TP #166 - Usprawnienia

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #166 - Usprawnienia

Post autor: Ethelnalen »

UWAGA! Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Błędy i Log Zmian

Skończyłem dzisiaj przeglądanie wszystkich zgłoszonych błędów na forum. Jeśli chcecie się zapoznać co zostało zmienione/poprawione, zapraszam do przeczytania postów z dwóch ostatnich Tygodni w Logu Zmian (link do dzisiejszych zmian): viewtopic.php?p=664465#p664465

Usprawnienia

Poza przygotowaniem eventu w tym tygodniu (planuję aby zaczął się w następny poniedziałek) będę robił kilkanaście usprawnień do gry. Będą to trochę małych rzeczy, które od dawna odkładałem ale jednak trzeba coś z tym zrobić, czyli:
- zwiększenie podstawowej wartości Pokemonów
- poprawa samouczka po dodanie Pokedexu i zmianie z treningiem
- dodanie informacji dlaczego Pokemon nie awansuje kiedy jest w Hali
- dodanie dodatkowych logów z treningów (dla lepszego sprawdzania błędów) oraz używania przedmiotów (aby czasami było możliwe przywrócenie przedmiotów źle użytych)
- przynajmniej częściowo zmienić wygląd targu aby był łatwiejszy w używaniu na telefonach
- przerobić naukę ruchów w Sali Treningowej, żeby łatwiej dało się odróżniać ruchy i ich kategorie, bywa mylące
- zmienić kilof aby przestał się zużywać
- potwierdzenie zmiany ruchu jeśli pok nie ma go do nauczenia normalnie

Jeśli pamiętacie jeszcze jakieś takie małe rzeczy, które przydałoby się już teraz zmienić/usprawnić oczywiście możecie pisać.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- poprawki błędów i usprawnienia
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- balans walk i poprawa Ligi
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola

Pytania i odpowiedzi
Co z tymi grupami leczeń?
- Uzupełnię je w Pokedexie jak będę miał kiedyś czas, na razie muszę najpierw event zrobić.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Sider
Facebook: Kanto

Re: TP #166 - Usprawnienia

Post autor: Sider »

Małe rzeczy? Nie wiem na ile to małe, ale kalkulator treningów jak najbardziej by się przydał
Obrazek

Cybcio

Post autor: Cybcio »

Sider pisze:
16 paź 2020, o 16:06
Małe rzeczy? Nie wiem na ile to małe, ale kalkulator treningów jak najbardziej by się przydał
popieram :D

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

" ̶w̶y̶l̶e̶c̶z̶ ̶w̶s̶z̶y̶s̶t̶k̶i̶e̶ ̶p̶o̶k̶e̶m̶o̶n̶y̶" ––> apteczka

Awatar użytkownika
Starfire

Post autor: Starfire »

Z małych rzeczy to ja poproszę o automatyzacje leczenia :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Kriz1998

Post autor: Kriz1998 »

A może dodasz licznik ludzi zapisanych na dobieranie na każdą legendę w regionie? Bo widać tylko, że jest konkretna liczba osób na region, ale żeby sprawdzić pojedyncze legendy to trzeba się zapisać i wypisać później, jeśli nam nie pasuje. Byłoby to szczególnie przydatne kilka minut przed polowaniem :p
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PokeTrener

Post autor: PokeTrener »

Cybcio pisze:
16 paź 2020, o 16:28
Sider pisze:
Dołączam się do przedmówców. Myślę że kalkulator treningów powinien się znaleźć na tej liście usprawnień.

Kaziu026

Post autor: Kaziu026 »

Kalkulator, hurtowe rozkładanie przedmiotów trzymanych na pył, apteczka :twisted:

Coolio

Post autor: Coolio »

Skasowanie/rework Wydarzenia spokoj i cien, masowe rozkladanie przedmiotow, awatary graczy oraz usztywnienie ich rozmiaru tak aby strona ladowala sie zawsze tak samo (losowanie przeciwnikow w lidze i cyk. Maly przeskok o wysokosc awka i mamy odbyta walke losowa ze standardowym ustawieniem xD), dewastacja ruchow i pokemonow pottera, jakis dzem z zoltych jagod zeby sie ich pozbyc (wymiana z zielonkami na nne jest slaba).
Do wyboru do koloru.

