[DYSKUSJA] Poprawki w Lidze

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

[DYSKUSJA] Poprawki w Lidze

Post autor: Ethelnalen »

Tym razem zrobimy to trochę inaczej. Najpierw napiszę jakie problemy mamy z Ligą ale nie napiszę swojej propozycji rozwiązania ich. Żebym najpierw mógł posłuchać co Wy myślicie bez sugerowania się tym co ja napiszę.

Zaznaczam jak zwykle że to dyskusja, nic tutaj nie jest ostateczne.

1. Czas trwania i ilość walk

Co do ilości walk, osobiście uważam że obecnie jest to ustawione w miarę w porządku. Ale pamiętam że niektórzy mieli jakieś opinie na ten temat?

Czas trwania Ligi chyba bym skrócił. Przynajmniej dopóki nie wypracujemy solidnego rozwiązania na największe problemy. Żeby nie było problemu z siedzeniem w wadliwej Lidze zbyt długo. Co o tym myślicie, jaki czas trwania Ligi byście widzieli jako najlepszy?

2. Punktacja

Problem z punktacją był dość spory. Niestety za małą ilość graczy mamy żeby taka stosunkowa punktacja wypaliła. Albo inaczej, mogłaby wypalić ale wymagałoby to zbyt dużo czasu na balansowanie różnych wartości, co pewnie zajęłoby kilka sezonów. Dlatego w trakcie ligi była wprowadzona zmiana, że dla pierwszych 100 miejsc zyskiwaliście/traciliście po 10 punktów maksymalnie.

Jak Waszym zdaniem powinna być rozwiązana punktacja w następnym sezonie?

3. Klasyfikacja Generalna

Czy przy potencjalnym skróceniu Ligi powinna zostać w takiej formie? Czy zupełnie się jej nie powinno pozbyć?

4. Liga a Mistrzostwa

Sporym problemem okazało się też to, w jakim stopniu gracze angażują się w Ligę, skoro mają już pewność że wejdą do Mistrzostw. Traktują wtedy Ligę jako tylko odbębnienie walk. A gracze niżej zakładają że już na pewno nie wejdą do Mistrzostw i też rezygnują z angażowania się.

Jakie byście widzieli rozwiązanie w tym miejscu?

5. Nagrody za Ligę i za Mistrzostwa

W poprzednim sezonie było to pomieszane trochę, bo nie miałem od razu planu jak zrobić nagrody. Czy osobno na Ligę i Mistrzostwa, czy jakoś to łączyć, co powinno się znaleźć w nagrodach. Więc no na pewno tutaj jest coś do poprawienia.
A no i nagroda ze Skórką trochę traci teraz sens kiedy mamy projekt skórek graczy działający.

6. Ilość osób w Mistrzostwach

Poprzednie 32 okazało się trochę dużo - przez co został wprowadzony ten podział na grupy. Ile osób Waszym zdaniem powinno brać udział w Mistrzostwach?

7. Forma Mistrzostw

Oh boy tutaj będzie pewnie najwięcej. No więc chętnie poznam Wasze pomysły na zmiany/poprawki formy Mistrzostw. Osobiście uważam że poprzednia forma ostatecznie nie wyszła jakoś źle. Niektórym nie podobał się podział na grupy ale dzięki temu nie mieliśmy problemu z dziesiątkami walk, przez co mogliście obserwować większość interesujących Was walk.
No ale wiem że mieliście tutaj sporo pomysłów i opinii. Pamiętajcie tylko żeby nie pisać ogromnych wypracowań na ten temat, bo ciężko będzie przez nie przebrnąć.

8. Pokemony w Lidze

To bardziej pytanie do Was. Czy UI i ogólnie poruszanie się po Lidze jest wygodne i jasne? W stylu zmieniania Pokemonów, przedmiotów etc. Czy coś byście tutaj zmienili?
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

vickdewea

Re: [DYSKUSJA] Poprawki w Lidze

Post autor: vickdewea »

Pkt 8 poruszanie się po "lidze" jest czytelne więc ten czas na zmianę tego można by było poświęcić na coś zupełnie innego
Pkt 7 dużo się słyszy że bo1 to trochę loteria była także może podział na grupy mógłby zostać (tylko można by było stworzyć jakiś system kto w jakiej grupie będzie) i zmienić to na bo3 żeby było sprawiedliwiej

Awatar użytkownika
Miszczu490

Post autor: Miszczu490 »

Trochę to za długo ostatnio trwało, tłuczenie się ciągle przez 12 tygodni z tymi samymi graczami było pod koniec męczące, szczególnie że wyższa pozycja w lidze nic za bardzo nie dawała.

