Tygodnik PokeLife 140

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife 140

Post autor: Ethelnalen » 6 mar 2020, o 12:59

Mały event wiosenny

Wiosna już się zbliża, a że dawno nie było żadnego wydarzenia, więc zrobię mały event na przywitanie wiosny. Rozpocznie się on w piątek 13 marca i będzie trwał do 22 marca włącznie. Nie spodziewajcie się tutaj niczego dużego, nie będzie w nim pewnie do zdobycia żadnych Pokemonów ale na pewno dostaniecie trochę przydatnych przedmiotów.

Przerwa techniczna

Cóż, całkowicie zapomniałem że miałem zrobić kopie zapasową bazy w tym tygodniu. W związku z tym przerwa techniczna będzie w poniedziałek, 9 marca o godzinie 12:00. Tak jak w poprzednim ogłoszeniu, będę jedynie wykonywał kopię bazy i plików, przerwa nie powinna być dłuższa niż pół godziny.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- symulator walk do lepszego balansowania i określania trudności Legend
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- Legendarne Polowania
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola

Pytania i odpowiedzi
Arteo pisze:
28 lut 2020, o 18:38
A co z "Shedinja"?? Są jakieś plany co do niego??
- Hm, rzeczywiście zapomniałem jeszcze o tym Pokemonie. Zapewne jeśli będę coś z nimi robił to dodam wszystkie te brakujące jednocześnie.
moko980 pisze:
28 lut 2020, o 18:01
Nie wiem jak stoi temat ze skórkami mistrzowskimi, ale można by o tym w końcu pomyśleć. Może warto dodać pokeboxa ze skórkami?
[...]
Dodatkowo mam pytanie czy są jakieś plany na zmianę wyglądu i funkcjonowania Targu?
- Skórki czekają na możliwość wgrywania grafik na serwer, do tego czasu nic z nimi nie robię. A Targ tak, jest w pierwszej kolejności do przerobienia ale całkiem możliwe że dopiero po Legendach i Aloli zajmę się tymi rzeczami.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

MacStyle

Re: Tygodnik PokeLife 140

Post autor: MacStyle » 6 mar 2020, o 14:12

Czy myślisz nadal nad balansem dziczy? Chyba miałeś plan jak mnie pamięć nie myli.
Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek

dumbass

Post autor: dumbass » 6 mar 2020, o 16:24

Plz nie rozdawaj już czekoladowych serc ;(

werqex

Post autor: werqex » 6 mar 2020, o 17:06

Czy beda jakies dalsze aktualizacje zwiazane z czatem w grze? Wielu osobą po uprzedniej aktualizacji dalej nie dziala czat.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 6 mar 2020, o 17:20

werqex pisze:
6 mar 2020, o 17:06
Czy beda jakies dalsze aktualizacje zwiazane z czatem w grze? Wielu osobą po uprzedniej aktualizacji dalej nie dziala czat.
Trochę mało mogę zrobić z mojej strony już, bo to zależy głównie od przeglądarki. Możesz skasować ciasteczka i pamięć podręczną dotyczącą Pokelife lub jeśli masz chrome zrobić coś takiego:
"Kliknij CTRL + Shift + i, Na samej górze tej konsoli która się pojawi wybierz "Network" - może to być schowane obok konsoli pod ikoną >>. Pod słowem Network pojawią sie dodatkowe opcje, jedną z nich jest Disable cache. Zaznacz tą opcję i wtedy odśwież stronę."

nela248

Post autor: nela248 » 6 mar 2020, o 18:35

Ethelnalen myślę że część osób ma problem z czatem grając przez telefon a tam te metody nie działają (przynajmniej u mnie)
Po ostatniej poprawce i tak jest dużo lepiej bo czasami się włączy a lagów od dawna większych nie miałam więc jest git:-)

Dzięki za poważne podejście do tego co robisz i obyś się nie wypalił zawodowo

Awatar użytkownika
moko980
Kontakt:

Post autor: moko980 » 6 mar 2020, o 20:41

Ethelnalen pisze:
6 mar 2020, o 17:20
"Kliknij CTRL + Shift + i, Na samej górze tej konsoli która się pojawi wybierz "Network" - może to być schowane obok konsoli pod ikoną >>. Pod słowem Network pojawią sie dodatkowe opcje, jedną z nich jest Disable cache. Zaznacz tą opcję i wtedy odśwież stronę."
Sposb działa. U mnie jest to po prostu F12 ;p
:roll:

