TP #161 - Laboratorium Cozmo

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #161 - Laboratorium Cozmo

Post autor: Ethelnalen »

UWAGA! Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Postęp Legend: Laboratorium Cozmo

Większość tygodnia poświęciłem na przygotowywanie Laboratorium Cozmo które wejdzie razem z Legendami. Laboratorium będzie miejscem, które będzie wykorzystywane do dwóch rzeczy:
UWAGA: standardowe ostrzeżenie, że podane wartości mogą ulec zmianie, żebyście nie nakupili setek żółtych jagód a potem narzekali że coś działa inaczej po aktualizacji.

1. Transmutacje - zamiany przedmiotów na inne przedmioty. Część z nich związana z MEW, część to coś, czego dodanie od dawna sugerowaliście.
- ładowanie Breachballa do łapania Legend
- zamienianie Okruchów/Przedmiotów Ewolucyjnych na MEW - jest to alternatywny sposób zdobywania MEW oraz miejsce na zużycie nadmiarowych przedmiotów
- rozkładanie i tworzenie nowych losowych TMów - abyście mogli pozbyć się zbędnych TMów jeśli mocno Wam przeszkadzają w ekwipunku, mając przy tym szansę na zdobycie lepszego TMu
- zamiana Zielonych Napojów na Eventowe NNE dla graczy, którzy mają nadmiar Zielonych Napojów a nie mają kiedy ich zużyć
Podgląd: https://gra.pokelife.pl/images/jednoraz ... orium1.png

2. Legendarne sprawy - czyli wszelkie dodatkowe opcje związane z Legendarnymi Pokemonami
- awansowanie Legendy co 10 poziomów z użyciem MEW
- zmiany form Legend
- rozłożenie treningów Legend - jako że będziecie mieć tylko jedną Legendę danego gatunku, uznałem że konieczne jest udostępnienie dla nich takiej możliwości Na screenie nie widać ale obecnie kosztuje to 600 MEW
Podgląd: https://gra.pokelife.pl/images/jednoraz ... orium2.png

Jeśli nie wiecie czym jest MEW, jest to jedna z nagród w przygotowywanych Legendarnych Polowaniach. Nagrody opisałem w tym tygodniku: viewtopic.php?f=104&t=83772

Z takich większych elementów pozostało mi:
- Laboratorium - pozostało mi jeszcze dokończyć parę rzeczy z formami legend
- krótkie zadanie wstępne, mające nauczyć gracza na czym będzie polegało polowanie na legendy oraz co potrzebuje aby móc w ogóle zacząć
- masa innych drobiazgów o których teraz nie będę już pisał

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- Legendarne Polowania - viewtopic.php?f=42&t=83707
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- balans walk i poprawa Ligi
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola

Pytania i odpowiedzi
Shamrock pisze:
28 sie 2020, o 19:06
Pytanie:
a). Czy będzie można chodzić na legendarne polowania z nienaładowanym ballem?
- Tak, można będzie też wybrać czy chce się łapać daną Legendę czy nie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Brittany

Re: TP #161 - Laboratorium Cozmo

Post autor: Brittany »

Mam tylko pytanie, bo akurat jestem w Hoenn, czy coś z Pokeprzysmakimi będzie też zrobione, bo po chodzeniu na Nawiedzoną Wieżę mam ich dużo. Też w zasadzie nie ma co z nimi robić, non stop dawać pokom z już wysokim przywiązaniem to bez sensu, a sprzedać nie ma jak.

grytom

Post autor: grytom »

Czy zostanie dodany kalkulator treningów w sali? Bo chętnie bym sobie wyliczył na jakie treningi mogę sobie pozwolić i je rozplanował.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

Breachball? Co to wgl znaczy?
Ja chce Gravityballa.

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

Laboratorium wygląda spoko, ilości zielonych na wymianę mogą być, żółtych mogłoby tam być więcej bo i tak one zalegają. Miło że w końcu będzie można przemielić te TM które zalegają

Awatar użytkownika
Sturla

Post autor: Sturla »

No panie ethel kawał dobrej roboty +1 :D
Obrazek
marcin25121999 pisze: wiem że Buzz nie jest zbyt dobry ale z każdego poka mozna zrobic kose albo mieć go dla funu z gry tak jak właśnie sturla bardzo szanuje tego gościa przyjmuje te wszystkie hejty o Buzzie a i tak uwielbia swoją Burzę :D
Kupię shiny gollet oferty priv :D WALCZ ELECTABUZZ!!!!

