[DYSKUSJA] Poprawki w Lidze

Awatar użytkownika
Miszczu490

Re: [DYSKUSJA] Poprawki w Lidze

Post autor: Miszczu490 »

Wymiany w lidze ciągle promują graczy nie najlepszych tylko najbogatszych, choć w sumie fakt że na mistrzostwa możnaby dać większy ciutke osobny limit.
Tak właśnie liga wyglądała w poprzednich sezonach, ktoś wymyślił poksa, wszedł nim i po tygodniu każdy miał kontre. Taka nie za przyjazna dla graczy których ogranicza np. fundusz, jagody, czy choćby wybór poksów, a wydaje mi się że nie o to chodzi w lidze, żeby wrzucać co 2 tygodnie nowy plan B, C, Z.
Fakt jest że trzeba wejść w ciemno, ale jak rozumiem 1 typowiec zyskuje na tej zmianie bo ma mało poków do wyboru (a normalsy czy woda też zyskują?) to kolekcjoner czy shiny ma dużo większy wachlarz wyboru poksa z szerokim msem, a to na ogół wystarczy pozmieniać żeby był użyteczny tak czy inaczej.
Btw odkrywanie co ktoś wymyślił na mistrzostwa jest spoko, ale odkrywanie tego samego w lidze już nie?
Co do testowania, dało się kiedykolwiek coś po balansuje testować?
Co do argumentu Szinsa - no jak się nie wyrobiłeś na ligę na którą czeka się rok to chyba nie problem jest z ligą, Rogz zmienia team, ale się nie wyrobi więc wejdzie w następny sezon dopiero nowym.

Awatar użytkownika
Shanks

Post autor: Shanks »

Miszczu490 pisze:
14 sie 2022, o 10:15
Wymiany w lidze ciągle promują graczy nie najlepszych tylko najbogatszych, choć w sumie fakt że na mistrzostwa możnaby dać większy ciutke osobny limit.
Tak właśnie liga wyglądała w poprzednich sezonach, ktoś wymyślił poksa, wszedł nim i po tygodniu każdy miał kontre. Taka nie za przyjazna dla graczy których ogranicza np. fundusz, jagody, czy choćby wybór poksów, a wydaje mi się że nie o to chodzi w lidze, żeby wrzucać co 2 tygodnie nowy plan B, C, Z.
Fakt jest że trzeba wejść w ciemno, ale jak rozumiem 1 typowiec zyskuje na tej zmianie bo ma mało poków do wyboru (a normalsy czy woda też zyskują?) to kolekcjoner czy shiny ma dużo większy wachlarz wyboru poksa z szerokim msem, a to na ogół wystarczy pozmieniać żeby był użyteczny tak czy inaczej.
Btw odkrywanie co ktoś wymyślił na mistrzostwa jest spoko, ale odkrywanie tego samego w lidze już nie?
Co do testowania, dało się kiedykolwiek coś po balansuje testować?
Co do argumentu Szinsa - no jak się nie wyrobiłeś na ligę na którą czeka się rok to chyba nie problem jest z ligą, Rogz zmienia team, ale się nie wyrobi więc wejdzie w następny sezon dopiero nowym.
No chyba w tej grze chodzi, by na siebie zarabiała i promowała przelewających, więc to akurat inwalida argument. Ktoś nie ma kasy, by reagować na jakieś niespodzianki itd. to jego problem. Może ograniczmy trening do 3k, bo nie każdego stać, tylko najbogatszych XD o to w tej grze chodzi - zarabiać i robić nowe pokemony.
A co do wsadzenia poka w ligę i potem każdy miał kontrę - no nie zauważyłem, by z Cleffą tak szybko ludzie porobili kontry, problem był w tym, że za późno była informacja o mistrzostwach (analogicznie jak teraz z tą informacją, która jest za późno) i aż do nich Sylwiusz by jej nie wsadził, przez co prawdopodobnie (nie na pewno) by je wygrał; tak samo teraz ta zmiana zamiast informacji zaraz po lidze/mistrzostwach, że będzie tak wyglądała, to informacja zaraz po balansie, więc prawdopodobnie zaraz przed startem info o tym, że system który był dotychczas non stop o braku ograniczeń co do zmian teamu zmienia się. Ja np. planowałem zupełnie inaczej rozegranie ligi i potem wejście w mistrzostwa, bo cały czas sądziłem, że będzie "jak zawsze".
Skoro weszły mistrzostwa, to ludzie przede wszystkim myślą o nich, a ligę raczej planują "odbębnić", skoro są na zasadzie kwalifikacji. Jeśli limit zmian wejdzie na samą ligę (co i tak informując o tym teraz jest dosyć słabe - i limit 1 zmiany to też trochę słabo), a na mistrzostwa nie będzie limitu, to jeszcze ujdzie.
Skoro sądził, że nie będzie zmian (bo nic na to nie zapowiadało), to czemu nie mógł sądzić, że będzie miał jeszcze czas w trakcie ligi, że JEŚLI z tym co ma wyrobi się w limicie osób, to dorobi sobie resztę na mistrzostwa zaraz przed nimi? Co kogo obchodzi w tym wypadku Rogz? Bo pasowała pod Twoją tezę?
Sam mam parę pokemonów do wyexpienia jeszcze, bo nie spieszyłem się z nimi i expiłem w losowej kolejności pokemony, które mi się łapią pod kolekcjonera, a nie dużo pewniejsze, że wskoczą do teamu jeszcze czekają/czekały. Czemu po mistrzostwach nikt nie spamił o to? Ethel na pewno by się odniósł wcześniej do tego. Nie byłoby wtedy "takiego" problemu.

