Tygodnik PokeLife #130

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife #130

Post autor: Ethelnalen » 13 gru 2019, o 14:04

Event Świąteczny

Świąteczny event rozpocznie się w poniedziałek 16 grudnia. Wyłączenie serwera i aktualizacja z nim będzie około godziny 12:00 - mógłbym go aktywować w teorii bez wyłączenia serwera ale nie chce przez przypadek wrzucić czegoś ze Specjalizacji, więc będę musiał to dobrze sprawdzić.

Tradycyjnie już event świąteczny jest spokojniejszy i prostszy niż większość. Każdy powinien nie mieć trudności ze zdobyciem wszystkich nagród o ile aktywnie gra.

Powróci również możliwość kupowania innym prezentów jak rok temu (tak, sobie też). Zastanawiam się tylko nad jednym dodatkiem. Co Wy na to, aby wyświetlać ile losowych prezentów kupiliście jako gracze w sumie i na pewnych progach odblokować dodatkowe bonusy/nagrody dla wszystkich graczy? Myślę byłoby to ciekawsze rozwiązanie niż zeszłoroczny strój mikołaja.

Leech Seed

Przy ostatniej poprawie błędu z nim i wyczyszczeniu skryptu ze starego kodu zauważyłem, że leech seed nadal podwaja obrażenia w przypadku, kiedy przeciwnik jest śmiertelnie zatruty. Wiem że to było w grze od dawna ale w sumie nie wiem dlaczego. To zwiększanie obrażeń było w pierwszej generacji wynikiem błędu i nie zostało dodane w następnych generacjach jako efekt. Także nie powinno tego być i u nas. Ten akapit pisze jako wczesna informacja, że pewnie po sezonie będę rozważał usunięcie tego mnożenia obrażeń wraz z zatruciem.

Specjalizacje - Trener Entuzjasta

Sporo osób pyta jak dokładnie będzie działało zwiększenie mocy z tej specjalizacji. Nadal jeszcze nie jest to gotowe ale na to zwrócę uwagę:
- dodatkowa moc będzie doliczana przed obliczeniem obrażeń i będzie dodawana do ruchu tylko na moment obliczania obrażeń. Czyli będzie dodawana na samym końcu, po wszelkich innych bonusach i mnożnikach. Będzie to zrobione w taki sposób aby uniknąć mnożenia się dodatkowej mocy z innymi bonusami, co mogłoby stworzyć zbyt silne ruchy (mam tu na myśli ruchy które mają małą moc ale np. szanse na nawet podwojenie tej mocy pod jakimś warunkiem)
- ruchy atakujące kilka razy w jednej turze będą miały mniejsze zwiększenie mocy niż pozostałe. Będzie to określone na podstawie średniej ilości trafień, czyli jeśli specjalizacja doda 60 mocy, ruch atakuje 5 razy, ale średnio zaatakuje 3 razy (bo na dalsze uderzenia szansa jest mniejsza), każdy atak dostanie + 20 mocy (60 / 3). Taki jest zamiar, nie jest to jeszcze oczywiście finalne
- ruchy typu rollout atakują raz na rundę, więc nie wiem czy będzie tutaj potrzeba zmiany działania tego efektu specjalizacji, bo zadziałą on i tak tylko na pierwsze uderzenia

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- event świąteczny
- Pokedex i Specjalizacje
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- Legendarne Polowania
- region Alola

Pytania i odpowiedzi

-
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Shins

Re: Tygodnik PokeLife #130

Post autor: Shins » 13 gru 2019, o 14:09

Moim zdaniem dobry pomysł z tymi bonusami za ilość losowych prezentów. To bardzo fajna możliwość, żeby ktoś mógł dostać nieoczekiwanie prezent od innych.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Cybcio

Post autor: Cybcio » 13 gru 2019, o 14:48

Jak dobrze pamiętam w zeszłym roku był limit na prezenty. Czy te losowe prezenty wpisują się do limitu?
Co do tych losowych prezentów i progów żeby mieć dodatkowe bonusu to nie wiem czy to dobry pomysł. W sensie jakąś część graczy wykupi losowe prezenty a wszyscy będą z tego korzystać? To nie do końca fair i wiadomo że będą tacy którzy będą na to sepic i czekać aż ktoś inny za nich wykupi.

