Nadchodząca zmiana Hodowli

Awatar użytkownika
Sandafiel

Re: Nadchodząca zmiana Hodowli

Post autor: Sandafiel »

Shamrock pisze:
12 maja 2022, o 09:40
@Sandafiel, Jakiś tam sens to jednak ma np. Jak będziesz chciał oddać do hodowli swojego allakazama a będziesz akurat klikać w Unovie.
Ale przy nowej hodowli bonus tylko dla poków złapanyvh danego dnia :P

Squido

Post autor: Squido »

No fajniej by było mieć podgląd poków z dnia jutrzejszego, bo tak to zostaje tylko czarter jak w jakimś regionie pokiem dnia będzie pok o trudności I i występowaniu w sensownej dziczy, to można na tym nieźle zarobić.

Shamrock

Post autor: Shamrock »

@Sandafiel, no tak, masz rację. Nie wiem czemu myślałem, że trenowane poki nadal będą miały ten bonus xd.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

Odpowiem na trochę powtarzających się kwestii.
Ale tak było cały czas i było dobrze, po co zmieniać
Już napisałem w pierwszym poście dlaczego. To że coś działało w taki sposób stale nie znaczy że jest dobre. Prowadzi to właśnie do niepotrzebnego gromadzenia Pokemonów, celowego nie sprzedawania ich mimo że np. kasa by się przydała. A wśród dopiero rozwijających się graczy czasami sprawia uczucie, że marnuje się kas ę sprzedając Pokemony bez bonusu Pokemona Dnia.
Pokemon Dnia powinien zachęcać do łapania Pokemonów danego typu tego dnia, jeśli ktoś chce dodatkowo więcej zarobić. Owszem, czasami będą dni kiedy będzie coś, na czym ciężko zarobić i to nic strasznego. Plus jeśli nie chcecie z tego korzystać tylko dalej chodzić w jedną i tą samą Dzicz, nadal możecie to robić.
Jeśli chcesz zmniejszać lagi to lepiej zrób X
Zmniejszenie obciążenia serwera to jedynie część tej zmiany. Tabela z Pokemonami jest największą tabelą w bazie zaraz po raportach i zawiera 3.5 miliona wpisów. OGROMNA większość z nich nie ma wartości i jest równoznaczna z większą ilością Yen, bo to po prostu Pokemony czekające na sprzedaż.
Czy zoptymalizowanie i poprawienie tego, to część tej zmiany? Tak.
Czy zmieniam Hodowle głównie przez to? Nie - gra będzie działała szybciej z mniejszą ilością Pokemonów, ale większość z Was tego pewnie nie zauważy.
Teraz będzie się mniej zarabiało w Dziczy!
Jeśli będziecie chodzić stale do jednej Dziczy bez brania pod uwagę Pokemonów dnia - no raczej tak. Ale z drugiej strony Pokemony dnia będą miały wartość 250%, a nie 160%. Dodatkowo dzięki rozdzieleniu treningu od wartości będę mógł ten bonus nawet dalej zwiększyć bez strachu, że nagle będzie się dało zarobić na trenowaniu Pokemona i sprzedawaniu go do Hodowli - bo to blokuje obecnie wszelkie zwiększanie wartości Pokemonów dnia.
Ale nie zmniejszaj magazynu, bo ja chcę mieć dużo Pokemonów
Na razie nie planuje nic zmieniać w magazynach. Chcę Wam dać czas dostosowania się do nowej Hodowli, ewentualnie pozmieniania co tam chcecie ze swoimi Pokemonami. Chcę tylko zaznaczyć że rozumiem, że część osób po prostu kolekcjonuje Pokemony. Dlatego tak w dalszych planach mam plan na dodanie "Deep Storage" - taka kolekcja Pokemonów, gdzie możecie wsadzić Pokemona, ale nie będzie on się nigdzie wyświetlał ani pokazywał poza tą zakładką dopóki go stamtąd nie wyciągniecie. Skoro to będą Pokemony do kolekcji, no to mogę je odseparować od reszty i nadal umożliwiać trzymanie takiej ilości w celach kolekcjonerskich a nie zarobkowych.
Ale dlaczego zmieniasz też jak się sprzedaje trenowane Pokemony?
Dla większej kontroli. Mając zapisane konkretnie ile na niego wydano, bez łączenia tego z wartością, różnymi procentami jakie są zapisywane etc etc wszystko związane z wartością treningów będzie prostsze. Jak np. umożliwienie kiedyś odzyskania części kasy z treningów bez sprzedawania Pokemona do Hodowli.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

adamenko

Post autor: adamenko »

