Tygodnik PokeLife #82

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife #82

Post autor: Ethelnalen » 19 paź 2018, o 14:14

Przerwa Techniczna

Dnia 23 października o godzinie 12:00 gra zostanie wyłączona na czas wprowadzenia aktualizacji. W aktualizacji znajdzie się event jesienny oraz shiny Kalos. Przerwa nie powinna potrwać dłużej niż 2 godziny. Sam event rozpocznie się dopiero następnego dnia o 3:30.

Event Jesienny - Dziady

W tym roku postanowiliśmy odejść trochę od standardowego schematu Halloween i zrobić coś na podstawie słowiańskich obchodów dnia zmarłych, czyli Dziady.
Dziady rozpoczną się 24 października o godzinie 3:30. Aby zacząć brać udział w evencie będziecie musieli zajrzeć do starca w zakładce Zadań i zobaczyć z czym potrzebuje od Was pomocy. Na wykonanie jego zadań będziecie mieć siedem dni. 31 października zacznie się druga, trzydniowa część eventu. Nie będzie w niej dużo do zrobienia ale trwa trzy dni ze względu na to ile osób jest w tym czasie poza domem. Na czym będzie polegać nikt jeszcze jednak nie wie.
Nagrody również będą tym razem trochę inne, także proszę się nie nastawiać na 100% to samo!

Harmonogram Wydarzeń

Trochę rzeczy będzie jedno za drugim w najbliższych tygodniach dlatego mały harmonogram:
- 23 października, 12:00 - aktualizacja dodająca event i shiny Kalos. Shiny będą możliwe do złapania od razu po zakończeniu aktualizacji
- 24 październik, 3:30 - start eventu "Dziady"
- 31 października, 3:30 - koniec pierwszej części Dziadów, start drugiej części
- 3 listopad, 3:30 - koniec eventu Dziady
- 4 listopad, 23:59 - zakończenie 4 Sezonu Ligi Pokelife. Nagrody będą do odebrania w ciągu 2 tygodni od zakończenia
- 5 listopad, 3:30 - początek wydarzenia związanego z Shiny Kalos, czyli kilka bonusów do łapania/szukania Shiny w Kalos
- 12 listopad, 3:30 - koniec wydarzenia z Shiny Kalos
Możliwe też że będzie coś małego z okazji 11 listopada ale to naprawdę mały bonusik.

Techniczne zmiany domeny

Pracujemy nad zmianą przeniesienia samej gry z poke-life.net na gra.pokelife.pl aby cała gra była pod jedną domeną, co pomoże z lepszym dostosowaniem emaili. Nie powinno to sprawić problemów ale nie wiem dokładnie kiedy to zrobimy, więc w razie czego może być niezapowiedziana przerwa techniczna z informacją ledwie godzinę wcześniej. Taka informacja żeby ktoś się nie zdziwił jeśli wpadnie akurat na tą przerwę techniczną.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- nowy event jesienny - Dziady
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- aktualizacja regulaminu (kiedy będzie się dało)
- kilka technicznych zmian w kwestii emaili (kiedy będzie się dało)

Pytania i odpowiedzi

Brak.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

grz22

Re: Tygodnik PokeLife #82

Post autor: grz22 » 19 paź 2018, o 15:36

Wiele na razie nie mówi na czym będzie polegać event. Dowiemy się jak wejdze event.

Co do tematu e-maili. Mam nadzieję, że nie będzie obowiązku, żeby do konta był przypisany e-mail. Coś w stylu- " potwierdź konto poprzez kliknięcie w link, który wyślemy na Twój e-mail. Nawet nie pamiętam na którym e-mailu jest dane konto.

Czy przez te zmiany z szukaczem shiny nie zrobiliście coś z medalionami? Wolę nawet go zdejmować jak wiem gdzie jest shiny. Bez tego medaliku częściej i łatwiej spotykam shiny. Podobnie jest z wróżbą, ale ona od dłuższego czasu jest do niczego

Awatar użytkownika
KradneDzieci

Post autor: KradneDzieci » 19 paź 2018, o 15:56

JW, konto zakładałem w 2013 roku, nawet nie wiem jaki mogłem mieć wtedy mail :o)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 19 paź 2018, o 15:58

Email konta można zmienić. Co do wymagania i tak i nie - ostatecznie potwierdzony email będzie wymagany do korzystania z funkcji społecznościowych (czat, PW, promokody, dołączanie do stowarzyszenia). Ale to ostatecznie, z początku będziecie mogli potwierdzać email i nie będzie jeszcze żadnych ograniczeń.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

grz22

Post autor: grz22 » 19 paź 2018, o 16:07

Już widzę jak ktoś ma kilka/naście nobków/ kont i będzie musiał zakładać fake-emaile żeby potwierdzić swoje konto. Nie mówię już graczach które przejęli konta od innych graczy xd

Shins

Post autor: Shins » 19 paź 2018, o 16:34

A po co fake emaile? Przecież spokojnie mogą mieć konta na jednym aktywnym.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

grz22

Post autor: grz22 » 19 paź 2018, o 16:48

Jak bedzie mozna miec wszystkie konta na jednym mailu to bedzie ok :-)

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy » 20 paź 2018, o 13:35

W tym roku pewnie nie będzie konkursu pokedexowego? Ołówek już mnie desperacko woła z szuflady.
Hey! Szukam kogoś po 60-tce, chętnego na wspólne poszukiwania Shiny.
Obecnie region: Johto.................................. godz: 23-4, 8-17 ..................................Złapanych shiny: 200+
Mogę się podzielić moim ,,Albumem kolekcjonerskim" do odnotowywania złapanych shiny.
Podgląd: Graficznie............... Statystyki............... Występowanie ............... Inne............... Wszystkie

Shamrock

Post autor: Shamrock » 21 paź 2018, o 11:42

Czy nie uważasz, że znalezienie okruchu w dziczy jest obecnie zbyt duże? Aktualnie wypadają mi częściej niż pokebloki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

grz22

Post autor: grz22 » 21 paź 2018, o 12:08

Sam trafiłem kilka okruchów, wiec zmiana na plus jak najbardziej.

Awatar użytkownika
roj89

Post autor: roj89 » 21 paź 2018, o 16:04

- 5 listopad, 3:30 - początek wydarzenia związanego z Shiny Kalos, czyli kilka bonusów do łapania/szukania Shiny w Kalos
Może by tak wprowadzić na wszystkie rejony nie tylko Kalos.

Coolio

Post autor: Coolio » 22 paź 2018, o 03:01

@up nie glupi pomysl jednak bedzie troche przeczyl z zalozeniem tego wydarzenia (ktorym mimo wszystko sa sh w Kalos).

Zablokowany