2. Punktacja
Ta ostatnia forma tj. +-10, +-5 pkt wg. mnie była dobrym kompromisem, biorąc pod uwagę to co działo się na początku ligi, tj. czekanie do niedzieli do 23 z walkami.

Generalka to w sumie kopia rankingu ligowego, więc nie wiem czy jest potrzebna.

4. Liga a Mistrzostwa
Jeżeli format następnej ligi, mistrzostw zostanie z poprzedniej to będzie to duży błąd. W przypadku ewentualnej liczby 32 graczy na mistrzostwach, gracze gdy będą pewni awansu, będą trzymali poki stricte na mistrzostwa. Tak było opłacalne w poprzedniej. W lidze jest możliwa zbyt duża rotacja pokami, msami, itemami.
Imho powinna wejść blokada, tzn. na ligę wybieramy 12 poków i zostaje taki skład do końca, a potem tymi pokami z ewentualnymi lekkimi zmianami (np. zmiana jednego poka) gramy w mistrzostwach, no w końcu to ta wybrana 12 awansowała to niech walczy.
W poprzedniej dochodziło do sytuacji gdzie ktoś se rotował pomiędzy paronastoma poksami do wybranej 12, co wg. mnie jest trochę wypaczeniem i nie powinno mieć miejsca, bo promuje graczy z masą Y.

Whatever w sumie.

32 jest imo odpowiednią ilością osób. Można zrobić z tego ładne grupy, ładną drabinkę, czy coś. Chyba mało kto narzekał, że mistrzostwa trwały za długo.

7. Forma Mistrzostw
Opisałem to już w pkt 4.
Blokada zmian poksów, msów, itemów w lidze, ewentualnie małe poprawki na mistrzostwa. Skoro liga będzie skrócona to nie będzie problemem na następną przygotować inne, po zmianach.
A no i ofc lepiej zrobić BO3 w walce z graczem, z wymianką poka z pierwotnej 6 wybranej na walkę.

8. Pokemony w Lidze
Co do UI i wygody, to w temacie o opiniach po mistrzostwach jest dużo porad.

Awatar użytkownika
mandras

Post autor: mandras »

1. Moim zdaniem powinno być 8 tygodni max. Nie ma sensu na siłę przedłużać ligi, bo ostatnie tygodnie zazwyczaj to już nudna klepanina.
2. Przy tak małej liczbie graczy sztywna punktacja chyba działała ok, na pewno lepiej, niż to, co działo się na początku poprzedniej ligi.
3. W sumie niewiele ona zmienia, więc można się jej pozbyć.
4. Przy krótszej lidze rozjazdy między graczami będą mniejsze, więc może siłą rzeczy więcej osób się zaangażuje w walkę o mistrzostwa, jeśli będą niewielkie różnice w punktacji.
5. Tu widziałbym jakąś osobną nagrodę dla zwycięzcy ligi, żeby walka o top 1 miała jakikolwiek sens. Jakieś pz czy coś?
6. 32 to nie jest zdecydowanie za dużo. Weź pod uwagę, że od poprzedniej ligi minęło dużo czasu i sporo osób zrobiło full/prawie full teamy. Kyuubi wygrał poprzednie mistrzostwa atakując bodajże z pozycji 20+ po samej lidze?
7. Grupy są ok, ale moim zdaniem z każdej powinno wychodzić więcej osób niż 1, wtedy od biedy mogłoby zostać to bo1.
8. Jak dla mnie ok, tu dodałbym tylko, że przydałoby się ograniczenie w wymianie liczby poków między ligą a mistrzostwami (max 3-4 w stosunku do tego, co miało się w teamie na koniec ligi?). Skoro traktowane jest to jako jeden sezon, to i granie spójnym teamem powinno być w pewnym stopniu wymagane.

Squido

Post autor: Squido »

12 tygodni, ale 2x mniej walk (42 na tydzień) i bez powtarzania przeciwników.

2. Punktacja
Dalej podtrzymuję, że powinien być odwzorowany model punktacji z systemu glicko-2 czyli podliczenie dopiero na koniec tygodnia. Wiem, że wolisz żeby punkty były podliczane na bieżąco po każdej walce, więc odpada. W takim razie system stałej punktacji dla top X jest ok, głównie chodzi o to, że ścisła topka nie ma nikogo wyżej, więc będzie stratna w dowolnym innym systemie, który zlicza punkty na bieżąco.

Myślę, że mogłoby jej zupełnie nie być przy aktualnych zasadach przeliczania punktów na nowy tydzień. Jeśli jednak miałaby zostać, to bym zmienił resetu punktów na koniec tygodnia do systemu, który raz był w poprzedniej lidze - na początku kolejnego tygodnia równe różnice w liczbie punktów między kolejnymi miejscami.

