MS pod ligę!

arni13

MS pod ligę!

Post autor: arni13 » 7 lis 2019, o 13:37

Siemka posiadam takie oto póki na ligę,czy zmienilibyscie coś?Jak je ustawić i w jakiej kolejności poki ustawić.Czekam na wszelkie sugestie i porady.

POKI:
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=94546995
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=58954216
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=34411758
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=11530512
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=73617993
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=103789438

Awatar użytkownika
Kruchy

Re: MS pod ligę!

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 14:29

Ehh boli mnie serduszko, że ta informacja musi wyjść ode mnie, ale po za Garchompem i Togekiss pozostałe poki są zbyt szybko trenowane w 2 statystyke.

Proponuję zainwestować w "tabletke zapomnienia" i zaczać trening od nowa.
..Semper Paratus..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

arni13

Post autor: arni13 » 7 lis 2019, o 14:32

A jeśli dam tabletkę to kasa za trening się zwróci czy jak to działa?

Awatar użytkownika
Kruchy

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 14:39

Niestety po podaniu tabletki pokemonowi automatycznie są zerowane jego wszystkie treningi.

Pieniążki niestety się nie zwracają, ale myślę że to i tak najlepsza opcja żeby ratować Twoje poki shiny. Od ostatniej aktualizacji, została wprowadzona zmiana z max 4k treningów na poku, i tutaj jak najbardziej masz opcje odzyskania cześci zainwestowanych pieniędzy jeśli treningi Twojego poka przewyższają próg. Co do tabletki niestety nie, resetuje Ci jedynie wszystkie treningi
..Semper Paratus..

arni13

Post autor: arni13 » 7 lis 2019, o 14:42

A powiedz mi jak to działa,no bo przecież to chyba dobrze że lok ma więcej bo nie?Czy jak...

Awatar użytkownika
Kruchy

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 14:50

arni13 pisze:
7 lis 2019, o 14:42
A powiedz mi jak to działa,no bo przecież to chyba dobrze że lok ma więcej bo nie?Czy jak...
Przepraszam ale nie rozumiem, napisz jeszcze raz
..Semper Paratus..

arni13

Post autor: arni13 » 7 lis 2019, o 14:52

Sorki autokorekta xd chodzilo mi że to chyba dobrze że pok ma więcej hp czy nie?

Awatar użytkownika
Kruchy

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 15:00

hmm i tak i nie zasada jest taka

1.Pierw trenujemy jedną statystyke pokemonowi przeważnie jest to atak ponieważ wbijając treningi w atak/sp atak rośnie nam koszt pozostałych treningów, jeśli trenujesz na zmiane trochę ataku trochę hp koszty treningu rosną X razy szybciej
2. Trening w 2 statystyke zaczynamy dopiero po skończeniu treningu w 1, nie musi to być akurat atak możesz zacząć i od trenowania na 1 miejscu hp poka, ale jak dobrze wiemy najepszą obroną jest atak

A teraz co do pkt 1 żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, nie tylko treningi w atak/sp atak zwiększają koszty innych treningów, dzieje się tak trenując dowolną statystykę
..Semper Paratus..

Awatar użytkownika
Kamilkowa

Post autor: Kamilkowa » 7 lis 2019, o 15:02

Kruchy pisze:
7 lis 2019, o 14:39
Niestety po podaniu tabletki pokemonowi automatycznie są zerowane jego wszystkie treningi.

Pieniążki niestety się nie zwracają, ale myślę że to i tak najlepsza opcja żeby ratować Twoje poki shiny. Od ostatniej aktualizacji, została wprowadzona zmiana z max 4k treningów na poku, i tutaj jak najbardziej masz opcje odzyskania cześci zainwestowanych pieniędzy jeśli treningi Twojego poka przewyższają próg. Co do tabletki niestety nie, resetuje Ci jedynie wszystkie treningi

Cytat z tematu o wprowadzeniu limitu treningów: "3. Odzyskanie zadziała tylko na Pokemony, które posiadałeś przed datą ogłoszenia szczegółów działania zwrotu, czyli przed 6.08.2019. Pokemony te muszą mieć też wartość co najmniej 200.000 Yen oraz posiadać co najmniej 10 treningów."
Także proszę się doinformować i nie wprowadzać innych w błąd.
Obrazek

Obrazek

arni13

Post autor: arni13 » 7 lis 2019, o 15:08

Dobra bo prowadzicie dyskusje na temat treningu a ja pytałem o co innego xd o treningu to ja już sobie poczytam spokojnie,bardziej mi chodzi o ma i kolejność oraz kolejność w jakiej ustawić poki

