TP #201 - Eventowy Serwer? I inne ogłoszenia

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #201 - Eventowy Serwer? I inne ogłoszenia

Post autor: Ethelnalen »

Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Event na 10lecia i promocja

Od dzisiaj aktywna jest promocja na Eventowe Napoje Energetyczne! Każdy gracz może kupić maksymalnie 500 ENE po promocyjnej cenie 50 Punktów Zasług za sztukę. Promocja będzie aktywna do 30 września włącznie.
Każdy gracz otrzymał też Kupon na zakup Punktów Zasług - to ten sam Kupon który możecie normalnie otrzymać z Jaskini Hazardu.

W poniedziałek o 14:00 zostanie też dodany mały event rocznicowy do Dziczy! Event będzie się odbywał w standardowych Dziczach, przy podróżach do Dziczy będziecie mogli znaleźć dodatkowe wydarzenie.

Tygodnikowa Loteria

Dzisiaj zostały już rozlosowane nagrody Wielkiej Loterii w grze, możecie je już odbierać. A co do małej Loterii dla osób aktywnych w Tygodniku, wyniki znajdziecie tutaj. Parę osób słusznie zwróciło uwagę, że w tamtym tygodniku udziela się o wiele więcej graczy. Więc postanowiłem rozdać jeszcze dodatkowe 3 nagrody! Wylosowałem 3 tygodniki z tygodników 101-199 i po jednej osobie z nich. Więc nagród jest teraz sześć. Trzy dla osób z tygodnika 200 oraz trzy dla losowych postów z tygodników 101-199.

Wylosowane osoby które otrzymają 20.000 PZ z tygodnika 200:
Wojtek77
Moongrowth
19martinka88

Wylosowane osoby które otrzymają 20.000 PZ z tygodników 101-199:
Hipotermia
DojczBoy
Gniot

Eventowy Serwer

To jest ta duża rzecz o której chciałem z Wami porozmawiać. Na początek chcę zaznaczyć, że nie planuję resetować serwera PokeLife, ani dokładać drugiego permanentnego. "Eventowy" w nazwie oznacza, że byłby to serwer na jakiś czas, gdzie gralibyście od zera kontem połączonym z Waszym kontem na głównym serwerze. A'la ligi w takich grach jak Path of Exile czy Diablo 3.

Taki serwer to coś co rozważam od dobrych 2 lat ale nigdy jakoś nie było okazji aby się tym zająć. Obecnie mam już nadgonione większość dużych aktualizacji. Sama gra też działa sprawnie, naprawione są lagi i przeciążenia. Przygotowane też już mam potencjalne zaplecze (baza, domena etc) pod dodatkowy serwer. Obecnie mam też idealną rzecz na nagrody za branie udziału w takim eventowym serwerze - Shiny z Aloli. Dlatego piszę o tym teraz, nie stricte dlatego że świętujemy 10-lecie ale właśnie dlatego że sporo rzeczy się dobrze poukładało żeby spróbować podejścia do tego na poważnie.

Nie chcę się rozpisywać za dużo na temat samego działania takiego serwera żeby nie przedłużać ale w skrócie polegałby on na pośredniej rywalizacji ale również z własnymi osobistymi celami. Ogólnie zaczynalibyście od zera na nowym serwerze. Postęp byłby trochę przyspieszony, niektóre elementy gry byłyby na tym serwerze wyłączone aby zachować sprawiedliwą rozgrywkę. Moglibyście gromadzić nagrody za takie rzeczy jak pokonanie 8 Salki w określonym czasie, zajęcie dobrego miejsca w Lidze, zebranie kolekcji, czy zdobycie określonej ilości osiągnięć. Druga część nagród pochodziłaby z rywalizacji - np. kto pierwszy pokona 8. Sale, kto pierwszy zdobędzie pełną/najwyższą kolekcję, kto zdobędzie najwięcej osiągnięć, miejsce w Lidze i tym podobne. Po zakończeniu eventowego serwera, nagrody te zostałyby przeniesione na główny serwer.