POKEFAN1203

Post autor: POKEFAN1203 » 13 gru 2019, o 15:18

Za jaką walutę można było kupić prezenty w zeszłym roku?

Shins

Post autor: Shins » 13 gru 2019, o 15:22

O ile pamiętam, to za PZ.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

POKEFAN1203

Post autor: POKEFAN1203 » 13 gru 2019, o 15:35

Ok, dzięki za odpowiedź :D

Gedkrogulec

Post autor: Gedkrogulec » 13 gru 2019, o 15:46

Proponuję umożliwienie sprzedaży poków z poprzednich eventów i innych, które mają zablokowaną do tej pory możliwość sprzedaży.

Frashengird

Post autor: Frashengird » 13 gru 2019, o 15:56

Ja bym powiedział, że licznik to fajna sprawa. Myślę, że raczej zachęci do kupowania prezentów.

Awatar użytkownika
19martinka88

Post autor: 19martinka88 » 13 gru 2019, o 23:08

ten licznik, raczej w obrębie stowarzyszenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
DzikiDzikDzikson

Post autor: DzikiDzikDzikson » 14 gru 2019, o 14:50

Fajnie jakby były trochę inne pokemony do wyboru z paczek niż ostatnio.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 14 gru 2019, o 15:11

Przeglądałem Pokemony no ale nie ma za bardzo innych pasujących do takich zimowo-świątecznych.

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 14 gru 2019, o 15:26

Ethelnalen pisze:
14 gru 2019, o 15:11
Przeglądałem Pokemony no ale nie ma za bardzo innych pasujących do takich zimowo-świątecznych.
sh snonrlax pasuje, dac mu czapke i szalki i gitarka, jeszcze thick fat - mniej od lodowych dostaje, czyli co? idealny na event zimowy
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

koks12345

Post autor: koks12345 » 14 gru 2019, o 15:51

Zdecydowanie świetny pomysł z tym licznikiem prezentow i nagrodami za progi. Zdecydowanie tak, tak, tak.

I nie w obrębie stowarzyszeń, bo społeczność znów zamknie się w kręgu wzajemnej adoracji, tylko prezent dla losowego gracza, żeby każdy gracz miał szansę na otrzymanie prezentu.

Należałoby tylko zrobić to tak, żeby gracze nieaktywni nie otrzymali prezentu bo to zupełne marnotrawstwo.
Koks to nie używka, ani umięśniony mężczyzna . Koks to surowiec energetyczny wytwarzany poprzez wypalanie węgla kamiennego.

Awatar użytkownika
SebasGKM

Post autor: SebasGKM » 14 gru 2019, o 18:01

Prezenty jak najbardziej na plus! Święta są i gracze będą się łączyc aby wspólnie dostać bonus.

Nasuneła mi się pewna myśl z Halą Wyzwań. Wydaje mi się, że była tworzona z myślą, aby mniejsi gracze mieli szanse na wygraną (poprzez ograniczenia) a nie tylko TOPka. Na ten moment wygląda to w ten sposób, że wygrywają te same osoby (grupka osób). Może warto wprowadzić jakieś ograniczenie... nie wiem? Ilości wygranych/udziałów w hali? Przykładowo jeśli wygrasz halę pauzujesz przez kilka następnych, lub bierzesz udział a nie możesz dostać nagrody (przechodzi na osobę niżej?) Trzeba zaznaczyć, że sh. półlegenda jest czymś, co każdy chciałby mieć, i może powinno się dązyć bardziej do tego, aby większa ilość graczy miała po jednej, niż kilka osób - kilka sztuk? Pomysł całkowicie luźny, proszę o kulturalną dyskusję :D

Awatar użytkownika
Edwis

Post autor: Edwis » 14 gru 2019, o 18:09

^ +93833883
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 14 gru 2019, o 18:22

SebasGKM pisze:
14 gru 2019, o 18:01
Prezenty jak najbardziej na plus! Święta są i gracze będą się łączyc aby wspólnie dostać bonus.

