[POROZMAWIAJMY O...] Koniec sezonu i Wasze opinie o Lidze

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

[POROZMAWIAJMY O...] Koniec sezonu i Wasze opinie o Lidze

Post autor: Ethelnalen » 3 mar 2015, o 14:56

No więc pierwszy sezon za nami, pozostało tylko rozdanie nagród.

Chciałbym poznać Wasze opinie o całym tym systemie, co by można poprawić, jak go ulepszyć. Czy może kompletnie byście niektóre aspekty systemu Ligowego zmienili? I co się Wam podobało, czego nie powinniśmy na pewno zmieniać?

Tylko proszę, bez kłótni w stylu "zwycięzca jest i tak znany" czy "bo snorlax to za dużo" - tego mieliśmy już dość w innych wątkach.

Czyli:
Co Wam się podobało i powinno zostać (nie tylko w kwestii nagród)?
Co Wam się nie podobało i powinniśmy to zmienić?
Czy macie sugestie na mniejsze lub większe zmiany i ulepszenia?
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Kacpix777

Re: [POROZMAWIAJMY O...] Koniec sezonu i Wasze opinie o Lidz

Post autor: Kacpix777 » 3 mar 2015, o 15:00

Jak dla mnie cała liga była trochę monotonna, atakowałem 25 przypadkowych graczy, dostawałem punkty walki i już, taka po prostu wymiana pkt.a na inną walutę. Przydałoby się coś z tym zrobić, np.dodanie systemu wyboru którym ruchem zaatakujemy, wtedy niektóre ataki zyskałyby sens.
Nagrody - szkoda, że nie dodaliście cherishy, ale tak to ok.

GhostWarrior

Post autor: GhostWarrior » 3 mar 2015, o 15:02

Kacpix777 pisze:Jak dla mnie cała liga była troche monotonna, atakowalem 25 przypadkowych graczy, dostawalem pkt i już, taka po prostu wymiana pkt.a na inną walute. W sumie nie wiem jak, ale przydałoby sięcoś z tym zrobić, jak np. właśnei dodanie systemu wyboru ataków, wtedy niektóre ataki zyskałyby sens.
Nagrody - szkoda, że nie dodaliście cherishy, ale tak to ok.

system wyboru atakow? ale to obie osoby musialaby wybierac ataki, jak sobie to wyobrazasz? ze atakujacy ma tylko taka molzliwosc? bez sensu to zmienjsza szanse na obronienie sie przed atakiem
Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek

Krol_Julian

Post autor: Krol_Julian » 3 mar 2015, o 15:04

Nie wiem na jakiej zasadzie jest liczony ten ranking,i na jakiej zasadzie dostajemy pozycje w danym tygodniu,ale chyba cos jest nie halo,skoro atakując i pokonujac nawet 2 razy gracza X,mając więcej wygranych i mniej przegranych w ranku gracz X jest wyzej od nas.
Liczba graczy (16) która miała przejść do mistrzostw jest moim zdaniem zbyt mała.
Ogólnie na + na pewno taki ranking lepszy jest od poprzedniego ^^
Jeśli zarejestrujesz sie z mojego linku polecającego, oferuje Ci pomoc w grze.Bardzo szybko wbijesz wysoki lvl.

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=162587

baled

Post autor: baled » 3 mar 2015, o 15:09

dodajcie możliwość zmiany pokemona podczas walki to bendzie ok jak ktoś was wyzwie a was nie bendzie w rep.bendzie zakłatka auto.zmiana pokemona i ustawcie sobie kolejność na 250/1000hp=zmiana pokemona
Zobacz mojego pokemona! Pokemon samolota