Rustyrose

Post autor: Rustyrose » 6 mar 2020, o 20:42

TARG to totalna porażka bardzo nieporęczny a też była mowa o poprawie bo to dramat jest obecnie.

nulia

Post autor: nulia » 6 mar 2020, o 21:12

Ethelnalen kiedy zwrócisz mi 5 PA za poprzednią halę ??? I wez te dzicze w Kalos napraw bo to parodia . Widzę,że się cofacie w rozwoju,bo te 4-5 lat temu można było wgrać swój avatar a teraz tego nie ma xd ,beka z Ciebie wyderka
Jest jeden Ethel.
Ethel jest Adminem sprawiedliwym, który za dobro obstawia eventy, a za swoje "widzimisie" daje Permbana.
Są trzy formy płatności: SMS, PayPal i Przelew Święty.
Ethel stał się Wydrą i pobanował graczy dla Swojego spokoju.
Słowo Ethela jest ostateczne, tylko on ma rację.
Łaska Ethela jest do nagród potrzebna.

Awatar użytkownika
Edwis

Post autor: Edwis » 6 mar 2020, o 21:18

nulia beka z ciebie, nie wiem czy ty myslisz ze jestes smieszna/y z tymi 5 pa
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

nulia

Post autor: nulia » 6 mar 2020, o 22:00

Edwis pisze:
6 mar 2020, o 21:18
Przepraszam,że nie daje się [wulgaryzm] i walcze o swoje
Jest jeden Ethel.
Ethel jest Adminem sprawiedliwym, który za dobro obstawia eventy, a za swoje "widzimisie" daje Permbana.
Są trzy formy płatności: SMS, PayPal i Przelew Święty.
Ethel stał się Wydrą i pobanował graczy dla Swojego spokoju.
Słowo Ethela jest ostateczne, tylko on ma rację.
Łaska Ethela jest do nagród potrzebna.

Shins

Post autor: Shins » 6 mar 2020, o 23:34

nulia pisze:
6 mar 2020, o 22:00
Edwis pisze:
6 mar 2020, o 21:18
Przepraszam,że nie daje się [wulgaryzm] i walcze o swoje
Ty się najnormalniej w świecie ośmieszasz. I tyle. Skończ się o to awanturować, bo to jest żałosne zachowanie, a nie żadna "walka o swoje".
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
Matrioszek

Post autor: Matrioszek » 7 mar 2020, o 11:47

dumbass pisze:
6 mar 2020, o 16:24
Może zamiast tego Rzadkie Cukierki.

Shins

Post autor: Shins » 7 mar 2020, o 21:04

Matrioszek pisze:
7 mar 2020, o 11:47
dumbass pisze:
6 mar 2020, o 16:24
Może zamiast tego Rzadkie Cukierki.
O to to. Rzadki cukierek na każdego poksa w Przechowalni!
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
DzikiDzikDzikson

Post autor: DzikiDzikDzikson » 8 mar 2020, o 11:52

Fajne odświeżenie z tym mini eventem. Fajnie by było jakby kostki były do zdobycia.

Predatorion

Post autor: Predatorion » 8 mar 2020, o 17:00

Event będzie polegał na zwalczaniu koronawirusa w zainfekowanych pokemonach? :o)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Broski

Post autor: Broski » 8 mar 2020, o 19:32

A ja mam pytanie czy w mistrzostwach taktycznych w hali wyłączona będzie w końcu konieczność leczenia pokemonów po każdej walce? Generuje to niepotrzebne koszta.
Nie lubię shiny poków i nie gram schematami.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy » 9 mar 2020, o 00:01

Czy zostały podjęte jakieś środki ostrożności w związku z wyprawami na koronny szczyt?

grytom

Post autor: grytom » 9 mar 2020, o 12:02

Wow, nie mialem wczoraj czasu przeczytać, klikam sobie pa, a tu cyk przerwa xD

Awatar użytkownika
Nikkelow

Post autor: Nikkelow » 9 mar 2020, o 12:34

Ethel, nie myślałeś tak czasem nad dodaniem do gry czegoś w rodzaju systemu nagradzania w stowie? Fajnie by było od czasu do czau nagradzać aktywnych graczy yenami albo przedmiotami jak np. okruchy, które na targu kosztują grosze i szkoda marnować yeny na wystawianie na targ, a mam ich nadmiar i nie potrzebuję. Domyślam się, że znalazło by się dużo Januszów biznesu, którzy by mogli z tym oszukiwać dla własnych zysków, ale szczerze, to jedyna opcja, jakiej mi brakuje w stowach.