Inna sprawa, że świetny argument przeciw tym blokadom liga>mistrzostwa zapodał Rafalix:
Rafalix pisze:
14 sie 2022, o 09:26
także nie podoba i sie praktyczna blokada wymiany poków między ligą i mistrzostwami
nie każdy pok z ligi nadaje sie na mistrzostwa
i takie ograniczanie graczy z większą iloscią poków jest dla mnie krzywdzące
Sam się na tym przejechałem wybierając team na mistrzostwa i 2x sloty miałem totalnie zmarnowane, na mistrzostwa trzeba jednak trochę inaczej dobierać pokemony. Ale rozumiem, że bronisz tej zmiany, bo grywalnych wróżek jest dużo mniej niż właśnie wody/normalsów co wymieniłeś, już nie mówiąc o graniu shiny/kolekcjonera. Więc skoro masz mniejsze pole do zmian, to więcej zyskujesz na ich blokadzie, bo inni będą bardziej w dupie w razie W - u Ciebie przynajmniej jako tako nadrabiają staty/stab przy wyborze poków liga>mistrzostwa.

Awatar użytkownika
Miszczu490

To może ściągniemy limit ogólnie, albo dać 6k, jeśli ma być kierowana dla najbogatszych? Argument podobny jak Twój.
Jest gdzieś jakaś rywalizacja w sporcie czy grze gdzie nie ma limitu zmian?
"Zupełnie inne wejście w ligę" znaczy tyle co byle być w top32 i na mistrzostwa wyjść całkiem czymś innym, zrobi się z niej drugi przedsezon tylko przed mistrzostwami (zmiana nazwy na przedmistrzostwa).
O co nikt nie spamił? Pytania o to jak ma wyglądać system liga-mistrzostwa był od końca mistrzostw na dc, puszukaj jak potrzebujesz.
I tak jak napisałem wyżej, na mistrzostwa mogłobo być ciutke więcej zmian, osobiście był dał do 3.
I tak u mnie nadrabia stab i przyrosty (9 ataków wróżkowych, z tego użyteczne z 3, i ESP na jakimś śmiesznym poziomie).
No i inna sprawa odnośnie "odbębniania" ligi czyli aktywności trwającej 12 tyg z walkami co 2 dni na rzecz mistrzostw rng.

Edyt:
Choć może limit 1 jest zbyt mocny i można by to rozciągnąć na 3-6 na ligę i mistrzostwa, albo tak jak Sylwek pisał po 1 tygodniowo

Squido

Post autor: Squido »

Trzeba będzie wszystkie niespodzianki na mistrzostwa zgłosić do 12 ligowej i nie odkrywać przez całą ligę. Czyli jak ktoś będzie chciał zaskoczyć na mistrzostwach to będzie miał trudniejszą ligę.