Awatar użytkownika
Sajoos

Post autor: Sajoos » 3 mar 2015, o 15:20

Moim zdaniem do turnieju po zakończeniu sezonu powinno dostać się więcej osób. Chodzi tu bardziej o zabawe bo wiadomo, że ktoś kto zajmuje 25 miejsce ma małe szanse z top 10 ale chodzi bardziej o zabawe no i będzie też większa rywalizacja podczas trwania ligi i zajecie tych premiowanych miejsc turniejem, które dałyby jakieś bonusowe nagrody ( nie jakieś shiny pokemony, 10 masterballi i miljon pz ale takie symboliczne wyróżnienia za sam udział w turnieju czy coś tego typu). Myślę że 30 ( okrągła liczba ) lub 32 ( łatwiej o rozrysowanie jakiegoś drzewka turniejowego ) byłaby odpowiednią liczbą graczy :)
Nie podoba mi się też system przyznawania punktów gdyż to jest jedna wielka niewiadoma, chodzi mi głównie o sytuacje w której gracz posiada lepszy bilans wygranych/przegranych a i tak zajmuje lokatę bądź dwie niżej od gracza który ten bilans ma gorszy.
NAGRODY. Różnica miedzy 4 liga i 1 liga: 3 rzadkie cukierki, 4 wiśnie. Może jakąś większą rozbieżność zrobicie w następnym sezonie? :D
Reszta jak najbardziej na plus, sama rozgrywka jest OK ( o niebo lepsza niż w poprzedniej wersji rankingu ).

Jak coś sobie przypomne co bym chciał jeszcze dodać albo z dyskusji coś wyniknie to dopisze :)
Ostatnio zmieniony 3 mar 2015, o 16:34 przez Sajoos, łącznie zmieniany 2 razy.
"Życie to teatrzyk nikt się nie ogląda, każdy patrzy. Jak zdobyć główną rolę? Najlepiej raz-dwa-trzy"

Awatar użytkownika
julekx123

Post autor: julekx123 » 3 mar 2015, o 15:27

System przydzielania do ligii an koniec sezonu jest fatalny... Nie walczyłem w lidze od początku, ale i tak większość czasu spędziłem w Diamencie, a na koniec sezonu patrzę, że jestem 974 w klasyfikacji (poza graczami, którzy dostawali nagrody za diament). Ten 1 rare candy akurat mi zwisa xD, ale to, że będę miał szmaragdową ramkę... Ehhh szkoda słów... Proponuję na przyszły rok ogarnąć to jakoś lepiej, bo nie jestem jedyny ( Johny jest 103, czyli liczony jest jako diament przez to, że przez 1 tydzien nie zrobił limitu walk)
Obrazek

Jeśli chcesz grać w pokelife, a nie masz jeszcze konta to zarejestruj się z tego linku KLIK ,oferuję pomoc we wszystkim co dotyczy gry oraz nagrody za wbijanie poziomów :D
Vizard pisze:PA są niezbędne jak masa do robienia rzeźby.
Vizard=> You made my day :D

Awatar użytkownika
Wojtek1906

Post autor: Wojtek1906 » 3 mar 2015, o 15:28

Liga jest ok nie mam żadnych zastrzeżeń do niej tylko te nagrody za PW są trochę kiepskie powinno być więcej przedmiotów do kupienia np. teraz te Rzadkie Cukierki można dodać i jakieś niedostępne poki za dużą ilość PW np. Rotom...no i ci hodowcy Pokemon powinni mieć inne działanie a nie tylko do max 30 i już się nie da trenować.
PS. Może podacie nam co nowego szykujecie do Centrum nagród na nowy sezon :P

Latinos

Post autor: Latinos » 3 mar 2015, o 15:57

Ja bym zmienił wyłanianie Mistrza..
Poniewaz Mistrz jest wybierny tylko z Ligii Kryształowej, wiec zostać Mistrzem moze byc gracz który ma wysoki lvl i doświadczenie a co z nowymi graczami ?? Mają czekac az osiagną wysoki lvl ??

Moim zdaniem mistrz powinnien byc wyłaniany z każdej ligi.. np. lidga srebrna jest do 30 lvl, wiec tu mistrzem moglby zostać każdy nowy gracz...