Awatar użytkownika
VANJIE

Post autor: VANJIE »

Można by rozbudować handlarza czy coś na zasadzie wymiany :

X żółtych za 1 fioletowa

Pozatym przydała by sie możliwość oznaczania przedmiotów trzymanych do rozłożenia, bo przy ich ilościach naprawdę ciężko jest je rozkładać pojedynczo.

Awatar użytkownika
Sylwiusz

Post autor: Sylwiusz »

Masowe rozkładanie przedmiotów i usztywnienie rozmiaru awatarów przede wszystkim. To drugie jest upierdliwe przede wszystkim w lidze, gdzie przez to nie można zrobić szybko losowych walk, bo zamiast klikać w jedno miejsce to musisz cały czas szukać gdzie teraz jest przycisk.
Coś zrobić z żółtymi jagodami - co powiesz by można z nich było robić żółte i wzmocnione żółte napoje? Przelicznik musiałbyś sam ustawić, ale jak dla mnie 30 żółtych na zwykły i 100 na wzmocniony byłoby ok.
Byłbym też przeszczęśliwy jakby się dało dać pokeprzysmaki pokemonom w rezerwie - są tam podgrupy, więc byłoby genialnie, gdyby w pasku rozwijanym pod Cała drużyna były też nazwy podgrup z rezerwy.
Obrazek

wizir000

Post autor: wizir000 »

Zmień sposób ustawiania kolejności balli na ten sam, który jest przy zmienianiu ataków(lub wprowadź oba te sposoby na raz), bo na telefonie nie da się zmienić tej kolejności

Shinekone

Post autor: Shinekone »

Może tylko mi, ale przydałaby się możliwość lepszego sortowania poków w rezerwie. np. (nie)wyświetlaj tylko poki powyżej/poniżej/na poziomie x / danego gatunku / z danego regionu / danego typu, szukaj poków po nazwie gatunku, etc.
To samo z targiem, szczególnie w przedmiotach trzymanych. szukanie teraz jakiegoś konkretnego przedmiotu z rozwijanej listy która jest obecnie nie jest ani praktyczne, ani wygodne.
Ale nie tylko. Wyświetlanie ofert po cenie w zasługach/yenach z możliwością przeskoczenia z jednego na drugie bez ponownej konieczności zaznaczania jakiego poka się szuka np. Jeżeli mamy już wyszukanego pokemona x. i powiedzmy, że jeden ma cenę w Yenach 5kk & 500 w PZ, drugi ma cenę 6kk w yenach i 400 w PZ, trzeci ma cenę 350 w PZ, a czwarty 7kk w yenach, opcja ta po naciśnięciu sortowałaby poki, albo w kolejności 1-2-4-3 (po yenach), albo 3-2-1-4 (po zasługach)

Heryan

Post autor: Heryan »

No Sylwek dawanie w rezerwie przysmaków to sztos!

No i najważniejsza jest apteczka, nie ma nic bardziej denerwującego niż to leczenie. Tyle lat ludzkiego dramatu...

No i to -> Za każdy wydany punkt akcji dostaniesz 228 ¥ xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Dobry chłopak.

