Projekt: Skórki Graczy

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Projekt: Skórki Graczy

Post autor: Ethelnalen »

Od dawna prosicie mnie o skórki do Pokemonów a niestety ja sam nie jestem w stanie ich zrobić. A też środków na to nie mam. Więc dla tych zapaleńców, którzy by je chcieli mimo to prezentuje poniższy projekt.

Na czym to będzie polegać?

Zostanie utworzony kanał na Discordzie PokeLife, gdzie osoby chcące aby ich skórka znalazła się w grze, będą mogły je tam wysyłać. Oczywiście muszą ją sami wcześniej przygotować, skórki pobrane z internetu nie będą brane pod uwagę. Następnie na początku każdego miesiąca będę wybierał parę sztuk - ile zależy od tego jaka będzie aktywność i czy będzie jakiś konkretny temat skórek. Skórki zostaną wtedy dodane do gry do zakupu za Punkty Zasług, a ich autor otrzyma nagrodę w postaci kodu na punkty zasług (o tym poniżej).
Co miesiąc będę mógł też nadawać inne tematy skórek, żeby np. zrobić coś wiosennego, letniego, etc.

Zasady dotyczące skórek

Aby skórka mogła być dodana musi spełniać kilka warunków:
1. Musi być wykonana przez Was. Nie skopiowana z internetu. Wyjątek to recolor podstawowych grafik Pokemon jakie mamy obecnie.
2. Musi być w podobnym stylu co obecne grafiki Pokemon. Czyli w miarę proste kolory, wyraźne kontury, proste cienie.
3. Nie może zawierać innych osób/Pokemonów niż Pokemon którego przedstawia (chyba że oryginalnie już tak jest, np. Kangaskhan).
4. Musi być na przezroczystym tle - żadnych krajobrazów za Pokemonem.
5. Oczywiście musi prawidłowo ukazywać Pokemona do którego jest przypisana.
6. Skórki tworzone są jedynie do ostatnich form Pokemona (lub do Mega Ewolucji w niektórych przypadkach).
7. Plik jaki jest potrzebny do gry to .png w rozmiarze 250x250 z przezroczystym tłem.
8. Skórka (z wyłączeniem recolorów, jeśli Pok nie ma mega ewolucji) musi być w dwóch wersjach - normalnej i shiny. Shiny wersja nie musi mieć idealnie takich samych kolorów jak obecne shiny Pokemony ale nie powinna drastycznie odstawać.
9. Każda osoba może zapostować maksymalnie 3 skórki (ta sama skórka ale w wersji dla normalnego Pokemona i shiny lub shiny i mega w przypadku recolorów liczy się oczywiście jako 1 skórka) w jednym miesiącu. Chciałbym uniknąć zasypania czatu recoloramia od tej samej osoby.
10. Pokemony Legendarne nie mają i na razie nie będą miały skórek.

DODANE ZASADY:
11. W przypadku recolorów, w miesiącu może być wybrany jeden recolor od gracza. Więc postarajcie się zrobić coś unikalnego, a nie tylko żeby wrzucić 3 sztuki!
12. Pokemon nie może trzymać żadnej broni, czy to białej czy palnej.
13. Pokemon powinien być większą częścią grafiki. Więc uważajcie aby nie pododawać za dużo np. drzew, gdzie Pokemona ciężko w ogóle znaleźć.

Rodzaje skórek i nagroda

Skórki w grze dzielą się na trzy grupy:

a) Recolor - czyli skórka, która jest zrobiona na obecnej grafice Pokemona, jedynie ze zmienionymi kolorami. Może być używana tylko na shiny Pokemonach. Jeśli Pokemon ma Mega Ewolucję, do niej też trzeba dostarczyć grafikę ze zmienionymi kolorami.
Za tego typu skórkę gracz otrzyma w nagrodę kod na PZ o wartości 25zł.

b) Autorska skórka - czyli stworzona od podstaw, z inną pozycją i/lub dodatkowymi elementami i/lub zmienionymi lekko atrybutami Pokemona. Ta skórka musi być w dwóch wersjach (normalna i shiny).
Za tego typu skórkę gracz otrzyma w nagrodę kod na PZ o wartości 100zł.

c) Autorska skórka Mega - to samo co powyżej, tyle że jest ona jedynie dla Mega Ewolucji Pokemona. Również musi mieć wersję normalną i Shiny.
Za tego typu skórkę gracz otrzyma w nagrodę kod na PZ o wartości 100zł.

Otrzymany kod będziecie mogli użyć sami, podarować komuś lub odsprzedać komuś, jest Wasz, możecie zrobić co chcecie.

Co do samego wybierania skórek, będę to robił ja. Ale mogę się sugerować głosami pod skórkami, będziecie mogli tam na kanale zostawiać emotki pod skórkami, które najbardziej się Wam podobają.