MwSul

Post autor: MwSul » 3 mar 2015, o 16:06

Warto powiedzieć już na starcie ile osób będzie w mistrzostwach jeśli będą się oczywiście odbywały.
No i na jakich zasadach będzie ten turniej ,wtedy można sensownie rozłożyć sobie siły przez pół roku.

Ten przelicznik punktów jest dość problematyczny , nie wiem w jaki sposób ktoś kto ma 13 porażek wyprzedza tego kto ma ich 6. Szczególnie że ludzie z góry rankingu walczą praktycznie z każdym.

Ogólnie pomysł in plus z tym rankingiem ,ten mi się bardziej podoba niż ten stary także więcej zastrzeżeń nie widzę.
poke-life.net/rejestracja.php?polec=456330 rejestracja z tego linku zapewnia Ci pomoc oraz po wbiciu 30 levelu wszystkie alerty dotyczące shiny pokemonów ze stowarzyszenia SSP nim zostaną wrzucone na forum :)

KOXXD

Post autor: KOXXD » 3 mar 2015, o 16:14

Jakto bywa w grach mistrz jest tylko jeden! Ogólnie całą ligę oceniam na plus szkoda że nie było mistrzostw Bo przecież to nie musi być tylko zabawa dla najlepszych można przykładowo zrobić dla słabszych z tego Typowanie :D I nie typowalibyśmy tego kto by wygrał tylko np ile zdoła pokonać pokemonów Ile rund mu to zajmie i wgle Ile hp zdoła odjąć I różne inne. Można np zrobić zabawe że Losujemy Kogoś z 16 Maszyną i walczymy z jego 1 pokemonem mając całą drużyne :D I np za wygraną byłyby 3 wisniowe napoje :D Byłaby zabawa :P Ale I tak nic z tego nie zrobicie :(

Sulim

Post autor: Sulim » 3 mar 2015, o 16:24

Cała liga na +, a co do nagród to ja osobiście chciałbym, aby w nagrodach znalazła się tabletka zapomnienia, która będzie zwracać wartość minimalną zerowanego pokemona, która byłaby oczywiście o ileś tam PW droższa od zwykłej :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ulrich

Post autor: Ulrich » 3 mar 2015, o 16:39

Jak czytam te Wasze pomysły niektórych o jakiś walkach 1 vs 6 z losowanych maszyn, Rare Candy w Centrum Nagród i inne takie to trochę mi ręce opadają i zaczynam współczuc administracji. Tak samo nie kumam czego nie rozumiecie w zdobywaniu miejsca w lidze? System nie może byc oparty a tym ilu graczy pokonasz, bo skonczy się to na farmieniu graczy z ostatnich miejsc z danej ligi i wszyscy będą mieli jakieś chore bilanse 300:0. Liczy się KOGO POKONUJESZ. Jeśli pokonasz kogoś dużo silniejszego, to awansujesz na miejsce które zasługujesz i jest adekwatne do tego co potrafi Twoja drużyna. Trzeba byc jakimś zacofańcem, żeby nie rozumiec tej zależności. A kwestia tego jak to jest liczone matematycznie ... Kogo to z nas obchodzi.

Co do samej Ligi no cóż. Źle nie jest generalnie oceniam chyba na takie uczciwe 4. Wkrada się w to trochę monotonia to fakt, no ale inaczej też ciężko to sobie wyobrazic. Osobiście uważam, że nie byłoby najgorszym pomysłem, aby wyłaniac w systemie pucharowym zwycięsce każdej Ligi. Można by do Hali Sław dodac adnotacje, ale tylko o zwycięscy, jednak wciąż główny honor przypadałby Mistrzowi Pokemon oraz graczowi z 2 i 3 miejscem z ligi najwyższej. Nagroda za to może byc nawet tylko jeden extra Rare Candy nic wielkiego absolutnie, żeby nie tracili na tym lepsi gracze z wyższych lig. Wyłonienie Champion'a każdej ligi na pewno zmotywowałoby trochę do pracy graczy w tych niższych ligach i dodałoby trochę pikanterii na wszystkich poziomach trenera. Byłby to też wabik na świeżaków, żeby ich zatrzymac w grze. Poza tym jakieś nowe poki do zdobycia w Centrum Nagród. Nawet mogą byc jeszcze droższe, albo bardzo bardzo drogie, ale żeby był ich większy wybór.

