświeżałem stronę, off-on internet nawet wychodziłem z gry i wchodziłem na nowo a problem jak był tak jest. Kupuje ale tak naprawdę tego nie mam.. Czy ktoś pomoże?

Dobrze by było gdyby Administrator to zauważył i coś z tym zrobił
masz, pokedex jest podzielony na 4 cześci (najedź myszką na góre, na boki i na środek i za każdym razem otworzy ci się inna część pokedexu) i tam będą te kupione. Na górze masz specjalizacje, na środku dzicz, po bokach inne bajery. Jakbyś czytał wcześniej na forum to byś wiedział, aczkolwiek przyznam, że mogłoby być to bardziej czytelnie zrobione, bo newbie, co nie wchodzą na forum mogą mieć zamęt w głowie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zagii

Post autor: Zagii » 2 sty 2020, o 12:54

Czy, jest możliwość sprawdzenia za ile czasu można zmienić moduł? Jak nie to można to wprowadzić gdyż jak gdzieś jest napisane że każdy może mieć inny czas na wymianę.

AtomNu

Post autor: AtomNu » 2 sty 2020, o 15:23

Ethelnalen pisze:
1 sty 2020, o 16:08
Yurihime pisze:
1 sty 2020, o 16:06
Na ekranie pokedexu kliknij na prawą krawędź, a potem na puste miejsce.

No ja mam identycznie, robię jak kto pisał i nic nie mam do teraz, tylko marnuje yeny,nigdzie tego nie mogę znaleźć i to nie jest tak że jestem tłumanem bo inaczej by mnie tu nie było. Pozatym po zakupie to znowu jest w pokesklepie

ODPOWIEDZ