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Sandafiel pisze:
4 wrz 2020, o 16:18
Laboratorium wygląda spoko, ilości zielonych na wymianę mogą być, żółtych mogłoby tam być więcej bo i tak one zalegają. Miło że w końcu będzie można przemielić te TM które zalegają
Teraz zalegają, wejdzie to i nagle wszyscy po wymianie będą mieli brak i ceny drastycznie wzrosną. Trzeba wziąć pod uwagę, że to wejdzie do gry na dłużej niż tydzień (tylko potrzebne by było ograniczenie ilości wymian na dzień).
Jeśli chodzi o ilość ZNE, to bym poszedł w stronę 2x więcej PA niż daje ENE, czyli 9, 10-20 żółtych jagód i na pewno mniej MEW, bo po wzroście cen okruchów raczej zużywanie 5 MEW na ENE nie będzie za bardzo opłacalne (oczywiście pewnie potrzebne ilości wszelakie do zmiany pójdą przed wejściem do gry, ale już widzę, że nieco ilości otrzymanych MEW zmalały względem tego, co było pisane ostatnio, iż okruch - 5, przedmiot ewo - 15). No chyba, że o to mniej więcej chodzi, by nie było w miarę opłacalne, ale to wtedy gracze możliwe, że częściej będą woleli kupić zwykłego NNE niż się tu bawić.
Ethelnalen pisze:
4 wrz 2020, o 14:21
Postęp Legend: Laboratorium Cozmo
Taki pomysł mi wpadł do głowy, by nieco utrudnić uzupełnianie kolekcji po wprowadzeniu legend - co sądzisz, by złapana legenda pojawiała się jako "spotkana", a dopiero zrobiona na 100 poziom legenda odblokowywała się jako ta złapana? Byłoby to w sumie dodatkowe zajęcie dla niektórych graczy, coby pomęczyć się z Legendami, by np. być pierwszym/drugim/ostatnim co wbił jakiś region na 100% w kolekcji, zwłaszcza że trochę czasu by to zajęło.

Brittany

Hipotermia pisze:
4 wrz 2020, o 17:43
Taki pomysł mi wpadł do głowy, by nieco utrudnić uzupełnianie kolekcji po wprowadzeniu legend - co sądzisz, by złapana legenda pojawiała się jako "spotkana", a dopiero zrobiona na 100 poziom legenda odblokowywała się jako ta złapana? Byłoby to w sumie dodatkowe zajęcie dla niektórych graczy, coby pomęczyć się z Legendami, by np. być pierwszym/drugim/ostatnim co wbił jakiś region na 100% w kolekcji, zwłaszcza że trochę czasu by to zajęło.
Widać, że się nudzisz. Tylko czemu przez to utrudniać życie innym graczom. I tak podejrzewam, że łatwo się nie złapie legendy. Poza tym i tak robienie kolekcji na tip-top trochę zajmuje.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Brittany pisze:
4 wrz 2020, o 18:33
Hipotermia pisze:
Widać, że się nudzisz. Tylko czemu przez to utrudniać życie innym graczom. I tak podejrzewam, że łatwo się nie złapie legendy. Poza tym i tak robienie kolekcji na tip-top trochę zajmuje.
Przypominam, że legendy to EndGame Content.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

Taki pomysł mi wpadł do głowy, by nieco utrudnić uzupełnianie kolekcji po wprowadzeniu legend - co sądzisz, by złapana legenda pojawiała się jako "spotkana", a dopiero zrobiona na 100 poziom legenda odblokowywała się jako ta złapana?
Hehehe ponad 50 legend z wymaganym pd x3 expić, by siedziały w rezerwie?

A tak wgl, to przydała by się ta Farma Jagód po legendach.
120 tysięcy jagód na 6 poków... skąd to brać? Młodzi by zarabiali, szybciej się rozwijali.
Fajnie by było, jakbyś pomógł w edukacji dzieci i wprowadził jakieś efektywniejsze Eko jagody, bo planeta ledwo sapie i trzeba im to podświadomie wpajać gdzie się da.

kosmix

Post autor: kosmix »