Główny problem jaki mam z eventowym serwerem to monetyzacja. Większość bonusów kupowanych za PZ musiałoby być zmienionych na takim serwerze. Inaczej jakakolwiek nawet trochę sprawiedliwa rywalizacja czy wyścig po pierwsze miejsca zupełnie traci sens. Wiadomo że pewnie bym na tym zarobił ale jednocześnie popsułoby to całą zabawę z takiego eventowego serwera dla dużej części graczy.
Z drugiej strony natomiast jednak potrzebujemy się z czegoś utrzymywać. Tym bardziej że z pewnością aktywność na głównym serwerze by częściowo zmalała, bo sporo osób pewnie poświęcałoby więcej uwagi temu eventowemu. Stąd mój dylemat jak to rozwiązać aby jednocześnie nie zepsuć Wam zabawy ale też nie zaszkodzić finansowo samej grze.

Ogólnie rozważałem kilka opcji:
a) jednorazowa opłata za branie udziału w takim serwerze. Czyli żeby dołączyć trzeba raz zapłacić i potem już żadnych więcej płatności na serwerze. Ale to blokuje dostęp dla tych, którzy nie chcą/nie mogą zapłacić i nawet dla zabawy nie będą wtedy mogli wejść na ten serwer, wiec to raczej kiepskie
b) "premium" na serwer. Lżejsza wersja tego co w a. Czyli każdy może dołączyć i grać, ale jest też dostępna Karta Trenera, która działałaby jak miesięczny abonament, która by odblokowywała pewne bonusy na cały miesiąc czy na cały event. Niestety powodowałoby to pewne P2W ale nie aż tak jak kupowanie wszystkiego za PZ jak obecnie w grze
c) możliwość dokupowania Napoi Energetycznych JEŚLI gracz jest w tyle. W formie zapisywania w bazie ile Punktów Akcji gracz wydawał i jeśli jest to o pewien procent mniej niż ogólna ilość PA jakie można było mieć od początku eventowego serwera, to gracz mógłby dokupić Napoje żeby trochę nadgonić. Ale to myślę byłoby mało używane, co najwyżej w jakichś przypadkach gdzie ktoś straciłby dostęp do gry na jakiś czas. Bo raczej większość aktywnych graczy by grała od początku do końca
d) Kostki Energetyczne - one mogłyby być do kupienia niezależnie od niczego innego. Po dostosowaniu na eventowym serwerze ilości PA z napojów nie dawałyby żadnej przewagi, tylko wygodę.

Oczywiście jest to tylko kilka rzeczy nad którymi myślałem, ale właśnie te rzeczy chciałem z Wami skonsultować. Także czekam na Wasze odpowiedzi co o tym wszystkim myślicie - zarówno o potencjalnym eventowym serwerze jak i o samej monetyzacji takiego serwera.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- wrzesień
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- Mistrzostwa Ligi
- Farmy Jagód i rework Jagód

Zapraszam na Discord PokeLife! viewtopic.php?f=109&t=83950

Pytania i odpowiedzi

...
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Atlantic

Re: TP #201 - Eventowy Serwer? I inne ogłoszenia

Post autor: Atlantic »

Opcje b) i d) wydają mi się sensowne. A) zdecydowanie nie, z tego powodu, który sam przedstawiłeś, a c) raczej by nic Tobie/grze nie dała. Mam tylko nadzieję, że ten eventowy serwer nie będzie zbytnio czasochłonny.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Opcja A - no sorry, ale myślę że te paręnaście złotych (czy nawet te 2-3 dyszki) nie sprawiłoby problemu większości graczy (ktoś nie chce, to trudno - gra musi się zwrócić, by takie coś miało sens), a przy ilości chętnych taka suma by wystarczyła. Dołożyć do tego kostki energetyczne, które nie są ułatwieniem samym w sobie, a jedynie możliwością by dłużej nie wchodzić/zbijać PA by móc nieco zbić cenę wejściową dla marudnych, którzy nie chcą wydawać tych niebotycznych parunastu/dziesięciu złotych i tyle.

Awatar użytkownika
Orbiteks

Post autor: Orbiteks »

e) Każdy gracz na możliwość "kupna jednorazowego PZ" w ilości 12500 (równowartość przelewu 100) I musi się tym rządzić do końca.

