Zmiana modelu gry

Miejsce na zamieszczanie Waszych propozycji co do zmian lub dodania czegoś do gry.

Moderator: Moderator

Czy podoba Ci się pomysł?

Nie
20
91%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
Tak
2
9%

Liczba głosów: 22

Matrioszek

Re: Zmiana modelu gry

Post autor: Matrioszek »

Temat do zamknięcia. Nie będzie botowania. Taki jest regulamin, poza tym 99,99 % osób nie chce takiego "usprawnienia".

Cherubin

Post autor: Cherubin »

Shins pisze:
19 cze 2021, o 13:44
Za to ja się powtórzę. Problem, który poruszasz jest tylko w Twojej głowie. Dla nas - a jak się zdaje dla prawie wszystkich innych graczy - klikanie jest tym, czego od tej gry oczekujemy. Znużenie pojawia się w każdej grze niezależnie od formy rozgrywki - po prostu jeśli robi się coś codziennie przez kilka tygodni, miesięcy czy też lat to nie ma siły, by się człowiek tym nie zmęczył, niemniej jednak dla wielu osób satysfakcja z tej gry jest na tyle duża, że mimo wszystko przy tej grze zostajemy.

Usprawnienia usprawnieniami, ale taka przebudowa kompletnie rozkłada cały gameplay. Dla mnie osobiście straciłaby wtedy sens, bo gram w tą grę właśnie dlatego, że aby coś osiągnąć to jednak trzeba się trochę wysilić, a nie ma nic podane na tacy. Gdybym chciał mieć wszystko na już, to bym grał w mobilniaki i kupował sobie progres za PLN.
To ja również się powtórzę. Nikt tu nie mówi o dawaniu czegoś na tacy. Proszę przeczytać komentarze, nawet jeśli będzie trzeba to i po kilkanaście razy. Problem nie jest tylko w mojej głowie. Nie wszyscy mają dostęp do forum, i nie biorą udziału w dyskusjach. I ta sprawa botów też miała swoją przyczynę, gdyż zjawisko bez przyczyny nie istnieje. Chyba, że mówimy o absolucie, która sam powoduje swoje istnienia.

Cherubin

Matrioszek pisze:
19 cze 2021, o 14:17
Temat do zamknięcia. Nie będzie botowania. Taki jest regulamin, poza tym 99,99 % osób nie chce takiego "usprawnienia".
Owszem temat można by już zamknąć. Ponieważ te problemy i kwestie zostały poruszone w Tygodniku przez Admina. Miałem zamiar zrobić to dziś rano, jednak wypowiedział się moderator. Dlatego musiałem się odnieść do jego odpowiedzi i dać szansę mu na odpowiedź. Gdyż tego wymaga kultura i dyskusja. Tylko, że w tym czasie wypowiedziały się też inne osoby. Proponuję temat zamknąć, gdy tutaj po prostu ucichnie. To znaczy gdy wszyscy chętni się wypowiedzą, a dyskusja ustanie.

kapkus

Post autor: kapkus »

według mnie ta mechanika powinna być dostępna jako dodatkowa mechanika gry. to znaczy:

oprócz PA istnieją Punkty Czasowe [nazwa do zmiany].

PCz uzyskujemy głównie za wymianę PA i yeny.

PCz są niewymienne na PA i yeny.

PCz pozwalają odbyć wyprawę czasową o określonej długości, w zależności od użytych PCz.

Wyprawy czasowe nie pozwalają na spotkanie shiny

Wyprawy czasowe nie pozwalają na robienie event ów.

kapkus

Shins pisze:
Za to ja się powtórzę. Problem, który poruszasz jest tylko w Twojej głowie. Dla nas - a jak się zdaje dla prawie wszystkich innych graczy - klikanie jest tym, czego od tej gry oczekujemy.
Fikcyjny problem? I mówi nam to ktoś, kto dostał od samego Ethela bana za używanie bota? Ja rozumiem że trzeba się jakoś zrehabilitować, ale to nie jest dobra droga

Cherubin

kapkus pisze:
19 cze 2021, o 16:58
według mnie ta mechanika powinna być dostępna jako dodatkowa mechanika gry. to znaczy:

oprócz PA istnieją Punkty Czasowe [nazwa do zmiany].

PCz uzyskujemy głównie za wymianę PA i yeny.

PCz są niewymienne na PA i yeny.

PCz pozwalają odbyć wyprawę czasową o określonej długości, w zależności od użytych PCz.

