TP #150: Podsumowanie Przenosin, Minievent oraz Ankieta

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Co Twoim zdaniem powinienem wprowadzić do gry jako pierwsze po takiej długiej przerwie?

Kontynuować Legendarne Polowania
44
36%
Event na lipiec
49
40%
Ulepszenie Ligi i włączenie jej
4
3%
Region Alola
16
13%
Zmiana Leczenia (zmniejszenie wymaganej ilości klików) i podobne zmiany wygody rozgrywki
8
7%
Coś innego - napisz w poście
1
1%

Liczba głosów: 122

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

TP #150: Podsumowanie Przenosin, Minievent oraz Ankieta

Post autor: Ethelnalen »

UWAGA! Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienieni hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Przenoszenie serwera - jaki jest status, co dalej

W czwartek tydzień temu został przeniesiony serwer gry. To było o wiele większe przenoszenie niż zwykle, bo zmieniła się praktycznie cała konfiguracja tego, jak wszystko działa w backendzie. W związku z tym poprzednie 3-4 tygodnie miałem bardzo mało czasu żeby robić właściwą zawartość do gry i jedyne prawie co robiłem to prace konserwacyjne, usprawniające i dostosowujące grę do nowej struktury.
Obecnie ogromna większość jest już skończona - serwer jest stabilny, wszystko jest na miejscu i działa. Pokemaniac nalicza się Wam ponownie, będziecie już normalnie dostawać po 1 Zadaniu Dziennym, lagi jak na razie wyglądają na wyeliminowane.
Obecnie to zrobienia pozostało:
- Forum - naprawienie rejestracji nowych kont, poprawa wyglądu i ikon, dodanie ciemnej wersji wyglądu
- W grze:
- jeszcze sporo błędów PHP - większość nieistotnych ale koniecznych do poprawienia żeby nie spamowały w logu błędów
- wewnętrzne codzienne kopie zapasowe
- zabezpieczenie shiny w Dziczy przed oszustwami
- pewnie kilkanaście innych drobiazgów na które jeszcze wpadnę

Także ogólnie sytuacja jest dobra, myślę że jeszcze w przyszłym Tygodniu będę robił tego typu poprawki częściowo, a za tydzień będę mógł już w 100% wrócić do robienia zawartości do gry. Co sprowadza nas do drugiego tematu, związanego z całą tą przerwą, czyli...

Ankieta - co chcecie następne?

Jak wspomniałem poprzednio, sporo czasu mi wypadło w ciągu ostatniego miesiąca. Dlatego zastanawiam się ponownie co powinienem teraz zrobić.

1. Legendarne Polowania - osobiście wolałbym kontynuować to, bo dziwnie tak przerywać w środku. Ale wiem że tu mam jeszcze sporo pracy, co najmniej dwa tygodnie pracy JEŚLI nic innego by mi jej nie przerywało. A jesteście już dość długo bez realnej nowej zawartości w grze.
2. Event na lipiec - mówię oczywiście o pełnym evencie, nie samych bonusach o których będzie mowa w następnym akapicie.
3. Ulepszenie Ligi - chcę Ligę mocno zmienić aby była jaśniejsza i bardziej sprawiedliwa. Ale tutaj będzie to z kolei znowu sporo czasu, może nawet więcej niż pozostało do legend.
4. Region Alola - no to mówi samo za siebie
5. Zmiana Leczenia (zmniejszenie wymaganej ilości klików) i podobne zmiany wygody rozgrywki - to dotyczy głównie zmian w taki sposób, aby usprawnić rozgrywkę i zmniejszyć potrzebę korzystania z botów i skryptów, poprzez właśnie ulepszenie samej gry. To nie będzie zawartość nowa ale kiedyś muszę to zrobić, skoro aż taki duży problem z tym macie.

Te kilka rzeczy uważam za najbardziej krytyczne w najbliższym czasie. Najchętniej robiłbym wszystkie 6 na raz ale no nie jest to fizycznie możliwe. Co Waszym zdaniem byłoby najbardziej potrzebne teraz? Lub na co najbardziej czekacie? Wypowiedzcie się w ankiecie i w postach.

Minievent - Koniec Przenosin

Obiecałem Wam minievent z bonusami kiedy zakończą się wszystkie konieczne prace z przenoszeniem serwera i lagi zostaną zażegnane.

Najpierw dziękuję wszystkim za wytrwałość i pomoc z wyszukiwaniem problemów. Rozumiem jak frustrujący mógł być ostatni czas, gdzie najpierw były lagi, potem masa błędów z migracją na nowy system. Mam nadzieję że to się już nie powtórzy i będę mógł wrócić w pełni do robienia nowej zawartości gry dla Was.