Awatar użytkownika
Kruchy

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 15:22

Kamilkowa pisze:
7 lis 2019, o 15:02
Kruchy pisze:
7 lis 2019, o 14:39

Cytat z tematu o wprowadzeniu limitu treningów: "3. Odzyskanie zadziała tylko na Pokemony, które posiadałeś przed datą ogłoszenia szczegółów działania zwrotu, czyli przed 6.08.2019. Pokemony te muszą mieć też wartość co najmniej 200.000 Yen oraz posiadać co najmniej 10 treningów."
Także proszę się doinformować i nie wprowadzać innych w błąd.

Ponad 10minut szukałem tego info w ogłoszeniach i znalazłem. Masz racje co do odzyskiwania Yenów za trening ale niestety nic tam nie pisze o zmienionym działaniu tabletki zapomnienia. Jedyna informacja to jak odzyskać Y za nadprogramowe treningi o tabletce nic nie pisze
Edit: więc rozumiem że działanie tabletki nie zostało zmienione i kasuje ona wszystkie treningi pokemona tak jak to było do tej pory
..Semper Paratus..

Awatar użytkownika
Kruchy

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 15:26

arni13 pisze:
7 lis 2019, o 15:08
Dobra bo prowadzicie dyskusje na temat treningu a ja pytałem o co innego xd o treningu to ja już sobie poczytam spokojnie,bardziej mi chodzi o ma i kolejność oraz kolejność w jakiej ustawić poki
Co do ustawiania poków w kolejności nie ma to zbyt wielkiego znaczenia ponieważ walcząc w lidze i losując przeciwników możesz ustawić sobie poki akurat pod przeciwnika tzn np 1 pokiem przeciwnika X jest Charizard zakładając że ja posiadam np Aerodactyla ustawiam go sobie na 1 miejscu tak aby był to mój 1 pokemon walczący z 1 pokiem przeciwnika.

Podobna opcja jest gdy ktoś rzuca Ci wyzwanie w lidze, również podczas rzuconego wyzwania w momencie gdy widzę poki przeciwnika mogę swoje ustawić tak aby mieć jak największą szanse na wygraną
..Semper Paratus..

arni13

Post autor: arni13 » 7 lis 2019, o 15:32

A ms dla nich?

Awatar użytkownika
Kruchy

Post autor: Kruchy » 7 lis 2019, o 16:05

Garchomp ---> Sand tomb/EQ---> dragon Rush---> Stane Edge---> Dragon claw (myślę że powinno być ok)
Togekiss ---> air slash ---> Dazzling Gleam/Psyshock
Charizard ---> heat wave ---> fire spin ---> air slach ---> flamethrover
Mismagius ---> Hex/shadow ball ---> Thunder/thunderbolt ---> Psychic ---> .... ( mniej więcej oczywiście nigdy nim nie grałem więc głowy sobie nie dam uciąć czy to idealne wyjście)
Tentacruel ---> Sludge bomb/ Sludge wave ---> brine ---> hydro pomp (ten również "wydaje się" właściwy)
..Semper Paratus..

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 7 lis 2019, o 23:35

Mismag:
Dark Pulse > Thunderbolt > Dazzling Gleam > Rest/Power Gem

Lucario:
Seismic Toss > Stone Edge/Rock Slide > Fissure/EQ > Heal Pulse (z Mega Evo możesz pomyśleć o Drain Punch dla umiejki miast 2/3 ruchu)

Tentacruel: Wyczyść go i jak pisali wyżej - zrób do końca atak i dopiero potem w HP (czyli zależnie jaki pokemon, 1k w SpA lub A i dopiero potem HP - np. 5k HP)
Zmień umiejkę na Rain Dish i MS: Rain Dance > Scald > Hydro Pomp > Brine

Togekiss:
Air Slash > Water Pulse > Flamethrower > TM 41 Soft-Boiled lub miast Water Pulse zrobić z niego typowego ognika i za Water Pulse wrzucić Heat Wave.
Pod umiejkę możesz też spróbować wykorzystać Tri Attack za któryś z wyżej wymienionych ruchów (choć Air Slash raczej bym zostawił na 100%)

Czarkiem dobij 100 lvl dla osiągnięcia "Trener" i poszukaj zastępstwa, w międzyczasie może być do ligi itd., Garchompa już możesz wywalić.

ODPOWIEDZ