Tygodnik PokeLife #57

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife #57

Post autor: Ethelnalen » 13 kwie 2018, o 18:29

Wybieranie Pokemonów do Walki w Lidze - ciąg dalszy

Wybór jest już zrobiony, jak wygląda zobaczycie poniżej. Ogólnie zasada jest prosta - przy wybraniu przeciwnika/wylosowaniu go pojawi się to okno. Pokemony gracza będą ustawione w tej kolejności, w której są w oknie Reprezentacji. Z list możecie zmieniać Pokemony, zamieniać je miejscami etc, aż będziecie zadowoleni z kolejności. Po potwierdzeniu rozpocznie się walka.
W oknie oczywiście macie też informację o Pokemonach przeciwnika, możecie z nich skorzystać lub nie, jak kto będzie chciał.
Nyalina zwróciła uwagę, że lepiej gdyby najważniejsze informacje był widoczne od razu a nie dopiero po kliknięciu podglądu. Trochę z tym eksperymentowałem i nie widzę za bardzo możliwości żeby pokazać ruchy, umiejętności, przedmiot i statystyki w taki sposób, żeby nie zlewały się one z innymi Pokemonami. Żeby to zrobić prawidłowo musiałbym wydłużyć całą stronę co z kolej przeszkadzałoby z ustawianiem kolejności, bo byłoby więcej scrollowania.
Także na razie zostaniemy chyba przy tym prostym wyborze, też ze względu na to, że nie każdy gra w Poki na dużym ekranie.

Obrazek

Spotykanie Pokemonów "niedostępnych" w Dziczy

Kilka osób ostatnimi czasami zwracało mi uwagę na to, że częstość spotykania niedostępnych Pokemonów jest bardzo różna zależnie od Dziczy. Także postaram się wyjaśnić dlaczego obecnie tak jest.
Ta część skryptu nie była nigdy zmieniana bo w sumie nie było potrzeby, dopiero teraz pojawił się problem w związku z większą ilością przedmiotów dropiących z Pokemonów.
Skrypt losuje liczbę, którą porównuje z szansą na wystąpienie niedostępnego Pokemona, dość małą. Jeśli szansa się pokryje, wtedy przechodzi dalej. Ale teraz trzeba wybrać co to za Pokemon. Każda Dzicz ma przypisaną tabelę z możliwościami, niektóre mają w niej 1 Pokemona, inne nawet po 6-8. Problem w tym, że ogólna szansa na wystąpienie niedostępnego Pokemona nie bierze pod uwagę, że może ich być kilka w Dziczy. Także dla dziczy w której występuje 1 niedostępny Pokemon, powiedzmy że wystąpi on raz na 250 wypraw. Ale jeśli Dzicz ma 5 niedostępnych Pokemonów - każdy z nich wystąpi raz na 1250 wypraw. Liczby są oczywiście wymyślone.
Właśnie stąd wynika taki rozstrzał w tym, jak rzadkie są te Pokemony. Mam to zapisane do poprawienia kiedyś ale niestety nie mogę tego zrobić tak szybko, bo to główna część gry i trzeba być ostrożnym. A skrypt jest w tym miejscu dość skomplikowany.

Nabór na moderatora Pokedexu

Prowadzimy obecnie nabór na nowych moderatorów Pokedexu. Także jeśli jesteście zainteresowani i macie trochę wolnego czasu, zapraszamy do zgłoszenia się w wątku: Nabór na moderatora Pokedexu

Obecne planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- grafiki shiny Mega Ewolucji
- modyfikacje i start przedsezonu Ligii
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- kilka technicznych zmian z którymi nie mogę już dłużej czekać
- druga część aktualizacji walk, w tym Natury i płcie
- Hala Wyzwań
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Shins

Re: Tygodnik PokeLife #57

Post autor: Shins » 13 kwie 2018, o 18:47

Zachęcam do zgłoszeń na moda dexu :D
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Coolio

Post autor: Coolio » 13 kwie 2018, o 21:25

Ciekawy system ustawiania sie ale jak juz cos takiego robisz to moznaby zrobic system w ktorym na bierzaco w trakcie walki wystawiasz pokemony. Byloby juz gotowe na ewentualne mistrzostwa jesli kiedys zdecydujecie sie cos takiego zorganizowac

Awatar użytkownika
Yosuke

Post autor: Yosuke » 13 kwie 2018, o 21:35

Shins pisze:Zachęcam do zgłoszeń na moda dexu :D
Ponoc chciales wziac drugi eteat na to stanowisko i brac dwie wyplaty :D
.........................................................................................................Obrazek

Awatar użytkownika
maillo93

Post autor: maillo93 » 14 kwie 2018, o 00:53

Już o tym wspominano ale przypomnę - całkowita widoczność poków wraz ze szczegółami może zaowocować ogromną ilością remisów, zwłaszcza w topce. Poki niech będą odkryte ale bez statystyk i ataków.
http://pokelife.pl/?polec=443295 Jeśli chcesz zacząć grę od nowa, zarejestruj się z tego linku, a gwarantuję pomoc oraz wsparcie w grze! :D