Kupno PZ na takim serwerze nie ma sensu bo będzie totalne P2W. Jednorazowe kupna przez każdego na "wyboostowanie" już jak najbardziej jest okej, bo nikt do tego nie zmusza, jednorazowe PZ pozwolą dysponować środkami tak by w pełni je wykorzystać bo przecież potem nie będzie możliwości kupna PZ ponownie.

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

I kolejne loterie bez niczego, no powiedzmy że czekam na kolejne.

Z jednej strony eventowy serwer wydaje się ciekawy, ale sam nie wiem czy bym miał ochotę jeszcze klikać, zwłaszcza że pewnie bym tylko stracił czas, a nic nie wygrał, jak to bywa z moim szczęściem. Jak kiedyś o tym była mowa bardziej podobała mi się wersja że nagrody nie wpływałyby na główny serwer, a tu jednak shiny już jakiś wpływ by miały.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Sandafiel pisze:
10 wrz 2021, o 16:07
I kolejne loterie bez niczego, no powiedzmy że czekam na kolejne.

Z jednej strony eventowy serwer wydaje się ciekawy, ale sam nie wiem czy bym miał ochotę jeszcze klikać, zwłaszcza że pewnie bym tylko stracił czas, a nic nie wygrał, jak to bywa z moim szczęściem. Jak kiedyś o tym była mowa bardziej podobała mi się wersja że nagrody nie wpływałyby na główny serwer, a tu jednak shiny już jakiś wpływ by miały.
Odznaki/osiągnięcia/whathever co nie wpływałoby na samą grę, a wyróżniałoby.

Coolio

Post autor: Coolio »

A moze by tak zrobic tak jak kazda inna gra F2P czyli miec gdzies niesprawiedliwosc przelewow? Wolna amerykanka i jak ktos chce wydac 500zl zeby zdobyc np eevee za wbicie kolekcji w Kanto jako pierwszy to niech przelewa. Oczywiscie musialby sie liczyc z tym ze ktos inny tez moze miec taki plan i wiecej szczescia :D

intura66

Post autor: intura66 »

Mam nadzieję, że nie wejdzie ten "inny serwer". Jakoś nie chciałoby mi się klikać/rozwijać nowego konta na tym serwerze.
Jeszcze jakbym miał płacić dodatkowo za udział w grze. Ethel porzuć ten pomysł z serwerem.

Awatar użytkownika
Hipotermia

intura66 pisze:
10 wrz 2021, o 16:12
Mam nadzieję, że nie wejdzie ten "inny serwer". Jakoś nie chciałoby mi się klikać/rozwijać nowego konta na tym serwerze.
Jeszcze jakbym miał płacić dodatkowo za udział w grze. Ethel porzuć ten pomysł z serwerem.
Ale nikt nikomu nie każe brać w tym udziału - Server Eventowy byłby na miesiąc pewnie raz/dwa razy do roku, a normalna rozgrywka dalej na głównym serwerze.

Awatar użytkownika
Devu92

Post autor: Devu92 »

Może głupio myślę, ale może by najpierw aktualizacje, które są od lat planowane, kolejne legendy (bo chyba już powinny być legendy Kalos idąc terminem jaki był podawany, gdy wchodziły legendy) i shiny Aloli na normalnym serverze? Wiem, że to wyjątkowo szalony pomysł, ale kto wie?! Może w tym szaleństwie jest metoda!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Devu92 pisze:
10 wrz 2021, o 16:15
Może głupio myślę, ale może by najpierw aktualizacje, które są od lat planowane, kolejne legendy (bo chyba już powinny być legendy Kalos idąc terminem jaki był podawany, gdy wchodziły legendy) i shiny Aloli na normalnym serverze? Wiem, że to wyjątkowo szalony pomysł, ale kto wie?! Może w tym szaleństwie jest metoda!
Ale to raczej wiadome, że server eventowy byłby na boku konstruowany, a pierw główne plany.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

1. Dzięki za nagrody.
2. Gra oferuje tyle możliwości na wszelaką rywalizację, iż robienie tego samego od nowa i w kółko na innym serwerze że złudnymi nadziejami na sensowne nagrody jak w hali i jeszcze płacenie za to złociszami w ogóle mnie nie podnieca, wręcz przeciwnie, bo muszę patrzeć jak inni to robią.

