Naliczanie bonusów

Tutaj można zadawać pytania związane z grą, ale nie podpadające pod powyższe kategorie.
Awatar użytkownika
Hipotermia

Naliczanie bonusów

Post autor: Hipotermia »

Ethelnalen pisze:
26 sie 2020, o 14:44
/mention
Dobry panie Wydra. Pytanko do Ciebie (a nie do żadnych "mistrzów hipotez", którzy sprawdzić tego docelowo w kodzie gry nie mogą). Jak działa tutaj naliczanie bonusów w razie wydarzeń jak większa/mniejsza szansa na spotkanie pokemona czy ilość jagód względem wydarzenia czy technologii? Chodzi mi głównie o to, że możliwe, iż się mylę, ale jak na moje sposób naliczania nie jest jednakowy przy dodawaniu i odejmowaniu. Chodzi o to, że przy negatywnych bonusach odejmując odejmuje od bazowej wartości przy obliczaniu i potem naliczanie bonusów % ma przełożenie na końcowe ilości (i wtedy podany % się zgadza z rzeczywistością), natomiast kiedy mowa o pozytywnych wydarzeniach czy innych dodatnich bonusach jak np. wydarzenie "Sezon na Jagody", to dodaje % bazowej wartości już na końcu przy wylosowaniu jagody, przez co np. mimo tego, że pisze, iż dodaje 50% więcej jagód, to tak na prawdę dostajemy tylko 25% więcej ze względu na osiągnięcie "Zbieracz Jagód" (np. statusowych można dostać wtedy 7 przy 6 maxymalnych bez wydarzenia, a nie jak by z opisu bonusu wydarzenia wynikało - dostać 9, bo 1.5x6). No albo 50%, ale wartości bez naliczenia żadnych bonusów z osiągnięć i z czego to tam jeszcze może być - wtedy to powinno być jednak w opisie.

Mylę się, mam rację - ale tak miało być, czy może to niezamierzone było, ale tak zostało do tej pory?

ODPOWIEDZ