Zebstrika

Awatar użytkownika
Mash Ketchup
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, o 14:30

Zebstrika

Post autor: Mash Ketchup »

Chciałbym zrobić Zebstrikę do Teamu. Jakieś podpowiedzi co do natury i MS?
Myślałem nad oczywiście Adamantem, wtedy przyrost 7 A, 4 SpA, wtedy MS
Thunder Wave, Wild Charge, Rest, Bounce - jakieś uwagi do niego? co pozmieniać?
Albo nad Modestem, wtedy robi się 6 przyrostu do SpA, 5 do A, słabszy od powyższego o 1pkt przyrost do dominującego rodzaju ataku, ale daje większe możliwości w MS (z TMów), no i właśnie, jakieś propozycje na MS w takim wypadku?
Będę wdzięczny za każdą pomoc

Awatar użytkownika
kerfi
Posty: 1332
Rejestracja: 18 maja 2013, o 15:15

Re: Zebstrika

Post autor: kerfi »

Tyłka nie urywa zarówno pod A jak i SpA niestety a to wszystko przez wzgląd na jego ruchy :/

Pod atak fajny pod względem dmg Wild Charge ale 25% obrażeń zwrotnych to na prawdę sporo. Pok nawet trenowany będzie padać sam od siebie w walkach z trenerami/lidze/dziczy powodując dodatkowe koszta leczenia. Pozostałe ruchy również nie urywają tyła bowiem Bounce jest atakiem dwurundowym, więc średnia moc ruchu wyniesie ~42.5 :| Pozostałe ruchy? Spark moc 65 i Flame Charge 50. Zabawne bowiem najmocniejszy dostępny dla niej ruch to Trash ale to już lepiej byłoby wybrać coś, co może ma jeszcze STAB.
Pod SpA ma to więcej sensu bowiem otwiera Ci drzwi na sporo mocniejsze ruchy jak Thunderbolt, Thunder, etc. Minus, że będą to wszystkie ataki full electro a więc pierwszy lepszy ziemny pok i Twój będzie tylko przyglądać się walce (: Signal Beam? nie warto, Overheat? niby fajne ale te -20% SpA po 2 użyciach da się we znaki.
Anyway. Nawet to -1 przyrostu do SpA ale dzięki atakom bardziej przemawia ku tej stronie. Natura? Modest najbezpieczniej.

Czemu akurat Zebstrika? Wydaje mi się, że znalazłoby się kilka ciekawszych elektro poków (:

ODPOWIEDZ