Specjalizacje - nowe osiągnięcia i zmiany w innych

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Specjalizacje - nowe osiągnięcia i zmiany w innych

Post autor: Ethelnalen » 26 lis 2019, o 15:31

Wraz ze specjalizacjami zamierzam wprowadzić kilka nowych osiągnięc, niektóre należące do osobnej kategorii. Opiszę Wam tutaj to, co zamierzam wprowadzić aby uniknąć sytuacji gdzie z czymś bym za bardzo przesadził w jedną czy drugą stronę.

Osiągnięcia, które zostaną dodane ze Specjalizacjami

Na początek - przedstawione tutaj osiągnięcia:
1. Wliczają się we Wszechstronnego
2. Nie mają stałego bonusu w grze.
3. Nagrodą za nie są jednorazowo otrzymywane przedmioty oraz moduły do Specjalizacji.

Pierrwsze 18 osiągnięć, to osiągnięcia z łapaniem Pokemonów o danym typie. Będzie się z nich zdobywało Specjalizację Trenera Typu na 2 poziomie. Te moduły specjalizacji będą przyznawane za 4 poziom osiągnięcia danego typu. WAŻNE! Wymagania w tych osiągnięciach to punkty. Złapanie Pokemona o tylko 1 typie daje 2 punkty do tego osiągnięcia. Jeśli pok ma 2 typy, oba osiągnięcia typów dostają po 1 punkcie.
Łapacz Normalny
Poziom 1: 60 punktów. Nagroda: 50 Zielonych Napojów
Poziom 2: 180 punktów. Nagroda: -
Poziom 3: 600 punktów. Nagroda: 50 Kapsułek Doświadczenia
Poziom 4: 1800 punktów. Nagroda: moduł specjalizacji "Normalny Trener" na poziomie 2
Poziom 5: 10000 punktów. Nagroda: 20 Wiśniowych Napojów

Wymagania będą się różniły zależnie od typu, określałem je ze statystyk ile jest możliwych Pokemonów do złapania o danym typie. Np. wymaganie dla typu wróżkowego to odpowiednio 10, 30, 100, 300, 1500. Wymagania wszystkich innych typów możecie podejrzeć tutaj: https://pastebin.com/LyVL88RH

Druga grupa, to 3 osiągnięcia łapania Pokemonów o konkretnej grupie rzadkości. Do łatwych wliczają się grupy I i II, średnie to III, a trudne to IV i V. Ponownie ilości do wymagania wyliczyłem z ilości Pokemonów w tych grupach i też szans ich złapania. Tutaj każdy złapany Pokemon liczy się jako 1 i wszystkie 3 osiągnięcia mają te same nagrody, z dwoma wyjątkami.
Łatwy, wymagana ilość złapanych Pokemonów: 100, 300, 900, 2700, 12000
Średni, wymagana ilość złapanych Pokemonów: 60, 200, 600, 1800, 9000
Trudny, wymagana ilość złapanych Pokemonów: 20, 70, 200, 600, 3000

Nagrody za te osiągnięcia to: 50 Greatballi, 40 Premierballi, 30 Ultraballi, 20 Cherishballi, 50 Cherishballi.
Są dwa wyjątki:
- Łatwy poziom 4 zamiast Pokeballi daje moduł Specjalizacji "Trener Entuzjasta" na poziomie 2
- Trudny poziom 5 zamiast Cherishballi daje jednego Masterballa

Zmiany w obecnych osiągnięciach, które wejdą ze specjalizacjami

Wszechstronny - o nim rozmawialiśmy już w innym wątku. Zmiany Wszechstronnego będą wyglądały następująco:
- maksymalny poziom w walce z Wszechstronnego będzie wynosił 40%
- nadal będzie mógł mieć więcej poziomów niż 40. Za poziomy ponad 40 będzie dodany w przyszłości inny bonus
- nie będą się już do niego wliczały osiągnięcia ze starych eventów

Osiągnięcia Wydarzeń - zostaną usunięte z wyświetlania, nie będą już nic dawały.

