Po co ja gram? Ukoronujcie mnie

Miejsce na zamieszczanie Waszych propozycji co do zmian lub dodania czegoś do gry.

Moderator: Moderator

Jest, czy nie jest dobrze?

Racja za mało rywalizacji, fajny event
2
22%
Racja, za mało rywalizacji, ale coś innego
2
22%
Napisze coś w komentarzu
1
11%
Jak nie masz po co, to nie graj
4
44%

Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
DojczBoy

Po co ja gram? Ukoronujcie mnie

Post autor: DojczBoy »

:x Narzekanie
Niedawno na czacie gracze chwalili się ponad 3 tysiącami dni logowania się do gry, do których zresztą należę, a ja zarzuciłem im, że i tak nic w tym czasie nie osiągnęli. :roll: No ale w sumie co mieli osiągnąć? Po paru latach gry, bądź przelewach, bądź po zrobieniu kilku skórek :lol: raz do roku masz możliwość wzięcia udziału w nudnej lidze z nadzieją, że wygrasz, ale z szansą na to taką, że nawet Hipotermia :ugeek: nigdy nie wygrał.
Gra polega tylko na ciułaniu kasy i trenowaniu co sezon innych pokemonów, bo z kolejnymi aktualizacjami te stają się bezużyteczne. Hale wyzwań, eventy, legendy i shiny też służą tylko do wzmocnienie konta. Zamiast możliwości zdobywania dzięki nim tytułów, bezpośredniej rywalizacji teraz rozrywka przenosi się na serwer, gdzie wszystko zaczyna się od nowa, a za chwile konta są kasowane.

:arrow: Rozwiązanie
Cykliczny(4 razy w roku) kilkuetapowy event oparty o rywalizację o koronę Pokelife. Zdobią ją cztery odznaki: Wiosny, Lata, Jesieni, Zimy. Każdy trwa miesiąc: 2 tygodnie rywalizacji w eventowej dziczy, która wyłoni 16-32 finalistów do walk 6vs6 (system pucharowy). Spotyka się w niej kopie drużyn trenerów czy też drużyn losowo stworzonych z pokemonów graczy oraz wykonuje się zadania. Do każdej pory roku dostosowana byłaby mała fabuła.
W hali sław pojawia się zakładka, gdzie można zobaczyć Koronę Pokelife, a po kliknięciu na jedną z odznak na niej przenosi nas na stronę, gdzie widnieją jej zdobywcy oraz cytat, który wygłosili po zwycięstwie. Jedno zdanie, które zapisze ich w kartach historii pokelife. Zdobywca czterech królewskich odznak dostaje koronę do profilu do osiągnięć.
Międzyczasie rywalizować można by też w konkretnych kategoriach, jak o tytuł łowcy shiny, łapacza pokemonów, itd, a zwycięscy, prócz odnotowania faktu w profilu*, wymienieni byliby jako Królewska Drużyna danej edycji.
Po drodze oczywiście zdobywa się też jakieś nagrody.

*A druga sprawa:
Poziom trenera jest tylko wyznacznikiem zdobytego doświadczenia, a nie ma żadnych odznaczeń, które odróżniłyby gracza grającego miesiąc i dziesięć lat. Nawet nikt w profilu nie ma odnotowane, że zdobył ten tytuł mistrza, musi sobie wypisywać. Proponuję jakieś rangi od początkującego trenera do legendarnego, czy gwiazdki otrzymywane po spełnieniu wymagań, by je zdobyć.

Awatar użytkownika
Smarek

Re: Po co ja gram? Ukoronujcie mnie

Post autor: Smarek »

Jakby no, normalna sprawa, że robiąc coś kilka lat możesz nic nie osiągnąć. Ile to w sporcie irl jest takich sytuacji, że ktoś uprawia sport na wysokim poziomie wiele lat, a nic nie wygrał przez cale życie?
Redaktor naczelny ZTP oraz samozwańczy memiarz.
Przyszły TOP1 trener duchów.
Fan 1 Generacji.
Ulubiony pokemon - Lugia.

Awatar użytkownika
Tranek

Re: Po co ja gram? Ukoronujcie mnie

Post autor: Tranek »

Są Hale Wyzwań. Nawet cztery rodzaje, niczym 4 pory roku :) Ogrom ludzi nie czuje się na siłach, by rywalizować nawet w tych 3 dniowych evencikach, mimo iż często budżet odgrywa drugorzędną rolę. Nie jestem przekonany, by graczom potrzebne były nowe dwutygodniowe rywalizacje
DojczBoy pisze:
19 cze 2022, o 17:52

Międzyczasie rywalizować można by też w konkretnych kategoriach, jak o tytuł łowcy shiny, łapacza pokemonów, itd, a zwycięscy, prócz odnotowania faktu w profilu*, wymienieni byliby jako Królewska Drużyna danej edycji.
Po drodze oczywiście zdobywa się też jakieś nagrody.
Ethelnalen pisze:
9 cze 2022, o 15:47
Ranking shiny to kiepski pomysł. Już teraz mam za dużo tekstów "Kolega spotkał poka po 200 PA, a ja po 2000 nie, błąd!". A co dopiero jak będzie widoczne po ile inni łapiąc. Każdy będzie się sugerował tą ilością jaką łapią top osoby i oczekiwał że sam też będzie tyle łapał.
Wyrwałem wypowiedź z innego wątku, ale Ethel rankingów tego rodzaju raczej nie zamieści.
DojczBoy pisze:
19 cze 2022, o 17:52
*A druga sprawa:
Poziom trenera jest tylko wyznacznikiem zdobytego doświadczenia, a nie ma żadnych odznaczeń, które odróżniłyby gracza grającego miesiąc i dziesięć lat. Nawet nikt w profilu nie ma odnotowane, że zdobył ten tytuł mistrza, musi sobie wypisywać. Proponuję jakieś rangi od początkującego trenera do legendarnego, czy gwiazdki otrzymywane po spełnieniu wymagań, by je zdobyć.
Z jednej strony wszelakie 'laurki' pewnie by nie zaszkodziły. Z drugiej wchodząc w czyiś profil można oszacować jego "rangę", w oparciu o osiągnięcia i kolekcję. Najlepszych ligowców widzimy zaglądając do zakładki ligi/mistrzostw/hali sław.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

ODPOWIEDZ