Co do samego minieventu z bonusami:
- bonusy rozpoczną się od 22 czerwca włącznie i będą trwały do 28 czerwca włącznie
- Regeneracja: godzinna regeneracja zostanie zwiększona z 10% na 20%
- Doświadczenie: doświadczenie z walk 1v1 w Dziczy zostanie zwiększone o 25%
- Łapane Pokemony: za każdego złapanego Pokemona otrzymacie 50% jego wartości w Yenach od razu po złapaniu
- Trenerzy: za każdego Pokonanego trenera w Dziczy otrzymacie 20% więcej Yenów
- Kostka Energetyczna: każdy aktywny gracz otrzyma w poniedziałek 7 dni Kostki Energetycznej (jeśli już macie ją włączoną, również zostanie Wam doliczone 7 dni)

Bonus do płatności:
- każdy otrzyma kupon na dodatkowe PZ w poniedziałek (taki sam jak z Jaskini Hazardu)
- będziecie promocja na Eventowe Niebieskie Napoje Energetyczne
DODATKOWO
- za każdą wydaną złotówkę na zakup PZ w czasie trwania tego minieventu (22-28 czerwca) dostaniecie dodatkowe 125 PZ. Maksymalnie można z tego bonusu otrzymać dodatkowe 12.500 Punktów Zasług
- ilość dodatkowych PZ będzie niezależna od formy płatności oraz niezależna od tego ile tych PZ kupicie

Wyjaśnienie Co do tego bonusu PZ
Jest to jednorazowa sytuacja. Nigdy nie chcę robić tego typu bonusów, ponieważ to sprawia, że 1zł jest bardziej wartościowy niż był wcześniej i zachęca do czekania na nie. Tym razem robię wyjątek, bo mówiąc wprost: koszt przenosin i nowej konfiguracji nie był mały. Gra oczywiście sobie poradzi dalej, nie jesteśmy na minusie ale wolałbym żebyśmy mieli pewien zapas na wypadek gdybyśmy potrzebowali pomocy z monitorowaniem serwera przez wynajętego serwerowca o ten miesiąc czy dwa dłużej. A nie chciałbym Was prosić po prostu o kupowanie więcej PZ - w ten sposób i Wy coś będziecie z tego mieli.

Mam nadzieję że każdy znajdzie w tych bonusach coś dla siebie i pozwoli Wam to nadgonić ewentualne straty przez przerwy w działaniu serwera.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- Legendarne Polowania - viewtopic.php?f=42&t=82881
- symulator walk do lepszego balansowania i określania trudności Legend
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola

Pytania i odpowiedzi

---- dzisiaj nie ma odpowiedzi bo ostatni tygodnik był dawno temu -----
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Edwis

Re: TP #150: Podsumowanie Przenosin, Minievent oraz Ankieta

Post autor: Edwis »

A czy w tym roku będzie też loteria wakacyjna?
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

KozaDolores

Post autor: KozaDolores »

Ja to czekam, aż nie jednorazowo a na stałe zwiększysz ilość otrzymywanych PZ, aktualnie jest to raczej kiepski żart, że za 500 zł jedyne co mogę mieć to z 1/3 treningu u pokemona. Od początku tej gry ilość zasług jest taka sama. To jawna kpina z graczy co by chcieli wspierać te grę, nie dziwie się, że ludzie robią reflinki, pushują z nowych charów dla bonusu 50% zasługi, skoro to, co oferujecie, jest beznadziejne.
Oczywiście nie składam żadnej propozycji, bo wiem, że to nie ma sensu... Wyrażam tylko swoje oburzenie.

Awatar użytkownika
KradneDzieci

Post autor: KradneDzieci »

Serwer faktycznie śmiga aż miło. Bonusy też fajna sprawa, kto będzie chciał zrobić przelew teraz ma najlepszą możliwość skoro i tak są bonusy z jaskini + dodatkowe pzty. Także tutaj klasa
Jedna uwaga, czy głos na ligę to również głos na balans poków/ruchów i wzięcie pod uwagę modułów, również 3 poziomowych? Skoro ma ruszać liga, to musi byc wszystko dopięte na ostatni guzik, tak żeby była szansa i na moduły 3 poziomowe, i żeby to wszystko fajnie działało.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Ripper

Post autor: Ripper »

fajnie by bylo gdybysmy mieli mozliwosc zdobywania PW w inny sposob niz liga, a skoro jest to nazwane pkt walki to moze jakies male ilosci wypadaly by tez z walk w dziczy?
i cos co pewnie jest do zrobienia od reki, wydarzenie ktore dawalo by x2 monet w opiece

Awatar użytkownika
Edwis

Post autor: Edwis »

Ripper pisze:
19 cze 2020, o 14:36
wydarzenie ktore dawalo by x2 monet w opiece
Oo to też bardzo fajne :D
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Haxiu

Post autor: Haxiu »

Witam.
A co w przypadku gdy mam aktywny kupon na zasługi do 22 czerwca? Bede mogl kupic 2x z bonusem? Kupon sie nadpisze i nadal bedzie 1? Czy moze 2?