Zmiany powiązane z powyższymi ale zostaną wprowadzone później

- inny bonus za Wszechstronnego powyżej 40 poziomu. Może mała zniżka na koszt treningu? 0.5% za każdy poziom od 41 do 100
- osiągnięcia Tropiciel: Kanto etc (te główne, nie poszczególnych Dziczy) dostaną dodatkowe nagrody. Za osiągnięcie drugiego poziomu, dostanie się Pokeboxa zawierającego niedostępnego Pokemona z tego regionu. Za zdobycie piątego poziomu, będzie to ten sam Pokebox ale z Shiny Pokemonem (nie, nie wiem jeszcze czy będą w nich półlegendy czy eevee)
- osiągnięcia Tropiciel: Kanto mogą mieć pewne zmiany. Nie zmieni się na pewno ilość wypraw na maksymalny poziom, ale mogę dodać pośrednie poziomy, aby to był płynniejszy postęp niż jest obecnie
- inne osiągnięcia mogą zostać dodane oraz mogą zostać dodane jednorazowe nagrody do obecnych

Możliwe że będę jeszcze dodawał inne nowe osiągnięcia, na razie to są te, które potrzebowałem do specjalizacji.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Specjalizacje - nowe osiągnięcia i zmiany w innych

Post autor: Ethelnalen » 27 lis 2019, o 15:56

Uzupełniłem post o inne zmiany w osiągnięciach, te które wejdą od razu jak i zaplanowane na później

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 27 lis 2019, o 18:14

Łatwy, wymagana ilość złapanych Pokemonów: 100, 300, 900, 2700, 12000
Średni, wymagana ilość złapanych Pokemonów: 60, 200, 600, 1800, 9000
Trudny, wymagana ilość złapanych Pokemonów: 20, 70, 200, 600, 3000
Ja bym tutaj zmienił najwyższe poziomy, 12k -> 25k (wbrew pozorom sa dzicze, szczególnie te zarobkowe, gdzie praktycznie tylko pokemony 1/2 wyskakują. 9k->15k, 3k->2k. Ciężko złapać 3k pokemonów o IV lub V poziomie trudności, dlatego zmniejszyłbym ich ilość, jednocześnie zwiększając pozostałe ilości w średnim/łatwym.
3k takich pokemonów za jednego masterka to imho słaby gescheft. :<
- inny bonus za Wszechstronnego powyżej 40 poziomu. Może mała zniżka na koszt treningu? 0.5% za każdy poziom od 41 do 100
Dobry pomysł. W sumie nikt inny nie poruszał ostatnio tego w kontekcie tańszego treningu. Opłacalne imho, szczególnie jak chcemy np 12 poków zrobić na 4k trena, w dłużej perspektywie, bo myślę, że ogólnie te zmiany narobią trochę w zarabianiu yenów. Chodzi mi o to, że szybciej będzie się zarabiało, więc taka obniżka super.
- osiągnięcia Tropiciel: Kanto etc (te główne, nie poszczególnych Dziczy) dostaną dodatkowe nagrody. Za osiągnięcie drugiego poziomu, dostanie się Pokeboxa zawierającego niedostępnego Pokemona z tego regionu. Za zdobycie piątego poziomu, będzie to ten sam Pokebox ale z Shiny Pokemonem (nie, nie wiem jeszcze czy będą w nich półlegendy czy eevee)
Lepiej tam nie dodawać sh póllegend i sh eevee - to jest do zdobycia w HW. ;) nie róbmy konkurencji temu elementowi gry.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 27 lis 2019, o 18:17

Saiseiya pisze:
27 lis 2019, o 18:14
Lepiej tam nie dodawać sh póllegend i sh eevee - to jest do zdobycia w HW. ;) nie róbmy konkurencji temu elementowi gry.
Najlepiej tylko te dostępne do złapania w dziczy, nie róbmy konkurencji dla top16 w rankingu. Po co komu jakiś Sznorlaks :ugeek:

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 27 lis 2019, o 18:28

Hipotermia pisze:
27 lis 2019, o 18:17
Saiseiya pisze:
27 lis 2019, o 18:14
Najlepiej tylko te dostępne do złapania w dziczy, nie róbmy konkurencji dla top16 w rankingu. Po co komu jakiś Sznorlaks :ugeek:
wnosze o bana, dla tego pana.
PS: już hard stuck w sinnoh robie tropiciela od zeszłego tygodnia jak tylko przeczytałem najnowszy tygodnik z tą informacją. Nikt mnie nie powstrzyma.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 27 lis 2019, o 18:30

Co do półlegend i eevee w tych boxach shiny skłaniam się do tego, że ich nie będzie. W końcu one będą możliwe do zdobycia z pokonywania Legend.

