Tygodnik PokeLife #137

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife #137

Post autor: Ethelnalen » 14 lut 2020, o 13:24

Pojemnik na Punkty Akcji

O ile czytaliście poprzednie Tygodniki, pisałem w nich o planie na wprowadzenie Pojemnika na Punkty Akcji. Kilka dni temu spisałem wszystko w osobnym wątku, więc jeśli jesteście ciekawi co to będzie lub chcecie się podzielić swoją opinią na ten temat, zapraszam: viewtopic.php?f=42&t=83175

Pracę nad pojemnikiem już zacząłem, muszę jednak najpierw pozmieniać pewne rzeczy w kwestii tego jak działa regeneracja godzinna aby możliwe było dodanie pojemnika. Możliwe, że dodam go już w przyszłym Tygodniu ale jeśli nie, to na pewno w następnym.

Nadmiarowe mPA

W związku ze zmianami zapisywania niektórych rzeczy z mPA, będę poprawiał stary błąd, który sprawił, że parę osób miało więcej mPA niż inni. Jest to ledwie 5 osób, nie będę wymieniał nicków. Ogólnie bład pochodził zapewne z czasów, kiedy był wprowadzany Rekruter lub mPA z Centrum Nagród. Ten błąd pozwolił niektórym kupić więcej mPA za Punkty Zasług niż maksymalne 205 (nie było to dużo więcej, bo w większości tylko +10). Wraz z dodaniem Pojemnika cofnę tym osobom te nadmiarowe PA, zwracając im na konto PZ za ich zakup.
Zmiana w działaniu kupowania mPA za PZ którą tutaj będę robił ma właśnie sprawić, że taki błąd więcej nie wystąpi.

Statystyki z optymalizacji

Obiecałem dla ciekawych wkleić statystyki z obciążenia bazy po przeprowadzonych ostatnio optymalizacjach, także robię to dzisiaj. Link do grafu: https://i.imgur.com/yizfdDr.png

Niebieski słupek - ilość zapytań do bazy
Zielony słupek - kontrola pochodząca z ilości aktywnych graczy, aby było widać czy zmiana ilości zapytań nie jest zależna od ilości aktywnych graczy
Czarne kreski - dzień po prawej od kreski to dzień przeprowadzenia aktualizacji z optymalizacją

Pierwsze kolumny są wyższe, bo trwały jeszcze wtedy bonusy eventowe, więc więcej wszyscy klikali żeby z nich skorzystać, więc za bazę można przyjąć dane gdzieś od 12-14 stycznia.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- pojemnik na PA
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- dodatkowe nagrody za osiągnięcia Tropicieli
- organizacyjne sprawy (moderatorzy, przygotowania regionu)
- Legendarne Polowania
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola

Pytania i odpowiedzi
DrEmpoleon pisze:
7 lut 2020, o 15:27
Czy nie lepiej działanie nowego pokedexu i specjalizacji oraz modułów dodać do hali jako kolejny modyfikator? Oraz po drugie, czy w mistrzostwach taktycznych oraz ocenie sytuacji będzie do wglądu specjalizacja oraz moduły przeciwnika?
- Na razie zostanie tak jak jest obecnie. Widoczność Modułów pewnie kiedyś zrobię ale najpierw chcę zrobić te Legendy i dodać Moduły 3.
Predatorion pisze:
7 lut 2020, o 18:30
Zrobienie 99 walk to góra 2 minuty, nie widzę żadnego problemu w ich wykonywaniu, lepiej zajmij się czymś ważniejszym.
- Nie o to chodzi, że 99 walk nie można zrobić w 2 minuty... Tylko o to, że jeśli ktoś się stara i chce zająć jak najwyższe miejsce, ustawiając się, sprawdzając Pokemony, dostosowując swój skład - 99 walk to moim zdaniem za dużo po prostu.
Hipotermia pisze:
7 lut 2020, o 18:32
Lepiej może powiedz czy masz już jakieś konkretne plany na przyszłą ligę, jak by miała ona wyglądać. W którychś tygodnikach pisałeś, że ma się liczyć tylko wynik ofensywny. Dalej ta koncepcja obowiązuje?
- Nie mam szczegółowych planów bo to fizycznie niemożliwe żebym pracował nad wszystkim na raz.
Nie dostałem emaila z Newsletterem!
- Po przejrzeniu logów zauważyłem, że interia dodaje nas na spamlistę. Napisałem do nich w zasugerowany w logu sposób, żeby spróbować rozwiązać ten problem - po kilku dniach nadal nie dostałem odpowiedzi. Póki co jedyne co mogę doradzić, to tymczasowo zmienić email jeśli nie jest to dla Was zbyt niewygodne, bo tylko z interią mam ten problem.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

