TEST WALK TUROWYCH

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TEST WALK TUROWYCH

Post autor: Ethelnalen »

Do gry został dzisiaj dodany kod do przeprowadzania walk turowych. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to będzie wyglądało i/lub pomóc ze sprawdzeniem czy wszystko prawidłowo działa, opcja ta jest dostępna w zakładce Inne.

Wszelkie opinie lub problemy związane z tym Testem opisujcie tylko w tym wątku.

Na co zwrócić uwagę:
1. Czy wybierane Pokemony, ich kolejność i statystyki w walce są prawidłowe.
2. Ruchy i/lub efekty działające pomiędzy turami walki - czy działają poprawnie i np. nie znikają w następnej turze.
3. Umiejętności i inne efekty działające jako aury - czy działają prawidłowo, czyli tylko dopóki Pokemon posiadający taką aurę nie zostanie Pokonany.
4. Inne potencjalne błędy w walce wynikające z przerywania tur.
5. Warunki zwycięstwa, przegrania oraz remisu - czy gra dobrze określa który Pokemon/gracz wygrywa.

Znane mi błędy, których jeszcze nie zdążyłem poprawić:
- nazwa Pokemona gracza na panelu na start Tury się nie zgadza
- na koniec tury brakuje lepszej informacji kto z kim wygrał
- podgląd Pokemonów w walce jeszcze nie działa
- raport z jednej tury widoczny jest tylko u gracza rozpoczynającego walkę
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Tranek

Re: TEST WALK TUROWYCH

Post autor: Tranek »

Wielki błąd. Jak każdy tak ma, to trzeba szybko to poprawić, bo ciężko z czymś takim dalsze testy robić.

Z jakichś względów pokemony walczą same ze sobą. Chyba konto Vivec używało pokemonów przeciwnika, zamiast swoich. Przy wyborze poków wyglądało normalnie, ale w walce jedynym pokemonem Viveca był Vullaby.
Zapewniam, że na tych kontach są zupełnie inne pokemony i nie mogły się one powtórzyć.

http://pokelife.pl/raport.php?r=1021924929
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

Awatar użytkownika
Edwis

Post autor: Edwis »

http://pokelife.pl/raport.php?r=1021933081
Co tu sie dzieje XD
Edit: Moje poki- Hawlucha, Rotom, Conkeldurr, Dusclops, Toxicroak i Druddigon
26.10.2020- Łasica Krzysiu została na zawsze wysłana do rezerwy
Spoczywaj w pokoju [*]

Awatar użytkownika
sarowsqy

Post autor: sarowsqy »

Obrazek
?

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

sarowsqy pisze:
12 paź 2021, o 18:05
Obrazek
?
Mi to wyskoczyło, gdy wpisałem swoją nazwę trenera. Ze sobą nie pozwoliło zawalczyć. Nie wiem, czy to błąd, czy umyślna blokada.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

MichiKun

Post autor: MichiKun »