Shins

Post autor: Shins » 27 lis 2019, o 20:01

To jeszcze zrób tak, żeby za boxa z Sinnoh można było wziąć tylko poksa z Sinnoh. I niech świat płonie pod gniewem Saiseiya xd
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 27 lis 2019, o 21:09

Shins pisze:
27 lis 2019, o 20:01
To jeszcze zrób tak, żeby za boxa z Sinnoh można było wziąć tylko poksa z Sinnoh. I niech świat płonie pod gniewem Saiseiya xd
no właśnie tak będzie, Munchlax to Sinnoh (dlatego tam robie tropka) - nie można wziąć Snorlaxa z pokeboxa, tylko preewo

Shins

Post autor: Shins » 27 lis 2019, o 21:30

O ja. Byłem pewien, że wcześniejszy region lol
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

ssokol

Post autor: ssokol » 29 lis 2019, o 16:31

Ethelnalen pisze:
27 lis 2019, o 18:30
Co do półlegend i eevee w tych boxach shiny skłaniam się do tego, że ich nie będzie. W końcu one będą możliwe do zdobycia z pokonywania Legend.
jest tylko problem Johto - bo tam z niedostępnych poków jest unown, delbird, i malarz więc raczej średnio coś sh z tego można do drużyny dobrać

Rodzynek

Post autor: Rodzynek » 29 lis 2019, o 16:43

Ethelnalen pisze:
26 lis 2019, o 15:31

Zmiany w obecnych osiągnięciach, które wejdą ze specjalizacjami

Wszechstronny - o nim rozmawialiśmy już w innym wątku. Zmiany Wszechstronnego będą wyglądały następująco:
- maksymalny poziom w walce z Wszechstronnego będzie wynosił 40%
- nadal będzie mógł mieć więcej poziomów niż 40. Za poziomy ponad 40 będzie dodany w przyszłości inny bonus
- nie będą się już do niego wliczały osiągnięcia ze starych eventów

Osiągnięcia Wydarzeń - zostaną usunięte z wyświetlania, nie będą już nic dawały.

Zmiany powiązane z powyższymi ale zostaną wprowadzone później

- osiągnięcia Tropiciel: Kanto mogą mieć pewne zmiany. Nie zmieni się na pewno ilość wypraw na maksymalny poziom, ale mogę dodać pośrednie poziomy, aby to był płynniejszy postęp niż jest obecnie
- inne osiągnięcia mogą zostać dodane oraz mogą zostać dodane jednorazowe nagrody do obecnych

Możliwe że będę jeszcze dodawał inne nowe osiągnięcia, na razie to są te, które potrzebowałem do specjalizacji.
Czyli zmieniasz wszechstronnego zgodnie z tym co sobie wcześniej umyśliłeś nie licząc się z tym za czym optowała większość osób pod poprzednim postem w tej kwestii. Po co są te dyskusje i pytanie się nas o zdanie skoro na koniec i tak robisz to co sobie na początku założyłeś ? Najlepiej daj jeszcze niedostępnego pokemona za 1 poziom tropiciela, bo drugi to za dużo.

W tym momencie robienie tropiciela przestało mieć jakikolwiek sens, uzupełnienie kolekcji za 2 poziom wszystkim wystarczy, i tak przecież te poki w wiekszości są niegrywalne więc po co komu one w wersji shiny, sam mam armaldo w wersji shiny i chyba aerodactyla i kiszą się w rezerwie jedynie jako eksponaty.

Jaki ma sens takie rozdawnictwo ? trzeba uzbierać 15000 metagroszy ,żeby wziąć sobie skamieline do kolekcji, czyli około 8 miesięcy uczestniczenia w hali na wysokich miejscach, a teraz chcesz dać je za drugi poziom tropiciela ? Zmień to chociaż na czwarty.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 29 lis 2019, o 16:56

To że z Wami dyskutuję nie oznacza, że zrobię wszystko tak jak Wy tego chcecie. Czasami zwrócicie uwagę na coś, o czym ja nie pomyślę i wedle tego coś zmienię. Ale to że się ze mną nie zgadzacie nie oznacza, że a) dyskusja jest bez sensu czy b) musze zrobić dokładnie tak jak piszecie.
Tłumaczyłem już w tamtym wątku dlaczego taka zmiana.
- nie chce obniżać bonusu z Wszechstronnego do 0.5%, bo to pewnego rodzaju "odbieranie" już posiadanego bonusu, a wolę tego unikać jeśli nie jest to konieczne
- zmniejszenie bonusu do 0.5% po 40 poziomie nadal sprawi, że nie będzie górnej granicy wedle której mógłbym balansować endgame'owy content