4. Liga a Mistrzostwa
Wpływ miejsca w lidze na pozycję w mistrzostwach (rozwinięcie w punkcie 7).

Nagrody za ligę mogłyby zostać w podobnej formie jak były. Nawet te, które były za konkretne miejsca w top32. Za mistrzostwa dałbym specjalne wyróżnienie dla pokemonów z mistrzostw. Konkretnie tych pokemonów o tym konkretnym ID. Może jakiś pucharek przy nazwie pokemona albo na jego obrazku?

Top 32 ale nie do końca (rozwinięcie w punkcie 7).

7. Forma Mistrzostw
Mistrzostwa podzielone na 3 fazy:
1) Faza eliminacji - gracze z miejsc 9-32 są podzieleni na 4 grupy po 6 zawodników. Po 2 najlepszych z każdej grupy awansuje dalej.
2) Faza grupowa - gracze z miejsc 1-4 są przydzieleni pojedynczo do 4 grup. Gracze z miejsc 5-8 są dolosowani po 1 do tych grup. Zwycięzcy swojej grupy eliminacyjnej są dolosowani do każdej z grup. Drugie miejsca z fazy eliminacyjnej są dolosowani do grup. Po 2 najlepszych z każdej grupy awansuje dalej.
Daje nam to w każdej grupie:
- gracz z #1 - #4
- gracz z #5 - #8
- zwycięzca swojej grupy eliminacyjnej
- drugie miejsce swojej grupy eliminacyjnej
3) Faza pucharowa - standardowa drabinka (single elimination) na 8 graczy. Zaczynamy od meczów zwycięzca grupy vs drugie miejsce z innej grupy.

Do zastanowienia w jakim formacie miały by być te walki. O ile w fazie pierwszej bo1 (best of 1) jest zrozumiałe, tak w kolejnych fajnie by było zobaczyć bo3, a już na pewno w puchrowej. Walki bo3 najlepiej rozgrywać od razu jedna po drugiej z krótką przerwą na zmianę składu, żeby nie tracić czasu an umawianie 3 osobnych. Daje nam to: 60 meczy w fazie 1, 24 w fazie 2, 10 w fazie 3, czyli 94 w sumie. Na poprzednich mistrzostwach było 92 (z nieobecnymi było by 120). Na zawodnika maksymalnie przypadało by 5+3+3 = 11 meczy. W poprzednich mistrzostwach 10 (z nieobecnymi było by 11).

W przypadku remisów fajnie by było mieć jakiś jeszcze tie-breaker, a nie tylko miejsce z ligi. Pierwszym, który przychodzi mi na myśl to liczba straconych poków. Zdarzało się, że ktoś wygrywał walki z użyciem tylko 5 a czasem nawet 4 poków. Takie walki mogły by mieć ciut większą wagę niż te wymęczone do samego końca, więc służyły by jako pierwszy tie-breaker. Drugim może być miejsce w lidze, żeby zachowało swoją istotność.

8. Pokemony w Lidze
Jedyne czego mi brakuje to możliwości zmiany drużyny poprzez przeciąganie kafelków z pokemonami (jak kolejność ataków w ustawieniach poka).

Awatar użytkownika
kubag77

Post autor: kubag77 »

1. Imo albo skracamy ligę albo zmniejszamy ilość walk co tydzień bo tu już straszne nudy były na koniec
Przy tej ilości walk myślę, że 2 miesiące by wystarczyły. Ale w sumie podoba mi się pomysł krakena tylko ja bym tu zrobił max 2 walki w tygodniu z tą samą osobą bo jednak mam wrażenie że bez sensu by były walki top 1 vs top 40, chociaż to też kwestia jak wzrośnie poziom przygotowania w stosunku do poprzedniej ligi.

2/3. To właściwie mocno zależne od siebie. Jeśli zostajemy przy tym systemie 10/5 to generalka nie ma sensu. A jeśli wprowadzamy jakiś system uzależniony od pozycji graczy to generalka musi zostać bo inaczej skończymy w punkcie gdzie ktoś na ostatnie 2 tygodnie ligi przyjdzie i przez bonusy na niską pozycje wpadnie do topki.