Nasuneła mi się pewna myśl z Halą Wyzwań. Wydaje mi się, że była tworzona z myślą, aby mniejsi gracze mieli szanse na wygraną (poprzez ograniczenia) a nie tylko TOPka. Na ten moment wygląda to w ten sposób, że wygrywają te same osoby (grupka osób). Może warto wprowadzić jakieś ograniczenie... nie wiem? Ilości wygranych/udziałów w hali? Przykładowo jeśli wygrasz halę pauzujesz przez kilka następnych, lub bierzesz udział a nie możesz dostać nagrody (przechodzi na osobę niżej?) Trzeba zaznaczyć, że sh. półlegenda jest czymś, co każdy chciałby mieć, i może powinno się dązyć bardziej do tego, aby większa ilość graczy miała po jednej, niż kilka osób - kilka sztuk? Pomysł całkowicie luźny, proszę o kulturalną dyskusję :D
I dlatego to jest Hala Wyzwań, a nie Hala "dajcie mi łatwiej wygrać".
Masz po to różne wyzwania, by mieć szansę z innymi, raz rozwinięci gracze mają możliwość odskoczyć, a raz na takim wyzwaniu jak te nie musisz jakoś bardzo się postarać, by mieć równe szanse z innymi. Czemu ktoś za posiadane doświadczenie ma nie kolekcjonować sobie nagród? I piszę to mimo tego, że ani razu w Top3 nie byłem, nie mówiąc o wygranej.

Ririn

Post autor: Ririn » 14 gru 2019, o 19:08

Ethelnalen pisze:
14 gru 2019, o 15:11
A sh Amaura ? Tez jest typ lodowy więc pasuje pod event :) : )

Awatar użytkownika
Ingwar

Post autor: Ingwar » 15 gru 2019, o 14:36

O, Amaura, chociaż zwykła, by się przydała z boxa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 17 gru 2019, o 13:59

Dodałem w zakładce Ranking Poprzedni Tydzień pod tabelą Kryształu przycisk do szczegółów jeśli ktoś chce przeanalizować wyniki. Tylko naprawdę proszę patrzeć na całość.
PS: Podkreślone nicki to walki, które zostały oddane walkowerem.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 17 gru 2019, o 15:03

Ethelnalen pisze:
17 gru 2019, o 13:59
PS: Podkreślone nicki to walki, które zostały oddane walkowerem.
ułaa, widzę królowej bić nie wolno, jakby można było wygrać XD

Awatar użytkownika
Sylwiusz

Post autor: Sylwiusz » 17 gru 2019, o 15:11

Ethel zrób ten wymóg max walk w krysztale bo to jest śmieszne. My się dwoimy i troimy żeby nakopać mańkowi, pawianiemu i josowi, a lod swoim oddają walki walkowerem? Gdzie sens, gdzie logika?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamilkowa

Post autor: Kamilkowa » 17 gru 2019, o 15:19

A ktoś tu płakał w poprzednim sezonie, że to w banie się podkladaja :')
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 17 gru 2019, o 15:39

Opublikowałem to ze względu na pytania innych osób dlaczego taki wynik a nie inny, żeby mogli przeanalizowac i porównać swoje wyniki. Nie po to, żeby obrażać innych graczy. Także prosze o kulturę.