Awatar użytkownika
Sturla

Post autor: Sturla »

Lepiej skupić się na rozwoju gry, jest jeszcze tyle do zrobienia...
Obrazek
marcin25121999 pisze: wiem że Buzz nie jest zbyt dobry ale z każdego poka mozna zrobic kose albo mieć go dla funu z gry tak jak właśnie sturla bardzo szanuje tego gościa przyjmuje te wszystkie hejty o Buzzie a i tak uwielbia swoją Burzę :D
Kupię shiny gollet oferty priv :D WALCZ ELECTABUZZ!!!!

Adrianecq

Post autor: Adrianecq »

najpierw wprowadzić wszystko co jest możliwe/potrzebne:
mistrzostwa, farmy jagód, legendy, mityki z każdych regionów, shiny alola itp. i później możesz myśleć o rozwijaniu kolejnych serwerów. Tam będziesz tracił czas na rozwój eventowego serwera, a na głównym serwerze dalej będziemy czekać miesiącami/latami na nowości jak np legendy które strasznie wolno są wprowadzane, jeśli dobrze pamiętam miały być co 2-3 miesiące nowe regiony a po roku skończyliśmy na trzecim regionie, już nie mówiąc, że mityki też czasu zabiorą.

Porzuć ten pomysł na dobre kilka lat póki nie zrobisz wszystkiego co musisz na głównym serwie.

A jeśli chodzi o dodatkowy serwer dla mnie słaba opcja, główne jedno konto z limitami zabiera tyle czasu, że nie znajdę nawet minuty na inny serwer, ale ja to ja a inni to inni, każdy poświęca tyle czasu ile chce :D
pozdro!

Smarek

Post autor: Smarek »

Mi się ten pomysł serwera podoba, imo fajnie to wyszło w Diablo III (jak jeszcze grałem te kilka lat temu ;D) i w PoE.

Byłbym za wstępem płatnym typu 20zł, gdzie te 20zł dawało by już jakiś bonus w postaci x kPZ, każdy równe szanse. Zawsze można dodać opcję, że po zakończeniu działania serwera, można przenieść na główne konto jednego pokemona ;d

Awatar użytkownika
Matrioszek

Post autor: Matrioszek »

Gra musi się utrzymywać, wiadomo. Może zamiast kolejnego serwera, specjalna dzicz eventowa na głównym serwerze za kilka/kilkanaście złotych - albo jednorazowa opłata, albo za każdym razem przy evencie kilka złotych za wejście (a ich zapewne dużo nie będzie w roku, więc nie odczuje się tych parunastu złotych).

Awatar użytkownika
Starfire

Post autor: Starfire »

Matrioszek pisze:
10 wrz 2021, o 17:09
Może zamiast kolejnego serwera, specjalna dzicz eventowa na głównym serwerze za kilka/kilkanaście złotych - albo jednorazowa opłata
Ooo, to brzmi spoko, np z jakimś boostem w tej dziczy albo fajnymi znajdźkami i myślę, że za parę zł każdy chętnie by korzystał :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Heryan

Post autor: Heryan »

Jednorazowy abonament w postaci kilkunastu złotych i bez rozczulania się, jak ktoś ma problem z wygospodarowaniem 10-20zł (jednorazowo na nie wiem, kilka miesięcy) i się pruje o to, że trzeba płacić to ma pecha i tyle. Ja i tak się dziwię, że tutaj nie ma jakiegoś abonamentu, nawet te 20zł miesięcznie za jakieś dodatkowe bonusy xD. Prawdą jest to, że gra ma zarabiać.

Nawet te 10/20złotych miesięcznie to nie jest pieniądz jak ktoś chce pograć. Godzina pracy na wykładaniu towaru i macie miesiąc zabawy:)
Dobry chłopak.

