Natura

Miejsce na zamieszczanie Waszych propozycji co do zmian lub dodania czegoś do gry.

Moderator: Moderator

Czy chciałabyś/chciałbyś, żeby na Targu była możliwość wyszukiwania poka z odpowiednią naturą?

Tak
14
82%
Nie
3
18%

Liczba głosów: 17

Matrioszek

Natura

Post autor: Matrioszek »

Brakuje mi na Targu opcji szukania pokemonów poprzez możliwość zaznaczenia nie tylko regionu czy typu, ale i natury, jaka mnie interesuje. Moim zdaniem byłoby to spore ułatwienie. Co Wy na to?

Brittany

Re: Natura

Post autor: Brittany »

Dla mnie to nigdy nie stanowiło większego problemu. Zawsze bardziej celowałam bardziej w konkretnego poka, a sprawdzenie mu natury nie stanowiło problemu. Dla mnie większym utrudnieniem jest targ z przedmiotami trzymanymi.

Coolio

Post autor: Coolio »

Pomysl nie tyle zly co nieprzemyslany. Fajnie jest wyszukac wymarzonego poka z dobra natura ale juz w tym miejscu pojawia sie problem. Musisz szukac drugi raz dla porownania ceny bo moze sie okazac ze nie oplaca sie brac tego z dobra natura lub takiego poka zwyczanie nie ma na targu. Ostatecznie moze wyjsc tak ze spedzisz dluzej na szukaniu poka niz bez tej opcji.
Dodatkowo z tego co pamietam Ethel planuje przerobienie targu jak tylko znajdzie czas po naglacych aktualizacjach i fixach za jakies 2-3 lata xD Pewnie wtedy bedzie sie bral za dodawanie nowych filtrow etc

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Obecnie po zrobieniu kosztów treningów niezależnych od kolejności i.. ilości treningu w daną statystykę, to wystarczyłoby zrobić wyszukiwanie według:
• Odejmuje Atak Fizyczny
• Odejmuje Atak Specjalny
• Wszystkie Natury

Dlaczego? Bo teraz zrobienie np. 1200 A miast 1100, bo był Adamant nie jest potrzebne, bo wystarczy jakakolwiek Natura odejmująca wtedy SpA, na koniec przy tym samym koszcie musimy najwyżej dać 100p mniej tam, gdzie wylądowała nasza Natura (np. Jolly - 100p pójdzie w szybkość, nie w A, to możemy dać 100p więcej w A, 100p mniej w Speed).

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Coolio pisze:
13 wrz 2020, o 23:40
Pomysl nie tyle zly co nieprzemyslany. Fajnie jest wyszukac wymarzonego poka z dobra natura ale juz w tym miejscu pojawia sie problem. Musisz szukac drugi raz dla porownania ceny bo moze sie okazac ze nie oplaca sie brac tego z dobra natura lub takiego poka zwyczanie nie ma na targu. Ostatecznie moze wyjsc tak ze spedzisz dluzej na szukaniu poka niz bez tej opcji.
Dodatkowo z tego co pamietam Ethel planuje przerobienie targu jak tylko znajdzie czas po naglacych aktualizacjach i fixach za jakies 2-3 lata xD Pewnie wtedy bedzie sie bral za dodawanie nowych filtrow etc
Każdy będzie sobie szukał wedle uznania. Dla przykładu nadchodzi HW z pokami Sinnoh. Można było przeglądać targ po kolei szukając Buneary, Lopunny, pingwinów, ognistych małp, Mismagiusów itd. itp. Ja wolałem jednak przejrzeć całą pulę sh poków z Sinnoh(pomijając już fakt, że wiele poków Sinnoh ma swe przedewolucje w innych regionach) i tak samo może być z naturami, niech każdy zrobi po swojemu. Hala jest też dobrym przykładem, bo nie zawsze mamy czas na zmianę natury i zainteresuje Nas tylko pokemon z tą właściwą. Porównanie cen nie będzie wtedy istotne.
Większość zamieszczanych tu propozycji i tak będzie musiało bardzo długo czekać na wprowadzenie. Nie widzę przeszkód, by już teraz zasygnalizować tę potrzebę. Fakt, trochę poczekamy :)
Hipotermia pisze:
13 wrz 2020, o 23:59
Obecnie po zrobieniu kosztów treningów niezależnych od kolejności i.. ilości treningu w daną statystykę, to wystarczyłoby zrobić wyszukiwanie według:
• Odejmuje Atak Fizyczny
• Odejmuje Atak Specjalny
• Wszystkie Natury
Zaletą tego rozwiązania jest uniknięcie wprowadzenia do wyboru aż 25 natur. Dość długi pasek. Ja w sumie nie znam ich z nazwy i by trzeba było się nauczyć lub sprawdzać w PokeWiki.
Dostrzegam też walor edukacyjny. Być może nowi gracze zadadzą sobie pytanie, dlaczego jest akurat taki podział, po czym szybciej zrozumieją istotę natur oraz sposobu trenowania(ale mogą też zaspamować chat pytaniami: czemu tak?).
Wadą będzie niemożliwość wybrania najlepszej natury dla specyficznych poków. Takich z umiejętnościami: No Guard, Chlorophyll, Unburden, Pure Power, Huge Power, Hustle, Sand/Slush Rush, Swift Swim, Minus i Plus(może coś tam jeszcze) lub choćby jakiś Rotom z Telekinezą(nawet, jeśli ciężko takie na targu zobaczyć).

EDIT: Akurat fajnie spostrzeżenia Coolio i Hipotermii się uzupełniają. Wprowadzając wybór 25 natur musielibyśmy sprawdzać przynajmniej 5 tych odpowiednich.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

ODPOWIEDZ