Awatar użytkownika
Vegeta07

Post autor: Vegeta07 » 17 gru 2019, o 15:58

Banany oburzone, że ktoś stosuje ich sprawdzoną strategię z poprzedniego sezonu?! No jak to tak można!
Obrazek

Rehki

Post autor: Rehki » 17 gru 2019, o 16:11

W poprzednim sezonie to ban rywalizowal z... banem, bo to byl sezon eksperymentalny i nic nie zmienialo I tak top1 dla jb albo pawianiego, a taktyka gdzie podkladacie sie pod osobe, ktora ma I tak mniejsze szanse na końcowy triumf niż g90 (pomimo obecnego stanu pkt) jest żałosna, Ale zabawnie się na to patrzy :D więc w sumie nie mam nic przeciwko.
Bardziej mnie interesuje dlaczego są sytuacje że osoba która ma O tyle wiecej przegranych jest przede mna. Więc ETHEL mógłbyś jakkolwiek to wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
19martinka88

Post autor: 19martinka88 » 17 gru 2019, o 16:19

Sylwiusz pisze:
17 gru 2019, o 15:11
Ethel zrób ten wymóg max walk w krysztale bo to jest śmieszne. My się dwoimy i troimy żeby nakopać mańkowi, pawianiemu i josowi, a lod swoim oddają walki walkowerem? Gdzie sens, gdzie logika?
mi tam nikt walk nie oddaje, poza tym już pisałem że tak będzie, viewtopic.php?f=104&t=82961&start=30

i jak widać jest płacz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 17 gru 2019, o 17:08

19martinka88 pisze:
17 gru 2019, o 16:19
Sylwiusz pisze:
17 gru 2019, o 15:11
mi tam nikt walk nie oddaje, poza tym już pisałem że tak będzie, viewtopic.php?f=104&t=82961&start=30

i jak widać jest płacz.
A ja pisałem że wtedy równie dobrze można będzie wysyłać słabsze Poki żeby przegrać w taki sposób. Wymuszanie walk by na to nic nie poradziło, a utrudniłoby grę jeśli ktoś po prostu zapomni odbyć jednej walki czy nie ma czasu odbyć wszystkich w tym jednym tygodniu.

Niezwiązane z powyższym, możliwe że wpadłem na trop rozbieżności w punktach jaką widzicie. W teorii nie jest to błąd ale niepożądane zachowanie. W sumie to dwa problemy.
Ogólnie punktacja jest podzielona na kilka etapów:
1. Określenie wartości gracza na podstawie stosunku ilości wygranych do ilości przegranych.
2. Określenie ilości walk, jakie są liczone jako "istotne" i wliczane do punktacji gracza. Jest to osobna wartość dla wygranych i przegranych. Ta zmienna jest po to, żeby nie dało się po prostu wyfarmić pierwszego miejsca atakując wszystkich w Lidze.
3. Skompilowanie wygranych/przegranych z obron z 4 zmiennych w 2: wygrane i przegran. Wykluczenie remisów z tych dwóch zmiennych.
4. Podliczenie punktacji gracza z wygranych na zasadzie wziętej z punktu 1 wartości pokonanych graczy oraz z punktu 2 ilości. Do punktów gracza są dodawane wtedy wartości pokonanych graczy, od najbardziej wartościowego do limitu określanego przez tą "istotne" zmienną.
5. Odjęcie punktacji za przegrane walki podobnie jak powyżej. Tyle, że tutaj jest to inaczej rozwiązane i wygląda na to, że bardziej liczy się ilość przegranych niż wartość graczy z którymi się przegrało (nie licząc skrajnych przypadków typu przegranie tylko z 1 graczem i to najsłąbszym).
6. Dodanie dodatkowej małej ilości punktów za ogólną ilość pokonanych graczy.
7. Normowanie liczb, tutaj jest po prostu zapewnienie, żeby nie pojawiły się liczby na minusie etc.

