TP #190 - Wstępne plany na Alolę

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #190 - Wstępne plany na Alolę

Post autor: Ethelnalen »

Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Najbliższy event

W przyszłym tygodniu będę robił event, który planuję rozpocząć od 14 czerwca. Możliwe że będziecie musieli chodzić po różnych Dziczach aby brać udział, więc przygotujcie się na to!

Alola

Bezpośrednio pracować nad Alolą zacznę dopiero po zrobieniu eventu. Sporo jednak już mam przemyślane i przygotowane, więc postanowiłem trochę Wam o tym napisać, bo skoro to następna aktualizacja, to pewnie sporo osób będzie miało pytania. Przejdźmy więc do nowych rzeczy, które zostaną wprowadzone w Aloli.

Alternatywne formy Pokemonów - kilkanaście Pokemonów z Kanto ma inne formy w Aloli. W związku z tym jak u nas są dostępne wszystkie regiony oraz jak działają Salki, te formy nie będą dostępne dla Pokemonów złapanych w Kanto. Najprawdopodobniej będą możliwe do zdobycia jedynie poprzez złapanie tej formy w Aloli. Nie jestem jeszcze pewien jak to będzie działało względem np. Golema, który normalnie ewoluuje przedmiotem. Tak czy inaczej, nie będziecie mogli ewoluować Pokemona z Kanto w formę z Aloli.

Sale Aloli - pierwsze 4 sale będą zrobione z wyzwań konkretnych wysp, ostatnie 4 to będą walki z Kahunami wysp. Tak będzie najlepiej. Mógłbym zrobić tylko 4 sale ale myślę że nie ma co tutaj na siłę robić inaczej, kiedy jest dość materiału aby zrobić 8 sal jak w pozostałych regionach. No i sporo wyzwań wysp i tak jest niekompatybilna z naszą formą gry.

Ultra Bestie - najprawdopodobniej będą możliwe do używania przez graczy. Ale będą miały swój unikalny sposób zdobycia w Dziczach.

Z-Ruchy - będą dodane w późniejszym czasie. Jest ich tutaj sporo, nie mówiąc już o samym zdecydowaniu jak mają działać i ich balansie. Także na pewno nie będę tego robił razem z regionem.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania i/lub sugestie, piszcie śmiało.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- poprawa błędów w walkach
- event
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- region Alola
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód

Pytania i odpowiedzi

---
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Edwis

Re: TP #190 - Wstępne plany na Alolę

Post autor: Edwis »

Będzie wyścig szczurów o odznaki jak w Kalos?
26.10.2020- Łasica Krzysiu została na zawsze wysłana do rezerwy
Spoczywaj w pokoju [*]

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

Czyli potem będą shiny wersje też w aloli, jak np piakachu(do alolan raichu) czy cubone(do alolan marowaka) do złapania w dziczy? Bo jak alolan golem(i jego wcześniejsze formy) lub alolan ninek(i vulpix) są typowo z aloli jak oddzielna linia, tak pikacz, cubone, exeggcute to są te same poki, dopiero ewolucje pochodzą z Aloli.

Awatar użytkownika
Nikkiwatarii

Post autor: Nikkiwatarii »

Edwis pisze:
4 cze 2021, o 13:14
Właśnie miałam pytać o to samo. Imo ten wyścig nie przyniósł nic dobrego poprzednim razem, niż stękania, że "nie mam już co robić w grze", więc mam nadzieję, że tym razem nie będzie nic takiego.

Awatar użytkownika
Edwis

Post autor: Edwis »

Nikkiwatarii pisze:
4 cze 2021, o 13:31
Edwis pisze:
Właśnie miałam pytać o to samo. Imo ten wyścig nie przyniósł nic dobrego poprzednim razem, niż stękania, że "nie mam już co robić w grze", więc mam nadzieję, że tym razem nie będzie nic takiego.
Zdecydowanie +1
26.10.2020- Łasica Krzysiu została na zawsze wysłana do rezerwy
Spoczywaj w pokoju [*]

domenek12

Post autor: domenek12 »