Co do Tropicieli, wbicie ich na tych poziomach to nie jest łatwe zadanie. Owszem, Poka zwykłęgo dostaje się za niższy poziom ale weź pod uwagę, że tych Pokemonów niedostępnych w większości regionów jest po kilka. Ten pokebox nie da Ci nagle wszystkich, nadal musisz szukać poków z eventów czy Hali aby uzupełnić kolekcję w pełni.
Ceną z Hali się nie sugeruj, bo ona jest tam jako nagroda w stylu "nie masz co robić z Metagroszami a nazbierasz ich dosyć, możesz wziąć poka", nie ma to być jedyny ani nawet główny sposó zdobywania niedostępnych Pokemonów.

Rodzynek

Post autor: Rodzynek » 29 lis 2019, o 17:39

Równając wszystkim poziom wszechstronnego do 40 odbierasz nam więcej niż gdybyś zmniejszył bonus do 0,5%. Odbierasz nam przewagę i równasz wszystkich do jednego poziomu. Z tych osiągnięć już widać, że będzie do zdobycia 105 nowych osiągnięć, do tego zaraz wejdzie kolejny region gdzie będzie do zdobycia kilkadziesiąt kolejnych. Więc zaraz wszyscy będą mieli ten 40 poziom.

Obawiasz się braku górnej granicy wszechstronnego. Przy 0,5% potrzeba by 80 poziom wszechstronnego żeby przekroczyć 40% limitu.
Aktualnie po odjęciu osiągnięć z wydarzeń mamy do zdobycia około 400 osiągnięć + 105 które wypisałeś u góry + około 40 za alole , to daje w zaokrągleniu 550 osiągnięć czyli 27,5% bonusu. Zakładasz jeszcze wprowadzenie kolejnych przynajmniej 250 osiągnięć żeby przekroczyć ten limit ? Jeśli tak to osiągnięcie 40 poziomu normalnie będzie dziecinnie proste, ktoś kto ledwo zacznie grę po pół roku będzie na równi z kimś kto gra w tą grę 7 lat, boli mnie to równanie wszystkich z najsłabszymi i wrzucanie do jednego wora.

edit
Ethelnalen pisze:
29 lis 2019, o 16:56
To że z Wami dyskutuję nie oznacza, że zrobię wszystko tak jak Wy tego chcecie.
w 126 tygodniku miałeś właśnie takie założenie z którego wyszedłeś aby zrobić limit na 30-40%, zrobiłeś dokładnie tak jak tego chciałeś mimo większości krytycznych głosów.

Awatar użytkownika
Keliz

Post autor: Keliz » 29 lis 2019, o 18:05

Chcesz mieć na czym balansować to weź średnią topki i voilà. Tak jak pisze Rodzynek. Przy zmniejszeniu bonusu nie odbierzesz nikomu jego zasług za wbicie x poziomu wszechstronnego. Odbierzesz ten bonus tworząc górną granicę. Sam sobie przeczysz tylko nie rozumiesz wyniku swych działań.

Awatar użytkownika
Nikkelow

Post autor: Nikkelow » 29 lis 2019, o 19:02

Saiseiya pisze:
27 lis 2019, o 21:09
Shins pisze:
no właśnie tak będzie, Munchlax to Sinnoh (dlatego tam robie tropka) - nie można wziąć Snorlaxa z pokeboxa, tylko preewo
Rób opiekę i bierz tajemnicze jajka, za którymś szczęśliwym razem w końcu wykluje Ci się Munchlax jak mi.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 29 lis 2019, o 23:51

Nikkelow pisze:
29 lis 2019, o 19:02
Saiseiya pisze:
27 lis 2019, o 21:09
Shins pisze:
Rób opiekę i bierz tajemnicze jajka, za którymś szczęśliwym razem w końcu wykluje Ci się Munchlax jak mi.
poleciał Ci sh munchlax z jajka? link or didnt happen

Coolio

Post autor: Coolio » 30 lis 2019, o 04:42

Sh snorlax nie moze poleciec z opieki. Potwierdzone przez Ethela

Awatar użytkownika
Nikkelow

Post autor: Nikkelow » 6 gru 2019, o 16:54

Shiny nie, to by było zbyt proste, gdyby z opieki dało się zdobyć shiny Munchlaxa.

ODPOWIEDZ