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

gra grą, ale to musi na siebie zarabiać, jeśli zarabia na siebie za mało, no to trzeba coś zrobić żeby generowała "wystarczające" PLNy, które zapewią spokojne tworzenie gry

- platynowa karta ? czy jaka ona jest, do kasacji, konto/karta premium do wykupowania na miesiąc
- zmiana natury poka za PZ (wyjątkowo upierdliwa mechanika) wolałbym zapłacić i mieć z głowy :D
- skórki poków za PZ ale nie tylko w innych kolorach, ale też w różnych stylach jak były te skórki za I sezon ligi (wiem wiem brak grafika)
- można zrobić np Boxa z niespodzianką do licytacji w PZ, zawsze to jakiś odpływ PZ :) z kosmiczną ceną kup teraz (np sh legendy, sh mistyki, rzadkie shiny)
- specjalny bilet za pz upoważniający do łażenia po dziczach weekendowych w tygodniu

zanim zaczniemy gadać o serwerze eventowym, to może najpierw porozmawiajmy o :

- nagrodach za lige
- SHINY ALOLI
- mistrzostwach (dla mnie może ich nie być jeśli to przyśpieszy inne prace)
- balansie ruchów i mechanik, resecie z każdym tygodniem punktów w lidze z -5/-10 co pozycje i dacie startu nowej ligi
- legendach sinnoh, unova i kalos ( troche niesprawiedliwe jest to że kto chciał mieć mewtwo to ma i już w lidze walczył, a inni co czekaja na legende z kalos np muszą czekać , bo utopionej kasy w legendę juz zrobioną nie da sie odzyskać nawet w 60%)
- rework jagód (był planowany?)
- balansie dziczy w regionach 1-6
- rozszerzeniu hali wyzwań
- zrobieniu innych zadań dziennych / tygodniowych / miesięcznych z ciekawszymi nagrodami, nie tylko jakiś beznadziejny przedmiot II lub III lvl i kapsułki..... większość ludzi pewnie tego wgl nie robi ...

- przedmiocie dla wróżek :D XD

także tego myśle że w grze jest jeszcze sporo do zrobienia, żeby mnie źle nie zrozumiano, czapa z głów za to jak Ethel ostatnio rozwija grę i chwała mu za to, ale to chyba nie jest najlepszy moment na robienie takiego serwera eventowego

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Preferuję obecny, statyczny serwer. Nie lubię się ścigać.
Nie przelewam. Ogólnie zagrałbym z przedstawionymi przez Ethela opcjami b i d, choć wiadomo- bez większych szans na zwycięstwo.

Rozumiem, że te eventowe serwery będą pojawiać się od czasu do czasu. Można by przeplatać warunki płatności? W celach zarobkowych pierwszy taki serwer zrobić w pełni P2W. Gra zarobi. Potem ograniczyłoby się przelewy.

W celu wciągnięcia mnie na eventowy serwer musiałyby się znaleźć następujące elementy:
1. Nagrody dla prawie wszystkich uczestników.
*Symboliczne zadatki za osiągnięcie 30 poziomu trenera.
*Znośne nagrody dla zdobywców:
-8 salek,
-jakiegoś z góry ustalonego, solidnego poziomu,
-jakiegoś z góry ustalonego procentu uzupełnionej kolekcji.
*Najwyższe nagrody oczywiście dla najlepszych/najszybszych we wspomnianych kategoriach.
2. Jakieś ograniczenia P2W.
3. Coś nowego, intrygującego ;p
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

mademyday
Facebook: Śląsk

Post autor: mademyday »

średnio mi się podoba ten pomysł z eventowym serwerem. lepiej zrobić najpierw to co ma być zrobione. ja i tak nie mam na tyle czasu, żeby chodzić po jakichś serwerach od nowa :)

Temnahvezdna

Post autor: Temnahvezdna »

Niezbyt mi się podoba osobnego serwera... Mam wrażenie, że przez to serwer główny stałby się jeszcze bardziej pusty i jeszcze więcej rzeczy stałoby się bezwartościowych, bo po co je kupować skoro zdobędę je sobie na serwerze eventowym? :)
ni ma