Edwis pisze:
4 cze 2021, o 13:32
Nikkiwatarii pisze:
4 cze 2021, o 13:31
Edwis pisze:
Zdecydowanie +1
Nikt nikomu nie narzuca, jeśli nie chcecie brać udziału w różnych 'eventach' to nie znaczy, że taki może się nie pojawić. Zawsze możecie powoli sobie robić i móc się cieszyć nowym regionem tydzień dłużej :o)

Ririn

Post autor: Ririn »

Jak Alola wejdzie w trakcie ligi i ewentualnie będziesz pracował nad shiny to będzie możliwe wybrać z pokeboxa za ligę sh poka z aloli?

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

Ririn pisze:
4 cze 2021, o 13:40
Jak Alola wejdzie w trakcie ligi i ewentualnie będziesz pracował nad shiny to będzie możliwe wybrać z pokeboxa za ligę sh poka z aloli?
Wejdź w zakładce Twoja liga w Nagrody, taki zielony przycisk

jaskier7

Post autor: jaskier7 »

Co z takimi ewolucjami jak Ash-Greninja?

Coolio

Post autor: Coolio »

Ethelnalen pisze:
4 cze 2021, o 13:11
Alternatywne formy Pokemonów - kilkanaście Pokemonów z Kanto ma inne formy w Aloli. W związku z tym jak u nas są dostępne wszystkie regiony oraz jak działają Salki, te formy nie będą dostępne dla Pokemonów złapanych w Kanto. Najprawdopodobniej będą możliwe do zdobycia jedynie poprzez złapanie tej formy w Aloli. Nie jestem jeszcze pewien jak to będzie działało względem np. Golema, który normalnie ewoluuje przedmiotem. Tak czy inaczej, nie będziecie mogli ewoluować Pokemona z Kanto w formę z Aloli.
Nie wiem po co to sobie oraz innym komplikujesz. O ile takie Geodude czy Ratata maja faktycznie inne formy z Aloli to taki Pikachu jest tylko jeden i moze normalnie ewoluowac w Alolanska forme. Jedynym powodem ktory widze czemu pikacz z kanto nie zostanie raichu z Aloli to salki. Pytanie tylko czy to jest az tak bardzo znaczacy element gry zeby komplikowac dla niego cala reszte?

Staber

Post autor: Staber »

Jeśli alola zostanie wprowadzona jeszcze w wakacje to nawet fajnie się to zgra bo co jak co ale chyba żaden region nie kojarzy się z wakacjami jak alola

grytom

Post autor: grytom »

Ja tylko przypomne że obecnie da się łapać poczki do 75levela, więc zrobienie odznak może być dużo szybsze bez wydawania ogromnych ilości yenów. Ale no, fajnie ze pewnie będzie zajęcia na tydzień z robienia salek i łapania poków do kolekcji. Mam nadzieję że również mega bestie dadzą nam jakąś ciekawą rozrywkę na pewien czas :D Fajnie jesz że by było jakby dzicze dawały w miarę podobne możliwości zarobku.

Shins

Post autor: Shins »

Ja tam bym się pościgał. Ostatnio Kaziu mnie wyprzedził i chciałbym mu pokazać, gdzie raki zimują :twisted:
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

moras

Post autor: moras »

dodaj asho greninje bez tropka 5 kalos. bo tego tropka nie da sie wbic, bo to najgorszy region pod zarobek

Smarek

Post autor: Smarek »

A co z takim Cubonem, który ewoluuje w Alolan Marowaka w nocy? Będzie trzeba złapać konkretnie w aloli tego cubona, czy dasz możliwość z kantońskiego?

Inayeth

Post autor: Inayeth »

Przyznaję nie sprawdzałam ruchów jakie mają formy alolańskie (raichu/marowak/exe), ale rozumiem, że jeśli zablokujesz możliwość zdobycia ich przez evo pikachu/cubone/exe z Kanto, to dodasz ruchy z preevo do puli ruchów jakie mogą się nauczyć bez użycia TM?

