Żółte Jagody > 150 mPA

Miejsce na zamieszczanie Waszych propozycji co do zmian lub dodania czegoś do gry.

Moderator: Moderator

Jesteś na..

Tak, pomysł jest supi.
14
54%
Nie - post, dlaczego.
8
31%
Pewne uwagi - post.
4
15%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
Hipotermia

Żółte Jagody > 150 mPA

Post autor: Hipotermia »

Krótko i na temat - 100 mPA z żółtych jagód jako limit już od dawna jest dosyć niski.
Ceny ŻJ lecą w dół, bo więcej ich przybywa na targ aniżeli gracze skupują do podbicia swojego mPA na max.
Obecnie nawet średnio zaawansowani gracze mogliby zjeść więcej ŻJ, bo nie sprawi im to zapewne finansowego problemu.
Dodatkowo wzrośnie chęć graczy do kupowania uzupełnionej księgi jagód za 5k PZ, by mniej stracić na zjedzeniu żółtych do max limitu.

Powiedzmy, że jak teraz mamy 10002p na 100 mPA, to rozłożyłbym te punkty na kolejnych 50p, razem dałoby to nam 20004 za 150 mPA, czyli powiedzmy 200p na 1 dodatkowe mPA, da nam to 50 mPA za kolejne 4/5k (zależnie czy mamy księgę czy nie), czasowo zwiększyłaby się sporo cena ŻJ, a dodatkowo raczej z czasem aż tak by nie osłabła przez fakt, że gracze tak szybko by nie nabijali max osiągnięcia.
Jeśli chciałbyś @Ethelnalen, to można pomyśleć i o 200 mPA i 30006p za to, ale raczej poprzestałbym na 150.

Awatar użytkownika
sarowsqy

Re: Żółte Jagody > 150 mPA

Post autor: sarowsqy »

I za 2-3 miesiące sytuacja wróci do aktualnej bo każdy sobie ponabija osiągnięcie.
Jak chcesz podnieść wartość żółtych na targu to trzeba dla nich znaleźć nowe zastosowanie.

kapkus

Post autor: kapkus »

Super. Zastanawia mnie dlaczego niektórzy zaznaczyli 'nie', ale może to z przyzwyczajenia.
Jeśli jednak z jakiegoś powodu propozycja miałaby być odrzucona proponuję dla żółtych jagód drugie zastosowanie - chwilowe zwiększanie regenerowanych pa na godzinę

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

Jestem za, przydałoby się ruszyć trochę te żółte.
sarowsqy pisze:
16 maja 2020, o 20:42
I za 2-3 miesiące sytuacja wróci do aktualnej bo każdy sobie ponabija osiągnięcie.
Jak chcesz podnieść wartość żółtych na targu to trzeba dla nich znaleźć nowe zastosowanie.
Ma być zastosowanie, pisał Ethel że żółte jagody plus zielone napoje będą do tworzenia (czy jak zostanie to określone) niebieskich napoi, więc obie te rzeczy sprawiłyby że żółte znów byłyby coś warte.

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Oczywiście chętnie bym sobie zwiększył mPA, ale to się wydaje zbyt proste. Ethel coś wspominał o nowych możliwościach zwiększenia mPA przy wprowadzeniu nowych osiągnięć i 'otwarciu' wszechstronnego. Nie było wiadomo o co chodzi, ale mnie to zaintrygowało. Nie jestem pewny, czy nie zaczniemy przekraczać granicy 1000 mPA, a jak wiadomo przy milenium są różne końce świata itd. :)
Właściwie taka zmiana by mi odpowiadała, choć jestem sceptyczny co do szans na jej wprowadzenie.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

Haxiu

Post autor: Haxiu »

No może w końcu coś bym zrobił z tymi 11k żółtych jagód :P

Heryan

Post autor: Heryan »

Nawet dostępna kombinacja z zielonymi na NNE nie utrzymałaby długo ceny jagód, bo zielone nie wpadają aż tak często :)
Dobry chłopak.

Awatar użytkownika
Hipotermia

sarowsqy pisze:
16 maja 2020, o 20:42
Czemu nie może to być jedno z kilku rozwiązań?
Sandafiel pisze:
16 maja 2020, o 21:44
Ma być zastosowanie, pisał Ethel że żółte jagody plus zielone napoje będą do tworzenia (czy jak zostanie to określone) niebieskich napoi, więc obie te rzeczy sprawiłyby że żółte znów byłyby coś warte.
Moja opcja plus to i myślę, że o ile nie na dłuższy czas, tak cena żółtych jagód po prostu nie spadłaby tak nisko, jak ta obecnie. Ale takie zmiany muszą się wiązać również z dopływem nowych graczy, którzy albo by skupowali te żółte jagody albo na początku je sprzedawali w celu szybszego rozwoju konta na innych płaszczyznach, by potem zacząć w miarę zarabiać i też skupować ;D

nela248

Post autor: nela248 »

A ja tam bym zrobiła żeby to było tylko dla masochistów i aby po dobiciu do 100 na każdy następny poziom potrzeba było o wiele więcej tych jagód, najlepiej o wzroście wykładniczym.
Czyli mega bogaci by mieli na co wydawać kasę a ceny by trochę wzrosły.

