Tygodnik PokeLife #88

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife #88

Post autor: Ethelnalen » 30 lis 2018, o 14:26

Zmiana loginu

W tym tygodniu została udostępniona możliwość zmiany loginu za 7500 Punktów Zasług. Opcja ta jest dostępna w zakładce Wykorzystywania PZ i działa na następujących zasadach:
- aby zmienić login trzeba mieć potwierdzony email oraz nie być w trakcie zmieniania emaila. Przy zmianie musicie również wpisać hasło
- login musi mieć 6-20 znaków, dopuszczalne są tylko cyfry i litery (bez polskich znaków)
- po zakupieniu zmiany loginu nie jest on zmieniany natychmiast - administracja musi najpierw zaakceptować zmianę. W momencie zaakceptowania login zostanie zmieniony, a na email otrzymacie informację o tej zmianie
- jeśli login zostanie odrzucony (np. jeśli spróbujecie zmienić na wulgarny), Punkty Zasług zostaną przywrócone na Wasze konto
- po zmianie można będzie się logować do gry tylko nowym loginem lub za pomocą emaila
- zmianie ulegnie również login na forum, jednak to przeprowadzane jest ręcznie. Także jeśli komuś nie zmieni się login na forum, może napisać w CP przypominając o tym
- zmiany loginu można dokonać nie częściej niż co 30 dni. Stare loginy będą wyświetlane na profilu gracza (poniżej zakładki z opisem)

Jeśli macie jakieś pytania w kwestii zmiany loginu, zawsze możecie napisać tutaj lub w Centrum Pomocy.

Wiele kont oraz shiny

Jak pamiętacie od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad tym, czy nie znalazłby się dobry sposób na poprawienie systemu shiny bez zmniejszania aspektu polowania na nie. Niestety żadnego takiego rozwiązania nie znalazłem, a przynajmniej nie takie które by się na pewno sprawdziło. Dlatego niedługo dodam pewne ograniczenie, które zabroni polowania na shiny na masie kont. Ale po kolei.

Dodana zostanie opcja połączenia maksymalnie do 3 kont jako dzielące IP. Będzie to przede wszystkim dla osób (kilku osób), które rzeczywiście grają na tym samym IP, aby mogły razem bez przeszkód polować na shiny.

Natomiast co chcę zmienić z shiny. Zamierzam zmienić to, że jeśli gracz spotka shiny na jednym koncie, wszystkie pozostałe konta dzielące z nim adres IP (czyli no wszystkie inne konta tego gracza) otrzymają blokadę na spotkanie shiny przez jakiś czas. Ma to na celu ograniczenie sytuacji gdzie kilka osób przejęło 10+ kont po innych graczach i w ten sposób samemu łapie shiny. Oczywiście te 3 połączone konta z powyższego akapitu będą z tej blokady wyłączone.
Tak, zdaje sobie sprawę że było tak od dawna, nie oznacza to jednak, że jest to zamierzone działanie. Najchętniej zakazałbym posiadania multikont (jak powinno być od początku) ale nadal jeszcze nie chce tego robić.

Łapanie shiny miało być w zamierzeniu aktywnością grupową. A nie aktywnością jednego gracza z wieloma kontami.

Zamierzam też w przyszłości zaostrzyć zasady co do ilości kont jakie jeden gracz może posiadać i jednocześnie na ilu z nich się może logować.

Kalendarz Świąteczny

Wraz z ogłoszeniem została (lub zostanie) udostępniona zakładka Kalendarza Świątecznego. To taka nasza wersja kalendarza na grudzień, w której każdego dnia możecie otworzyć jedno okienko aby otrzymać z niego mały prezent. Prezenty zostały z grubsza takie same co ostatnio, kilka jednak zostało zmienionych.
Niestety wyszły pewne komplikacje z przygotowaniem nowej grafiki do Kalendarza, także byliśmy zmuszeni użyć jednej z poprzednich lat. Alternatywą było opóźnienie Kalendarza, co trochę by skomplikowało odbieranie prezentów.

Kalendarz Świąteczny jest dostępny od 1 do 31 grudnia. Okienka można otwierać od 1 grudnia, zaczynając od okienka z numerem 1.

Wymiana Zasług

Rozważam coraz mocniej zmianę systemu w jakim działa Wymiana. Coraz więcej osób próbuje używać tam klikaczy (odradzam, nie jest to dozwolone i może skutkować zablokowaniem zakładki), przez co inni nie widzą nic PZ i sami zaczynają używać klikaczy etc etc.

Obecny plan zakłada zmianę kupowania PZ na system prepaid. Czyli zaznaczacie ile PZ chcecie kupić (nadal będzie limit), od razu płacicie Yeny. A następnie za każdym razem kiedy PZ wpłyną do wymiany gra będzie je rozlosowywała na wszystkich którzy chcieli kupić. Na koniec dnia otrzymacie nagromadzone w ten sposób PZ na konto i zostaną one odjęte od limitu wymiany.