Co do samego pomysłu, żeby wersje alolańskie zablokować, to mi się to nie podoba. Nie ze względu na to, że w przypadku 3 poków można się wcześniej przygotować na salki (i tak możemy łapać poki na 75 lvl, a graczy głównie ogranicza kolekcja, więc to marne utrudnienie). Nie podoba mi się, bo nie do końca rozumiem co chcesz z pozostałymi zrobić. Jedyne co pozostałe wersje alolańskie mają wspólnego z wersjami kantońskimi, to nazwa i nieco wygląd. Nie widzę żadnych powodów, by alolańskie linie rattaty, vulpixa, grimera, geodude, meowth czy co tam jeszcze było miały jakąkolwiek blokadę. To są odrębne pokemony i powinny działać tak jak pozostałe poki z Aloli, jak ewoluują przedmiotami to niech ewoluują odpowiednimi przedmiotami i tyle.

Osobiście wolałabym mieć możliwość ewoluowania pikachu czy cubone z Kanto w alolańskiego raichu i marowaka w Aloli, bo dodaje to różnorodności, a przecież linie ewolucyjne rozstrzelone po różnych generacjach nie są niczym nowym. Jeśli jest to serio problematyczne pod kątem salek, czy nie można albo zablokować ewoluowania pokemonów złapanych przed wprowadzeniem regionu, albo do czasu wprowadzenia shiny zablokować możliwość uzyskania tych pokemonów? Shiny zazwyczaj są wprowadzane dużo później, więc ci co chcą szybko wbić salki, to je zdążą dawno wbić.

Gniot

Post autor: Gniot »

Kiedy legendy sinnoh bym zapytał, bo miały być wprowadzane co 2 tygodnie do miesiąca maksymalnie?

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

Inayeth pisze:
4 cze 2021, o 23:31
Co do samego pomysłu, żeby wersje alolańskie zablokować, to mi się to nie podoba. Nie ze względu na to, że w przypadku 3 poków można się wcześniej przygotować na salki (i tak możemy łapać poki na 75 lvl, a graczy głównie ogranicza kolekcja, więc to marne utrudnienie). Nie podoba mi się, bo nie do końca rozumiem co chcesz z pozostałymi zrobić. Jedyne co pozostałe wersje alolańskie mają wspólnego z wersjami kantońskimi, to nazwa i nieco wygląd. Nie widzę żadnych powodów, by alolańskie linie rattaty, vulpixa, grimera, geodude, meowth czy co tam jeszcze było miały jakąkolwiek blokadę. To są odrębne pokemony i powinny działać tak jak pozostałe poki z Aloli, jak ewoluują przedmiotami to niech ewoluują odpowiednimi przedmiotami i tyle.
Dodatkowy problem jest taki, że te Pokemony ewoluują w taki sam sposób jak te z Kanto.
Gniot pisze:
5 cze 2021, o 02:04
Kiedy legendy sinnoh bym zapytał, bo miały być wprowadzane co 2 tygodnie do miesiąca maksymalnie?
Musiałem zrobić z nimi przerwę żeby nadążyć z resztą rzeczy. Najprawdopodobniej wrócę do Legend we wrześniu/październiku.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

triko

Post autor: triko »

to może warto wprowadzić możliwość ewolucji pikachu marowaka i exe w formy alolańskie za pomocą okruchów ale ewolucji tej można by dokonać jedynie w aloli ze względu na istniejące w niej środowisko oraz klimat

Smarek

Post autor: Smarek »

No to taki problem na siłę trochę, mamy też takiego snourunta, który ewoluuje w glalie i froske. Tak samo z gardą i gallade. Do tego evolucje eevee. W tych 3 przypadkach nie widzę sensu, żeby wprowadzać obowiązek złapania wersji alolanskiej, żeby móc ewoluować. Wystarczy okruch lub wydarzenie w dziczy.

graczer13

Post autor: graczer13 »

Alolan Marowak ewoluuje przez lvl ale tylko w Aloli czyli wystarczy dodac go do pokow ewoluujących w dziczy :D

Awatar użytkownika
Atlantic

Post autor: Atlantic »

Te poki, które są od 1. formy inne w Aloli uznałbym po prostu za inne poki, bo chyba tak to należałoby traktować. Tym, które dopiero przy finalnej ewo mają formy regionalne, dałbym możliwość ewoluowania w obie formy niezależnie od pochodzenia. Cubone jest prosty, bo ma dwa warunki w grach: może ewoluować przez lvl w nocy w Alolańskiego Marowaka przebywając w Aloli. Jeśli wprowadzanie ewo poprzez przebywanie w regionie jest problematyczne wystarczyłoby zachować pierwszy warunek, bo ewolucje w nocy już mamy.