Czy rozważasz dodanie opcji wymiany M.E.W na punkty walki? Mogłoby to w pewien sposób zainteresować graczy skupionych na łapaniu shiny.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

kosmix pisze:
4 wrz 2020, o 21:56
Czy rozważasz dodanie opcji wymiany M.E.W na punkty walki? Mogłoby to w pewien sposób zainteresować graczy skupionych na łapaniu shiny.
Nie, PW już są możliwą dodatkową nagrodą w Polowaniu, i tyle wystarczy. Nie chciałbym całkowicie zastąpić korzyści z Ligi Legendami.
Hipotermia pisze:
Nie wiem czy tego nie policzyłeś, czy serio uważasz że odznaczenie każdej Legendy w Kolekcji powinno zająć 3-4 lata robienia limitu polowań w każdym tygodniu.
Brittany pisze:
4 wrz 2020, o 14:36
Mam tylko pytanie, bo akurat jestem w Hoenn, czy coś z Pokeprzysmakimi będzie też zrobione, bo po chodzeniu na Nawiedzoną Wieżę mam ich dużo. Też w zasadzie nie ma co z nimi robić, non stop dawać pokom z już wysokim przywiązaniem to bez sensu, a sprzedać nie ma jak.
Nie, Przysmaki są raczej częściej używane i nie są tak ograniczone jak okruchy i ewolucyjne. W ich przypadku po zrobieniu Pokemona do Kolekcji taki przedmiot nie miał żadneog innego zastosowania. Przysmaki nadal użyjesz na nowych Pokemonach, kiedy zechcesz coś do Hali przygotować etc.

wokon1

Post autor: wokon1 »

Myślę, że można by było też wrzucić opcję przerobienia mega kamieni na mew, za trochę mniejszą ilość niż przedmioty ewolucyjne.O ile niektóre mega kamienie mają zastosowanie i duży popyt , o tyle niektóre się nie sprzedają, więc miło by było je wykorzystać

Awatar użytkownika
Sturla

Generlanie moze by ploczyc pyl jakos z mew, albo cos xd
Obrazek
marcin25121999 pisze: wiem że Buzz nie jest zbyt dobry ale z każdego poka mozna zrobic kose albo mieć go dla funu z gry tak jak właśnie sturla bardzo szanuje tego gościa przyjmuje te wszystkie hejty o Buzzie a i tak uwielbia swoją Burzę :D

Awatar użytkownika
Sturla

5000 pylu= 5MEW?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Ethelnalen pisze:
5 wrz 2020, o 13:37
Hipotermia pisze:
Nie wiem czy tego nie policzyłeś, czy serio uważasz że odznaczenie każdej Legendy w Kolekcji powinno zająć 3-4 lata robienia limitu polowań w każdym tygodniu.
No i to by była fajna opcja dla graczy, którzy chcą wchodzić na grę po coś innego, jak zrobienie limitów w lasku. Bądź co bądź byłoby to fajne zajęcie dla niektórych, do tego na pewno niektórzy by się zboostowali przelewami, by szybciej to osiągnąć = zarobek dla gry/Ołka, a normalny gracz nie ucierpi, bo raczej nie celuje w max kolekcję, jak Ci gracze, którzy szukają od lat jakiegoś sensownego zajęcia. No i piszę o tym mimo faktu, że raczej bym nie celował w bycie pierwszym tu czy tam. Ogólnie mógłbyś pomyśleć nad takimi rzeczami jak ranking %owy kolekcji w danym regionie/wszystkie czy ranking wszechstronnego i jak już uporasz się z legendami, ligą i co tam sobie zaplanowałeś teraz zrobić, to dodać jakieś aktywności, które by skończyć potrzeba by było więcej czasu aniżeli parę tygodni/miesięcy.