PokeTrener

Post autor: PokeTrener »

Haxiu pisze:
19 cze 2020, o 15:08
Witam.
A co w przypadku gdy mam aktywny kupon na zasługi do 22 czerwca? Bede mogl kupic 2x z bonusem? Kupon sie nadpisze i nadal bedzie 1? Czy moze 2?
Dołączam się do pytania. Mam kupon ważny do 24 czerwca. Bonus się zsumuje czy nadpisze?

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

"- każdy otrzyma kupon na dodatkowe PZ w poniedziałek (taki sam jak z Jaskini Hazardu)"
Kupony z Jaskini Hazardu nigdy się nie nakładają, można mieć tylko jeden. Jedyne co się nadpisze to czas jego trwania zanim zniknie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

19992ek

Post autor: 19992ek »

Taka propozycja dotycząca eventu. Są różne dzicze, które są bardziej lub mniej wartościowe pod ten event. Nie każdy znajduje sie w regionie w którym chciałby być na ten event, toteż proponuje dodanie 750 PW na podróż czarterem, tak jak było to dodane na minievent wiosenny.

bibi1991

Post autor: bibi1991 »

"Łapane Pokemony: za każdego złapanego Pokemona otrzymacie 50% jego wartości w Yenach od razu po złapaniu"

Może to lamerskie pytanie, ale je zadam: jeżeli złapiemy np. Katerpaja o wartości 10000 to po złapaniu nam wpada na konto 5000 a później możemy go sprzedać za 10000? Czyli summa summarum jest wart 15000?

Zwirek

Post autor: Zwirek »

A ja mam pytanie odnośnie zmiany nazwy stowarzyszenia. Wiadomo już coś czy zamierzasz Ethelnalen się za to zabrać? :P
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Adrianecq

Post autor: Adrianecq »

19992ek pisze:
19 cze 2020, o 15:37
Taka propozycja dotycząca eventu. Są różne dzicze, które są bardziej lub mniej wartościowe pod ten event. Nie każdy znajduje sie w regionie w którym chciałby być na ten event, toteż proponuje dodanie 750 PW na podróż czarterem, tak jak było to dodane na minievent wiosenny.
+1

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

^To ja chce możliwość zmiany modułu, bo pauzuje do 25 (20% na złapanie zamiast 80%)

Predatorion
Facebook: Okolice Rzeszowa

Post autor: Predatorion »

Przydały się evencik :D
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rafalix

Post autor: Rafalix »

Legendy, trzymajmy sie planu bo trzeba zbalansować moduły przed ligą, to powinien być priorytet
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Heryan

Post autor: Heryan »

Evencik bo klikać się nie chce i nuda trochę, no chyba, że bota ktoś podrzuci to wtedy legendy :D
Dobry chłopak.

Ackermann

Post autor: Ackermann »

coś innego - napisz w poście
skoro pod każdym tygodnikiem od dłuższego czasu widnieje zapis o wgrywaniu własnych avatarów to może właśnie to
fajnie by było, żeby każdy gracz miał avatar tej samej wielkości, a przynajmniej każdemu wyświetlał się z jedną stałą wielkością, a nie jak ma to miejsce teraz, że jeden ma mniejszy i przyciski pojawiają się widoczne na ekranie, a inny ma jakiś duży i trzeba przesuwać stronę...
nawiązałem tutaj do ligi oczywiście, którą klikam jak szalony aby wyklikać i mieć z bani, bo nic tam nie ugram

Broski

Post autor: Broski »

Ja głosuję za Alolą. Nowe genreacje i regiony to jeden z najważniejszych elementów Pokemonów i tutaj też powinniśmy się tego trzymać.
Nie lubię shiny poków i nie gram schematami.

Ririn

Post autor: Ririn »

A ja mam prośbę do bonusu. Zrób/ustaw tak ,żeby w ciągu tego tygodnia nie pojawiło się wydarzenie "spokój" a najlepiej to usuń je z gry :) Co do ankiety to najlepszy event. Jeśli dałbyś możliwość złapania poków to proponuję ,że może dasz do wyboru (dla chętnych ) zamiast złapania/wymiany/kupna poka to wpisanie do pokedexu wybranych 2-3 poków bez ich posiadania no i bez legend.
Co Ty na to ?