DrEmpoleon

Re: Tygodnik PokeLife #137

Post autor: DrEmpoleon » 14 lut 2020, o 13:41

Tylko że widoczność modułów jest praktycznie niezbędna w mistrzostwach taktycznych i ocenie sytuacji, bo są one na tyle mocne, że mogą zmienić bieg walki o 180 stopni, więc bez widoczności modułów w tych dwóch wyzwaniach nie jesteśmy w stanie dobrze ocenić, i zamiast wiedzy robi się loteria. W potyczce z oszustem czy sztuce przetrwania to nie przeszkadza, bo tu my wiemy co mamy, a komputer nic nie ma (chyba), to bez znaczenia, ale w tamtych dwóch jest to niezbędne.

Oraz druga kwestia, co ze specjalizacjami w hali? Aktualnie jest do 25 poziomu hala wyzwań - sztuka przetrwania. Przeciwnik będzie miał maksymalny trening równy 250, gdzie my będziemy mogli mieć 250 + 300 ze specjalizacji na statystykę + cosik z modułów, co za tym idzie - walki będą mogły ciągnąć się w nieskończoność, bo nie ma szans aby jakkolwiek nas ubił przeciwnik gdy posiadamy 1500 statystyk przewagi, lub ponad z modułami.

Predatorion

Post autor: Predatorion » 14 lut 2020, o 14:11

Wyderek, jeśli komuś zależy na wysokim miejscu to musi poświęcić więcej czasu, to jest oczywista sprawa, "taktyka w pokach" wymaga tego, nic nie może przychodzić za łatwo. Jeśli to zmienisz to w hali też powinieneś zrobić zmiany, bo niektórzy długie godziny spędzają nad rozmyślaniem walk w hali xD
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Shamrock

Post autor: Shamrock » 14 lut 2020, o 14:39

Nic a nic nie rozumiem tego toku myślenia. Kiedy zacząłem w to grać liga polegała na wyborze w ciemno 6 poków i daniu im jak najmocniejszych 4 ataków. Stopniowo dodawałeś koleine modyfikatory tak aby ta liga była coraz bardziej skomplikowana i to jest jak najbardziej ok. Z tym, że wprowadzenie tych wszystkich rzeczy zajeło Ci lata a teraz jedną decyzją przekreślasz wszystko. Jak chcesz być w lidze wysoko to niestety musisz poświęcić swój czas. Już teraz tą grę się "oszukuje" bo przelewając kasę zyskujesz miesiące a nawet lata nad resztą ciułaczy ale i ten fakt da się obronić. Jednak obcinając kryształ (a więc w pewnym sensie docelowy etap tej gry) o połowę podając taki argument sprawiasz,,że ta gra staje się niczym więcej jak 5 minutowym zapychaczem czasu, co w konsekwencji spowoduje tylko szybszy odpływ ludzi. Zastanów się ile czasu trzeba poświęcić na samo rozbudowanie konta - co najmniej kilka lat. Więc czym jest w porównaniu z tym odbycie 99 walk? Poza tym nie oszukujmy się, połowa obecnego kryształu ma trening poniej 2000 - na nich nie trzeba się ustawiać.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
_Sabaku_no_Gaara_

Post autor: _Sabaku_no_Gaara_ » 14 lut 2020, o 15:17

Shamrock, no ale przecie to wszystko jest dla nas robione :D ..... Gra schodzi na psy, nowi wchodzą do gry w parę miesięcy robią 100lvl i jeszcze im się nic nie podoba... Ja 100lvl robiłem parę lat a to co teraz się porobiło z gierką to szkoda gadać... niby fajnie że coś się dzieje ale to już nie to samo...