Na razie to plan, nie wprowadzamy tego jeszcze.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- finalizacja systemu emaili około 10 grudnia
- aktualizacja regulaminu
- przygotowanie Kalendarza Świątecznego
- event świąteczny ???
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- zmiany balansujące w walkach
- kilka większych zmian ale jeszcze nie mam określonych szczegółów aby o tym napisać

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego do kolekcjonera shiny nie dodacie wyższych ewolucji danych Pokemonów?
- Prosty powód - osobiście jestem całkowicie przeciwny aby shiny były sprzedawane za takie ilości PZ. Więc nie zamierzam jeszcze tego ulepszać/zwiększać.

Walka w Hali nie ma sensu, dodajcie nagrody za Metagrosze i za ranking!
- Co do nagród za Metagrosze już kiedyś pisaliśmy, że będą pewnie dodawane. Ale za sam ranking 12 ostatnich Wyzwań, nie. Ten ranking pozwala po prostu porywalizować między sobą, nie chce do niego przypisywać dodatkowych nagród.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Cybcio

Re: Tygodnik PokeLife #88

Post autor: Cybcio » 30 lis 2018, o 14:49

zmiana loginu - droga :(
muliti konto i shiny - pomysł dobry ale chyba jeszcze do dopracowania :D
kalendarz świąteczny się okaże
wymiana zasług jak dla mnie świetny pomysł i mógłbyś wprowadzić go od razu :D

Awatar użytkownika
rhesus

Post autor: rhesus » 30 lis 2018, o 14:54

Czy planowana zmiana sposobu wymiany zasług zakłada też zdjęcie blokady na zakładkę tym którzy ją już dostali?xD
ObrazekObrazek
Obrazek

grz22

Post autor: grz22 » 30 lis 2018, o 14:56

Już to widzę jak to ograniczenie w poszukiwanie Shiny zostanie wprowadzone. 10 osób musi złapać Shiny Caterpie bo akurat taka grupa jest. 10 osób i to tych prawdziwych bez swoich swoich nobków. Będzie to trwało wyłapywanie takich grup ( w Kanto może mniej bo wiecej ludzi gra) dużo czasu- już teraz takie grupy rarów za 50 pz potrafią siedzieć 12-14 godzin.

Shins

Post autor: Shins » 30 lis 2018, o 15:02

Pomysł jest... niefortunny. Lekko mówiąc. Wielokrotnie się zdarzało, jeszcze na czacie forumowym, że ludzie dostawali bona przy okazji. I stawiam diamenty przeciw orzechom, że i tutaj tak będzie.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
bobr77

Post autor: bobr77 » 30 lis 2018, o 15:33

zmiana loginu - drogo, nawet za 1k pz bym sie zastanawial czy warto tracic pz
multikona - to nie sa konta do milego spedznia czasu i grania tylko do wylapywania shiny lub boostowania, to powinno byc zabronione
kalendarz i moze event - fajnie
wymiana zasług - fajny pomysl
walka w hali nie ma sensu - to prawda, zwykle p2w, a i nagrody sa slabe wiec faktycznie nie ma sensu, stara hala byla duzo lepsza
Ukradli mi pokemony

kurwistrach

Post autor: kurwistrach » 30 lis 2018, o 15:45

Czy jest planowany rework zadań dziennych? Uważam, że część zadań powinna być usunięta bądź zmieniona np. pokonać x pokemonów pokemonem, który ma mniej niż 10% zdrowia - jest ona praktycznie awykonalna. Dodatkowo można urozmaicić nagrody, czasem jakiś nne lub kupon 50SM itd..

dolar1

Post autor: dolar1 » 30 lis 2018, o 17:43

Ogólnie chyba to z szinami trochę słabo przemyślane. Nawet nie trochę. Już pisze Ci czemu.
Po 1 jaki sens ma to, że teraz dasz blokadę na łapanie szinow na multi , a za jakiś czas stwierdzisz, że będzie max ilość kont możliwych. Przecież te multi są wyłącznie do szukania szinów własnie. Wiec robisz dwie sprawy mimo, że jedna już sprawę załatwia.
Po 2 wytłumacz mi teraz proszę, po co ludzie swoje noob konta robili?. Teraz im powiesz, nie ma już noob kont, wybierz sobie konto jakim grasz?. Czyli tracili czas na to?. Jak były pytania czy można mieć multi---- odpowiedz można.A już naprawdę współczuje osobom co kasę na swoje multi przelewali, a teraz będą mogli co najwyżej print screen na nie nacisnąć.
Po 3 piszesz o stałym ip tak, czyli rozumiem, że osoba ze zmiennym ip będzie się ładnie teraz bawiła.
Po 4 piszesz tak ,,Łapanie shiny miało być w zamierzeniu aktywnością grupową. A nie aktywnością jednego gracza z wieloma kontami.". Nie to, że się czepiam ale stowa to jest działalność grupowa a jakoś nie widzę , by one pięknie działały.
Po 5 nie wiem czy wiesz, ale bardzo dużo osób gra tu tylko ze względu na łapanie szinów. Zabierając im to tak naprawdę tracisz graczy.
Na koniec tylko mam jeszcze małe pytanko kto będzie te sziny po 50 pz wyłapywać skoro teraz czekają po tyle godzin mimo, alertów?. Zawsze popieram pomysł zrobienia czegoś, co naprawdę ma ręce i nogi, ale tu ani nie ma pomysłu sensownego, ani nic to nie ulepsza, a co gorsza niszczy wszystko czym miały być polowania na sziny. Proponuje, przemyśleć to na spokojnie, bo odpływ graczy chyba nikomu nie jest tutaj na rękę, a zaczyna to zmierzać niestety w tę stronę widzę.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2018, o 18:08 przez dolar1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ShowTime