To chyba tyle...
Ulrich Team:
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek

koks12345

Post autor: koks12345 » 3 mar 2015, o 16:53

A ja jestem rękami i nogami za mistrzostwami Kanto, Johto, Hoenn i Sinnoch, gdzie walczymy 4 drużynami, a wyniki sumują się do jednego worka. Oczywiście walki musiały by odpowiednio stanieć, żeby była szansa ogarnąć ich aż tyle, a myślę, że byłoby to o wiele ciekawsze. Tym bardziej, że drużyny graczy z czołówki zaczynają wyglądać tak samo
Venek/Skarmory/gengar/slaking/garmchop/magmotar i im podobne z niewielkimi zmianami.
Koks to nie używka, ani umięśniony mężczyzna . Koks to surowiec energetyczny wytwarzany poprzez wypalanie węgla kamiennego.

Awatar użytkownika
kerfi

Post autor: kerfi » 3 mar 2015, o 16:57

Z grubsza chyba ok.
Co Wam się podobało i powinno zostać (nie tylko w kwestii nagród)?
Co Wam się nie podobało i powinniśmy to zmienić?
Sam Ranking w sobie nawet git. Lepszy jak poprzedni :)

System punktowania - czy sprawiedliwy? Mniej więcej tak. Na chwilę obecną logiczny dla mnie (jak człowiek, co nieco w trakcie się dowiedział). Czasem wyskakiwały śmieszne akcje o których MwSul pisał - człowiek z większa liczbą porażek mógł być wyżej. Wszystko kwestia przeliczenia pktów z kim przegrał (ze słabszym znacznie - przypadek - to nic nie dostał za to, wygrał za to z lepszymi to nadrobił pkty, gdzie ten drugi mógł wtopić) - jako tako logiczne - choć tego nie widać ofc ... i wygląda zabawnie^^
Czy macie sugestie na mniejsze lub większe zmiany i ulepszenia?
Oczywiście.

Ciekawym (dla mnie) pomysłem by było zmienić liczbę osób, wchodzących/spadających do kryształu/diamentu. Byłaby większa rywalizacja o utrzymanie się. Acz nie wiem, co na to osoby z tych miejsc - czy chciałyby non stop widywać jak latają wte i we wte ^^.

O co walczymy?
Dobrze byłoby podać wcześniej (na tle tego jak to teraz było znacznie wcześniej) info o co walczymy, jakie nagrody. Może się okazać, że kogoś nagrody satysfakcjonować nie będą, bądź nie trzeba za wszelką cenę cisnąć się jak najwyżej i tracimy tylko PA niepotrzebnie.
Informacja na starcie nowego sezonu bądź zaraz po rozpoczęciu (z msc od rozpoczęcia ? im później tym gorzej chyba) by się przydała.

Jak walczymy?
Analogicznie. Podać wcześniej informację jaką ilością poków - 6/8/12/17/etc - oraz w jaki sposób miałoby to wyglądać. Mniej czasu nie sprzyja graczom jeżeli chodzi o ich inwencję twórczą, nie mówiąc już o przygotowaniu kilku poków.

Ile osób do finału?
Obecnie jest 16. Czemu nie zwiększyć tej ilości? Osób, które do końca mniej, czy bardziej będą się liczyć już jest 20, może kilku więcej + pewnie jeszcze kilku dojdzie w trakcie (dotrenują poki, znajdą coś ciekawego na ligę, etc). Lepiej podzielone nagrody (np okrojony wybór poków? przedmiotów do wyboru?) i mogłyby walczyć może i nawet 32 osoby.