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 14 kwie 2018, o 01:52

maillo93 pisze:Już o tym wspominano ale przypomnę - całkowita widoczność poków wraz ze szczegółami może zaowocować ogromną ilością remisów, zwłaszcza w topce. Poki niech będą odkryte ale bez statystyk i ataków.
To spowoduje absolutne zero zmiany z ustawianiem się - nadal osoby z kolegami, którzy dzielą się raportami będa miały przewagę, bo właśnie będą znali te ataki i statystyki. A właśnie ten problem staramy się wyeliminować.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
maillo93

Post autor: maillo93 » 14 kwie 2018, o 18:24

@Ethel
Wątpię,.żeby komuś się chciało w takie szczegóły bawić :P Przedsezon pokaże :)
http://pokelife.pl/?polec=443295 Jeśli chcesz zacząć grę od nowa, zarejestruj się z tego linku, a gwarantuję pomoc oraz wsparcie w grze! :D

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Diversante

Post autor: Diversante » 14 kwie 2018, o 23:05

maillo93 pisze:@Ethel
Wątpię,.żeby komuś się chciało w takie szczegóły bawić :P Przedsezon pokaże :)
Przedsezon nic nie pokaże tak samo jak nie pokazał poprzedni bo "TOPKA" ukrywa się jakby tam jakieś cuda na kiju mieli...
Obrazek

Awatar użytkownika
Miszczu490

Post autor: Miszczu490 » 15 kwie 2018, o 20:21

Ethelnalen pisze:
maillo93 pisze:Już o tym wspominano ale przypomnę - całkowita widoczność poków wraz ze szczegółami może zaowocować ogromną ilością remisów, zwłaszcza w topce. Poki niech będą odkryte ale bez statystyk i ataków.
To spowoduje absolutne zero zmiany z ustawianiem się - nadal osoby z kolegami, którzy dzielą się raportami będa miały przewagę, bo właśnie będą znali te ataki i statystyki. A właśnie ten problem staramy się wyeliminować.
Nie lepiej jakby widoczne były tylko ataki? Po co odkrywać staty, umiejkę czy przedmiot. Trochę wysiłku też czasem nie zaszkodzi przy sprawdzaniu.
Jak na moje sama kolejność ataków wystarczy.

Awatar użytkownika
Wolfie

Post autor: Wolfie » 18 kwie 2018, o 09:39

Według mnie dobrze że ma byc widoczne wszystko, wkurzały mnie te ustawki, bo sama nie mam czasu na zbieranie raportów przed każdym atakiem, a i nie chce mi się zmieniać układu poków po każdej bitwie -,- Czekam na halę, w dziczy wieje trochę nudą, trzeba się rozerwać ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Poky1422

Post autor: Poky1422 » 20 kwie 2018, o 03:27

A czy takie ustawianie sie itp będzie przeszkadzać w szybkim odbębnieniu walk? Miałem sprawdzone ustawienie druzyny które dawało rady większości nieco słabszym trenerom, a czasem miałem tylko czas odbębnić 25 wymaganych walk.

Rehki

Post autor: Rehki » 20 kwie 2018, o 08:40

Poky1422 pisze:A czy takie ustawianie sie itp będzie przeszkadzać w szybkim odbębnieniu walk? Miałem sprawdzone ustawienie druzyny które dawało rady większości nieco słabszym trenerom, a czasem miałem tylko czas odbębnić 25 wymaganych walk.
nie masz czasu to juz twoja sprawa, gry z reguly wymagaja czasu, tak juz jest

Awatar użytkownika
Devu92

Post autor: Devu92 » 20 kwie 2018, o 15:55

Rehki pisze:
Poky1422 pisze:A czy takie ustawianie sie itp będzie przeszkadzać w szybkim odbębnieniu walk? Miałem sprawdzone ustawienie druzyny które dawało rady większości nieco słabszym trenerom, a czasem miałem tylko czas odbębnić 25 wymaganych walk.
Tyle, że jet różnica między 1-2h dziennie, a 5-6h dziennie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Shamrock

Post autor: Shamrock » 20 kwie 2018, o 16:04

Devu92 pisze:
Rehki pisze:
Tyle, że jet różnica między 1-2h dziennie, a 5-6h dziennie.

Czyli uważasz, że ten kto gra 1-2h dziennie powinien być wyżej w lidze niż ten kto gra 5-6 godzin? :D

Jeśli masz mniej czasu zawsze możesz niektóre walki zrobić przez "losuj przeciwnika" nie musisz ustawiać drużyny pod kazdego gracza ale wtedy nie oczekuj, że przy zbliżonym składzie ktoś kto poświęci więcej czasu na grę będzie miał podobne wyniki do Ciebie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zablokowany