Post autor: ShowTime » 30 lis 2018, o 18:02

Jakdla mnie pierwsza zmiana nicku powinna być darmowa a następna juz coś kosztować

Coolio

Post autor: Coolio » 30 lis 2018, o 18:47

Martwia mnie te zapowiedzi zmian i to nawet nie dlatego ze ja cos tam z tej okazji strace. Gra sie zacznie sie zwyczajnie wyludniac.
Ethelnalen pisze:Zamierzam też w przyszłości zaostrzyć zasady co do ilości kont jakie jeden gracz może posiadać i jednocześnie na ilu z nich się może logować.
To oznacza ze nie bedzie mozna juz sobie nawzajem pomagac logujac sie na czyjes konto? Co z ludzmi ktorzy wyjezdzaja np urlop i nie moga klikac? Czesto sie prosi nawet o wyklikanie regenki bo ktos siedzi w robocie i teraz taka osoba bedzie miala w plecy bo kumpel nie moge mu tego wyklikac?

Kazdy sie cieszyl ze gra w koncu ruszyla z miejsca ale teraz te zmiany ida w coraz gorszym kierunku mimo stalego rozwoju. Fajnie by bylo jakbys zabral sie dla odmiany za rzeczy na ktore ludzie czekaja.

DrEmpoleon

Post autor: DrEmpoleon » 30 lis 2018, o 19:32

A co z walkami międzysezonowymi? Już dawno miały być. Co do reszty to chyba nie muszę się wypowiadać nawet, bo dokładnie to co reszta, pomysł jeżeli już musisz wprowadzić to chyba wszystko do zmiany, przy takiej koncepcji gra runie na łeb na szyję.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 30 lis 2018, o 19:52

Jeśli aktywnie gracie na tych multikontach - nic Wam nie przeszkodzi grać dalej. Ale nie sądzę, że tak robicie (przynajmniej większość), tylko właśnie sami przyznajecie że używacie je jako maszynki do szukania shiny. Takie konta nie wnoszą absolutnie nic do gry poza obciążaniem jej klikaczami i podobnymi rzeczami. Po czym odstraszają nowe osoby, które nie widzą sensu szukania shiny kiedy osoba Y robi to 10 kontami.
To oznacza ze nie bedzie mozna juz sobie nawzajem pomagac logujac sie na czyjes konto? Co z ludzmi ktorzy wyjeżdżaja np urlop i nie moga klikac?
To akurat rozumiem że może być ciężka zmiana ale też z drugiej strony nie mogę za bardzo poradzić nic na to, że ktoś może nie mieć czasu a jednocześnie chcieć wszystko wykorzystywać. Na pewno nie zamierzam dodawać do gry nic, co zwiększy szybkość regeneracji PA, żeby tego problemu nie pogarszać. Też staram się pomyśleć nad rozwiązaniem w drugą stronę ale tu nic nie obiecuje.

Co do ceny zmiany loginu jeszcze się zastanowię ale na pewno nie będzie to tak tanie jak byście chcieli. To ma być coś używanego bardzo rzadko a nie że co miesiąc nowe nicki by były.

mademyday

Post autor: mademyday » 30 lis 2018, o 20:05

Tak jak ktoś wcześniej pisał, pierwsza zmiana nicku powinna być darmowa. Potem może nawet kosztować 10000pz. czekałem tyle lat na tę opcję a teraz rozczarowanie :evil:

dolar1

Post autor: dolar1 » 30 lis 2018, o 20:16

Przepraszam, ale nie zgadzam się z Toba w zdecydowanej większości. Piszesz, ze te osoby nie szukają przez innych. Ja zaś twierdze, że w większości wcale nie szukają. Wystarczy wejśc na czat ogólny ile osób dziennie pyta co siedzi w danym regionie z szinow . Ile osób bez odpowiedzi sama szuka?, a ile osób po info wcale bo tego poka łapać nie będzie?. Ile razy dawałem info co siedzi w Hoenn Różna wartość pokow i nawet tych 500 up nie wyłapywał nikt coś dziwne. A z tymi, że nowe osoby nie łapią szajni to już naprawdę brednie piszesz ( sorki ale taka prawda). Według mnie powód jest inny. Chcesz zlikwidować multi-konta, bo nie wiesz co masz z nimi zrobić a najwięcej jest ich robionych pod szukanie szajni ( tu się zgadzam w pełni). Dla mnie wybierasz zły kierunek tych zmian ale to twoja decyzja nie moja. J ci tylko napiszę,że te zmiany wprowadza tylko odpływ graczy i chaos w grze, a ty zrobisz jak uważasz. Bo skoro cześć graczy tego nie chce ( jaka to już chyba nie sposób policzyć) nawet niech będzie 50%, to nie rozumiem , czemu mają dostać ,,prezent" na siłę.