Coolio

Post autor: Coolio » 10 mar 2020, o 01:12

@up wszystko zalezy od pomyslu ale w takiej formie to na pewno nie wejdzie. Tylko jak mozna nagradzac graczy w stowie tak zeby nie dalo sie tego zamienic w push? Chyba tylko nagrody za przelewy darczyncy a to ofc nie przejdzie.

Awatar użytkownika
Vegeta07

Post autor: Vegeta07 » 10 mar 2020, o 07:18

Póki szanowny Admin nie założy nowego wątku, poruszę temat tutaj.

"Przypominam wszystkim, że celowe przegrywanie walk z innymi graczami, szczególnie w Krysztale jest łamaniem zasad rywalizacji zawartych w regulaminie gry."
A gdy ja ci o tym pisałem w tej i poprzedniej Lidze to olałeś totalnie sprawę. Zasłaniałeś się zmianami na kolejny sezon i co z tego wyszło?

"Jeśli znajdę czas spróbuję przejrzeć przynajmniej część pozostałych walk czy nie ma podobnych sytuacji"
Ten tekst to totalna kpina. Teraz będziesz wybiórczo wywalał z Ligi osoby które ci nie pasują? Albo sprawdzaj wszystkich albo nikogo. Twoje tłumaczenie brakiem czasu jest żałosne. Jak sprawiedliwość to dla wszystkich a nie dla wybranych.

Abyś dużo swego czasu nie tracił, masz na śniadanie jeden tydzień walk (tak dla przykładu):
https://i.imgur.com/rhaAIgK.jpg

To konto jak i osoba, która tym kontem gra powinny wylecieć z Ligii tak samo jak georg1990. A resztę wyników walk masz jak na talerzu. Wystarczy przejrzeć i wyciągnąć wnioski.

"Nie wykluczam również innych kar dla zamieszanych w to graczy, na razie jednak zatrzymam się na usunięciu z Ligi tych osób, które podejmowały niezgodne z regulaminem akcje."
Takie same nagrody dla wszystkich czy jednych wywalisz a drugim tylko pogrozisz palcem?

I na co były te wszystkie zmiany w Lidze -> nie zrobione walki = walkower, nie zrobione walki spadek niżej? Mogłeś od razu karać a nie pozwalać na to wszystko przez tyle czasu. Nie ma to jak obudzić się na sam koniec zabawy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 10 mar 2020, o 10:19

UuuUuuuUuuuUuu..
No JB powinien wylecieć z ligi na przykładzie georga, ale by nawet nie zaczął się podkładać, gdyby u Was nie było cyrku, że wszyscy się muszą queenówce podkładać, kiedy u Nas każdy próbował każdego ubić :○) bez tego sama nie potrafiła nadrobić strat? XD Wy sobie cały sezon w [wulgaryzm] lecieliście, to i teraz macie :○) my się pod koniec tylko dostosowaliśmy do Was, by nie być do tyłu przez te wasze podkładki, a to że dopiero teraz Ethel obudził, to swoją drogą. Nie musiałby, gdyby żołnierzyki nie dostały rozkazu od królowej ;D

Awatar użytkownika
Vegeta07

Post autor: Vegeta07 » 10 mar 2020, o 10:40

Hahahaha odezwał się ten co jemu musieli się podkładać aby z top3 nie spadł na dupsko xD jedyny was argument to queenówka? Podkładaliście się w tamtej Lidze i w tej więc nie chrzań głupot. Taki z ciebie wielki intelekt a nigdy nie byłeś w stanie wygrać. Idź dalej lej swoją capitan :]

"my się pod koniec tylko dostosowaliśmy do Was" -> a Ja do Was :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 10 mar 2020, o 10:45

Vegeta07 pisze:
10 mar 2020, o 10:40
Hahahaha odezwał się ten co jemu musieli się podkładać aby z top3 nie spadł na dupsko xD jedyny was argument to queenówka? Podkładaliście się w tamtej Lidze i w tej więc nie chrzań głupot. Taki z ciebie wielki intelekt a nigdy nie byłeś w stanie wygrać. Idź dalej lej swoją capitan :]