Wyprawy czasowe nie pozwalają na spotkanie shiny

Wyprawy czasowe nie pozwalają na robienie event ów.
Dziękuję za komentarz. Pomysł mi się podoba, jest to właśnie jedno z wielu pomysłów które można zastosować w rozwiązywaniu problemów. Zachęcam innych również do zapoznania się z nim.

Shins

Post autor: Shins »

kapkus pisze:
19 cze 2021, o 17:05
Shins pisze:
Za to ja się powtórzę. Problem, który poruszasz jest tylko w Twojej głowie. Dla nas - a jak się zdaje dla prawie wszystkich innych graczy - klikanie jest tym, czego od tej gry oczekujemy.
Fikcyjny problem? I mówi nam to ktoś, kto dostał od samego Ethela bana za używanie bota? Ja rozumiem że trzeba się jakoś zrehabilitować, ale to nie jest dobra droga
O przepraszam. Tak się składa, że bana dostałem bo pod 1 przycisk podpiąłem 2 akcje sądząc, że tak długo jak klikam samodzielnie to wszystko ok. Potem dopiero dowiedziałem się, że pod 1 przycisk można przypisać 1 akcję. Także tego.

Poza tym osobiście nie mam nic do osób, które korzystają z botów do wyklikiwania, ale pomysł, żeby wywalić klikanie uważam za - dyplomatycznie pisząc - niecelny.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Cherubin

Shins pisze:
19 cze 2021, o 17:21
kapkus pisze:
Shins pisze:
O przepraszam. Tak się składa, że bana dostałem bo pod 1 przycisk podpiąłem 2 akcje sądząc, że tak długo jak klikam samodzielnie to wszystko ok. Potem dopiero dowiedziałem się, że pod 1 przycisk można przypisać 1 akcję. Także tego.

Poza tym osobiście nie mam nic do osób, które korzystają z botów do wyklikiwania, ale pomysł, żeby wywalić klikanie uważam za - dyplomatycznie pisząc - niecelny.
Jakbym był złośliwy to mógłbym wykorzystać te informację, zwłaszcza że samemu się mnie pouczało o regulaminie forum. Nagle się okazuję, że osoba która poucza o forum, sama nie znała regulaminu gry. Ironia losu. Jednak nie jestem złośliwy, ja rozumiem że ludzie się mogą zmieniać, w tym na lepsze. Dlatego za to szacunek do Ciebie.
Natomiast przyznając, że sam chciałeś przyspieszać akcję, sam wpadłeś we własne słowa. Okazuję się, że jednak problem którego nie ma twoim zdaniem, jest i zdajesz sobie z niego sprawę. Ja też nie mam nic do osób co korzystają z bota, nie przeszkadza mi to zbytnio czy będą z niego korzystać. Jednak sam go nie używałem i nie mam zamiaru tego robić. Dlatego w tekście pisałem, że nie będę tego rozstrzygać. Czego cześć osób nie zrozumiała. Oczywiście nie mówię do Ciebie, drogi moderatorze. Tylko zwracam na to uwagę.
Jeśli chodzi o kilkanie, to nigdzie nie powiedziałem, że te ma zniknąć. Można by zrobić wyprawy za mniejszą ilość czasu, gdzie więcej trzeba by było klkkać, aby zużyć te samą ilość PA. Pomysł kapkusa też jest dobry, jeśli nie nie lepszy. Wedle niego gracz będzie mieć wybór czy chcę kilkać jeśli sprawia mu to przyjemność czy woli klikać mniej.

kapkus

Shins pisze:
kapkus pisze:
Shins pisze:

Ja natomiast jestem złośliwy więc w sumie szkoda że Cherubin był pierwszy. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Moderator, który nie przeczytał regulaminu jest jak kawaler który ma żonę

Kajotos

Post autor: Kajotos »

kapkus pisze:
19 cze 2021, o 19:45
Shins pisze:
kapkus pisze:

Ja natomiast jestem złośliwy więc w sumie szkoda że Cherubin był pierwszy. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Moderator, który nie przeczytał regulaminu jest jak kawaler który ma żonę
A czy Ty czasem nie dostałeś teraz bana? :oops: Chyba wam stowo wybanował, że tak tutaj licznie z tego kościoła piszecie

Shins

Post autor: Shins »

Dobra, ciśnie mi się kilka uwag w odpowiedzi, ale widzę, że dyskusja tutaj już mocno zbacza z toru i nie zanosi się na poruszanie tematu, tak więc temat zamykam. Wszelką polemikę proszę kontynuować w odpowiednim dziale.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Zablokowany