4/7.
Squido pisze:
4 sie 2022, o 13:14
Mistrzostwa podzielone na 3 fazy:
1) Faza eliminacji - gracze z miejsc 9-32 są podzieleni na 4 grupy po 6 zawodników. Po 2 najlepszych z każdej grupy awansuje dalej.
2) Faza grupowa - gracze z miejsc 1-4 są przydzieleni pojedynczo do 4 grup. Gracze z miejsc 5-8 są dolosowani po 1 do tych grup. Zwycięzcy swojej grupy eliminacyjnej są dolosowani do każdej z grup. Drugie miejsca z fazy eliminacyjnej są dolosowani do grup. Po 2 najlepszych z każdej grupy awansuje dalej.
Daje nam to w każdej grupie:
- gracz z #1 - #4
- gracz z #5 - #8
- zwycięzca swojej grupy eliminacyjnej
- drugie miejsce swojej grupy eliminacyjnej
3) Faza pucharowa - standardowa drabinka (single elimination) na 8 graczy. Zaczynamy od meczów zwycięzca grupy vs drugie miejsce z innej grupy.
Faza pucharowa koniecznie BO3 w grupowej szczerze też wolałbym BO3 zobaczyć bo te walki są zwyczajnie ciekawe zarówno do grania jak i oglądania.

5. Nagrody myślę, że powinny być podzielone od razu. Za ligę gorsze niż za mistrzostwa oczywiście. Za samą ligę dać jakieś przedmioty używalne jak wiśnie, a za mistrzostwa jakieś bardziej unikatowe typu box z shiny, jakaś odznaka do profilu czy właśnie wyróżnienie poków użytych w nich. Co do skórek mogłyby zostać jako nagroda dla top 3 tylko w związku z dodawaniem nowych skórek myślę że te powinny być unikatowe tylko na te poki a nie udostępnione później wszystkim.

6. 16 osób ale wyłonionych w np. top 32 na zasadzie eliminacji. Tylko tu zostaje kwestia tego, że poki do mistrzostw trzeba przygotować wcześniej, żeby osoby z top 4 nie mogły zmodyfikować drużyn po zobaczeniu walk eliminacyjnych.

8. Z mojej strony dodałbym tylko przy walkach informacje o itemie trzymanym przez każdego poka o ile da się to jakoś ładnie zrobić. Albo wrzucić info o trzymanym przedmiocie do tej pierwszej zakładki gdzie mamy ruchy pokemona.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Ethelnalen pisze:
4 sie 2022, o 12:25

Co do ilości walk, osobiście uważam że obecnie jest to ustawione w miarę w porządku. Ale pamiętam że niektórzy mieli jakieś opinie na ten temat?

Czas trwania Ligi chyba bym skrócił. Przynajmniej dopóki nie wypracujemy solidnego rozwiązania na największe problemy. Żeby nie było problemu z siedzeniem w wadliwej Lidze zbyt długo. Co o tym myślicie, jaki czas trwania Ligi byście widzieli jako najlepszy?
Ligę skrócić do 8 tygodni można spokojnie, jeśli nie będziemy długo na mistrzostwa czekać.
Ilości walk też w sumie ok, chociaż limit biletów do walk mógłbyś zwiększyć, by można było np. 2x w tygodniu robić walki - kto chce, to może czekać te 47h na danych graczy, a kto nie - robi sobie losowych powiedzmy 48 naraz (sugerowałbym właśnie zwiększyć limit do 48).
Inna sprawa, że spoko opcją byłoby zrobienie 1x walka z każdym i po prostu potem wyszykuje Ci dalej w rankingu graczy. Dużo większe skupienie ze względu na brak możliwości odrobienia wyniku w tygodniu, za to mniej siedzenia przy tych walkach. Wtedy nie trzeba się bawić w regenerację biletów wg mnie. Dostajemy na starcie tygodnia - kiedy zrobisz, bez różnicy.
Ethelnalen pisze:
2. Punktacja

Problem z punktacją był dość spory. Niestety za małą ilość graczy mamy żeby taka stosunkowa punktacja wypaliła. Albo inaczej, mogłaby wypalić ale wymagałoby to zbyt dużo czasu na balansowanie różnych wartości, co pewnie zajęłoby kilka sezonów. Dlatego w trakcie ligi była wprowadzona zmiana, że dla pierwszych 100 miejsc zyskiwaliście/traciliście po 10 punktów maksymalnie.

Jak Waszym zdaniem powinna być rozwiązana punktacja w następnym sezonie?
Tu nie ma co za bardzo zmieniać, jeśli nie zamierzasz zrobić odrębnej ligi dla Top50/100.
Ethelnalen pisze:

Czy przy potencjalnym skróceniu Ligi powinna zostać w takiej formie? Czy zupełnie się jej nie powinno pozbyć?
Dobrze rozumiem, że nie chcesz już cotygodniowej punktacji za miejsca w danym tygodniu, tylko po x tygodniach wziąć y graczy zależnie od miejsca, które zajmuje na koniec?
Niby spoko.. ale umniejsza to wtedy sporo samemu graniu w lidze, bo można w 2tyg nadrobić wystarczająco wg mnie, już sam fakt że Hala Sław zamieniłeś bez słowa miejsca z ligi na miejsce w mistrzostwach, gdzie mógłbyś zrobić po prostu osobną zakładkę pokazuje, że raczej coraz bardziej będzie liga szła do lamusa.
Ethelnalen pisze:
4. Liga a Mistrzostwa

Sporym problemem okazało się też to, w jakim stopniu gracze angażują się w Ligę, skoro mają już pewność że wejdą do Mistrzostw. Traktują wtedy Ligę jako tylko odbębnienie walk. A gracze niżej zakładają że już na pewno nie wejdą do Mistrzostw i też rezygnują z angażowania się.