"my się pod koniec tylko dostosowaliśmy do Was" -> a Ja do Was :)
:lol:

georg1990

Post autor: georg1990 » 10 mar 2020, o 10:57

Śmieszy mnie to wasze uprzedzenie do Nanami, a jeszcze bardziej stwierdzenie o rozkazach xd Moje konto, moje walki i moje decyzje o sposobie podejścia do tej i tak rakowej ligi, a skoro i tak tak mocno sie czuliście to powinniście sobie dać rade bez zabawy kontem nie grającego JB, którego wyniku jakikolwiek by nie był nie będzie szkoda... Skoro od początku trzymaliście taką krystaliczność to było przy niej pozostać i świecić przykładem dla społeczności ,a nie wracać do powielania skopiowanych od Was, Waszych praktyk z poprzedniego sezonu, fajnie być tak powielanym, co nie... xd Strach sie teraz bać bo Ethel patrzy... :o Ode mnie to tyle, mi to tam lotto na tą lige, nie rusza mnie to wcale. Amen.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 10 mar 2020, o 12:15

Pierwsza rzecz - Sezony są Sezonami nie bez powodu. To co było w poprzednim sezonie nie ma znaczenia przy obecnym. W poprzednim zaczęły się pojawiać poważniejsze problemy z oszukiwaniem, więc w tym wyraźnie zaznaczyłem, że jest takie coś zabronione i karalne, starając się też wprowadzić pewne zmiany w samej Lidze. Zmiany nie pomogły na wszystko i zdaję sobie z tego sprawę ale to nadal Wasz wybór był, żeby zacząć oszukiwać.
Druga rzecz - "a bo koleś x robił podobnie!" nie jest dla mnie żadnym argumentem. Oceniam graczy indywidualnie.
Trzecie - jeśli ktoś uważa, że wykluczenie go z Sezonu oraz z nagród za cały Sezon to za wysoka kara, może po prostu wyjść z tego wątku. To najłagodniejsza kara mająca sens. Co, chciałbyś być tylko wyrzucony z Ligi i tyle? Skoro sam piszesz, że Cię nie obchodziło miejsce w niej? Po prostu przestań.

Teraz co do innych rzeczy:
"A gdy ja ci o tym pisałem w tej i poprzedniej Lidze to olałeś totalnie sprawę. Zasłaniałeś się zmianami na kolejny sezon i co z tego wyszło?"
Poprzedni sezon był inną sytuacją. Teoretycznie nie było wtedy zakazane nie oddawanie walk, wszyscy to robili łącznie z Wami w stowie. Dwie osoby z BANu po prostu lepiej planowały i ogarniały jak działała liga, nie stosowali sztuczek jak osoba powyżej w stylu usuwania leczeń z Pokemona na czas walki, usuwania wszystkich przedmiotów z Pokemonów czy wysyłania Poka z atakami ziemnymi na nadmuchany balon. Czy ustawianie najsilniejszeog ataku na slot z protectem u przeciwnego Pokemona.

"Jeśli znajdę czas spróbuję przejrzeć przynajmniej część pozostałych walk czy nie ma podobnych sytuacji"
Zawsze przy takiego typu sprawdzaniu, sprawdzam od góry rankingu. Nie mam fizycznej możliwości co tydzień przeglądać wszystkich raportów i do końca tego sezonu raczej się to nie zmieni.

Coolio

Post autor: Coolio » 10 mar 2020, o 12:37

Jak zwykle najglosniej krzyczy Vegeta ktory w tym tygodniu celowo spadl z ligi atakujac wszystkich poza swoim jednym kumplem. Nie mam pojecia co to mialo na celu ale to tez jakies kombinowanie xD

Awatar użytkownika
Vegeta07

Post autor: Vegeta07 » 10 mar 2020, o 12:46

Najgłośniej krzyczę? Nie. Jedynie podaję argumenty, przykłady innym osobom, które uważają się za "nieskazitelne".

Twój punkt widzenia zależy od stowa? Twój obiektywizm jest bliski 0.

Ethel:
Więc jak dalej będziesz sprawdzać kto oddaje? Czy winny na pokaz został ukarany?

Przegapiłeś mój link z powyżej to masz:
https://i.imgur.com/rhaAIgK.jpg

Więcej ci wysyłać takich przykładów i to które wpływają na klasyfikację top3? Tylko nie mów, że to pojedyncze wyskoki...
Obrazek

Coolio

Post autor: Coolio » 10 mar 2020, o 13:08

Kawa przy dramie z pokelife smakuje jeszcze lepiej.
Nie wiem skad Ty mozesz znac moj punkt widzenia i co to ma do tego moj obiektywizm ale obiektywny nie bylem i poki nie zostane kims kto powinien byc obiektywny to taki nie bede bo nie lezy to w moim aktualnym interesie. Tobie jak widze tez tego obiektywizmu brakuje bo zamiast bawic sie teraz w szeryfa scigajac nieskazitelnych banow powinienes rowniez poscigac lodow i siebie xD

ODPOWIEDZ