Awatar użytkownika
Chaika

Post autor: Chaika » 3 mar 2015, o 17:03

Powinien być podział tak jak w salach pokemon 4 ligi skoro są 4 regiony i tylko pokemony z danej ligi regionu a nie tak jak teraz jakiś mix

MacStyle

Post autor: MacStyle » 3 mar 2015, o 17:12

A dla mnie ranking to kompletny niewypał. Dlaczego? Nie warto w nim walczyć,bo o co?
Wszystko odbywa się na zasadzie "kliknij na przycisk" ew. "wybierz rywala".

A nagrody tylko pogarszają sytuacje,bo co wybrać? Jedynie poszukiwacze shiny mają co brać.
Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek

Satoshi007

Post autor: Satoshi007 » 3 mar 2015, o 17:26

Latinos pisze:Ja bym zmienił wyłanianie Mistrza..
Poniewaz Mistrz jest wybierny tylko z Ligii Kryształowej, wiec zostać Mistrzem moze byc gracz który ma wysoki lvl i doświadczenie a co z nowymi graczami ?? Mają czekac az osiagną wysoki lvl ??

Moim zdaniem mistrz powinnien byc wyłaniany z każdej ligi.. np. lidga srebrna jest do 30 lvl, wiec tu mistrzem moglby zostać każdy nowy gracz...
I co, tydzień przed końcem awasnuje ligę wyżej i już nie mam mieć mistrza?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Latinos

Post autor: Latinos » 3 mar 2015, o 17:36

Satoshi007 pisze:

Jak z każdej ligi miałby byc mistrz, to chodzi mi o to, ze zapisujesz sie na lige np. srebrna i ona jest do 30lvl..I jak chcesz w niej wygrać pokemony ktore chcesz wystawić do max.30 lvl.

Tylko tu musiałaby byc zmiana z automatycznym przejsciem w wyza lige....

Awatar użytkownika
Lukasz23

Post autor: Lukasz23 » 3 mar 2015, o 17:51

Latinos pisze:
Satoshi007 pisze:

Jak z każdej ligi miałby byc mistrz, to chodzi mi o to, ze zapisujesz sie na lige np. srebrna i ona jest do 30lvl..I jak chcesz w niej wygrać pokemony ktore chcesz wystawić do max.30 lvl.

Tylko tu musiałaby byc zmiana z automatycznym przejsciem w wyza lige....
Jeśli miało by być wyłanianych kilku mistrzów to napewno nie wedle podziału na ligi bo brak awansów/spadków sprawi że ranking będzie jeszcze mniej interesujący niż teraz.
Jeśli wyłaniać kilku mistrzów to powinno się ich dzielić według poziomu trenera(poziomu w momencie zakończenia sezonu). I mieli byśmy wtedy np 7 mistrzów tak jak mamy 7 poziomów trenera. Byłby mistrz mistrzów tak jak teraz jest nim Vilebert oraz 6 mistrzów z tytułami mistrz poziomu pierwszego(posiadający pierwszy poziom trenera) itd z każdym kolejnym poziomem. Odrzucam wybierania mistrza dla 7 poziomu bo była by to ta sama osoba która wygrywała by ogólny ranking gdyż wątpie że gracz nieposiadający setnego poziomu wygra cały sezon.
Podobnie można by było organizować odzielne mistrzostwa dla poszczególnych poziomów trenera.
Obrazek