Volish

Post autor: Volish »

Moim zdaniem, jeśli chodzi o dopływ gotówki dla twórców (co popieram bo jednak gra musi zarabiać), to wystarczyłaby eventowa dzicz, jak wspomniano wyżej (z opłatą za wejście) albo rozszerzenie asortymentu sklepu za pz czy głupie skórki.
Jeśli zaś chodzi o dodatkową rozrywkę dla graczy, to mógłby taki serwer powstać ale musiałby być włączany na max tydzień/dwa, żeby nie odciągał za bardzo od głównego serwera. Pokelife jest jedyną grą w którą gram, głównie ze względu na to że nie jest tak czasochłonna, a taki serwer wymagałby więcej uwagi oraz pewnego przymusu grania na nim, aby nie odbiegać głównym kontem od innych.
Wróciłem do gry po długiej przerwie w kwietniu 2020 i uważam, że od tamtego czasu gra rozwinęła się znakomicie, lecz wciąż jest w niej parę niedociągnięć
- zadania dzienne to trochę kpina, duża rozbieżność trudności w stosunku do nagród
- mała konkurencja między stowarzyszeniami
Itp bo to nie temat tego tygodnika, ale uważam, że kilka spraw ma większy priorytet

W skrócie: serwer eventowy ok, jeśli:
-nie odciągałby za dużo i na zbyt długo od głównego oraz byłoby na nim coś nowego (wbijanie tych samych 8 sal w kanto tylko na czas nie ma chyba większego sensu)
-prace przy nim nie wpływałyby w zbyt dużym stopniu na rozwój naszych ukochanych legend, mityków i jagodowych farm

w00jtus

Post autor: w00jtus »

1. Loteria zabrzmi to jak banał ale znowu nie wygrałem, a na zegarze mam 7 lat gry. Podejrzane, że w pewnym momencie zniknęła z strony głównej informacja o ilości graczy online bo wtedy można byłoby wyliczyć m/w jaka jest szansa żeby nie wypadło nic. Podsumowując, albo ludzie zgłaszają noob konta i nikt nad tym nie panuje, albo samo sobie dokończcie... Rozumiem, że nagrody losuje jakiś skrypt? Fajnie by było żeby jednak gracze wiedzieli w jaki sposób się to odbywa.

2. Nagrody za komentarze w tygodniku no to już jest kolejna śmierdząca sprawa. Ja kiedyś się udzielałem w tygodnikach, ale z racji jaka klientela tu występuję ze względów zdrowotnych po prostu zrezygnowałem ze względu na morze gówna, które wylewało się pod każdym moim postem, a coś tam jednak osiągnąłem w tej grze i jakąś tam wiedzę mam i sobie na to nie pozwolę. Pod tym względem czuję się pominięty/ niesprawiedliwie, że przed startem ligi poświęciłem dużo czasu na testowaniu czy wszystkie ataki i umiejętności hulają (można to sprawdzić ile moich postów jest w dziale z błędami) i nikt mi za to orderu czy jakiejkolwiek nagrody nie dał. Jeszcze prosiłem się o test serwer bo wtedy wyłapałbym pewnie jeszcze więcej rzeczy, ale się nie doprosiłem.

3. Nowy serwer mi osobiście nie jest mi do niczego potrzebny i gdybym miał zaczynać przygodę od początku to po prostu przestałbym grać bo nie chciałoby mi się zdobywać wszystkiego od początku. Sama kwestia donatów jest tu kolejnym problemem, przez który nie warto w ogóle startować z tym projektem. Poza tym codzienne zgranie PA, zgranie ligi i polowania co tydzień/dwa gdzie jednak trzeba te 3 osoby zebrać, zabierają mi tyle czasu, że i tak w natłoku spraw codzinnych ledwo się wyrabiam z wyklikaniem tego.
Obrazek

wizir000

Post autor: wizir000 »