Awatar użytkownika
dumbass

Post autor: dumbass »

Ririn pisze:
19 cze 2020, o 19:52
A ja mam prośbę do bonusu. Zrób/ustaw tak ,żeby w ciągu tego tygodnia nie pojawiło się wydarzenie "spokój" a najlepiej to usuń je z gry :) Co do ankiety to najlepszy event. Jeśli dałbyś możliwość złapania poków to proponuję ,że może dasz do wyboru (dla chętnych ) zamiast złapania/wymiany/kupna poka to wpisanie do pokedexu wybranych 2-3 poków bez ich posiadania no i bez legend.
Co Ty na to ?
co do tych wpisow to bylby swietny pomysl, oby ethel go przemyslal bo lepiej pozno niz pozniej ¯\_(ツ)_/¯
Obrazek

lerest

Post autor: lerest »

Mozna prosić o ten bonus do doladowań aby trwał do końca 29.06?

Matrioszek

Post autor: Matrioszek »

Alola miała już być w tamtym roku...

Awatar użytkownika
Ichigo67

Post autor: Ichigo67 »

Mini event jak najbardziej na plus. Jest regeneracja i większa kasa od trenerów, więc się cieszę ^^
Co do ankiety to nie wiem ale lepiej byś skupił się na jednym i to skończył. A nie 1000 projektów i każdy zaczęty. Event lipcowy możesz w sumie zrobić w sierpniu. Dla mnie najważniejsze jest by co jakiś czas coś się działo i były nowe aktualizacje.
~~~~~~~~~~~~~~~~~ Aktualny Team ~~~~~~~~~~~~~~~~
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
~~~~~~~~~~~~~ Średni poziom drużyny: 95 ~~~~~~~~~~~~~

MacStyle

Post autor: MacStyle »

Mi osobiście marzy się balans dziczy i auto apteczka, patrząc na głosowanie nawet nie ma szans.
Mam nadzieje, że będzie to taki ciężki event, nie chodzi o ilość zużytego PA, tylko o to aby się napracować aby go zrobić,a nagrody były odpowiednie i nie tylko skamieliny, które są rozdawane i tak cały czasy.
Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek

PokeTrener

Post autor: PokeTrener »

MacStyle pisze:
20 cze 2020, o 12:06
Mam nadzieje, że będzie to taki ciężki event, nie chodzi o ilość zużytego PA, tylko o to aby się napracować aby go zrobić,a nagrody były odpowiednie i nie tylko skamieliny, które są rozdawane i tak cały czasy.
A ja bym bardzo chciał aby wśród nagród na evencie pojawił się pokebox z shiny skamieliną do wyboru.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Legendy - wprowadzisz Alolę, to przełożysz Legendy, przełożysz Legendy - przełożysz pracę nad ligą, nim ludzie zdobędą moduły III i się nie wypowiedzą nad balansem ich. Jak na moje opuszczenie teraz prac nad Legendami jest bezsensowne - możesz Alolę wprowadzić po Legendach i w między czasie dopracowywać ligę, nie na odwrót.

grz22

Post autor: grz22 »

Hipotermia pisze:
20 cze 2020, o 18:24
Legendy - wprowadzisz Alolę, to przełożysz Legendy, przełożysz Legendy - przełożysz pracę nad ligą, nim ludzie zdobędą moduły III i się nie wypowiedzą nad balansem ich. Jak na moje opuszczenie teraz prac nad Legendami jest bezsensowne - możesz Alolę wprowadzić po Legendach i w między czasie dopracowywać ligę, nie na odwrót.
Dobrze gada-polac mu.

Teraz najlepiej dokoncz to nad czym pracujesz. Potem alola -kiedys pisales jak dobrze pamiętam że z pomocą innych graczy jakaś część aloli jest tam zrobiona. Event nie jest dla mnie potrzebny-ewentualnir mozna pozniej zrobic albo wlacz ten gdzie zdobylem sh czarka lub troszke zmien ten event. Oczywiscie loteria wakacyjna bedzie?

Awatar użytkownika
Sandafiel

Post autor: Sandafiel »

Hipotermia i grz22 dobrze piszą, lepiej by legendy skończyć.
Może zamiast eventu jakiegoś nowego, to po zakończeniu tego mini eventu daj loterię wakacyjną na start wakacji, a w tym czasie na spokojnie dokończysz legendy, chyba że sama loteria wymaga więcej zaangażowania.

Awatar użytkownika
Yosuke

Post autor: Yosuke »

Walic event, lepiej zrob loterie jak co roku... I skoncz te legendy
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