Heros06

Post autor: Heros06 » 3 mar 2015, o 17:52

1. Zgadzam się, trochę monotonne (często nawet nie sprawdzałem w jaki sposób przeciwnik mnie pokonał lub na odwrót).
2. Można by wprowadzić "wydarzenie" 2x zdobywania PW w tym dniu, jeśli wyzwiemy w tym dniu 25 razy kogoś to pod koniec tygodnia przyjdzie nam 2x więcej PW niż byśmy dostali bez tego wydarzenia.
3. Można by też zwiększyć bonus % za wyzwane walki powyżej 25 walk/tydzień. Nawet te 10% to co to jest ? Przy 1 miejscu w 1 lidze to 150 więcej, a co w niższych ligach ? Nic. Proponuję, aby zwiększyć bonus, aby stał się alternatywą zamiast klikania w dzicze (chociaż aby było to konkurencyjne).
4. Chcę aby dodawanie statystyk za PW sie zmieniło. Nieskończona możliwość dodawania lub tańsze (300 PW to raczej za dużo).
5. Po pierwszym sezonie zauważyłem, że nawet grając jeszcze kilka lat nie znajdę się w TOP, podsumowując, kolejność zaczęcia gry jest ważna :/ co moim zdaniem nie powinna mieć tak dużego wpływu.

PS1: A co z tym (w ogłoszeniu że nie będzie mistrzostw): "Wiemy, że część osób bardzo czekało na to wydarzenie. Postaramy się w zamian przygotować dla Was coś specjalnego aby szykowane na ten czas Pokemony miały zajęcie. ;)" :?:
PS2: :idea: Może by tak wprowadzić 5 atak ? Większa różnorodność = bardziej nieprzewidywalne, ciekawsze walki. Jeśli Yawn będzie miał 100% to sporo osób ustawiłoby sobie jakiś statusowy: detect, protect itp. Co wy na to :?:
Sprzedam pokemony: Obrazek , Obrazek , Obrazek
W razie pytań, PW tu lub w grze. :)

mrkari

Post autor: mrkari » 3 mar 2015, o 18:01

jak dla mnie taka liga jest spoko i nagrody ok :)
 |   Terminate Virus? | |
 |    ______    ______    _____    |
 |    |Yes     |   |maybe  |     |Yes     |    |
 |     ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄     ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄     ̄ ̄ ̄ ̄ ̄   |
   ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄

Asia10

Post autor: Asia10 » 3 mar 2015, o 19:01

liga - fajna sprawa, dużym plusem jest urozmaicenie gry, co do wyborów mistrza można się pobawić o wybór mistrza z każdej ligi ale tylko kosmetyczna sprawa, nagrody też nie są złe, generalnie więc fajnie, że chciało się Wam wprowadzać coś nowego.

Awatar użytkownika
Czikibom

Post autor: Czikibom » 3 mar 2015, o 20:05

Ogólnie mi się wszystko podobało.
Wszystko ładnie dopracowane i przemyślane. Jedyny minus to przesadzone nagrody (Nie tylko w topce). Daję 9/10
Ze mną na poważnie nie da rady ;>

Obrazek

Awatar użytkownika
Nikkelow

Post autor: Nikkelow » 3 mar 2015, o 20:24

Jak dla mnie wszystko okej, tylko zastanawia mnie, w jaki dokładnie sposób były rozdawane nagrody. Zgodnie z tabelą, Ci, którzy zaszli do szóstej ligi i wyżej nie, powinni dostać 8 wiśniówek i 4 cukierki, kiedy na jednym nobie za właśnie szóstą ligę dostałam nagrody jak za piątą. To samo jest w siódmej lidze, miało być 6 wiśniówek i 3 cukierki, kiedy dostałam nagrody jak za szóstą ligę. Dodatkowo:
Oczywiście każdy, kto wziął udział w przynajmniej jednym tygodniu walk, otrzyma nagrodę za Ligę 9.
Moja siostra wzięła udział tylko w jednym tygodniu walk, a dostała tylko wiśniówki. Jest też jakiś inny system obliczania przyznawania tych nagród, który nie pokrywa się z tym z tabeli?

Awatar użytkownika
Bolu12

Post autor: Bolu12 » 3 mar 2015, o 20:32

Ogólnie liga na plus. Zawsze trochę rywalizacji przyda się. Nagrody na koniec po zmianie są ok. Plusem jest również to, że uczestnicząc w lidze można było "zarobić sobie na boku" na to i owo.