Etheln, super że coś robisz i gra nie stoi w miejscu ale za dużo tego jest (lub inaczej to ujmę, za szybko wprowadzasz niektóre rzeczy gdzie inne są nie ukończone lub są źle zrobione). No i niestety wiekszość tych udogodnień tak na serio to daje większego kopa topce.... Ogólnie jestem pod wrażeniem Twego zaangażowania Ethelnalen ale troszkę trzeba wystopować z neiktórymi nowymi rzeczami by zająć się starymi...

Hala wyzwań to jest porażka. Żeby coś w niej wygrać to musisz być multi milionerem żeby treningi zrobić poczkom, to raz a dwa, musisz nie mieć życia osobistego by cały weekend kombinować by zająć top3. Ciągle te same osoby wygrywają a miało być coś innego i dla wszystkich...

No i te nieszczęsne legendy które mają wejść :(

Awatar użytkownika
DzikiDzikDzikson

Post autor: DzikiDzikDzikson » 15 lut 2020, o 14:20

I fajnie :) Czekamy na alola.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy » 16 lut 2020, o 08:31

Przypominam że 3 osoby miały 10mpa z loterii 2013 xd

W końcu wymyśliłem coś ciekawego i banalnego, do usprawnienia polowań grupowych:
Zadanie -> Karta łowcy shiny:
Posiadacz może w specjalnej zakładce założyć grupe na polowanie w danym czasie. np.12:45-13:15 sinnoh
Jednorazowa - Widoczna dla wszystkich którzy mogą za jego zgodą dołączyć
Stała grupa - nie widoczna, trzeba dostac zaproszenie od założyciela
Po złapaniu shiny członek może powiadomić pozostałych - pojawia sie ono podczas pierwszej pustej wyprawy w dziczy a więc trzeba brac udział w polowaniu
Każdy złapany pokemon w grupie zwiększa o 2.5% szanse na spotkane i złapanie członkom którzy odczytali powiadomienie
Nie można dołączyć kontami o tym samym ip do jednej grupy
Można sie odwdzieczyc graczowi który wysłal powiadomienie np. stunballem

Awatar użytkownika
arsen

Post autor: arsen » 16 lut 2020, o 15:21

Może czas zostawić te plany jednak i zająć się tym serwerem sensowniej?
Obrazek

Awatar użytkownika
sider3000

Post autor: sider3000 » 16 lut 2020, o 15:30

Hej Ethel, może jednak przełuż te magazyny, legendy i regiony a zajmij się jednak tą optymalizacją albo ździel tego Oaka i niech sypnie złotem na lepszy serwer bo te wszystkie aktualizacje, bonusy, eventy, itp nie będą miały sensu jeśli nie będzie się można zalogować do gry, lub będzie tak mulić, że 300pa będzie się wyklikiwać godzinę. Serio, te lagi są straszne
Obrazek

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 17 lut 2020, o 11:46

Ja akurat na lagi się nie napotkałem, tylko wywaliło grę - ale w grze lagów nie miałem.

Ogólnie to kto do tej pory miał najwięcej mpa? 910 jak rozumiem? Chciałbym w 2020 zrobić atak na maksa i jestem ciekaw, jako który byłbym w kolejce z wymaksowanym mPA.

Co do Hali Wyzwań to zgodzę się z ziomkiem wyżej. Imho Hala jest za często jak na obecną ilość graczy - a ponadto wygrwają ją ciągle ci sami gracze - głównie dlatego, że wielu osobom nawet nie chce sie uczestniczyć i kombinować. Ponadto blok trena powiązany z danymi lvlami (25 - 250, 50 - 750, 75 - 1500, 100 - 3000) sprawił, że scena sie betonuje. Bo nigdy nie trafi, że np. 75lvl - 250 trena. A taki modyfikator sprawiłby, że o wiele więcej osób mogłoby wziąć udział (bo np. to trzeba miec 6x75x250 pokemonów, które mają już duże przywiązanie na start HW, jakieś TMYy,przedmioty trzymane, teraz jeszcze moduły). Ponadto nie ma żadnego znaczenia czy jesteś 4. czy 999. Różnica trochę w metagroszach, które np. mi - nie są juz potrzebne. Może mógłbym sobie wylosować TMka, ale ostatnio za 5k metagroszy spadly samecie smieciowe, więc nawet nie wydaję. Co więcej, to serio jest czasochłonne. Weź tu siedź cały weekend, zastanawiaj się - ja bym widział HW w ten sposób, że trwałaby 12h. Np. startuje w sobotę o 8 rano, kończy się w sobotę o 20 wieczorem. (wiadomo, są osoby, które pracują, ale one by nie brały udziału, w koncu teraz ludzie też w weekend pracują czy maja inne zajęcia i nie mogą brać udziału w HW). Mi nie zależy anyway na tych nagrodach tam już, bo już niedługo sh snorlax za sinnoh wpadnie, więc whatever, ale imho HW jest problematyczne.