grz22

Post autor: grz22 » 30 lis 2018, o 20:23

Niestety zmiana bedzie na gorsze jak zostaną wprowadzone zmiany. Nie chce mi się tu rozpisywać, bo wszystko zostało już tu napisane.
Odejdzie wielu graczy.bo dla sporej ilości graczy szukanie shiny to jeden z głównych powodów gry w tej grze.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy » 1 gru 2018, o 02:52

Ethelnalen pisze:Co do ceny zmiany loginu jeszcze się zastanowię ale na pewno nie będzie to tak tanie jak byście chcieli. To ma być coś używanego bardzo rzadko a nie że co miesiąc nowe nicki by były.
Wiadomo, że z czasem wymyśla sie nowe nicki z którymi się utożsamia.
Koszt powinien spadać z każdym rokiem od założenia konta/ później ostatniej zmiany
powyżej 5 lat - 1kpz, 4 lata - 2,5kpz, 3 lata - 4,5kpz, 2 lata - 6pkz, < 1 rok -7,5kpz
jestem całkowicie przeciwny aby shiny były sprzedawane za takie ilości PZ
tyle Wurmplów medaliony połamało, jakby te wyższe ewo oddać w zamian za PZ-ty/ Żetony Kolekcjonera których nie da sie wypłacić tylko wymienić w jego sklepiku na medaliony, wróżby itd to by te pz-ty pozostały w kręgu poszukiwań czegoś sensownego
Ethelnalen pisze:...używacie je jako maszynki do szukania shiny. Takie konta nie wnoszą absolutnie nic do gry poza obciążaniem jej klikaczami i podobnymi rzeczami.
Łohoho teraz mój pomysł zastąpienia noobów - Pokemonami Tropicielami nie jest taki głupi.Przynajmniej dla mnie. :lol:
Ethelnalen pisze:Najchętniej zakazałbym posiadania multikont (jak powinno być od początku) ale nadal jeszcze nie chce tego robić.
Bez przesady. W takiej grze jak ta, gra na 2 kontach (jak w moim przypadku) jest zrozumiała - można mieć różne drużyny, cele, podążać różnymi drogami, na luzie, ambitnie itd, system push przecież się sprawdza
To oznacza ze nie bedzie mozna juz sobie nawzajem pomagac logujac sie na czyjes konto? Co z ludzmi ktorzy wyjezdzaja np urlop i nie moga klikac? Czesto sie prosi nawet o wyklikanie regenki bo ktos siedzi w robocie i teraz taka osoba bedzie miala w plecy bo kumpel nie moge mu tego wyklikac?
Bez przesady z tym pomaganiem sobie, to dopiero niesprawiedliwe. Każdy ma obowiązki, nie każdy ma kolegów :roll:
Przykład: Gościu chwali się, że nałapał koledze shiny za 50kpz, za udostępnianie konta. Ten nie gra a bogaty zabierając szanse innym, a ten bogaty bo za darmo ma info o shiny.
Skoro tak ogromna strata PA jest nie nieunikniona to dodajcie Magazyn PA za 5kpz.
Gromadziły by sie max 1000 niewykorzystanych, póżniej można wykupić max PA za 50pz czy coś
Możliwość zaplanowania urlopu raz na pół roku

Wymiana Zasług - Genialne!
Kazdy sie cieszyl ze gra w koncu ruszyla z miejsca ale teraz te zmiany ida w coraz gorszym kierunku mimo stalego rozwoju. Fajnie by bylo jakbys zabral sie dla odmiany za rzeczy na ktore ludzie czekaja.
Pewne rzeczy rozumie, ale strasznie Was ostatnio wzięło na utrudnianie gry i zabawy
Hey! Szukam kogoś po 60-tce, chętnego na wspólne poszukiwania Shiny.
Obecnie region: Johto.................................. godz: 23-4, 8-17 ..................................Złapanych shiny: 200+
Mogę się podzielić moim ,,Albumem kolekcjonerskim" do odnotowywania złapanych shiny.
Podgląd: Graficznie............... Statystyki............... Występowanie ............... Inne............... Wszystkie

Coolio

Post autor: Coolio » 1 gru 2018, o 16:12

DojczBoy pisze:Bez przesady z tym pomaganiem sobie, to dopiero niesprawiedliwe. Każdy ma obowiązki, nie każdy ma kolegów :roll:
Przykład: Gościu chwali się, że nałapał koledze shiny za 50kpz, za udostępnianie konta. Ten nie gra a bogaty zabierając szanse innym, a ten bogaty bo za darmo ma info o shiny.
Mialem na mysli bardziej drobna pomoc w stylu zrobienia komus ligi bo ten zapomnial/nie chcialo mu sie, pomoc z hala, wyklikanie regenki etc. Argument ze ktos nie ma kolegow jest swietny xD
Z tym lapaniem shiny komus to przypuszczam ze tylko SmieciU albo Motor byliby do czegos takiego zdolni :mrgreen: Chyba nikt kto szuka ze stowem/w jakiejs grupie nie odwala takich akcji. U nas dodatkowo taka praktyka jest odgornie zakazana.

MistrzM

Post autor: MistrzM » 1 gru 2018, o 20:29

Nie myślcie, Ethelu Adminowiczu, że ja tylko krytykuję. Koniec z wielokontowymi polowaniami to dobry pomysł. Gratuluję wam, towarzyszu.