Wydaje mi się, że w turnieju końcowym mogłaby brać udział całe pierwsza liga a nie tylko kilka osób z top. Ten turniej końcowy decydowałby ostatecznej lokacie w czołówce tabeli. Pozwoliłoby to ostatniej osobie w lidze pierwszej zająć trochę lepsze miejsce i wprowadziło do gry trochę więcej pozytywnego stresu.

Moim zdaniem lepiej przeglądałoby się ligę, gdyby cała widoczna była na jednej stronie a nie podzielona na takie małe kawałki. Pomogłoby to w szybszym wyszukaniu siebie i przede wszystkim jednym załadowaniu ligi a nie bezmyślnym klikaniu po kilkunastu stronach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gryfek

Post autor: Gryfek » 3 mar 2015, o 20:47

Ludzie... "nie wiem jak jest liczony ranking, bo ktoś wygrywał mniej razy i jest wyżej". Trzeba było czytać.

Nie ważne czy wygrasz 1924287395 razy, a przegrasz 0. Ważne z KIM wygrasz, a z kim przegrasz. Im bardziej wartościowy gracz, tym więcej punktów za wygraną, a to punkty pojedynku, czy jak się to tam zwało, decydują na jakiej pozycji jesteś. Inaczej silni specjalnie atakowaliby najsłabszych, a to nie na tym polega. Każdy miałby 125 wygranych i 0 przegranych, i co wtedy? Bezsens.

Punkty naliczane są bardzo dobrze. Tylko wg mnie bonus za 10 dodatkowych powinien być 2%, a nie 1%. Czemu? Dajmy na to masz 1000 pw. Za 125 walk masz 1100. 100 pw za aż 3000 PA, trochę dużo. A to tylko jak masz 1000. Ludzie co normalnie dostają, dajmy na to, np. 500, dostaną 50 za 3k PA. Dajmy na to, 2% zamiast 1% byłoby okej.

Co do nagród:
1. Zwiększenie PA jest okej. Moim zdaniem powinno zostać.
2. Platynowa karta to samo.
3. Masterball też.

Oprócz nich mogłyby być:
1. Shiny półlegendy (1 do wyboru i tylko jednorazowo, czyli jak już dostaniesz jedną, drugi raz innej nie można wybrać) - może za 5k, może więcej. Czemu? Obecnie dość ciężko taką dostać, praktycznie mają je tylko ludzie z topki.
2. Coś a'la trening taki jak są obecnie z np. szybkością, atakiem itp, tyle że jak żółte jagódki :) Też zwiększa ilość ich zjedzonych. Byłby to napój z żółtych jagód i księga jagód/kartki zwiększałyby jego moc tak samo. Np. za 200pw mamy napój, który jest wartościowy jak 100 jagódek. Można kupić tylko np. 3 razy, a potem już ich nie ma.
3. Dewolucja poka. Dewoluuje wybranego poka do poprzedniego stadium i zmniejsza mu poziom do o 1 mniejszy niż potrzebuje na ewolucję (np. kabutopsowi z 60 zmniejszy na 39, bo potrzebuje 40 żeby być kabutopsem) lub zwraca błąd, że pokemon nie może dewoluować, bo nie ma wcześniejszego stopnia. Przydatne dla kogoś, kto przypadkiem ewoluował poka. Myślę, że ze 100pw powinno kosztować. Oczywiście przyrosty tak samo zmniejsza.
4. To wszystko, co wymyśliłem na poczekaniu. Bardzo zależy mi szczególnie na shiny półlegendach, aby ludzie nie tylko z topki mieli szansę je mieć (drogie i tak by były), a topka miałaby tak samo takową shiny półlegendę do wyboru, więc niczym by nie traciła. No i dewolucja wydaje się ciekawa.