Jakie byście widzieli rozwiązanie w tym miejscu?
No i nawiązując też do punktu 3., gdzie dopiero w trakcie ligi dowiedzieliśmy się, że mistrzostwa wystartują (nie, hasło że "może" coś będzie to nie jest potwierdzenie), to odpowiedz pierw czy chcesz ligę i mistrzostwa traktować na równi czy liga będzie po prostu preludium do mistrzostw (wtedy tylko jedna uwaga co do balansów - zwracaj uwagę na walki/wyniki w mistrzostwach przede wszystkim, a nie w lidze, bo mistrzostwa pokazały ile 'mety' są warte).
Jeśli chcesz angażu graczy w ligę, to po staremu zostaw nagrody, za miejsca w lidze rozdać pokemony, wiśniówki, dopalacze itd -mistrzostwa niech będą przede wszystkim końcową walką o miejsce właśnie w Hala Sław plus jakaś nagroda typu te skórki lub może po prostu kiedyś zapowiadana odznaka na wygraną ligę/mistrzostwa na samym profilu. Oznaczenie gracza na chacie ballem również spoko opcja, by zostawić to w nagrodach za mistrzostwa.
Dodatkowo zwiększyć wagę miejsca w lidze w samych mistrzostwach? Fajnym pomysłem byłyby kwalifikacje do mistrzostw, czyli powiedzmy Top8 awansuje do mistrzostw od razu, a jeśli mistrzostwa mają być rozegrane wśród 16 graczy, to o kolejne 8 miejsc powalczyłoby tych 16/24 graczy (4 grupy po 6 zawodników i Top2 z każdej awansuje wyżej byłoby spoko).
Do tego łączenie osób w grupach - 1 miejsce powinno być z 8, 7 z 2 itd, ostatnio tak średnio wyglądało to wg mnie, że dobre miejsce w rankingu wcale nie dało przewagi we wrzuceniu zawodników (pomijam fakt, że liga-mistrzostwa to spora różnica w rywalizacji, ale jednak xd)
Ethelnalen pisze:

W poprzednim sezonie było to pomieszane trochę, bo nie miałem od razu planu jak zrobić nagrody. Czy osobno na Ligę i Mistrzostwa, czy jakoś to łączyć, co powinno się znaleźć w nagrodach. Więc no na pewno tutaj jest coś do poprawienia.
A no i nagroda ze Skórką trochę traci teraz sens kiedy mamy projekt skórek graczy działający.
W sumie sporą część nt nagród napisałem wyżej. To krótko powtarzając - wartościowsze nagrody za ligę (jak boxy z pokemonami), by dalej ludzie się w niej "starali", mistrzostwa mają prestiż ze względu na co innego plus jak zrobisz kwalifikacje do mistrzostw, a tylko Top8 awansuje, to też będzie spory ruch by dostać się do Top8/Top x (zależnie ile miejsc wejdzie do kwalifikacji)
Ethelnalen pisze:

Poprzednie 32 okazało się trochę dużo - przez co został wprowadzony ten podział na grupy. Ile osób Waszym zdaniem powinno brać udział w Mistrzostwach?
Nie było to może złe, ale jak niektórym BO1 przeszkadza, to zmniejszyć mistrzostwa do tych 16, ale jak pisałem wyżej dać szansę tym niżej na próbę awansu do mistrzostw.
Ethelnalen pisze:
7. Forma Mistrzostw