Prawa autorskie

Wysyłając propozycję skórek na kanale Discord Pokelife gracz potwierdza następujące kwestie:
- wysłane grafiki zostały stworzone przez niego i posiada on do nich prawa autorskie
- jest świadomy, że w momencie wybrania jego skórek do dodania do gry, udziela on PokeLife (Oblivion Realms) niewyłącznej licencji na korzystanie z tych grafik
- niewyłączna licencja uprawnia PokeLife do publikacji grafik w serwisach PokeLife, sprzedawania ich graczom za walutę premium, przyznawania graczom w toku rozgrywki oraz używanie w innych akcjach promocyjnych

Jak zaproponować skórkę?

1. Wejść na Discord PokeLife i mieć status potwierdzonego użytkownika.
2. Wejść na kanał #propozycje-skórek
3. Napisać tam post:
- 1 post na 1 proponowaną skórkę
- wklejacie wszystkie wersje skórki w tym jednym poście
- wpisujecie która to kategoria (Recolor, autorska mega, autorska), jaki Pokemon. Możecie też dodać swój login z gry lub jakieś jedno zdanie z sugerowaną nazwą skórki czy opisem co na niej jest
- grafiki które tam wkleicie mogą mieć watermarki jeśli boicie się, żeby ktoś Wam nie ukradł ich przed dodaniem do gry - później będziecie mi musieli wysłać wersję bez watermarków oczywiście
4. Pamiętaj że możesz proponować maksymalnie 3 skórki w miesiącu.
5. Jeśli skórka nie zostanie wybrana w danym miesiącu, możesz ją ponownie zgłosić później - chyba że napiszę w odpowiedzi, że w takiej formie ona nie przejdzie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Projekt: Skórki Graczy

Ogłoszenie skórkowe: za ŁADNE autorskie skórki do Probopassa albo Cacturne będzie szansa na otrzymanie podwójnej ilości PZ jeśli je wybiorę!
Tyle te Poki męczycie na polowaniach, a skórki to im nikt zrobić nie chce nawet. Dajcie im poodpoczywać na jakieś plaży, drinka wypić, czy nie wiem, cokolwiek wakacyjnego (lub innego, jeśli chcecie).

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Projekt: Skórki Graczy

Skórki na ten miesiąc zostały wybrane. Opiszę tylko w skrócie jak wybierałem i czego się spodziewać.

Uwagi co do Autorskich Skórek

Autorskie skórki są oczywiście cenione wyżej, bo trudniej je zrobić. Akceptowałem je niezależnie od tego, czy było na nie dość głosów czy nie. Najpopularniejszy powód dlaczego skórka nie była zaakceptowana no to po prostu brak/nie pasujące cienie. Wiem że to nie jest proste, sam nie byłbym w stanie zrobić poprawnych cieni ale jednak trzeba zachować przynajmniej zbliżony styl do oryginalnych grafik Pokemonów.

Dochodzą również dwie zasady, o których nie pomyślałem na początku:
- Pokemon nie może trzymać żadnej broni, obojętnie czy białej czy palnej
- większość grafiki powinien stanowić Pokemon, a nie inne przedmioty/obiekty (jak np. drzewa). Więc dodawajcie rzeczy z umiarem

W przypadku odrzucenia autorskiej grafiki wysłałem Wam również wiadomość z informacją co mi w niej nie pasowało oraz 5 Eventowych NE jako upominek za staranie.
Jeśli uważacie że jesteście w stanie poprawić skórkę, możecie ją oczywiście zgłosić też w następnym miesiącu.

Uwagi co do Recolorów

W przypadku recolorów kryteria były dwa. Ilość pozytywnych reakcji od osób oraz czasami brałem coś co miało mniej reakcji ponieważ mi się spodobało lub było dla niepopularnego Pokemona. Skórek było dużo, więc wybierałem jedynie jeden recolor od gracza.
Dlatego też zostanie to wpisane w zasady:
- w przypadku recolorów, w danym miesiącu może zostać wybrany tylko jeden recolor od gracza. Więc postarajcie się zrobić coś unikalnego, a nie tylko suwaki przestawiać!

W przypadku nie przyjęcie recoloru nie wysyłałem wiadomości i nie ma upominków - niestety recolory są zbyt łatwe do nadużywania na takie coś, przykro mi no ale wiecie jak jest.

Podsumowanie

Ogólnie wybrałem około połowę autorskich skórek oraz 18 recolorów. Zostaną dodane do gry kiedy otrzymam odpowiednie grafiki. Również wtedy otrzymacie nagrody za nie.

Zasady w pierwszym poście zaktualizuje o powyższe zmiany.

Temat na sierpień?

Zbliża się rocznica PokeLife we wrześniu, wiec możecie pomyśleć o czymś związanym ze świętowaniem. Może też coś dziwnego dla Woopera/Quagsire? Bez powodu, tak o.

ODPOWIEDZ