Eventowy serwer brzmi fajnie, ale niefajnie brzmi to, że mielibyśmy robić na nim to samo co na tym zwykłym, tylko, że w szybszym tempie. Bardziej bym widział na nim jakieś wyzwania w stylu, że dostajemy jakąś pulę pokemonów z których musimy wybrać 6, możemy rozdać im full trening, albo po prostu mamy do dyspozycji budżet pozwalający na wytrenowanie tylko kilka pokemonów na full, po czym walczymy ze sobą jak w lidze(tutaj każdy miałby równe szanse na zwycięstwo i liczyłaby się strategia), albo jakieś aktywności polegające na współpracy całego serwera, gdzie musimy popsuć plany zespołowi R, rywalizacja pomiędzy jedną i drugą połową serwera i można wymyślać jeszcze dużo takich pomysłów, w każdym razie skoro ma to być nowy, eventowy serwer to niech to będzie coś nowego, lub coś co jest już w grze, ale bardzo zmienionej formie. Niech też będzie to fajna zabawa, a drużynowa rywalizacja z dużą ilością graczy, lub współpraca większej ilości graczy powinna być dość interesująca. A co do płatności, to można w zależności od tego co zrobisz na tym serwerze (bo fajnie jakby za każdym razem jak pojawia się ten serwer była na nim inna aktywność) wybrać inny sposób, np kiedy będzie ta zaproponowana przeze mnie liga wejście za free i możliwość dokupienia hajsu na trening, a kiedy jest współpraca całego serwera to jednorazowa wpłata na wejście, interfejs też trzeba było zmodyfikować i zostawić tylko to co będzie przydatne do aktualnego wyzwania. Taki serwer uruchamiać raz w miesiącu na tydzień i byłaby bardzo fajna nowa stała aktywność dla graczy która pomogłaby grze zarobić

wizir000

Post autor: wizir000 »

Ethelnalen pisze:
10 wrz 2021, o 15:51
Event na 10lecia i promocja
W poniedziałek o 14:00 zostanie też dodany mały event rocznicowy do Dziczy! Event będzie się odbywał w standardowych Dziczach, przy podróżach do Dziczy będziecie mogli znaleźć dodatkowe wydarzenie.
I ps ps, 10 rocznica pokelife i mały event? To dodaj przynajmniej jakieś niemałe bonusy :pepehide:

Awatar użytkownika
Hipotermia

w00jtus pisze:
11 wrz 2021, o 14:15
1. Loteria zabrzmi to jak banał ale znowu nie wygrałem, a na zegarze mam 7 lat gry. Podejrzane, że w pewnym momencie zniknęła z strony głównej informacja o ilości graczy online bo wtedy można byłoby wyliczyć m/w jaka jest szansa żeby nie wypadło nic. Podsumowując, albo ludzie zgłaszają noob konta i nikt nad tym nie panuje, albo samo sobie dokończcie... Rozumiem, że nagrody losuje jakiś skrypt? Fajnie by było żeby jednak gracze wiedzieli w jaki sposób się to odbywa.

2. Nagrody za komentarze w tygodniku no to już jest kolejna śmierdząca sprawa. Ja kiedyś się udzielałem w tygodnikach, ale z racji jaka klientela tu występuję ze względów zdrowotnych po prostu zrezygnowałem ze względu na morze gówna, które wylewało się pod każdym moim postem, a coś tam jednak osiągnąłem w tej grze i jakąś tam wiedzę mam i sobie na to nie pozwolę. Pod tym względem czuję się pominięty/ niesprawiedliwie, że przed startem ligi poświęciłem dużo czasu na testowaniu czy wszystkie ataki i umiejętności hulają (można to sprawdzić ile moich postów jest w dziale z błędami) i nikt mi za to orderu czy jakiejkolwiek nagrody nie dał. Jeszcze prosiłem się o test serwer bo wtedy wyłapałbym pewnie jeszcze więcej rzeczy, ale się nie doprosiłem.