Brittany

wokon1 pisze:
5 wrz 2020, o 15:25
Myślę, że można by było też wrzucić opcję przerobienia mega kamieni na mew, za trochę mniejszą ilość niż przedmioty ewolucyjne.O ile niektóre mega kamienie mają zastosowanie i duży popyt , o tyle niektóre się nie sprzedają, więc miło by było je wykorzystać
Mega kamienie można przerobić na Pył Odnowy, a przy przedmiotach V poziomu, naprawdę tego pyłu schodzi. Może w tej chwili poza jajkami nie używa się przedmiotów zbyt często, chyba, że ktoś chce poka na Halę wzmocnić. Ale podejrzewam, że jak Liga wróci sytuacja się zmieni, więc pomysł bez sensu.
Hipotermia pisze:
5 wrz 2020, o 19:43
No i to by była fajna opcja dla graczy, którzy chcą wchodzić na grę po coś innego, jak zrobienie limitów w lasku. Bądź co bądź byłoby to fajne zajęcie dla niektórych, do tego na pewno niektórzy by się zboostowali przelewami, by szybciej to osiągnąć = zarobek dla gry/Ołka, a normalny gracz nie ucierpi, bo raczej nie celuje w max kolekcję, jak Ci gracze, którzy szukają od lat jakiegoś sensownego zajęcia. No i piszę o tym mimo faktu, że raczej bym nie celował w bycie pierwszym tu czy tam. Ogólnie mógłbyś pomyśleć nad takimi rzeczami jak ranking %owy kolekcji w danym regionie/wszystkie czy ranking wszechstronnego i jak już uporasz się z legendami, ligą i co tam sobie zaplanowałeś teraz zrobić, to dodać jakieś aktywności, które by skończyć potrzeba by było więcej czasu aniżeli parę tygodni/miesięcy.
Ja uważam się za normalnego gracza i celuję w max kolekcję, więc nie trafiłeś. Ale co do rankingów jestem jak najbardziej za. Chociaż ja na przykład myślałam nad rankingiem stowarzyszeń pod względem złapanych legend.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Brittany pisze:
5 wrz 2020, o 22:41
wokon1 pisze:
5 wrz 2020, o 15:25
Mega kamienie można przerobić na Pył Odnowy, a przy przedmiotach V poziomu, naprawdę tego pyłu schodzi. Może w tej chwili poza jajkami nie używa się przedmiotów zbyt często, chyba, że ktoś chce poka na Halę wzmocnić. Ale podejrzewam, że jak Liga wróci sytuacja się zmieni, więc pomysł bez sensu.
Hipotermia pisze:
5 wrz 2020, o 19:43
Ja uważam się za normalnego gracza i celuję w max kolekcję, więc nie trafiłeś. Ale co do rankingów jestem jak najbardziej za. Chociaż ja na przykład myślałam nad rankingiem stowarzyszeń pod względem złapanych legend.
Czemu pomysł bez sensu z Mega Kamieniami? Ja bym i w trakcie ligi pewnie sporo tego przemielał na MEWy. Ty byś nie chciał/nie miał co, nie musisz. Choć osobiście też bym nie przesadzał z ilościami źródeł, skąd można te MEWy dostać, więc może i z tego względu byłbym przeciw albo na prawdę małe ilości tego MEW z przedmiotów Mega Evo.

Co do kolekcji, co to zmienia? Dodatkowe utrudnienie i zarazem zajęcia na zabicie czasu już w dalszym etapie gry jak i wcześniej, jak u Ciebie, coby musieć coś robić w grze więcej niż tylko klikać w dzicz. Nie wszystko bądź co bądź jak do tej pory robi Ethel musi być takie łatwe. Poza tym wśród graczy mniej rozwiniętych te Legendy nie będą z taką częstotliwością wpadać, to i czas na rozwijanie i zarazem robienie kolekcji w ich wypadku nie powinno być takim problemem, jak chociażby u mnie by było, kiedy poza Legendami trochę tych pokemonów XPię czy pewnie miałbym sporo ich "nałapanych" (choć tu z oceną ostateczną poczekam, aż one wejdą) nim bym skończył jedną.

Awatar użytkownika
Tranek

Post autor: Tranek »

Generalnie wiele fajnych zmian. Brawo Ethel!

Zapasy pyłu mam chyba duże, ale dopiero w nadchodzącej lidze zacznę używać przedmiotów. Nie liczyłem, z jaką częstotliwością dropię mega kamienie, więc nie jestem pewny, ile tego by mogło zostać na MEW. Ogólnie nie mam nic przeciwko.

Ja również jako normalny, nieprzelewowy gracz zamierzam zrobić 100% kolekcji. Propozycja Hipotermii wydaje mi się dość wymagająca i jednocześnie nielogiczna- złapałem, to czemu miałbym nie mieć w kolekcji(z drugiej strony podobnie wygląda sytuacja z kolekcją, a zakupem poka na targu). Osobiście nawet mógłbym ją rozważyć, ale czuję, że Ethel na to nie przystanie. Z tego powodu odpuszczę sobie forsowanie jej i skoro jest niejeden głos sprzeciwu, to i tak to nie przejdzie.
Ze swojej strony zaproponowałbym wprowadzenie osiągnięcia Mistrz Legend(jak wprowadzony już Mistrz treningu- do 100 poziomu). 0/1, 0/5 i 0/20 albo po jednym 0/1, 1/2, 2/3...- więcej szczegółów pominę, a i te można skorygować.

Tak ogólnie jeszcze rzucę, że po zrobieniu wielkiej aktualizacji legend i balansu proponuję zająć się wieloma drobniejszymi problemami, zanim przysiądzie się do kolejnej wielkiej zmiany(ważny np. kalkulator treningów- wiemy jednak, iż takich elementów jest więcej).