Oh boy tutaj będzie pewnie najwięcej. No więc chętnie poznam Wasze pomysły na zmiany/poprawki formy Mistrzostw. Osobiście uważam że poprzednia forma ostatecznie nie wyszła jakoś źle. Niektórym nie podobał się podział na grupy ale dzięki temu nie mieliśmy problemu z dziesiątkami walk, przez co mogliście obserwować większość interesujących Was walk.
No ale wiem że mieliście tutaj sporo pomysłów i opinii. Pamiętajcie tylko żeby nie pisać ogromnych wypracowań na ten temat, bo ciężko będzie przez nie przebrnąć.
Przede wszystkim - nim ruszy liga, to świetnie byłoby wiedzieć jak będą wyglądać mistrzostwa i ile osób do nich awansuje. W poprzedniej lidze jednak info o mistrzostwach w trakcie było średnie IMO. A co do samego rozegrania mistrzostw.. poprzednie nie były złe. Może rzeczywiście walki do 1 zwycięstwa są słabe, ale jak to inaczej zrobić? Przegrany w 1 rundzie potem wybiera drugi na starcie kolejnej walki? Czy dalej lecimy wg sporej losowości kto co wybierze w pierwszej turze? Idealnego rozwiązania tu nie utworzymy niestety.
Ethelnalen pisze:
xxx

Awatar użytkownika
kubag77

Post autor: kubag77 »

W sumie zapomniałem o tej mechanice zrównywania punktów co tydzień. Jeśli wywalimy generalkę to ta mechanika też musi iść do kosza bo będzie jak Hipo napisał w punkcie 3.

Awatar użytkownika
Kyuubi

Post autor: Kyuubi »

1. Ilość walk w tygodniu bym zmniejszył np do 50ciu i odszedłbym od walk po kilka razy w tygodniu z tą samą osobą, ciekawiej jest bić różne osoby niż 3x w tygodniu te same, a i więcej silnych graczy powinno być w następnym sezonie to tym bardziej ma sens bicie większej ilości. Zasadniczo wywaliłbym też system "regenerowania bilecików" - on miał sens kiedy punktacja była powiązana z obecnym miejscem, jak mamy mieć stałą punktację to i tak te bileciki nic nie zmieniają a tylko irytuje, że nie można sklikać wszystkiego naraz. Czy skracać lige to też kwestia ilości walk w tygodniu, im więcej walk w tygodniu do zrobienia tym lepiej żeby krócej trwała liga.

2. Co do samej punktacji, chyba może zostać stała, albo rozważyć system, o którym pisał squido. Niby, wolisz punktacje "na bieżąco", ale zasadniczo czy obecnie ta punktacja taka była? No nie bardzo. I tak jak sklikałem akurat bilety to inne osoby miały wtedy do sklikania 10 walk inne 24 i zasadniczo wcale nie znałem swojej realnej pozycji do końca tygodnia, więc to tylko takie na "na bieżąco na niby". Równie dobrze ranking może być podliczany raz w tygodniu, a na bieżąco pokazywać tylko obecny stan ile kto ma w tym tygodniu wygranych/przegranych.

3. To czy ma sens, zależy od wybranej punktacji. Jeśli stałą punktacja bez jakiegoś względnego(taki jak tam był w jednym tygodniu) resetowania punktów, to KG zasadniczo nie potrzebna.

4. Liga jako kwalifikacje do mistrzostw, z oddzielnymi nagrodami i wpływem miejsca z ligi na rozstawienie/tie breakery na mistrzostwach.

5. Nagrody napewno wypisać oddzielnie za mistrzostwa i lige. Za lige wszystkie typowe nagrody, jak dla mnie z jak największą ilością "progów" ze zmianą ilości. Za mistrzostwa fajnymi bonusami jak były skórki mogłyby być właśnie jakieś unikalne odznaczenia itp. Jakiś pucharek z numerkiem sezonu na stałe w profilu, czy odznaczenia konkretnych pokemonów o podanym ID jak pisał squido. Skórki już może robić każdy, więc albo skórka na stałe "nie kupowalna", albo jakieś skórki(shiny?) do legend/mityków(ale tu kieeedyś planowałeś zrobić polowania lvl hard chyba). Ewentualnie dla mistrza - wprowadzenie jakiejś rzeczy do gry(oczywiście nie wielkiej mechaniki wymagającej kosmicznej pracy), ale np. itemku :twisted:, czy wybranego mityka dodanego poza kolejnością i od razu otrzymanego w nagrode a dopiero przy jakiejś okazji udostępnionego dla reszty.

6. Ilości ludzi bym nie zmniejszał, raczej zostawił mniej więcej taką samą. Według mnie to była dobra zabawa i nie ma co jej ograniczać do mniejszej liczby ludzi, skoro wręcz przeciwnie, w następnym sezonie znacznie więcej ludzi będzie miało pełne drużyny 4k+full jagód. No i w czasie mistrzostw troche ludzi nie biorących udziału jest nimi zainteresowana, to możesz mieć więcej czasu wtedy na robienie co tam potrzebne do gry bez marudzenia że nic się nie dzieje i nuda.