Awatar użytkownika
Nanami

Post autor: Nanami » 1 gru 2018, o 22:43

Pomysł z shiny jest tak bardzo nietrafiony, że aż ciężko mi się nie unosić ale postaram się to napisać na spokojnie.

Do tej pory mulitkonta były dozwolone. Nie można było handlować między kontami i to jest zrozumiałe. Ale takiej zasady, która istnieje chyba od początku gry nie powinno się zmieniać. Każdy ma przecież prawo założyć sobie konto (i np. wspomagać się z szukaniem shiny) więc to zależy tylko od chęci danego gracza. Dodatkowo co z tymi multikontami...Powiedzmy ktoś robił konta od roku/dwóch, włożył w to wiele pracy aby konto rozwinąć (już nie ważne czy do shiny czy nie - liczy sie wkład tej pracy w rozwój konta) i nagle zabraniasz? Co wtedy z tymi kontami?
Do wyrzucenia? Przecież to jest śmieszne... Coś co było dozwolone tyle czasu nie da się zmienić i to tak
radykalnie jak ty to planujesz.

Nie wiem kto Ci niby wyłapuje rary noobami. U nas takie konta ewentualnie służą do pomocy grupie (tak w grupie bo np. my polujemy grupowo,potrafimy sie zorganizować) a także do wyłapywania poków za 50/200 pz bo ilekroć dasz na czat alert z shiny to i tak każdy to olewa i nie szuka, taki shiny siedzi wtedy pół dnia. Ktoś powie, że to śmieciowe shiny ale nie raz widziałam alerty na poki za 500 pz a i tak często nawet po kilku, kilkunastu minutach dalej taki pok siedział. Wniosek?

Jaki ma sens ograniczanie tego? Żeby jeden pok siedział dwa dni? Jak sprawdzić pokemona czy dalej siedzi? Głównym kontem tracąc pa np na poka za 50 pz? A jak już sie pokaże i złapie to nawet nie będzie jak sprawdzić. Tak jest od tego jeszcze grupa, ale mając 1-3 konta nikt nie będzie chciał tego sprawdzać/szukać bo każdemu będzie po prostu szkoda pa i przy takim ograniczeniu będzie chciał zostawić pa na później.

Dalej... Kto w tych czasach ma stałe IP? Jak zamierzasz niby to egzekwować? Na moje to pojawi się tylko jeszcze wiecej kombinatorstwa jak ominąć ten zakaz. Po co Ci to?

Dodałeś już, że można spotkać shiny bez szukacza co utrudnia bo tak naprawdę każdy klikając regenke i mając troche szczęscia może tego shiny spotkać. Dodałeś także maile co przy multikontach i do tej pory
możności posiadania kilku kont na jednym mailu też utrudniło (plus konsekwencje nie potwierdzenia maila)
Wiem, że chcesz zrobić aby to było sprawiedliwe, ale to niby jest ta sprawiedliwość? Odbierając komuś np kilka miesięcy rozwoju dodatkowego konta? Wtedy to jest sprawiedliwe, że ktoś włożył w to prace a ty ot tak tego zabronisz? Dodatkowo dla kogo to będzie sprawiedliwe? Dla tych co nie szukają a sie tu wypowiadają bo co, bo niby zacznie im sie chcieć? Mają stowa, konta mogą mieć ale im sie nie chce więc narzekają na to, że ktoś sobie to wypracował, bo nic nie przyszło samo a rozwój konta jest długi i mozolny.
Poza tym nowi gracze? Jacy nowi? Chyba chodzi Ci o te multikonta bo nowych osób jest tutaj coraz mniej (i przy takich zmianach ta liczba będzie coraz to bardziej maleć) co też ewidentnie pokazuje targ, który stoi. Ceny spadają drastycznie a i tak nie ma nikogo kto by to kupował.

Już teraz opłacalność shiny spadła bo szukając całymi dniami zarobku z trenerów praktycznie nie ma. Trzeba więc wybrać, zarobki na trenerach cudowny most i te sprawy lub poświęcać swój czas na szukanie shiny. To co proponujesz prowadzi do tego, że łapanie shiny nie bedzie się w ogóle opłacało plus czas na to poświęcony.

Jeszcze co do tej blokady serio wątpię aby ktoś wyłapywał noobkami, bo jak ktoś już sie angażuje w szukanie to raczej robi to w grupie gdyż np samemu przeklikanie 7 dziczy w Unovie to 2-3 polowania i koniec szukania. I tak mam wrażenie, że utrudniłeś spotkanie shiny po złamaniu się noobkontem i znalezienie czegoś wymaga o wiele więcej pa a więc i strat co dodatkowo robi sie coraz mniej opłacalne.

"Zamierzam też w przyszłości zaostrzyć zasady co do ilości kont jakie jeden gracz może posiadać i jednocześnie na ilu z nich się może logować"

To to jest już jeszcze większa bzdura niż wszystko co do tej pory wymyśliłeś. Jak ktoś nie ma znajomych to przykro, ale dlaczego niby masz to odbierać innym? Jeśli ja chcę aby ktoś mi pomógł wyklikać przykładowo regenke i ta osoba sie zgadza, ufamy sobie i pomagamy to co w tym złego?

