Drużyna

Ogólne forum do wszystkich dyskusji na temat PokeLife - Pokemony, ataki, zarobek, rozwój konta etc.
mpcv12

Drużyna

Post autor: mpcv12 »

Witam, dobijam juz 100lv i dalej pytam o konkrety co do rozwoju konta. Robię teraz salki po kolei i miedzy czasie expie shiny Absol. Włożył bym do drużyny jeszcze jakiegoś pokemona do expienia przy spotykaniu trenerów w dziczy itp. by sie expił.
Co polecicie jako kolejnego poka w normalnych pieniądzach. Myślałem nad shiny lapras za 100kkY ale też nie wiem czy to dobry wybór jak mam swojego głownego laprasa zwykłego. Czy może tą kase przeznaczyć na powiekszenie ilości PA?
Nie powinno się wiecej pytań zadawać w poscie bo nie dostane odpowiedzi na wszystkie pytania ale wierze w was. Mam pokebokxa i nie wiem czy otwierać i ewentualnie jakiego pokemona wybrac: Eevee, Omanyte, Kabuto, Aerodactyl, Unown, Delibird, Slakoth, Shedinja, Lileep, Anorith, Cranidos, Shieldon, Munchlax, Rotom, Rotom, Rotom, Rotom, Rotom, Rotom, Tirtouga, Archen, Battle Bond Greninja, Tyrunt, Amaura, Wishiwashi, Minior. Czy może nawet sie nie oplaca ich expic od 1lv?
Do jakiego kolejnego regionu polecacie sie udac na salki po Kanto i Johto?

Awatar użytkownika
Tranek

Re: Drużyna

Post autor: Tranek »

Niedługo(II połowa grudnia) mogą być eventowe Laprasy za 700 PZ. Oczywiście to nie jest pewne, ale wstrzymałbym się z kupowaniem teraz lodowych poków.
Jest poradnik na w większości niedrogie poki. viewtopic.php?f=110&t=82779
Zawsze można też expić coś pod legendy. viewtopic.php?f=110&t=84009
Zwykłe poki z boxów najczęściej bierze się pod kolekcje. Wychodziłoby, że dobrym wyborem jest Slakoth, bo po ewolucjach da 3 wpisy. Ewentualnie pok z konkretnego regionu, w którym możemy mieć z kolekcją problem lub chcemy po prostu zrobić go jak najszybciej.
5 odznaka Kalos jest ważna. Dobrze odhaczyć ją względnie wcześnie.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

mpcv12

Post autor: mpcv12 »

Ok, a trenować Laprasa żebym mógł w legendach brać udział czy i tak nie dam sobie rady i kase w coś innego zainwestować?

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Zakładając, że nie masz silnych poków, to by stwierdzić czy sobie dasz radę, musiałbyś zajrzeć w poradnik i oszacować, czy jesteś w stanie zrobić pokemony tam zalecane.
Na początek można spróbować wybrać jedną legendę, którą byłbyś w stanie solidnie obić. Lapras powinien się nadać na np. Suicune'a, Articuno i Kyogre'a(ten groźny :), ale pewnie też wiele innych, które możesz sobie upatrzyć. Tu jest lista polowań z prawie wszystkimi potrzebnymi informacjami o każdym polowaniu: https://pokelife.pl/pokedex/index.php?t ... _Polowanie
Druga opcja to wyczekiwanie na okazje. Czasem ktoś jest w stanie samodzielnie pokonać legendę i na czacie/discordzie poszukuje kogokolwiek do zapełnienia miejsc.

Pierwszą funkcją zwykłego lidera drużyny(chyba o Twoim Laprasie mowa) oprócz wbijania setki jest bicie trenerów w dziczy. Powinien mieć dość treningów, by nie przegrywać. Co do dalszego trenowania... to pewnie zależy od kilku rzeczy. Czy zdecydujesz się zasadzić na legendę z wykorzystaniem tego Laprasa? Czy dużo mu brakuje do tych 2000? Może inny pok bardziej będzie potrzebował 2k, a zwykłego Lapka wykorzysta się z 1k trena? Czy za około miesiąc nie będzie przypadkiem brany kolejny, tym razem sh Lapras trenowany od zera aż do 4k?
Ogólnie przymierz się do zrobienia 3 poków na polowania i zdecyduj, jaką rolę widzisz tu dla Laprasa.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

ODPOWIEDZ