EDIT: Odnośnie obliczania kosztu treningu. Doraźna metoda dla dość zaawansowanych kont(młodszym wartość może się częściej zmieniać). Zamiast kalkulatora zróbcie sobie tak:
1. Weźcie poka z optymalnym przywiązaniem np. Gliscor http://pokelife.pl/pokemon.php?p=34139789
2. Wytrenujcie mu 100 treningów. U mnie 0->100.
3. Luknijcie koszty: U mnie 78.926 ¥
4. Obaczcie PokeWiki. U dołu bazowe koszty treningu: https://pokelife.pl/pokedex/index.php?t ... g_Pokemona
5. Przyrównajcie koszty swoje do bazowych: moje 78.926 dzielimy przez 190.688(z tabelki w PokeWiki). Wychodzi 0,41*100=41%. Tak więc koszt moich treningów wynosi 41% tego bazowego.
6. Jak chcemy sprawdzić koszt np. od 500 do 2000, to od 951.589.410(z tabelki) odejmujemy 7.998.453(z tabelki) i wychodzi 943.590.957. Mi wyjdzie koszt 943.590.957*41%=386.872.292.
7. Nie zmienia to faktu, że kalkulator by się przydał :)
Być może chcecie skorzystać z powyższych danych, ale młodsze konta muszą sprawdzić samodzielnie.
41% wychodzi przy 99,3% przywiązania, wszelkich możliwych obniżkach, a wszechstronny na 43 poziomie.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2020, o 13:49 przez Tranek, łącznie zmieniany 6 razy.
Kiedyś Mamoswine powróci znacznie silniejszy!

Awatar użytkownika
dumbass

Post autor: dumbass »

Kamienie dropią mega często, gdy tylko chodzimy do odpowiedniej dziczy. Moim zdaniem totalnie bezcelowy pomysł, pyłu nigdy za wiele. Sam podczas trwania ligi będę miał non stop w użyciu ponad 10 przedmiotów 5 poziomu. Sprawiedliwa liczba mew w zamian za kamienie sprawiłaby tylko, że gracze którzy niekoniecznie wybierają się do lasu, czy tam innych będą musieli przepłacać za nie.

ps: wpadłem teraz na pomysł:- co gdyby po rozłożeniu przedmiotu V poziomu poza pyłem dostawalibyśmy symboliczną ilość mew? 1-2
ps2: mistrz legend wydaje sie ciekawym rozwiazaniem, byleby to nie bylo smieszne 1% expa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Według mnie zrobienie Kolekcji na 100% nie powinno zajmować aż tyle czasu po prostu.
No i do tego właśnie byłoby to dodawanie kolejnego wyjątku do sposobu dodawania Pokemonów do Kolekcji. Jednak wolę się trzymać zasady "Złapany -> dodany". Że Pokemon nie dodaje się do kolekcji po kupieniu z Targu to raczej logiczne jeśli patrzycie na to pod kątem tej zasady.

I tu też kwestia tego, że nie chciałbym tego skalować pod absolutne top. Wiem że jest tutaj kilkunastu graczy, którzy zainwestowaliby te 3 lata ciągłego robienia polowań. Ale według mnie większość z tych, którzy by próbowali zwyczajnie wypaliłaby się robieniem tych polowań na okrągło przez tak długi czas.

Awatar użytkownika
Sturla

Panie ethelnanu, mam jeszcze pytanko odnosnie nagrod w polowaniach na legendy.
Czy shiny pseudo legende bd mozna sprzedac jak sie ja wylosuje???
Obrazek

Shamrock

Post autor: Shamrock »

To znowu ja, takie pytanie jest: skoro laboratorium umożliwi nam zamianę 15 zielonych napoi na 1 eventowy niebieski napój to czy będzie taka możliwość aby zamienic 1 niebieski napój na 13 zielonych napoji? Bo nie ukrywam, że taka opcja była by przezemnie osobiście preferowana. :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Coolio

Post autor: Coolio »

@Sturla Ethelem nie jestem ale jestem pewien ze nie bedzie handlu sh pollegendami.
@Shamrock Ta wymiana ma byc sposobem na pozbycie sie z plecaka tysiecy zne u ludzi ktorzy ich nie uzywaja. Nie ma szans na wprowadzenie tego o czym piszesz chyba ze w bardzo nieoplacalnej opcji.

ODPOWIEDZ