Zacznij dla odmiany zamiast psucia wszystkiego na co ktoś pracował w grze sporą ilość czasu, robić coś co zachęci starych i nowych do pozostania w tej grze. Aktualnie wszystko idzie w złym kierunku.Gdzie jest aktualka stowarzyszenia? Avatary też rozgrzebałeś nie wiadomo kiedy będzie można ustawić swój a robisz ciągle co innego.
Łapanie wszystkich srok za ogon wcale nie prowadzi do niczego dobrego.

Dodatkowo uważam, że brakuje tutaj drugiego admina, który też miałby jakieś swoje zdanie na dany temat. Danie jednej osobie władzy nad całą grą prowadzi do takiej sytuacji jaką właśnie widzimy.
Obrazek

codebreaker

Post autor: codebreaker » 2 gru 2018, o 17:41

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :lol: jak dla mnie to rewelacyjny pomysł z limitem noobow :D cytując klasyka : komu to potrzebne? A na co to? xD
Będzie możliwy handel pomiędzy tymi 3 kontami z jednym IP?

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 3 gru 2018, o 13:16

Nie wiem kto Ci niby wyłapuje rary noobami. U nas takie konta ewentualnie służą do pomocy grupie (tak w grupie bo np. my polujemy grupowo,potrafimy sie zorganizować) a także do wyłapywania poków za 50/200 pz bo ilekroć dasz na czat alert z shiny to i tak każdy to olewa i nie szuka, taki shiny siedzi wtedy pół dnia. Ktoś powie, że to śmieciowe shiny ale nie raz widziałam alerty na poki za 500 pz a i tak często nawet po kilku, kilkunastu minutach dalej taki pok siedział. Wniosek?
Wniosek jest bardzo prosty ale zbyt głęboko siedzicie w tej masie multikont żeby go zauważyć. Ty sprawdzisz czy jest shiny jednym z wielu kont. Zużyjesz na nim PA i żaden problem, na głównym masz jeszcze masę więc na nim złapiesz. Więc dlaczego inni nie zawsze złapią shiny nawet po alercie? Bo nie mają masy PA na różnych kontach żeby złapać rzadkiego Poka w kilkanaście minut jak Wy. Dokładnie to jest tutaj problemem.

Do tej pory mulitkonta były dozwolone. Nie można było handlować między kontami i to jest zrozumiałe. Ale takiej zasady, która istnieje chyba od początku gry nie powinno się zmieniać. Każdy ma przecież prawo założyć sobie konto (i np. wspomagać się z szukaniem shiny) więc to zależy tylko od chęci danego gracza. Dodatkowo co z tymi multikontami...Powiedzmy ktoś robił konta od roku/dwóch, włożył w to wiele pracy aby konto rozwinąć (już nie ważne czy do shiny czy nie - liczy sie wkład tej pracy w rozwój konta) i nagle zabraniasz? Co wtedy z tymi kontami?
Do wyrzucenia?
Z multikontami mam problem od dawna, nie tylko przeszkadzają we wprowadzaniu niektórych aktualizacji (bo muszę brać pod uwagę "a co z pomaganiem sobie multikontami") ale też większy problem to ogromny minus dla percepcji ze strony nowych/słabszych graczy. Nie dość że widzą ile im zajmie zdobycie tego poziomu i wszystkiego co Wy to jeszcze później dowiadują się, że żeby łapać shiny muszą mieć multikonta, bo inaczej ktoś inny z multikontami je wyłapuje.
I nigdzie nie napisałem o zakazie grania na wielu kontach, na razie to jedynie ograniczenie w łapaniu shiny i egzekwowanie regulaminowej ilości kont. Zastanawiam się tylko ile tak naprawdę osób będzie na tych kontach grało jeśli już nie będą przydatne do shiny.

Dalej... Kto w tych czasach ma stałe IP? Jak zamierzasz niby to egzekwować? Na moje to pojawi się tylko jeszcze wiecej kombinatorstwa jak ominąć ten zakaz. Po co Ci to?
Nic nie pisałem o stałym IP i nie będę tutaj opisywał szczegółów jak to będzie działało żeby właśnie kombinowanie ograniczyć.

Wiem, że chcesz zrobić aby to było sprawiedliwe, ale to niby jest ta sprawiedliwość? Odbierając komuś np kilka miesięcy rozwoju dodatkowego konta? Wtedy to jest sprawiedliwe, że ktoś włożył w to prace a ty ot tak tego zabronisz? Dodatkowo dla kogo to będzie sprawiedliwe? Dla tych co nie szukają a sie tu wypowiadają bo co, bo niby zacznie im sie chcieć?
Nie zmieniam tego aby było sprawiedliwie. Zmieniam bo to bardzo źle wyglądający system, który zachęca do posiadania wielu kont tylko po to, żeby mieć dzięki nim korzyści na jednym z nich. Inaczej to wygląda na pośredni push. Od kilku lat już chciałem coś z tym zrobić i zastanawiałem się nad rozwiązaniem, które wszystkich zadowoli. Jednak no takiego nie ma, niestety w tym wypadku to jedyne wyjście poza całkowitą zmianą systemu shiny.

