TP #175 - Nowy Rok

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #175 - Nowy Rok

Post autor: Ethelnalen »

UWAGA! Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Nowy Rok i małe podsumowanie

Zawsze na początku roku robię mały wątek z planami co dalej oraz z podsumowaniem poprzedniego roku. Jakie były plany ostatnio możecie przeczytać tutaj: viewtopic.php?f=104&t=83059

No więc co udało się zrobić?
1. Porządki - wyszły o wiele większe niż planowałem, bo problemy z serwerem się mocno przedłużyły aż w końcu musieliśmy zainstalować go od nowa. Ale to co przez te parę miesięcy robiłem nie poszło na marne i gra dłużej będzie działała bez problemu, bo udało mi się ogólnie zmniejszyć obciążenie bazy o 50%-80% (zależnie od tego co się robi w grze). Przy czym znalazłem wtedy parę exploitów które naprawiłem.
2. Legendarne Polowania - no są, udało się zrobić. Nadal brakuje jeszcze sporo Legend ale to wina trochę zmiany planu w trakcie, żeby jednak robić te walki trochę unikalne zamiast po prostu walka z pokiem z wysokimi statystykami.
3. Alola - tutaj się niestety nie udało, ale na pewno musi ten region zostać dodany w tym roku.

Oczywiście nie były to jedyne aktualizacje w tym roku. Było ich około 12, niektóre oczywiście mniejsze, a niektóre większe. Zostały w tym roku dodane/zmienione następujące rzeczy:
- Kostka Energetyczna razem ze zmianami w Napojach oraz technicznej zmianie w zapisywaniu mPA
- techniczny rework w Osiągnięciach kiedy przygotowywałem je pod Legendy - wszedł tu limit wszechstronnego oraz Pokeboxy za Tropicieli
- event wiosenny - łapanie konkretnych typów Pokemonów
- event wielkanocny - zbieranie jajek
- rework doświadczenia wymaganego na poziom oraz ilości doświadczenia zdobywanego w Dziczy
- prace konserwacyjne po przeniesieniu serwera - tutaj po prostu musiałem zrobić masę zmian i poprawek ze względu na zmianę sposobu działania bazy i logowania błedów
- event wakacyjny - zbieranie odłamków meteorytów
- rework i uproszczenie treningu Pokemonów
- cały system Legendarnych Polowań z Legendami Kanto
- event Halloweenowy (zbieranie dyń) ze zmianami w wartości łapanych Pokemonów
- Legendy Johto
- event świąteczny - walka z Robobałwanami

Mam nadzieję, że w tym roku pójdzie mi o wiele lepiej, szczególnie kiedy nie muszę walczyć przez pół roku z lagami na serwerze. Tak czy inaczej nie chce planować dużo na ten rok, a jedynie skończyć najpierw obiecane rzeczy, zanim zacznę pisać o czymś ponad to. Więc plan na ten rok jest następujący:
1. Balans walk i nowa Liga - opisałem już plan na nową Ligę w dziale Różnych Ogłoszeń, jeśli ktoś jeszcze nie zajrzał tam. Prace nad nową ligą będą już w lutym ale pewnie jeszcze przed tym wepchnę jedne legendy.
2. Alola - no wiadomo, trzeba ten region w końcu zrobić, najwyższy czas!
3. Pozostałe Legendy - Hoenn zapewne zrobię zanim zacznę pracę nad Ligą. Sinnoh będą zapewne po zrobieniu Ligi ale jeszcze przed startem sezonu. Jak będą następne dodane to się okaże w przyszłości.

Ligę planuję skończyć do końca marca najpóźniej. Ale możecie dołożyć miesiąc na niespodziewane wypadki.
Na Alolę daję sobie 2 miesiące (sporo dziwnych rzeczy tam wchodzi) chociaż całkiem możliwe że pójdzie szybciej z pomocą graczy. Czyli możecie się jej spodziewać na końcu maja/w czerwcu.
Oczywiście to jest czysta spekulacja w tym momencie.