Awatar użytkownika
Shanks

Miszczu490 pisze:
14 sie 2022, o 13:28
To może ściągniemy limit ogólnie, albo dać 6k, jeśli ma być kierowana dla najbogatszych? Argument podobny jak Twój.
Jest gdzieś jakaś rywalizacja w sporcie czy grze gdzie nie ma limitu zmian?
"Zupełnie inne wejście w ligę" znaczy tyle co byle być w top32 i na mistrzostwa wyjść całkiem czymś innym, zrobi się z niej drugi przedsezon tylko przed mistrzostwami (zmiana nazwy na przedmistrzostwa).
O co nikt nie spamił? Pytania o to jak ma wyglądać system liga-mistrzostwa był od końca mistrzostw na dc, puszukaj jak potrzebujesz.
I tak jak napisałem wyżej, na mistrzostwa mogłobo być ciutke więcej zmian, osobiście był dał do 3.
I tak u mnie nadrabia stab i przyrosty (9 ataków wróżkowych, z tego użyteczne z 3, i ESP na jakimś śmiesznym poziomie).
No i inna sprawa odnośnie "odbębniania" ligi czyli aktywności trwającej 12 tyg z walkami co 2 dni na rzecz mistrzostw rng.

Edyt:
Choć może limit 1 jest zbyt mocny i można by to rozciągnąć na 3-6 na ligę i mistrzostwa, albo tak jak Sylwek pisał po 1 tygodniowo
Już i tak jest bardzo tanio (limit jest ok, ale to kolejne obniżenie /2 ceny było wg mnie niepotrzebne - bardziej by trzymało graczy przy tym, co mają aniżeli pozwalałoby wymieniać co chwilę pokemony), ale nie o tym jest ten temat, więc nie będę się rozpisywał co o tym myślę.
Co do sportu, co inny sport, to inne zasady zmian, więc no w jednym nie masz prawie w ogóle zmian, a w innym potrafi się cały skład w jednym meczu zmienić. Znowu słabe porównanie. No i w większości co mecz możesz inny zespół wystawić przecież XD
No ja na Discordzie jakoś tego nie zauważyłem, pomijając fakt, że to forum powinno być przede wszystkim miejscem takiej dyskusji czy chociażby informacji od Ethela (o czym w sumie trzeba przypominać, bo przecież nigdzie nie jest podane, że Discord jest oficjalnym źródłem jakiejkolwiek informacji i nie traktowałbym tam dywagacji jako coś wiążącego, bo nie każdy będzie wiedział, że taka dyskusja/informacja była i tym bardziej szukać w tym spamie - poza tym taki Grześ skutecznie niemało osób zniechęcił do Discorda XD zostali najwytrwalsi :lol: )

Poza tym zaznaczę - ten cały limit jest do przełknięcia jakoś (choć limit jednej zmiany jest wg mnie zbyt restrykcyjny - już bardziej wolałbym by nie było ŻADNEJ zmiany, bo wystarczy jedna niespodzianka i do czasu mistrzostw i tak pojawią się kontry), ale czas informacji bardzo słaby. W sumie ciekawym byłaby gra ligi i mistrzostw tym, co się ma od początku i tylko rotować ruchami (ale ruchy ustawiać raz na tydzień, by nie szło przestawiać MS przed atakiem i do defa). No ale w tym momencie, jak zaraz pewnie liga wystartuje to ciutkę za późno niestety.
Squido pisze:
14 sie 2022, o 15:31
Trzeba będzie wszystkie niespodzianki na mistrzostwa zgłosić do 12 ligowej i nie odkrywać przez całą ligę. Czyli jak ktoś będzie chciał zaskoczyć na mistrzostwach to będzie miał trudniejszą ligę.
Takie granie nie mija się z celem wg Ciebie, skoro liga polega na tym, by wykorzystać wszystkie poki, a dopiero na mistrzostwach co mecz blokujemy się na 6ciu?

Squido

Hipotermia pisze:
14 sie 2022, o 18:56
Squido pisze:
14 sie 2022, o 15:31
Takie granie nie mija się z celem wg Ciebie, skoro liga polega na tym, by wykorzystać wszystkie poki, a dopiero na mistrzostwach co mecz blokujemy się na 6ciu?
Właśnie po to napisałem, żeby pokazać idiotyzm tej blokady. Specjalnie nie wejdę najlepszym składem dostosowanym do formatu ligi (a nie mistrzostw), żeby na mistrzostwach móc użyć poków, które do ligi się średnio nadają ale są spoko na format mistrzostw. W moim przypadku to i tak 1 pok, bo nie stać mnie na więcej, ale dużo starsi gracze, którzy mają głębię składu mogą na tym dużo stracić.