7. Poprzednia forma nie była taka zła, ale bolał fakt że wszystkie walki były bo1 i awans z siedmio(miało być i ośmio) osobowej grupy miała tylko jeden gracz.
Napewno nie sama drabinka single elimination w mistrzostwach. Zdecydowanie za łatwo tu wyeliminować kogoś w 1. rundzie bo np. trener ognisty trafił na trenera wodnego. Ze względu na dużą losowość gry i mocne zależności typowe w ogóle zrezygnowałbym z drabinek, ale wiem że sporo ludzi by ich chciało. Generalnie podział na 3 fazy brzmi bardzo dobrze(eliminacje, faza grupowa, faza finałowa). Jako, że unikałbym awansów 1 osoby z dużych grup, zrobiłbym coś w ten deseń:
- Top10 ligi awans do fazy grupowej.
Faza Eliminacji(miejsca 11-34):
4 grupy po 6, każdy z każdym i awans top2 z każdej
Faza grupowa:
3 grupy po 6 - każdy z każdym best of 3, top2 z każdej grupy awans do Final six.
Faza finałowa:
Każdy z każdym bo3 lub nawet bo5.
Tie breakery w przypadku bo3/bo5 rozstrzygane bilansem (wygrana 2-0 wartościowsza niż 2-1), w dalszej kolejności choćby bilans poków (wygrana czterema pokami to 6-4, przegrana na 5 poków to 5-6 itp), ostatni tie to miejsce z ligi.

8. UI raczej jest ok, wiadomo fajnie by było widzieć od razu przedmiot/ataki obok pokemonów bez klikania w nie, zwłaszcza, że tam po bokach dużo białego miejsca jest(ciul z telefonami), ale no idzie sobie poradzić i bez tego.

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

Na wstępie zaproponowałbym wgl zmiane LIGI na ELIMINACJE (Turiej Kwalifikacyjny), no to tak w skrocie o co mi biega:

1. Czas Trwania i Ilość walk
Co myślicie o tym by 1 pełny cykl Mistrzowskiego Turnieju składał sie z 4 szybkich eliminacji + Mistrzostw ?
Eliminacje mogłby trwać np 4 tygodnie, po tym czasie Ethel mógłby wprowadzić zmiany w balansie a zniknąłby problem z tym że ktoś swietrdzi że ma dużą przewage i traktuje walki pobieżnie a Ci z dołu myślą że nie mają sie o co juz bić że wszystko stracone jeśli chodzi o awans
Co do samych walk to sam nie wiem, z jednej strony pasowało mi walczenie non stop z najlepszymi, z drugiej strony teraz topka będzie jednak dużo większa i może faktycznie system w którym możesz walczyć z danym graczem tylko raz ma sens?
Także opowiadam sie za tym żeby bilety były dostępne od początku i możliwe do wykorzystania w którym sie chce momencie

2 & 3 & 4. Punktacja / Generalka / Liga a Mistrzostwa
System z punktacją +10/-10 i +5/-5 był całkiem spoko
Zostawiłbym Klasyfikacje Generalną żeby to w niej nadal gromadziły sie punkty zdobyte każdego tygodnia, z kolei punkty rankingowe (tygodniowe) resetowałbym co tydzien, ale one ustalają koleność więc co miejsce żeby na start każdego tygodnia była różnica tylko 1 punktu, zeby uniknąć podwójnej przewagi (w Generalnej Klasyfikacji + Eliminacjach(lidze)
W tym systemie nie ma miejsca na odpuszczanie i nie ma czegoś takiego że przez punkty rankingowe juz sie nie dogoni tych wyżej

5. Nagrody

W Eliminacjach (Lidze) mogłby być te same nagrody co za lige (wiśnie, cherishe, beastballe, dopalacze, BOXY ze Shinami ogólnie wszystko co potrzebne do rozwoju konta), oczywiście nagrody z obecnych sezonów ligi podzielone na /4 jesli miałby być 4 cykle eliminacyjne

W Mistrzostwach natomiast walka powinna toczyć sie wg mnie tylko o Prestiż - za miejsca 1-3 np Puchar / Laur z numerem sezonu w profilu gracza, oznaczenie w jakiś sposób poków które brały udział w tych mistrzostwach tak jak teraz pokeball na czacie w grze i discordzie i w Galerii sław