Ano i jeszcze edit co do modułów. Uwazam, że np. modul oszlifowane klejnoty będzie grany przez każdego. To jest zbyt OP - imho powinniśmy wprowadzić moduł, które wzmacnia inne przedmioty trzymane (ale inne inaczej działają, wiec moze byc to problematyzne zeby np. nadmuchany balon wzmocnic identycznie jak np wegiel drzewny) lub zmienić działanie klejnotów np. na większą bułę, a nie większą ilość użyć. Ponadto moduł, co sprawia że wyprawa może kosztować o 1 mniej jest suuuper op. Jeśli taki miał być zamiar, nice - fajne to. Aczkolwiek jak ja mam 890mPA - zbijam limity. 150 jagód*13 PA = 1950. Fontanna 600. NNE 12x445=5340.Klikanie - 712 PA. Ponadto mam regeneracji mam 20% co godzinę - 2,5% z transportu, 2,5% z platynowej karty, 3% ze spokojnego ternera, 2% z technik relaksacyjnych. Więc zbijam PA rano - jak wstanę i z reguły jeszcze trzy pełne regeny - co oznacza 4*890 = 3560. O ile o niczym nie zapomniałem (a zawsze moge podkręcić dopalaczem czy jak trafi wydarzenie na regen, ale to wtedy non stop przy grze musiałbym być, wiec unikam jak ognia) to jest to 12 162 PA dziennie. Podzielone przez 5 (koszt wyprawy do większosci dziczy) to jest to 2432 wypraw. A jest odzanaka, że czasem wyprawa jest darmowa. No i ten moduł w mojej sytuacji jest totalnym kozakiem. Mam 2432 próby, każda z 25% szans, ze wyprawa będzie kosztowała 4. A jak wejdą lvl 3 to już w ogóle 50% na to będzie. Imho powinien pójść lekki nerf tego poziomu trzeciego na tym module (np. 35% szans na to, a lvl 2 zmniejszyć do 20%). Wiem też, że nie każdy jest mną i tyle wali, ale no mówię. Robię troppka Sinnoh i idzie gładko, dzięki tym wszystkim udogodnieniom. Piszę, bo nie wiem czy to jest taki zamiar, żeby tak łatwo to się odbywało (co prawda dużym kosztem, ale jednak).

Awatar użytkownika
Mahone

Post autor: Mahone » 17 lut 2020, o 13:17

Ethel, może zdradzisz jaka jest szansa procentowa w opiece na sh poksa i w szczęśliwym jajku na munchlaxa? :ugeek:

nulia

Post autor: nulia » 17 lut 2020, o 20:56

Saiseiya za co niby dostaniesz tego sh snorlaxa?
Jest jeden Ethel.
Ethel jest Adminem sprawiedliwym, który za dobro obstawia eventy, a za swoje "widzimisie" daje Permbana.
Są trzy formy płatności: SMS, PayPal i Przelew Święty.
Ethel stał się Wydrą i pobanował graczy dla Swojego spokoju.
Słowo Ethela jest ostateczne, tylko on ma rację.
Łaska Ethela jest do nagród potrzebna.

vvss2

Post autor: vvss2 » 17 lut 2020, o 23:48

nulia pisze:
17 lut 2020, o 20:56
Wyder niedawno obiecywał niedostępne pokemony za wbicie 5 poziomu tropiciela, oczywiście te niedostępne pokemony mają nie obejmować pokemonow, które można wygrać w HW.