Zmiany w walkach nad którymi pracuję

Zmiany w walkach wyglądają obecnie następująco:
https://gra.pokelife.pl/images/jednoraz ... alkach.jpg

Do zrobienia pozostało mi jeszcze:
- zmiany w statusach - głównie zamrożenie, planuję tutaj dodać podobną zwiększającą się szansę na odmrożenie jak ma paraliż
- przejrzenie statystyk Mega Ewolucji - jak już pisałem, chcę sprawdzić ich statystyki pod takim samym kątem jak sprawdzałem Legendy, kiedyś robiłem to inaczej
- dodatkowe zmiany w Modułach od statusów - sprawdzić czy nie zrobić różnej siły dla różnych statusów, aby coś nie było zbyt silne
- ewentualne poprawki błędów z walk jeszcze na koniec

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie co do walk, czy nie zgłoszone błędy no to teraz najlepszy czas na to.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- balans walk
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- Legendy Hoenn
- poprawa Ligi
- region Alola
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód

Pytania i odpowiedzi

---
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Natsu133

Re: TP #175 - Nowy Rok

Post autor: Natsu133 »

A kiedy lecisz na ten urlopik? :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

Ogólnie kawał dobrej roboty.
Oby w tym roku nie było gorzej to będzie dobrze :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

jaskier7

Post autor: jaskier7 »

Mnie zastanawia czy myślałeś nad jakąś opcją przyspieszenia expienia.
Wyklikanie limitów, czyli np ~10k PA = 2000 wypraw, trwa za długo i jest męczące na dłuższą metę.
O ile można przeklikać sobie dzicz enterem, to fajnie by było, gdyby dało radę przyciskami na klawiaturze expić, znacznie mogłoby to przyspieszyć ten żmudny proces.

Gniot

Post autor: Gniot »

jaskier7 pisze:
8 sty 2021, o 15:01
Mnie zastanawia czy myślałeś nad jakąś opcją przyspieszenia expienia.
Wyklikanie limitów, czyli np ~10k PA = 2000 wypraw, trwa za długo i jest męczące na dłuższą metę.
O ile można przeklikać sobie dzicz enterem, to fajnie by było, gdyby dało radę przyciskami na klawiaturze expić, znacznie mogłoby to przyspieszyć ten żmudny proces.
W sumie fajny pomysl

Awatar użytkownika
Starfire

Post autor: Starfire »

Aaaaautoooomaaaatyyyyyzaaaacjaaaaaa leeeeczeeeeeniaaaaaa, proszę nooooo
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

dziad lesny

Post autor: dziad lesny »

Dzięki za cała Twoja robotę ;)

NapoleonBonaparte

Post autor: NapoleonBonaparte »

Ja również bardzo dziękuję za całą pracę nad tą grą :) mimo iż mam 20+lat (bliżej 30 niż 20 hehe) i grając w pokemony! :D to ta gra daje mi olbrzymią satysfakcję, bo widzę tu wiele rzeczy dopracowanych, zbalansowanych i szereg najróżniejszych nagród co jest odczuwalne. Oby więcej takich ludzi dbających o projekty!

Kolega wyżej wspomniał o przyśpieszeniu expienia - jestem za. Używając klawiszy, by było dużo bardziej wygodniej. Ponadto jakby zautomatyzowane leczenie również by wspomoglo grę. Tutaj też trzeba pomyśleć, abyśmy nie mieli wszystkiego "ułatwionego".

Także no, kawał dobrego projektu!

Matrioszek

Post autor: Matrioszek »

Wykonujesz kawał solidnej roboty. Dzięki! Oby tak dalej.

Adam109

Post autor: Adam109 »

Spory kawałek dobrej roboty, jestem regularnym graczem na Pokelife. Tak trzymaj :)

Pozdrawiam
Aktualny skład:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dream Team :
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Answer

Post autor: Answer »

Pozdro Ethel jesteś TOP.

Awatar użytkownika
ramen

Post autor: ramen »

Ethelnalen pisze:
8 sty 2021, o 13:19
Planowane aktualizacje
Obecnie pracuję nad:
- balans walk
- Legendy Hoenn
- poprawa Ligi
- region Alola
A mógłbyś podać tak konkretny miesiąc na legendy hoenn ? np przed końcem stycznia będą ?
I takie pytanie bo nie wiem :D czy w lidze/dziczy legendy dostają od potedex statystyki ? np od trenera wodnych 3 i Wysoka SpObrona, poziom 2 itp.

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

ramen pisze:
14 sty 2021, o 18:54
Ethelnalen pisze:
8 sty 2021, o 13:19
Planowane aktualizacje
Obecnie pracuję nad:
- balans walk
- Legendy Hoenn
- poprawa Ligi
- region Alola
A mógłbyś podać tak konkretny miesiąc na legendy hoenn ? np przed końcem stycznia będą ?
I takie pytanie bo nie wiem :D czy w lidze/dziczy legendy dostają od potedex statystyki ? np od trenera wodnych 3 i Wysoka SpObrona, poziom 2 itp.
Od specki, bonusu legendy nie mają :(

ODPOWIEDZ