Co do monotonii, to się zgadzam. Potem już nie chciało mi się wcale sprawdzać jak kogoś pokonałem. Niekiedy patrzyłem tylko jak ktoś mnie pokonał, ale głównie to były dwie rzeczy: fart (mi nie udało się jakiegoś ruchu/przeciwnikowi się udało) lub po prostu był to o wiele silniejszy gość. No i kilka razy tylko była wina złego teamseta. Ale mniejsza o to, w kółko sprawdzanie tych walk tylko, więc potem już tylko biłem, nie patrzyłem co i jak z tym. Robiłem 25 walk lub więcej i nie interesowałem się co się działo.

PS Zgadzam się z Herosem06. Topka jest faworyzowana wszędzie, a niczego więcej nie robi niż reszta graczy. No, poza wydawaniem dużo realnej kasy na zasługi i zaczęciu gry parę lat wcześniej. Ja tam do topki nie startuję, ale faworyzowanie kogoś kto i tak jest na wysokiej pozycji jest nieuczciwe. Takie sprzężenie zwrotne dodatnie. Jesteś w topce, to damy Ci super poki, żeby tamci głupcy nie mogli Was dogonić jeszcze bardziej. A tamtym wmówimy, że nie dostają fajnych nagród, bo są słabi. Takie odwracanie kota ogonem. To tak jakby... był wyścig. Topka ma bolidy formuły 1, a reszta rowery. Za to, że topka wygrywa, dajemy im jeszcze szybsze bolidy, a tamtym jedynie trochę lepsze rowery. Tak to obecnie wygląda. A powinno się oceniać starania, a nie to, że ktoś miał farta zacząć wcześniej, ma farta, bo jest bogaty i kupuje sporo zasług etc.
Dajmy na to, top1 z diamentu, gdy będzie miał poki tak silne jak top1 z kryształu, to top1 z kryształu będzie mieć trenign 10 razy lepszy niż ma obecnie. Bo wyda więcej realnej kasy albo dostanie lepsze nagrody od administracji.
Powinno się zbalansować rozrywkę, a nie faworyzować jednych.
ObrazekObrazek
Snouty i Pinkie zapraszają na profil :)

Jeśli ktoś Cię dyskryminuje ze względu na płeć, orientację, wiarę, poglądy polityczne, inne poglądy czy gusta, to wiedz, że to on jest prostakiem, a Ty nie masz się po co przejmować takim człowiekiem C:
Obrazek
Obrazek
Made by Architect

OlikO1

Post autor: OlikO1 » 3 mar 2015, o 21:11

-Trochę nie jasny system punktacji
-Mało exp za walki w lidze
-Brakuje więcej nagród pokroju Platynowa Karta które każdy musi mieć ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kamilkowa

Post autor: Kamilkowa » 3 mar 2015, o 21:35

Gryfek pisze:Topka jest faworyzowana wszędzie, a niczego więcej nie robi niż reszta graczy. No, poza wydawaniem dużo realnej kasy na zasługi i zaczęciu gry parę lat wcześniej.
Wydaję na grę 4 tysiące polskich złotych miesięcznie, codziennie spędzam 2 godziny na klikaniu limitów, chyba coś mi się od gry należy Obrazek

A tak serio. Widziałeś kiedyś grę, w której topka miałaby gorzej, niż reszta graczy?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
maillo93

Post autor: maillo93 » 3 mar 2015, o 21:42

Ja tylko powiem w temacie Centrum Nagród :)
Moim zdaniem nie powinny być z niego usuwane żadne nagrody, a już na pewno nie rzeczy których cena wzrasta wraz z ilością zakupów, tzn. PA, Master, Tabletka Zapomnienia, bo po kilku zakupach ich cena staje się kosmiczna. Nowe nagrody powinny tylko dochodzić do starych ;)
http://pokelife.pl/?polec=443295 Jeśli chcesz zacząć grę od nowa, zarejestruj się z tego linku, a gwarantuję pomoc oraz wsparcie w grze! :D

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