Dobra, to w takim razie propozycja ode mnie: okej, możemy łapać pokemony dnia, ale chociaż udostępnij możliwość, że pokemony złapane przed dniem "x" będą możliwe do sprzedaży w hodowli w poprzednim systemie. Bo według mnie, najbardziej nie w porządku wobec graczy jest to, że zaplanowali coś, dążyli do tego planu, a tu klops, całkowita zmiana mechaniki, powodująca to, że poprzednie przemyślenia i realizowane działania w grze idą na marne.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

adamenko pisze:
12 maja 2022, o 11:25
Dobra, to w takim razie propozycja ode mnie: okej, możemy łapać pokemony dnia, ale chociaż udostępnij możliwość, że pokemony złapane przed dniem "x" będą możliwe do sprzedaży w hodowli w poprzednim systemie. Bo według mnie, najbardziej nie w porządku wobec graczy jest to, że zaplanowali coś, dążyli do tego planu, a tu klops, całkowita zmiana mechaniki, powodująca to, że poprzednie przemyślenia i realizowane działania w grze idą na marne.
Przez planowanie masz na myśli "trzymanie złapanych Pokemonów magazynie"? Bo o tym że planuję zmienić Hodowlę było wiadomo od startu serwera eventowego przecież.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Coolio

Post autor: Coolio »

Troche mnie dziwi ze ludzie tu narzekaja na mniejszy zarobek zwiazany ze zmiana a nikt nie wspomina o wbijaniu szkoleniowca. To juz nie moj problem ale glownie na pokach dnia sie to wbijalo odzyskujac przy tym spora czesc z wydanych Y. Jesli nie ustalicie z Ethelem lepszych warunkow to kazdy bez dobitego osiagniecia bedzie sporo w plecy.

Awatar użytkownika
Rusephom
Facebook: https://www.facebook.com/mierzejewski.marcin/

Post autor: Rusephom »

A według mnie zmiana jak najbardziej na plus. Pokelife to gra rozrywkowa, a nie gra w monopoly. Powinno się polować na stworki, manipulować dziczami, regionami itp., dostosowywać się do dziennych zadań/hodowli, a nie magazynować kapitał w zamrożonych pokach, by za miesiąc je spieniężyć.

Sam też na starcie popadłem w głupotę i trzymanie pokemonów na zaś, potem stwierdziłem, że nie warto i wolałem widzieć rosnący portfel.

Ta zmiana może pomóc w sprawieniu, że gra będzie bardziej dynamiczna - to tylko mały element, ale imo może dużo dać. A nuż też i więcej ofert pojawi się na targu.
Lubisz czytać?

Przeczytaj moją książkę :v

Fajne takie, mądre, słowa i litery, weźcie kupcie, co?

zigi65

Post autor: zigi65 »

Coolio pisze:
12 maja 2022, o 14:42
Troche mnie dziwi ze ludzie tu narzekaja na mniejszy zarobek zwiazany ze zmiana a nikt nie wspomina o wbijaniu szkoleniowca. To juz nie moj problem ale glownie na pokach dnia sie to wbijalo odzyskujac przy tym spora czesc z wydanych Y. Jesli nie ustalicie z Ethelem lepszych warunkow to kazdy bez dobitego osiagniecia bedzie sporo w plecy.
Może przegapiłeś informacje że za trening zawsze będzie zwracane 60-75% wartości trena, więc pokemon przeznaczony na wbijanie szkoleniowca nie będzie musiał być pokiem dnia. Z tym pokiem dnia to bardziej chodziło by zwróciło 80% (160% z 50%) wrzuconych Yenów z trena. Teraz może troszkę mniej będzie % odzysku Yenów, ale można będzie to zrobić nie czekając na poka dnia
Jeśli się mylę co do tego po co wbijało się to na pokach dnia to mnie poprawcie

Dla mnie ta zmiana się podoba

Awatar użytkownika
Elane

Post autor: Elane »

Zalogowałam się tylko po to, żeby pochwalić dobrą zmianę, już się nie mogę doczekać :)
:3

Gniot

Post autor: Gniot »

Rusephom pisze:
12 maja 2022, o 15:01
A według mnie zmiana jak najbardziej na plus. Pokelife to gra rozrywkowa, a nie gra w monopoly. Powinno się polować na stworki, manipulować dziczami, regionami itp., dostosowywać się do dziennych zadań/hodowli, a nie magazynować kapitał w zamrożonych pokach, by za miesiąc je spieniężyć.

Sam też na starcie popadłem w głupotę i trzymanie pokemonów na zaś, potem stwierdziłem, że nie warto i wolałem widzieć rosnący portfel.