6. Ilość graczy
32 graczy było okey

7.Format Mistrzostw
Grupa + faza pucharowa BO3 ze zmianą poków (MSy zablokowane i przedmioty na czas mistrzostw)
tutaj mam 2 pomysły sam w sumie nie wiem

pierwszy: gracze rozdzieleni na 4 grupy po 8 uczestników jak ostatnio, w tym systemie zwyciążca każdych eliminacji zostaje przydzielony do osobnej grupy ( czyli zwyciężcy eliminacji nie spotkają sie w fazie grupowej) dodatkowo żeby podnieść prestiż Eliminacji (Ligi) mogliby zaczynać z +1 punktem za wygraną w eliminacjach
z każdej grupy awansowałoby 2 graczy

drugi pomysł chyba gorszy bo odbierałby frajde części mistrzostw dla zwyciężców eliminacji:
4 grupy po 7 graczy, z grupy awans otrzymuje 1 osoba, 4 zwyciężców eliminacji (Ligi) dołącza dopiero w fazie pucharowej
czyli 8 graczy w fazie pucharowej

faze pucharową widziałbym zaś w formacie BO3 i drabinki
czyli np 1 miejsce grupy A walczy z 2 miejscem grupy D (jak w piłce nożnej) bez żadnych losowań dających powód do płaczu i bulwersów

8.Poxy w Eliminacjach (Lidze)
no myśle że jeśli sie da to dobre by było widzieć od razu bez wchodzenia gdzieś w poki kto jakie przedmioty i msy ma, ale jeśli nie bedzie czegos takiego to nic sie nie dzieje

jeszcze na koniec dodając słowo wyjaśnienia dlaczego proponuje przekształcenie ligi na częstsze eliminajche
myśle że w tym systemie byłoby wiecej fanu i ludzie częściej robiliby nowe poxy, mieliby wiecej szans na awans
no i niestety mając eliminacje(lige) i mistrzostwa nie można udawać że są one tak samo ważne, jedne z tych rozgrywek muszą być naprawde elitarne / prestiżowe

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Taki drobiazg bym uwzględnił, który może sprawić, że kilka osób więcej powalczyłoby do końca ligi o jak najwyższe miejsce zamiast się nudzić. W przypadku wycofania zawodników z mistrzostw(ostatnio 4 osoby) zakwalifikować kolejnych graczy z rankingu. No i zależy to trochę też od tego, na jaki ostatecznie format rozgrywek się Ethel zdecyduje. Tyle(wybaczcie, jeśli ktoś już proponował, a ja przeoczyłem :| ).
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

koBzzi

Post autor: koBzzi »

Pomysł na sezon zasadniczy w lidze. W ciągu tygodnia ranking jest zamrożony, aktualizacja w niedzielę. Nie będzie masy walk przed niedzielnym resetem

Awatar użytkownika
mandras

Post autor: mandras »

Rafalix pisze:
5 sie 2022, o 11:54

5. Nagrody

W Eliminacjach (Lidze) mogłby być te same nagrody co za lige (wiśnie, cherishe, beastballe, dopalacze, BOXY ze Shinami ogólnie wszystko co potrzebne do rozwoju konta), oczywiście nagrody z obecnych sezonów ligi podzielone na /4 jesli miałby być 4 cykle eliminacyjne

W Mistrzostwach natomiast walka powinna toczyć sie wg mnie tylko o Prestiż - za miejsca 1-3 np Puchar / Laur z numerem sezonu w profilu gracza, oznaczenie w jakiś sposób poków które brały udział w tych mistrzostwach tak jak teraz pokeball na czacie w grze i discordzie i w Galerii sław
Wydaje mi się, że to kiepski pomysł. Skończy się to tak, że ci mniej zaangażowani zgarną nagrody za sezon i albo całkiem odpuszczą sobie mistrzostwa, albo będą walczyć na pół gwizdka. Liczenie, że każdego przekona sam "prestiż", zwłaszcza przy nagrodach tylko za miejsca 1-3, jest lekko naiwne tbh.

Squido

Jeszcze co do samej ligi, to czy było by możliwe, żeby zrobić mechanizm uniemożliwiający wylosowanie walki ze swoim kontem? Jeszcze nie zastanawiałem się na ile byłby exploitowalny, ale na pewno lepsze to niż podkładanie się nubkiem na główne a bicie wszystkich innych.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Squido pisze:
dzisiaj, o 18:39
Jeszcze co do samej ligi, to czy było by możliwe, żeby zrobić mechanizm uniemożliwiający wylosowanie walki ze swoim kontem? Jeszcze nie zastanawiałem się na ile byłby exploitowalny, ale na pewno lepsze to niż podkładanie się nubkiem na główne a bicie wszystkich innych.
Nie kłam pan, nie chce pan po prostu dostać wpierdolu od robaków :|

Squido

Hipotermia pisze:
dzisiaj, o 18:43
Squido pisze:
dzisiaj, o 18:39
Nie kłam pan, nie chce pan po prostu dostać wpierdolu od robaków :|
No nie chcę się sobie podkładać. Pewnie wycofam robale z ligi jak coś takiego nie wejdzie :/

ODPOWIEDZ