Zacznij dla odmiany zamiast psucia wszystkiego na co ktoś pracował w grze sporą ilość czasu, robić coś co zachęci starych i nowych do pozostania w tej grze.
Robiłem to cały rok no ale cóż, miło widzieć że nic z tego nie ma znaczenia.

Podsumowując, niektóre rzeczy, które są w grze od samego początku na dłuższą metę okazało się wadliwymi. Wiem że nikt nie lubi zmian i wolałby aby wszystko było jak teraz i tylko dokładać na to więcej i więcej rzeczy. Ale czasami trzeba się zatrzymać i obiektywnie spojrzeć czy to rzeczywiście musi tak być tylko ze względu na to, że było tak od dawna.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 3 gru 2018, o 13:19

A, w sumie wszedłem tu napisać, że zmiana loginu kosztuje teraz 6000 PZ a nie 7500. Dalszej obniżki się jednak nie spodziewajcie.

grz22

Post autor: grz22 » 3 gru 2018, o 14:28

"Zacznij dla odmiany zamiast psucia wszystkiego na co ktoś pracował w grze sporą ilość czasu, robić coś co zachęci starych i nowych do pozostania w tej grze.

Robiłem to cały rok no ale cóż, miło widzieć że nic z tego nie ma znaczenia."

Zrobiłeś/robisz dużo dobrego dla Pokelife, ale ostatnio Twoje/Wasze (Oak)pomysły to strzał w stopę. Nie zazdroszczę ludziom którzy zrobili przelewy żeby rozwijać swoje nooby.
Nie zdziwie się jak poziom ligi jeszcze bardziej spadnie, bo ludzie nie bedą grali swoimi dodatkowymi kontami.

Od początku należało wprowadzić zakaz multikont i przejmowania/opiekowania się kontami. Teraz na siłe starasz się coś z tym zrobić, ale teraz to można co najwyżej........

PS. Mogłeś przed wprowadzeniem e-maili, że masz taki pomysł z shiny, to nawet nie potwierdzałbym nooby e-mailem
Daj też opcję "usuń konto". Wielu graczy się ucieszy.

dolar1

Post autor: dolar1 » 3 gru 2018, o 16:29

E: Czyli chcesz mi powiedzieć, ze narazie multi zostają ale po spotkaniu szina na noobku na głównym nie spotkam?.
To mam takie pytanko a co niby to zmienia?, że ja sobie nie złapię ale i tak mi w grupie reszta osób wyłapie na spokojnie?. Powiedz mi, że żartujesz sobie teraz?. Bo jak nie to ci nakreślę sytuację taką.
Szukają 3 osoby na noobach nagle jedna trafia rarka wie,że już na mainie nie spotka wiec daje info pozostałej dwójce. Te od razu na główne i wyłapują. Za chwile znów poluja i powiedzmy,że kolejny trafił na szina wiec daje info pozostałym tylko. Jaki ma to sens? Bo według mnie najmniejszego.
Dodam, że teraz jak siadzie 50 to juz nawet bez sensu dawać info , na zasadzie a niech konkurencja sobie pa potraci na nobkach. Zajebisty plan coś jak za PRL-U hasła dom dla każdego.

Awatar użytkownika
dawidoooo123

Post autor: dawidoooo123 » 3 gru 2018, o 17:32

Ethel odbanujesz mnie na te kolejne świeta? xd :C
Obrazek

nowy707

Post autor: nowy707 » 3 gru 2018, o 17:56

codebreaker pisze:Będzie możliwy handel pomiędzy tymi 3 kontami z jednym IP?
Hmmm albo niedoinformowany albo cwaniaczek chcący ulepszyć swoje konto....

1.6.1. Zabronione jest przeprowadzanie jakichkolwiek transakcji pomiędzy kontami tego samego gracza. Dotyczy to kont posiadających ten sam adres IP, jak i kont o których przynależności do jednego gracza wie administracja (w przypadku gdyby ktoś zapragnął omijać ten punkt za pomocą proxy).

codebreaker

Post autor: codebreaker » 3 gru 2018, o 18:07

Lepiej poinformowany od ciebie, przeczytaj tygodnik i wywnioskuj skąd moje pytanie

Awatar użytkownika
Nanami

Post autor: Nanami » 3 gru 2018, o 20:04

@Ethelnalen
"Bo nie mają masy pa na różnych kontach" - gdyby chcieli to by mogli mieć. Zależy od zaangażowania. Poza tym, nie wiem czy Ty wiesz jak teraz wygląda łapanie shiny... To, że mam więcej pa nie oznacza wcale, że coś złapie.
Czasem trzeba wydać po 3-4kpa aby coś spotkać a czasem ludzie u mnie w stowie robią limit aby w ogóle pokemona spotkać. (a zdarza się, że dopiero na wiśni coś wyskoczy)
Jak można szukać regularnie(jeśli ktoś chce sie już tym zajmować) mając powiedzmy 800 pa na mainie i bez posiadania noobkont? Straty dla głównego konta będą tak wielkie, że to w ogóle traci sens zajmowanie się shiny. A wiem, że wiele osób gra w tę gre tylko ze względu na to, bo wybacz ale samo klikanie w cudowny most jest tak nudne, że sie nie dziwię iż gracze chcą używać klikaczy. No co jest fajnego w codziennym klikaniu tego samego?
Odejdzie Ci połowa topki albo będą grać właśnie na klikaczach. Bardzo obiecująca wizja dla tej gry.