Ta zmiana może pomóc w sprawieniu, że gra będzie bardziej dynamiczna - to tylko mały element, ale imo może dużo dać. A nuż też i więcej ofert pojawi się na targu.
Wszystko super zarąbiście, tylko chyba nie wziąłeś pod uwagę, że w niektórych dziczach nie da się zarabiać, niektóre pokemony będzie ciężko złapać, a jeszcze inne ciężko spotkać. Zmiana dla mnie na niepodważalny minus, a tłumaczenie jej tym, że hodowla i magazyn na 2k pokemonów w zamyśle nie miały służyć ich przechowywaniu to kiepski żart XD. W takim wypadku czemu magazyn tak duży jak jest obecnie został stworzony? Od razu moża by się było ograniczyć do max 300 pokemonów. Skoro znaczna część graczy nie odczuwała lagów do tej pory i nie poczuje różnicy, to czy ethel potrzebuje tak ogromnej bazy danych do robienia nowych, ambitnych projektów w grze, czy po prostu zbyt dużo zarabiamy i trzeba uciąć trochę z tej strony i trochę z innej. Różnica nie będzie ogromna, ale w dłuższej perspektywie czasowej gracz sporo na tym straci :cry:

Ririn

Post autor: Ririn »

Może to głupie pytanie. Ta zmiana dotyczy też hodowli stowarzyszeń ? xD

Coolio

Post autor: Coolio »

zigi65 pisze:
12 maja 2022, o 16:09
Coolio pisze:
12 maja 2022, o 14:42
Może przegapiłeś informacje że za trening zawsze będzie zwracane 60-75% wartości trena, więc pokemon przeznaczony na wbijanie szkoleniowca nie będzie musiał być pokiem dnia. Z tym pokiem dnia to bardziej chodziło by zwróciło 80% (160% z 50%) wrzuconych Yenów z trena. Teraz może troszkę mniej będzie % odzysku Yenów, ale można będzie to zrobić nie czekając na poka dnia
Jeśli się mylę co do tego po co wbijało się to na pokach dnia to mnie poprawcie

Dla mnie ta zmiana się podoba
Nie przegapilem. Wlasnie o te minimum 5% ludzie beda w plecy a moze i wiecej jesli Ethel sobie inaczej wymysli. Tak jak pisalem mi juz nic do tego ale niech zainteresowani kontroluja zeby nie bylo placzu pozniej

Fenistil

Post autor: Fenistil »

Mnie osobiście ta zmiana raczej nie skłoni do tego, żeby nie trzymać tych 2,5 tysiąca poków w przechowalni. Już co prawda nie będzie tej perspektywy na ekstra zarobek, ale przynajmniej będzie mniej klikania gdy magazyn będzie pełny i te świeżo złapane, potencjalnie bonusowe poki, będą się z tego powodu automatycznie sprzedawać. ;)

Do tej pory ten zarobek był jedynym sensownym sposobem wykorzystania tak ogromnych (i drogich) magazynów. Rozumiem, że potrzebna jest zmiana, ale w tej sytuacji te magazyny staną się zupełnie bezużyteczne. Nawet jeśli ktoś chce się bawić w swoją prywatną kolekcję, to tak ogromne magazyny raczej nie będą mu potrzebne. Nie wyobrażam sobie, żeby po obecnych zmianach rozmiary (i ceny!) magazynów miały zostać na stałe takie jak teraz. Chyba że będzie tak tylko przejściowo.

Awatar użytkownika
Smarek

Post autor: Smarek »

Fenistil pisze:
13 maja 2022, o 20:35
Mnie osobiście ta zmiana raczej nie skłoni do tego, żeby nie trzymać tych 2,5 tysiąca poków w przechowalni. Już co prawda nie będzie tej perspektywy na ekstra zarobek, ale przynajmniej będzie mniej klikania gdy magazyn będzie pełny i te świeżo złapane, potencjalnie bonusowe poki, będą się z tego powodu automatycznie sprzedawać. ;)
Dowiedz się może najpierw jak będzie ta zmiana wyglądać dokładnie, a potem dziel się opinią? xd
Redaktor naczelny ZTP oraz samozwańczy memiarz.
Przyszły TOP1 trener duchów.
Fan 1 Generacji.
Ulubiony pokemon - Lugia.

MacStyle

Post autor: MacStyle »

@ethel
Myślałeś, aby dać graczom możliwość odzyskania części Y za trening legend?
Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek

Thorr

Post autor: Thorr »

@Ethelnalen
W eventowej hodowli jedyną w sumie rzeczą, która irytowała było wpisywanie bzdurnego tekstu, by sprzedać wszystkie poki. Jeżeli tego nie będzie to hodowla będzie znośna. Obecne rozwiązanie jest dobre.
A jeżeli to miało być "zabezpieczenie" to chyba nadal lepszy jest np. pop-up "Czy jesteś pewien" z przyciskami "Tak - Nie".

Awatar użytkownika
Sider
Facebook: Kanto

Post autor: Sider »

Będzie też to, że trzeba poka sprzedać, gdy zapełni się magazyn, żeby móc dalej klikać dzicz jak na eventowym, czy ta zmiana zostanie zaniechana?
Obrazek

ODPOWIEDZ