Jeśli by to miała być drastyczna różnica przy każdym następnym poziomie jestem na tak. Inaczej przez jakiś czas ceny wzrosną ale rynek szybko się nasyci bo prawdopodobnie większość z topki wymaksowalaby to jeszcze tego samego dnia

Moja propozycja
101poziom +10000ŻJ
102 +20000
103 +40000
104 +80000
Itd.

kapkus

nela248 pisze:
17 maja 2020, o 17:27
A ja tam bym zrobiła żeby to było tylko dla masochistów i aby po dobiciu do 100 na każdy następny poziom potrzeba było o wiele więcej tych jagód, najlepiej o wzroście wykładniczym.
Czyli mega bogaci by mieli na co wydawać kasę a ceny by trochę wzrosły.

Jeśli by to miała być drastyczna różnica przy każdym następnym poziomie jestem na tak. Inaczej przez jakiś czas ceny wzrosną ale rynek szybko się nasyci bo prawdopodobnie większość z topki wymaksowalaby to jeszcze tego samego dnia

Moja propozycja
101poziom +10000ŻJ
102 +20000
103 +40000
104 +80000
Itd.

Zupełnie nierealne. na 110 poziom tego osiągnięcia potrzeba 53760000 żółtych jagód, czyli ok 537600000000 yenów, a na 115 potrzeba by 1720320000, czyli ok 1.72032e+13 yenów. Do 120 potrzeba 522 977 280 000 żółtych jagód. Takich ilości jagód nie ma na targu. Takiej ilości yenów nikt nie da za +20 mpa

Nawet jeżeli masz tyle zbędnych yenów, to nawet w całej grze nie ma tylu jagód xD

Frashengird

Post autor: Frashengird »

Na chwilę obecną, poczekałbym na farmę i wymianę napoi.

Prawdę mówiąc nie zwiększałbym limitu PA jagodami, generalnie nie zwiększałbym maxPA. Przynajmiej do czasu gdy nie zdywersyfikujemy dostępnych działalności dodając takie, które pozwalają spalić PA w sposób nie wymagający długiego ciągłego kontaktu z grą a przynoszące zyski porównywalne z dziczami.

By regulować ceny poszedłbym w rozwinięcie craftingu. Tu jest pole popisu do zużywania wszystkich surowców, których kiedykolwiek będzie zbyt dużo.

Z mojej perspektywy zamiast rozwijać grę w stronę większej ilości klikania trzeba pomnożyć ilość aktywności i alternatywnego opłacalnego zbijania PA . Crafting daje tu pole możliwości. Inwestuje składniki, czas i PA o otrzymuje korzyść z której otrzymuje równowartość z wykliakania zużytych PA w dzicz. Do wypraw w dziczy nie motywuje mnie już konieczność spędzenia PA, a konieczność zebrania materiałów i złapania nowych pokemonów.
W rezultacie umożliwiamy zabawkę osobom, które nie mają czasu permanentnie lub okazjonalnie.
Jeśli nie masz czasu możesz rozwijać się przez crafting skupując składniki od graczy, którzy głównie klikają w dzicze bo chcą spędzić w grze więcej czasu, bądź uzupełniają kolekcje, łapią pokemony pod salki, halę lub polują na shiny.

W sumie myślę, że to lest główna wada tej gry, przez którą wiele osób ostatecznie opuszcza pokelife :(

nela248

Post autor: nela248 »

#kapkus
No i bardzo dobrze niech będzie bardzo trudno a wręcz niemożliwe no ale faktycznie chyba trochę mnie poniosło :-P
Tak czy inaczej jestem za, ale żeby było potrzeba mega dużo żółtych jagód

Awatar użytkownika
sarowsqy

Post autor: sarowsqy »

Frashengird pisze:
17 maja 2020, o 18:49

Z mojej perspektywy zamiast rozwijać grę w stronę większej ilości klikania trzeba pomnożyć ilość aktywności i alternatywnego opłacalnego zbijania PA . Crafting daje tu pole możliwości. Inwestuje składniki, czas i PA o otrzymuje korzyść z której otrzymuje równowartość z wykliakania zużytych PA w dzicz. Do wypraw w dziczy nie motywuje mnie już konieczność spędzenia PA, a konieczność zebrania materiałów i złapania nowych pokemonów.
Crafting itemów dla trenera to świetny pomysł.