"I nigdzie nie napisałem o zakazie grania na wielu kontach, na razie to jedynie ograniczenie w łapaniu shiny i egzekwowanie regulaminowej ilości kont. Zastanawiam się tylko ile tak naprawdę osób będzie na tych
kontach grało jeśli już nie będą przydatne do shiny."

A to ? "Dodana zostanie opcja połączenia maksymalnie do 3 kont jako dzielące IP. "

To nie jest zakaz grania na wielu kontach? Bo chyba nie do końca w takim razie rozumiem...Rozwiń myśl.
I co do grania na tych kontach,to pewnie nie wiele osób. Bo skoro i tak nic między nimi robić nie można, szukać shin nie można bo potem mainem sie nie spotka to bez sensu totalnie. Tak jak Dolar napisał dodaj opcje usuń konto.

I ja nie neguje wszystkich twoch działań na rzecz pokelife. Robisz sporo, niektóre lepsze zmiany, niektóre moim zdaniem gorsze. Gra działa bo wróciłeś i to fakt ale ty masz swoją wizję i koniec. Robienie czegoś na siłę wbrew graczom też nie przyniesie nic dobrego, wymyśl coś innego skoro tak bardzo chcesz tej zmiany.
Z pewnością to nie jest jedyne rozwiązanie.
Obrazek

DrEmpoleon

Post autor: DrEmpoleon » 3 gru 2018, o 20:12

Lepiej poinformowany od ciebie, przeczytaj tygodnik i wywnioskuj skąd moje pytanie
Z próby cwaniakowania.

Ethel, strzelasz sobie w kolano tymi zmianami z shiny. Gdyby tak było od początku, to by wszystko inaczej wyglądało, ale aktualnie nie sprawisz, że przybędą nowi gracze, a jak już to że odejdą starzy. Bo tak jak zostało napisane wyżej, będzie to na tyle nieopłacalne że ludzie przestaną się tym zajmować, a wtedy wszystko ogranicza się do praktycznie kilku dziczy, co staje się tak nudne i monotonne, że albo klikacz, albo koniec gry. Gdyby tak było od początku, to i ceny shiny byłyby teraz wyższe, i w ten sposób może jeszcze byłoby to opłacalne, a aktualnie jest to praktycznie jedyny element gry, który zabija monotonnie i sprawia, że chce się klikać samemu, a gdy stanie się w ogóle nieopłacalny to no cóż, uważam że będzie to największy odpływ graczy jakie pokelife widziało.

Awatar użytkownika
kerfi

Post autor: kerfi » 3 gru 2018, o 20:56

Ethelnalen pisze:Jeśli aktywnie gracie na tych multikontach - nic Wam nie przeszkodzi grać dalej. Ale nie sądzę, że tak robicie (przynajmniej większość), tylko właśnie sami przyznajecie że używacie je jako maszynki do szukania shiny. Takie konta nie wnoszą absolutnie nic do gry poza obciążaniem jej klikaczami i podobnymi rzeczami. Po czym odstraszają nowe osoby, które nie widzą sensu szukania shiny kiedy osoba Y robi to 10 kontami.
To oznacza ze nie bedzie mozna juz sobie nawzajem pomagac logujac sie na czyjes konto? Co z ludzmi ktorzy wyjeżdżaja np urlop i nie moga klikac?
To akurat rozumiem że może być ciężka zmiana ale też z drugiej strony nie mogę za bardzo poradzić nic na to, że ktoś może nie mieć czasu a jednocześnie chcieć wszystko wykorzystywać. Na pewno nie zamierzam dodawać do gry nic, co zwiększy szybkość regeneracji PA, żeby tego problemu nie pogarszać. Też staram się pomyśleć nad rozwiązaniem w drugą stronę ale tu nic nie obiecuje.

Co do ceny zmiany loginu jeszcze się zastanowię ale na pewno nie będzie to tak tanie jak byście chcieli. To ma być coś używanego bardzo rzadko a nie że co miesiąc nowe nicki by były.
Czy nie dałoby rady stworzyć kolejnego "ptaszka" w opcjach konta do odhaczenia tj urlop/wakacje/pomoc, w której ktoś mógłby mieć dostęp do naszego konta powiedzmy na tydzień max ponad limit tychże nubków?
Po odhaczeniu tejże opcji moglibyśmy wykonywać tylko określone działania tj karmienie, opieka, liga, HW - bez możliwości klikania w dzicze - może poza dodanymi wyjątkami tj eventy wielkanocne, etc gdzie tego typu aktywność jest mile widziana.

Do czego dążę?
O ile argument, że podczas naszej nieobecności (oddając na jakiś określony czas konto pod opiekę) nie powinniśmy odnosić większych korzyści tj zdobywanie expa, hajsu czy nawet łapanych shiny (poniekąd również dochód) do mnie trafia tak dostrzegam już problem przy innego rodzaju aktywności jak np liga, gdzie brak walk w 1 tygodniu może całkowicie przekreślić ogólny wynik, gdzie to jest aktywność na której głównie ludziom zależy.

Zablokowany