Widzę dwa potencjalne problemy. Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć czy dobrze rozumiem działanie tego kodu, bo jest on mocno przekombinowany, ale po siedzeniu przy nim dzisiaj:
a) w punkcie 2 wygląda na to, że jest problem z określaniem ile walk jest istotnych. Wartość ta maleje im lepsze macie W/L ratio (a powinna w zależności od ilości walk, chyba). Stąd pojawiają się problemy, gdzie ktoś wygląda jakby miał wiele więcej przegranych a i tak ma więcej punktów - bo wliczane są wygrane/przegrane z najbardziej wartościowymi graczami. A biorąc pod uwagę również punkt 5. i bliskie zmagania w tej Lidze po wymuszeniu walk, które nasilają ten problem, pojawiają się sytuacje jak z Rehkim w poprzednim tygodniu. Oczywiście o ile dobrze rozumiem ten kod, musiałbym jeszcze trochę czasu na to poświęcić.
b) wygląda na to, że zremisowane walki są całkowicie wykluczane z punktacji. Byłem pewien, że kiedyś było to zrobione inaczej. Jeszcze nie wiem czy to dobrze czy źle, rozwiązanie remisowych walk jest zawsze problematyczne, w jakąkolwiek stronę się nie pójdzie

Jak już napisałem, to z mojego czasu kiedy siedziałem przy tym cały dzisiejszy dzień, jutro podejdę do tego ponownie i upewnię się, czy na pewno dobrze to rozczytuje. Tak czy inaczej pozostanie problem, czy próbować to zmodyfikować w trakcie Ligi czy zostawić do końca sezonu.
Nie jest to per se błędne działanie, ale nie oddaje ono w pełni tego, co widzicie na listach kto z kim przegrał. Ale właśnie wymuszanie max walk wyostrzyło ten efekt, który będzie pewnie widoczny do końca sezonu jeśli nic nie zmienię.

Coolio

Post autor: Coolio » 17 gru 2019, o 17:24

Mysle ze zmienianie punktacji w trakcie ligi to fatalny pomysl bo cos sie skopie albo wykrzaczy i moze nam tabele wywalic na odwrot. Zostawilbym tak jak jest ale dobrze by bylo w jakis sposob zapisywac takie kwiatki i byc moze na koniec sezonu dopisac je recznie jesli to zrobi pokrzywdzonemu jakas roznice znaczaca. Widze ze tydzien temu oberwal Rehki i Roxx69 i im to wielkiej roznicy raczej nie zrobi ale jak ktoregos dnia wywali kogos z top 3 kilka pozycji nizej wypychajac go z tego top 3 na koniec sezonu to bedzie jedna wielka awantura...

Co do podkladania sie w lidze to mi to bardzo nie przeszkadza. Niech sobie pajacuja jak chca tylko pozniej bedzie zdziwienie ze cala gra cisnie z nich beke jak kiedys z pana naczelnego stratega :mrgreen:

georg1990

Post autor: georg1990 » 17 gru 2019, o 18:08

Witam SzanoFne Zgromadzenie,

Pragnę zauważyć, że dziwnym trafem wszyscy sie obudzili i ruszyli z zarzutami jak wylądowałem w ostatnim tygodniu nad podziw (dla mnie samego też) wysoko po małych korektach msów i minimalnym dotrenowaniu, a na początku Ligi jak byłem 8 czy tam 9 nie pamietam, to nawet zalążka tematu nie było, choć to właśnie już od samego poczatku sezonu Nanami nie atakowałem, bo tak sobie założyłem już przed samym startem Ligi. A to nie jest przecież zabronione.

Śmieszy mnie jedynie lincz praktyk powszechnie stosowanych przez BAN w sezonie poprzednim z ich wybiórczymi przekalkulowanymi atakami, a gdy są stosowane przez kogoś innego niż Wy sami to już szum xd no śmieszni jesteście tak troche teraz wytykając to nam xd

Coolio

Post autor: Coolio » 17 gru 2019, o 18:15

@up Mysle ze bardziej niz Twoja pozycja w lidze przyczynilo sie do tego wprowadzenie podgladu rozegranych walk ale moge sie mylic. Ja to zauwazylem juz 2tyg temu ale nie chce mi sie z tego gownoburzy krecic :D

ODPOWIEDZ