Awatar użytkownika
Miszczu490

Hipotermia pisze: Co do sportu, co inny sport, to inne zasady zmian, więc no w jednym nie masz prawie w ogóle zmian, a w innym potrafi się cały skład w jednym meczu zmienić. Znowu słabe porównanie. No i w większości co mecz możesz inny zespół wystawić przecież XD
Tak można całe teamy zmieniać, ze zgłoszonego składu, a nie z czapy dołożyć grajka.
Hipotermia pisze: Poza tym zaznaczę - ten cały limit jest do przełknięcia jakoś (choć limit jednej zmiany jest wg mnie zbyt restrykcyjny - już bardziej wolałbym by nie było ŻADNEJ zmiany, bo wystarczy jedna niespodzianka i do czasu mistrzostw i tak pojawią się kontry), ale czas informacji bardzo słaby. W sumie ciekawym byłaby gra ligi i mistrzostw tym, co się ma od początku i tylko rotować ruchami (ale ruchy ustawiać raz na tydzień, by nie szło przestawiać MS przed atakiem i do defa). No ale w tym momencie, jak zaraz pewnie liga wystartuje to ciutkę za późno niestety.
To jedna zmiana zbyt restrykcyjna, lepiej żadnej?
Ja wolę po przemyśleniu jednak tak jak napisałem z przynajmniej 3 zmiany + 3 zmiany na mistrzostwa, albo jedna tygodniowo tak jak Sylwek napisał. Mnie po prostu irytowały ciągłe zmiany, bez ograniczeń.

Shins

Post autor: Shins »

Jakieś ograniczenia na zmiany można wprowadzić, ale trochę lipa, żeby mistrzostwa trzeba było zawalczyć z teamem, z którym się rozpoczyna 1 tydzień ligi. Przecież większość osób nawet nie będzie miała szansy się do tej ligi przygotować, żeby chociaż te 12 poksów (a chociażby i 6) wbić na 100 lvl, jeśli musieli przebudować team po balansie ruchów.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
Shanks

Miszczu490 pisze:
14 sie 2022, o 21:49
Hipotermia pisze: Poza tym zaznaczę - ten cały limit jest do przełknięcia jakoś (choć limit jednej zmiany jest wg mnie zbyt restrykcyjny - już bardziej wolałbym by nie było ŻADNEJ zmiany, bo wystarczy jedna niespodzianka i do czasu mistrzostw i tak pojawią się kontry), ale czas informacji bardzo słaby. W sumie ciekawym byłaby gra ligi i mistrzostw tym, co się ma od początku i tylko rotować ruchami (ale ruchy ustawiać raz na tydzień, by nie szło przestawiać MS przed atakiem i do defa). No ale w tym momencie, jak zaraz pewnie liga wystartuje to ciutkę za późno niestety.
To jedna zmiana zbyt restrykcyjna, lepiej żadnej?
Ja wolę po przemyśleniu jednak tak jak napisałem z przynajmniej 3 zmiany + 3 zmiany na mistrzostwa, albo jedna tygodniowo tak jak Sylwek napisał. Mnie po prostu irytowały ciągłe zmiany, bez ograniczeń.
Jeśli mamy w lidze grać tym, co na mistrzostwa i nie bać się, że na coś, co wykombinowaliśmy zaraz nie powstaną kontry, to i żadna zmiana poza MSowymi nie powinna być możliwa. Bo dalej, 1 zmiana nie pozwala odłożyć poków przed mistrzostwami, by nikt nie wiedział o nich, a jednocześnie albo sobie strzelamy w kolano blokując sloty ofensywnych poków takimi, których nie możemy użyć (jak opisał Squido, że to głupota) albo odsłaniamy się i pozwalamy się przygotować mimo wszystko lub pozwalamy coś skopiować.
Dlatego moim zdaniem tą edycję już zostawić po staremu, a w kolejnej najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu 100% blokada (można wtedy jak już powiększyć wybór poków powiedzmy do 15, z których można w lidze skorzystać z 12 i tylko między tymi 15 możemy manewrować w 12tce ligowej, ale już na mistrzostwa trzeba wybrać te 12 z tych 15 - choć to dosyć mocno naciągane dalej i wg mnie po prostu wtedy zostawić te 12 wchodzące do ligi jako te 12, z którymi wystartujemy w mistrzostwach - trzeba wtedy się zaadaptować przy wyborze, że niektóre poki trzeba poświęcić, które są lepsze na ligę lub mistrzostwa jak pisał Rafalix, ale wtedy mamy pewność, że nie będzie problemu z łatwym wymyślaniem kontr na wszystko, co się nowego pojawiło).