Obrazek

kapkus

Frashengird pisze:
17 maja 2020, o 18:49
Na chwilę obecną, poczekałbym na farmę i wymianę napoi.

Prawdę mówiąc nie zwiększałbym limitu PA jagodami, generalnie nie zwiększałbym maxPA. Przynajmiej do czasu gdy nie zdywersyfikujemy dostępnych działalności dodając takie, które pozwalają spalić PA w sposób nie wymagający długiego ciągłego kontaktu z grą a przynoszące zyski porównywalne z dziczami.

By regulować ceny poszedłbym w rozwinięcie craftingu. Tu jest pole popisu do zużywania wszystkich surowców, których kiedykolwiek będzie zbyt dużo.

W rezultacie umożliwiamy zabawkę osobom, które nie mają czasu permanentnie lub okazjonalnie.
Jeśli nie masz czasu możesz rozwijać się przez crafting skupując składniki od graczy, którzy głównie klikają w dzicze bo chcą spędzić w grze więcej czasu, bądź uzupełniają kolekcje, łapią pokemony pod salki, halę lub polują na shiny.

W sumie myślę, że to lest główna wada tej gry, przez którą wiele osób ostatecznie opuszcza pokelife :(
No to jest pomysł na tak. Uważam że byłoby to świetne, gdyby możliwości było tak dużo, że gracze kłóciliby się co do opłacalności i kosztu wykonania craftu. Itemy dla trenera również na plus. Do kompletu - coś o czym pisałem wcześniej - itemy dla specjalnych pokoemonów i obroże pozwalające na ich posiadanie. W grze powinno być coś, czego zdobycie jest naprawdę trudne

Frashengird

Post autor: Frashengird »

Raczej skupiałbym się na itemach dla pokemonów, farmie jagód, aktywnościach typu aktywnościach typu badanie wskazówek prowadzścych do polowań legendarnych, przedmiotach użytkowych. Np. twożenie max/super tepela z okruchu zmierzchu i jagód albo bloku. Przetwarzanie TMów w stylu dwa takie same niższego tieru dają losowy wyższego. Pokeblock z jagód. Nie chodzibo wprowadzenie nowych elementów na siłe. Z kolennymi regionami z pewnością przebyły by nowe możliwości.

Dość o tym, to nie wątek do toztrząsania w tym temacie.

Awatar użytkownika
Shuzo

Post autor: Shuzo »

Nie widzę potrzeby dokładania kolejnych punktów akcji do klikania każdego dnia. Na ten moment mamy już tak wysokie limity, że chyba nikt nie powinien narzekać, że ma za mało do klikania przy bardziej rozwiniętym koncie. Tak jak koledzy wyżej zauważam potrzebę nowych aktywności, sposobów do spożytkowania punktów, raczej niż pomnażania ich ilości. Niestety w grze jest sporo przedmiotów, którym brakuje sensownego zastosowania.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Taki pomysł na wykorzystanie ŻJ, które drastycznie idą w dół, a przy okazji podreperowanie sytuacji z NJ:

Zrobienie 100/100 - Dobre Odżywanie: odblokowanie nowego osiągnięcia, powiedzmy przykładowo 'Zgłodniały trener'
Osiągnięcie to tak samo, jak Dobre Odżywanie dałoby szansę na kolejne 100 PA (lub 25-50 według uznania @Ethelnalen). Dodatkowo w połowie osiągnięcie i na jego wymaxowaniu pozwalałoby jeść kolejne 50 NJ dając razem możliwość zjedzenia 100 dodatkowych NJ (lub 2x25 czy tam do ustalenia @Ethelnalen). Ilość potrzebnych ŻJ przy tym osiągnięciu mogłaby być spokojnie 4-5x większa aniżeli przy Dobrym Odżywaniu, kierowane byłoby głównie do graczy rozwiniętych, którym mało PA czy to do klikania czy głównie do szukania Shiny.

Dodatkowo jeśli chciałbyś @Ethelnalen wykorzystać wymianę ZNE+ŻJ na EVE przy zmniejszeniu ilości ŻJ w obiegu, to zmniejszyłbym ilość potrzebnych MEW na 2/3 oraz ZNE, a zwiększył ilość potrzebnych ŻJ. Tudzież dać możliwość jedzenia nie tylko przez trenerów, ale również przez pokemony, gdzie ŻJ miałaby efekt połączenia fioletowej i białej jagody.

ODPOWIEDZ