Co do ewo przez okruchy i przedmioty: może dodać zakładkę "Alola"/"Regionalne"(w przyszłości można by tu np. dodać ewo Koffing->Galarian Weezing za drobną opłatę i wymagany poziom) u wychowawcy, która byłaby dostępna tylko w regionie? Robiłoby się tam też ewo przez okruchy, żeby łatwiej było podzielić czy ma ewoluować w kantońskiego czy alolańskiego poka (Exeggutor, Raichu). Z góry zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia o programowaniu, więc to tylko takie luźne propozycje, bo zakładam, że dodanie nowego sposobu ewolucji, który byłby zależny od regionu w którym się znajdujesz może być problematyczne/pracochłonne.

Ririn

Post autor: Ririn »

Kiedy możemy spodziewać się promocji na nne? 😉

Awatar użytkownika
Sturla

Post autor: Sturla »

To juz lepiej zrobic sztucznie tak jak golema I machampa tzn. Dac trzy przedmioty do dropniecia duchowa kosc, psychiczna deska I smocze jajo I zrobic tym pokom ewo przez przedmiot. To chyba wszystkie problemu rozwiazuje, bo nawet jesli ktos przygotuje na salki cubone na 100lvl to nie znaczy ze dropnie od razu przedniot, a I czym handlowac bd we wczesnym etapie gry :)
Obrazek
marcin25121999 pisze: wiem że Buzz nie jest zbyt dobry ale z każdego poka mozna zrobic kose albo mieć go dla funu z gry tak jak właśnie sturla bardzo szanuje tego gościa przyjmuje te wszystkie hejty o Buzzie a i tak uwielbia swoją Burzę :D
Kupię shiny gollet oferty priv :D WALCZ ELECTABUZZ!!!!

Heryan

Post autor: Heryan »

Hehe nie no jasne, ja bym się nie szczypał w ogóle na twoim miejscu z legendami. Pewnie mała ilość osób czeka na swojego poczka, zaraz zrobię przelew na 2 tysiące złotych, żeby wytrenować jakiegoś kiepa z lepszymi statystkami po to żeby nie być w tyle, a potem wrzucę ją w rezerwę i nie wykorzystam.
Dobry chłopak.

domenek12

Post autor: domenek12 »

Heryan pisze:
8 cze 2021, o 15:23
Hehe nie no jasne, ja bym się nie szczypał w ogóle na twoim miejscu z legendami. Pewnie mała ilość osób czeka na swojego poczka, zaraz zrobię przelew na 2 tysiące złotych, żeby wytrenować jakiegoś kiepa z lepszymi statystkami po to żeby nie być w tyle, a potem wrzucę ją w rezerwę i nie wykorzystam.
No nie powiem, co jest lepsze, wrzucić kilka legend, czy kilkadziesiąt poków z aloli. Na pewno ludzie nie czekają na nowy region.

Heryan

Post autor: Heryan »

Nie no jak ludzie tacy jak ty już dostali swoje wymarzone legendy to pewnie, że czekają na allolę zamiast na legendę:)
Dobry chłopak.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Wolę Alolę, mimo że moje legendy co chcę są w Sinoh i Unovie. Nie dostaniesz wszystkiego naraz, Ethel klepie sam w grze i się nie rozdwoi, a jednak dla większej ilości graczy Alola będzie pierwszym wyborem - nie każdy bawi się jeszcze w legendy, a wszyscy równi lub poniżej 99 poziomu (jak mało by ich nie było) będą mieli co robić w nowym regionie.

ODPOWIEDZ