domenek12

Post autor: domenek12 »

Ograniczenie ilości poków, które można wymienić na ligę jest dobrym pomysłem, jednak tylko jeden to trochę za mało. Limity prowadziłyby do bardziej racjonalnego działania w lidze.
Obecny system walcz kilka razy z jedną osobą jest mocno monotonny. Dobre by było jakieś ograniczenie, które pozwalałoby przeprowadzać walki z graczami do 1-2 razy, przy czym dobierania byłyby losowe, natomiast powiedzmy 20 miejsc w przód i tył od naszego miejsca w zeszłym tygodniu. Osoby, które są w tym top 40, a nie znalazłoby się te 20 osób przed nimi, dostawaliby więcej graczy na pozycjach niższych od nich.
Aby zmniejszyć przepaść punktową po kilu tygodniach, można wprowadzić stałą punktację po każdym tygodniu w kwalifikacji generalnej: pierwsza osoba 3000, kolejna 2950, etc. Stworzyłbym dodatkową ligę, aby sobie ładnie rozplanować punkty. Modyfikacja poziomów ligi dodałoby więcej rywalizacji poniżej, byłaby zawsze ta myśl, że ktoś może spaść. Zostawiłbym niezmienioną kwalifikację generalną, to fajnie działa.
Jeśli chodzi o mistrzostwa drabinka skróciłaby czas ich trwania. Jak pokazała historia osoba z top 20 potrafiła wygrać ligę, nie byłoby nierównej walki. BO3 i podział na dwie grupy 1-16 i 17-32, które by ze sobą walczyły, z ograniczeniem, że w pierwszej fazie ludzie z jednego stowa nie mogą ze sobą walczyć.

Squido

Jeszcze co do samej punktacji w lidze i klasyfikacji generalnej:
Załóżmy, że w pierwszym tygodniu 1 gracz wykręcił kosmiczny wynik i wyrobił sobie dużą przewagę. W aktualnym systemie do generalki dostaje dużo punktów i na początku następnego tygodnia zaczyna z trochę mniejszą przewagą, ale dalej sporą. Przez kolejne tygodnie gracz z 2 miejsca tydzień w tydzień wykręca lepsze wyniki od niego i powoli zmniejsza przewagę, ale cały czas tamten gracz jest na 1 miejscu i zgarnia punkty do generalki tym samym wygrywa ligę.
Zupełnie inaczej ma się sytuacja jakby zamienić kolejność tygodni i ten gracz z mega przewagą zrobiłby taki wynik w ostatnim tygodniu. Wtedy nie wygrałby ligi.

Dlatego uważam, że jak chcemy zostać przy generalce to reset na koniec tygodnia powinien być znaczący, a najlepiej tylko wystarczający do uszeregowania graczy miejscami.

W różnych sportach, w których na zwycięstwo w sezonie składa się wiele mniejszych konkursów/turniejów (u nas pojedynczych tygodni ligi) punktacji generalnej na koniec sezonu nie interesuje z jaką przewagą ktoś wygrał dany turniej. To może być co najwyżej tie-breaker.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

Napiszę to tutaj ale więcej szczegółów umieszczę w następnym tygodniku jak sfinalizuje kilka innych rzeczy:
1. Od 26 września Liga będzie zamknięta na tydzień. Wszyscy gracze zostaną z niej usunięci, wszystko zostanie wyzerowane, aby usunąć pozostałości po poprzednim systemie punktacji.
2. Od 3 października do 16 października będzie trwał przedsezon. Walki będą się odbywały jak normalnie. Nie będziecie otrzymywać Punktów Klasyfikacji. Ograniczenie ilości zmian w Reprezentacji nie będzie aktywne. Sezon rozpoczniecie z ilością punktów, z jaką skończycie przedsezon.
3. Od 17 października rozpocznie się Sezon Ligi. Będziecie zdobywać Punkty Klasyfikacji, będziecie mogli zmienić Pokemona w Reprezentacji tylko 2 razy.
Sezon będzie trwał do 11 grudnia włącznie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

ODPOWIEDZ