Shamrock

Post autor: Shamrock »

1. System karania nieaktywnych graczy uczestniczących w losowych legendarnych polowaniach bądź mianowanie lidera i możliwość aby to on wybierał pokemony nieaktyenego gracza na konkretne fazy polowania.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

sortowanie pokemonów po przywiązaniu (do pracy w kopalni)

Cybcio

PokeTrener pisze:
16 paź 2020, o 16:53
Cybcio pisze:
16 paź 2020, o 16:28
Sider pisze:
Dołączam się do przedmówców. Myślę że kalkulator treningów powinien się znaleźć na tej liście usprawnień.
Ja sobie jeszcze liczę koszta ale musiałem się dopytywać np jak są naliczane zniżki bo o tym tez nigdzie na dexie nie jest napisane ale i tak najlepszy rozwiązaniem byłoby przywrócenie kalkulatora. Jak coś dajesz a później odbierasz to zawsze pozostaje niesmak :D

Cybcio

DojczBoy pisze:
17 paź 2020, o 05:53
sortowanie pokemonów po przywiązaniu (do pracy w kopalni)
oo to tez mega popieram i nie chodzi tylko o przywiązanie do pracy. Jak np. ktoś chce podbić przywiazanie do jakiegoś pułapu u kilku- kilkunastu pokow zanim zacznie trenować to takie sortowanie też by się przydało.

Cybcio

jeszcze od siebie dodam ze przydała by się sprzedaż luxuryballi na targu albo chociaż odsprzedaż do pokesklepu

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

O opcji edytuj to w szkole już nie uczą? :geek:
Zwirek pisze:
17 paź 2020, o 10:18
Druga sprawa to dać możliwość zmiany nazwy stowa i tagu.
Oooo..Ooo..Ooo.. ;]
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, o 10:39 przez Hipotermia, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwirek

Post autor: Zwirek »

Wartość poksów w hodowli, nie ma opcji jakoś wkomponować tego w okienku powyżej przycisków sprzedaj? Bo szczerze mówiąc, ja to często sprawdzałem.. Druga sprawa to dać możliwość zmiany nazwy stowa i tagu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Coolio pisze:
16 paź 2020, o 19:17
dewastacja ruchow i pokemonow pottera
wspomniałbym jeszcze o zamrożeniu mozliwości zdobycia Celebi, pozdrówki dla snorlaxomaniaka :roll:
Shamrock pisze:
17 paź 2020, o 04:03
1. System karania nieaktywnych graczy uczestniczących w losowych legendarnych polowaniach bądź mianowanie lidera i możliwość aby to on wybierał pokemony nieaktyenego gracza na konkretne fazy polowania.
No albo skrócenie czasu oczekiwania wyboru do minuty.
Sylwiusz pisze:
16 paź 2020, o 19:39
Masowe rozkładanie przedmiotów i usztywnienie rozmiaru awatarów przede wszystkim. To drugie jest upierdliwe przede wszystkim w lidze, gdzie przez to nie można zrobić szybko losowych walk, bo zamiast klikać w jedno miejsce to musisz cały czas szukać gdzie teraz jest przycisk.
Coś zrobić z żółtymi jagodami - co powiesz by można z nich było robić żółte i wzmocnione żółte napoje? Przelicznik musiałbyś sam ustawić, ale jak dla mnie 30 żółtych na zwykły i 100 na wzmocniony byłoby ok.
Byłbym też przeszczęśliwy jakby się dało dać pokeprzysmaki pokemonom w rezerwie - są tam podgrupy, więc byłoby genialnie, gdyby w pasku rozwijanym pod Cała drużyna były też nazwy podgrup z rezerwy.
Żółte Jagody - zwiększyć osiągnięcie do 200. Ponadto zwiększyć limit jedzonych niebieskich jagód (tu można połączyć, by zachęcić ludzi do jedzenia żółtych jagód po setce - o ile zjedzenie żółtych do 100 to bodaj 4k żółtych przy uzupełnionej księdze, to kolejne 100 poziomów dać sumę powiedzmy.. 16-20k?) i co 50 poziomów +50 możliwych jedzonych NJ dziennie, dodatkowo za masakrycznie dużą ilość zjedzonych NJ dać kolejne +50 NJ/dzień i w ten sposób suma wyszłaby 300/dzień. Pozwoli to w końcu trochę odżyć lasowi w Kanto, który przez obecne ceny NJ/FJ/ŻJ jest zapomniany - tylko szukacze Shiny i nowi gracze tam mogą szukać ;D

Frashengird

Post autor: Frashengird »

Jakiś licznik wartości pokemonów w hodowli by się przydał jednak przydał. Myślę, że nie tylko ja zostawiam najdroższe pokemony i przycisku "sprzedaj wszystkie" używam w kryzysie. Aby zdecydować czy warto wykorzystać rezerwę miło jest wiedzieć czy jej upłynnienie pozwoli uzystać zamierzony efekt.