Zrobiłem walkę testową. Jedno konto na komputerze, drugie na telefonie.
W pierwszej walce już, w opisie przebiegu walki było, że Shiny Snorlax gracza nr 2 powala Sylveona gracza nr 1. Po czym Sylveon został w walce a gracz ze Shiny Snorlaxem musiał wybrać kolejnego.
Wybierając na koncie nr 2 drugiego pokemona, okazało się, że Shiny Snorlax został, i walczył z automatu z pokemonem 2 przeciwnika. Tutaj też, Shiny Tyrantrum gracza 1 powala Shiny Snorlaxa gracza 2. Natomiast niżej jest napisane, że wygrywa gracz nr 2.
Teraz wybrałem pokemona z konta 1. Wybrałem Shiny Dusknoria. W opisie na górze nad obrazkiem Shiny Dusknoira napisany był Shiny Snorlax, natomiast statystyki były Shiny Dusknoira. natomiast po drugiej stronie był... Shiny Tyrantrum z konta nr 1. Po odświeżeniu strony i wejściu w walkę, Shiny Tyrantrum był jako nie użyty, Shiny Dusknoir jako wybrany z konta nr 1. Kontro nr 2 miało prawo wyboru pokemona.
Jednak tylko teoretycznie, bo na obu kontach miałem przy swoich pokemonach przycisk wybierz.
Wybrałem z konta nr 2, na telefonie, Pokazało mi walkę Shiny Dusknoira z Shiny Tyrantrumem, oba konta nr 1. Po odświeżeniu strony nadal miałem wybór na koncie nr 1 i 2, chociaż kontro nr 1 cały czas miało niepokonanego Shiny Dusknoira.
Tu w końcu na koncie nr 2 pokazało mi: Nie masz możliwości wybrania Pokemona w obecnej Turze.
Wybrałem więc z konta nr 2. Kliknąłem pokemona 4 na liście (Venusaura), po czym w przebiegu walki... Wybrało pokemona nr 3, z listy gracza nr 1, Shiny Greninje. I tak Shiny Dusknoir gracza nr 1 walczył z Shiny Greninją gracza nr 1.
Ponownie odświeżam stronę i Venusaur pokazany jest jako pokonany.
Wybieram z konta nr 2 pokemona na miejscu 6, i wybiera mi pokemona z miejsca 4 (Scizora) ale znowu z konta 1. Znowu walczą ze sobą pokemony konta nr 1. Tym razem Shiny Dusknoir pada.
Na koncie nr 2 pokazuje, jakbym wybrał pokemona z miejsca 6 (Golema). Nie brał udziału w walce, ale jest jako wybrany, i pokazuje się napis: Nie masz możliwości wybrania Pokemona w obecnej Turze.
Na koncie 1 pokazuje wreszcie dobrze, że mam za przeciwnika Golema, i mam do wyboru pokemona. Wybieram więc pokemona 3 (Shiny Tyrantruma który już walczył), ten ma 100% życia, ale walczy... ze Scizorem.
Walka kolejna. Wybieram na koncie 1 pokemona z miejsca 4. Shiny Greninje, który według tego co widać też już walczył. Ten ponownie walczy ze Scizorem gracza 1. Wygrywa, i Shiny Greninja zostaje na polu walki.
Wybieram pokemona na telefonie. Konto nr 2. Wybieram Tentacruela. Raport z walki: Shiny Greninja jest podpisana jako Snorlax (zwykły, którego nie ma na żadnym koncie!), a zamiast Tentacruela do walki staje Shiny Arcanine gracza nr 1. Shiny Arcanine pokonuje Shiny Greninje i jest napisane, że wygrywa konto nr 2. Odświeżam i na obu kontach widzę Tentacruela jako pokemona wybranego i pozostałego w walce.
Wybieram więc Shiny Arcanine na koncie nr 1. I tak oto Shiny Arcanine 100lvl walczy z Shiny Arcaninem 46 lvl. Pokazuje się informacja o zakończonym pojedynku bo konto nr nie ma już pokemonów. Wygrywa konto nr 1.
Oto link do raportu: http://pokelife.pl/raport.php?r=1022127935
W raporcie nie ma poprawnej kolejności, jest dokładnie to, co widziałem.
Dodatkowo zawsze tylko jedno konto, aktualnie wybierające pokemona, ma dostęp na żywo sprawdzić wynik walki. Drugie po odświeżeniu dowiaduje się tylko który pokemon został na placu walki. No ładnie to namieszane...
Starałem się dosyć jasno wszystko opisać, ale załączam też raport :) mam nadzieję, że pomogłem.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Wrzuciłem zmianę, że tylko pierwszy gracz może rozpoczynać walkę w testach walk turowych. Więc posprawdzajcie teraz, najprawdopodobniej to ten problem powodował większość błędów z kolejnością Poków i określaniem kto wygrał.

Inayeth

Post autor: Inayeth »

Jako "organizator" walk nie widziałam co wybierał przeciwnik dopóki mój pokemon nie padł (w raportach było normalnie widać, tylko w oknie wyboru pokemona nie).

Czy pogoda ma być losowa w tych walkach? Przy 1 teście było Ostre Słońce, przy 2 teście Czyste Niebo.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Inayeth pisze:
13 paź 2021, o 20:50
Jako "organizator" walk nie widziałam co wybierał przeciwnik dopóki mój pokemon nie padł (w raportach było normalnie widać, tylko w oknie wyboru pokemona nie).

Czy pogoda ma być losowa w tych walkach? Przy 1 teście było Ostre Słońce, przy 2 teście Czyste Niebo.
Poprawiłem żeby pogody się nie losowały.
Jakiego Pokemona wybiera przeciwnik nie powinien gracz widzieć. Ale brakowało grafiki do stanu, w którym przeciwnik już wybrał Pokemona, też poprawiłem.

Gniot

Post autor: Gniot »

Nie No, trochę xd

ODPOWIEDZ