3. Nowy serwer mi osobiście nie jest mi do niczego potrzebny i gdybym miał zaczynać przygodę od początku to po prostu przestałbym grać bo nie chciałoby mi się zdobywać wszystkiego od początku. Sama kwestia donatów jest tu kolejnym problemem, przez który nie warto w ogóle startować z tym projektem. Poza tym codzienne zgranie PA, zgranie ligi i polowania co tydzień/dwa gdzie jednak trzeba te 3 osoby zebrać, zabierają mi tyle czasu, że i tak w natłoku spraw codzinnych ledwo się wyrabiam z wyklikaniem tego.
No tak kurde, sorry że moje noob konta zabrały Ci nagrodę.. ;/ ahh ten niekompetentny Wyder i jego lenistwo. Oddać Ci 3 Masterballe? :geek:
Kurde, wyszło gówno z worka, że śmierdzi. No z tymi tygodnikami to jakaś masakra. Ahh ta machina losująca, no Wyder, musisz nagrywać.

genzo

Post autor: genzo »

Pierwsza opcja może spowodować spore zamieszanie,  komuś się nie spodoba i będzie chciał zwrot kasy, druga wydaje się bardziej przystępna, każdy zobaczy jak wygląda nowy serwer i podejmie wtedy decyzje jak chce grać i czy wogole będzie na eventowym serwerze grał. Pozostaje tylko pytanie o czas, czy nie spowoduje to kolejnych opóźnień jesli chodzi o lige a dokładnie rozdanie nagród i oczywiście finał, wiele osób czeka też na legi w sinnoh i sh alola.

Gniot

Post autor: Gniot »

:lol:
wizir000 pisze:
11 wrz 2021, o 16:22
Eventowy serwer brzmi fajnie, ale niefajnie brzmi to, że mielibyśmy robić na nim to samo co na tym zwykłym, tylko, że w szybszym tempie. Bardziej bym widział na nim jakieś wyzwania w stylu, że dostajemy jakąś pulę pokemonów z których musimy wybrać 6, możemy rozdać im full trening, albo po prostu mamy do dyspozycji budżet pozwalający na wytrenowanie tylko kilka pokemonów na full, po czym walczymy ze sobą jak w lidze(tutaj każdy miałby równe szanse na zwycięstwo i liczyłaby się strategia), albo jakieś aktywności polegające na współpracy całego serwera, gdzie musimy popsuć plany zespołowi R, rywalizacja pomiędzy jedną i drugą połową serwera i można wymyślać jeszcze dużo takich pomysłów, w każdym razie skoro ma to być nowy, eventowy serwer to niech to będzie coś nowego, lub coś co jest już w grze, ale bardzo zmienionej formie. Niech też będzie to fajna zabawa, a drużynowa rywalizacja z dużą ilością graczy, lub współpraca większej ilości graczy powinna być dość interesująca. A co do płatności, to można w zależności od tego co zrobisz na tym serwerze (bo fajnie jakby za każdym razem jak pojawia się ten serwer była na nim inna aktywność) wybrać inny sposób, np kiedy będzie ta zaproponowana przeze mnie liga wejście za free i możliwość dokupienia hajsu na trening, a kiedy jest współpraca całego serwera to jednorazowa wpłata na wejście, interfejs też trzeba było zmodyfikować i zostawić tylko to co będzie przydatne do aktualnego wyzwania. Taki serwer uruchamiać raz w miesiącu na tydzień i byłaby bardzo fajna nowa stała aktywność dla graczy która pomogłaby grze zarobić
Nie No stary, ja jak widać dla niepoznaki dostałem nagrody, żeby nie było, że tylko dla najlepszych stowarzyszeń Ethel daje tj. BAN, czy LOD :lol:
A tak do rzeczy to nie jestem fanem, żeby robić nowy serwer, ponieważ sam nie mam dużo czasu, żeby grać na głównym i coś mi się wydaje, że wielu innych graczy także. Dużo bardziej bym się cieszył z wprowadzenia legend sinnoh, bo już wszystko połapane i miałbym w końcu pretekst, żeby lecieć do tego przeklętego regionu ;)

Adrianecq

Post autor: Adrianecq »

zapomniałem dodać we wcześniejszej odpowiedzi, że jak najszybciej powinna zostać wprowadzona automatyzacja leczenia/ apteczka żeby nie klikać miliard razy dziennie latając na limitach PRZED LEGENDAMI i innymi duperelami

ODPOWIEDZ