nulia

Post autor: nulia » 18 lut 2020, o 02:45

vvss2 pisze:
17 lut 2020, o 23:48
nulia pisze:
17 lut 2020, o 20:56
Wyder niedawno obiecywał niedostępne pokemony za wbicie 5 poziomu tropiciela, oczywiście te niedostępne pokemony mają nie obejmować pokemonow, które można wygrać w HW.
Czyli jak ja wbjie tropiciela poziomu 5 to też dostane sh snorlaxa?
Jest jeden Ethel.
Ethel jest Adminem sprawiedliwym, który za dobro obstawia eventy, a za swoje "widzimisie" daje Permbana.
Są trzy formy płatności: SMS, PayPal i Przelew Święty.
Ethel stał się Wydrą i pobanował graczy dla Swojego spokoju.
Słowo Ethela jest ostateczne, tylko on ma rację.
Łaska Ethela jest do nagród potrzebna.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 18 lut 2020, o 04:36

Ma działać to tak, że za nabicie tropiciela 5 regionu dostaniesz sh niedostępnego pokemona z tego regionu, co go zrobiłaś. Ja chcę sh munchlaxa wziąć (bo to on, a nie snorlax jest w pudle), więc robię Sinnoh. Czytaj poprzednie tygodniki.

Coolio

Post autor: Coolio » 18 lut 2020, o 15:35

Z tymi sh snorlaxami to moze wstrzymajcie jeszcze konie ;d Rzucicie sie na tropka olewajac wszystko inne a Ethel z tego co pamietam napisal ze ROZWAZA dodanie boxa z sh niedostepnym pokiem z danego regionu jako nagrode za tropka 5. Od tego czasu padaly tez inne pomysly jak np tanszy trening za poziomy wszechstronnego powyzej 40tego poziomu zeby zrekompensowac wbijanie tropkow tym ktorzy to robili zeby miec przewage z bonusu.

Tak tylko pisze zeby pozniej nie bylo ze was oszukali...

Shins

Post autor: Shins » 18 lut 2020, o 15:39

@Coolio, pozwól, że zacytują Wydera w tym tygodniku:
Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- pojemnik na PA
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- dodatkowe nagrody za osiągnięcia Tropicieli
- organizacyjne sprawy (moderatorzy, przygotowania regionu)
- Legendarne Polowania
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- region Alola
A w poprzednim to chyba dokładnie napisał o dodawaniu pokeboxów. Także my go już za słowo trzymamy :D
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 18 lut 2020, o 15:48

ja trzymam za słowo, ethel to fachowiec, powiedział że zrobi to zrobi - nie trzeba mu co 3 miesiące przypominać.

ps juz ze 150k wypraw w sinnoh zrobilem, wiec nie ma odwrotu!!!
ponadto to dobry pomysł, więc nie widzę powodu, aby cokolwiek w nim zmieniać.

Coolio

Post autor: Coolio » 18 lut 2020, o 16:26

Poki nie zobacze w tygodniku czegos w stylu 'W kolejny czwartek o godzinie 12 gra zostanie wylaczona na czas aktualizacji. Dodane zostana pokeboxy z sh niedostepnym pokiem z danego regionu za osiagniecie tropiciel itd' to sie na to nie nastawiam. Sporo juz bylo planowanych rzeczy ktore ostatecznie nigdy do gry nie trafily ale fakt faktem ze nigdy tez nie bylo tak napalonego Saiseiya ktory by na nie czekal xD

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 18 lut 2020, o 16:37

Coolio pisze:
18 lut 2020, o 16:26
ale fakt faktem ze nigdy tez nie bylo tak napalonego Saiseiya ktory by na nie czekal xD
Tym bardziej jest szansa, że zmieni plany i nie wprowadzi tych boxów z Sh niedostępnym.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 18 lut 2020, o 19:52

prosze nie wprowadzac negatywnej atmosfery

Shins

Post autor: Shins » 18 lut 2020, o 21:57

Jak Wyder tego nie wprowadzi, to mu w każdym tygodniku będziemy spamowali przypomnieniem, że ma wprowadzić :v
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

ODPOWIEDZ