Co do kalkulatora treningu, jeśli nie w starej formie. To przynajmniej kalkulator lub wzór redukcji ceny pokemona. Nie jest oczywiste jak ją wyliczyć.

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

Jak będziesz zmieniał targ to mógłbyś przy wystawianiu przedmiotów zmienić wyświetlanie ceny za jaką wystawiono przedmiot, żeby był taki jak z pokami, bo czasem się zastanawiam czy o jedno czy dwa zera na końcu się nie pomyliłem.

Kalkulator treningu też by się przydał.

MARV3Lous

Post autor: MARV3Lous »

Sider pisze:
+1

@Ethelnalen
Mam pytanie odnośnie Magazynu na Pokemony, czy tak jak kiedyś mówiłeś/planowałeś będzie coś w tej kwestii robione? (ograniczane) bo nie wiem czy kupować większy :D

Shamrock

Skoro o targu mowa to:
1. Wystawianie ofert na targu, w podkategorii zwykłe oraz trzymane gdy wystawiam większą ilosć danego przedmiotu to zajmie mi jedno miejsce na targu, natomiast gdy wystawie np. 5 TMow rain dance zabierze mi 5 miejsc na moje oferty. Co więcej gdy mam np. możliwość wystawienia jeszcze 10 ofert a chce wystawic np. 26 TMow tego samego rodzaju to na targu wyswietli 10 tych TMow ale przy zakupie reszta jest automatycznue uzupełniana na targu.

2. Warto też się przyjrzeć cenie minimalnej niektórych przedmiotów np. jagód dodajacych statystyki.

3. Konieczne jest znalezienie jakiegoś zastosowania dla żółtych jagód.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, o 21:08 przez Shamrock, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Shamrock pisze:
17 paź 2020, o 20:01
2. Warto też się przyjrzeć cenie maksymalnej niektórych przedmiotów np. jagód dodajacych statystyki.
Chyba minimalnej w PZ, by szło je kupić też za nie (ogólnie ceny w PZ powinny być dużo bardziej adekwatne, FJ - 1 PZ, NJ - 2 PZ, ŻJ - 1 PZ, statusy po 5 PZ).

Przy obniżonej cenie treningu obecne ceny adekwatne IMO, mimo faktu, że sam je szukam i kupuję, to ustalać czemuś sufit, czego cena rośnie/maleje od sytuacji w grze byłoby głupotą. Po wstawieniu wszystkich legend i rozpoczęciu ligi ceny znów zmaleją, przed startem kolejne ligi znowu zaczną rosnąć - taka kolej rzeczy.

Shamrock

@up tak chodziło mi o cenę minimalną w pz, mój błąd.

zigi65

Post autor: zigi65 »

Możliwość wyłączenia ramek typu: "Odbyłeś x bezowocnych wypraw", "Moc odznaki sprawia że nie zużywasz Pa ", itp. lub ustawienie przycisku "kontynuuj" (wyprawe) na jednej wysokości. Ułatwi to klikanie, zwłaszcza jak się chce szybko wyklikać PA, nie trzeba będzie celować w ten przycisk. No i odsunąć ten przycisk "powrót" często przez przypadek się go klika zamiast "kontynuuj".

kosmix

Post autor: kosmix »

Po klikniciu w grze na link do pokewiki dla pokemonów Nidoran M i Nidoran F wyświetla pustą stronę

ODPOWIEDZ