DTP #230 - Trochę ciekawostek z ankiety

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

DTP #230 - Trochę ciekawostek z ankiety

Post autor: Ethelnalen »

Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Podsumowanie ankiety

Nie będę Wam wklejał całych wyników ankiety ale podzielę się paroma rzeczami. Pierwsza rzecz jako taka ciekawostka czyli "wiek" graczy.
"Jak długo grasz w PokeLife?"
7.4%: Mniej niż miesiąc
5.3%: Mniej niż pół roku
5%: Mniej niż rok
15.1%: Mniej niż 3 lata
13.5%: Mniej niż 5 lata
53.7%: Ponad 5 lat

Poza tym znacznie więcej osób jest zainteresowana zawartością solo, niż jakąkolwiek rywalizacją. Więc jak mówiłem pare tygodni temu, raczej postaram się skupić na dodaniu indywidualnej zawartości do gry kiedy Liga będzie już gotowa.

Sporo osób jest też zainteresowane odświeżaniem/reworkowaniem starych mechanik co było dość zaskakujące. Z mojej perspektywy wydawało się to być czymś, z czym musze uważać czasowo - żeby nie poświęcać na to za dużo czasu, inaczej będziecie się nudzić bez nowych rzeczy.

Najlepiej ocenianą aktualizacją była zmiana Apteczki - co nie jest zaskakujące, skoro zmniejszyło Wam znacznie ilość klikania przy wyprawach.

Aktualne prace

Niestety byłem niedawno chory, więc wypadł mi tydzień pracy praktycznie. Plus sporo było potrzebnych na bieżąco poprawek, czyli:
- wylosowanie nagród Loterii
- dodanie nowych skórek
- ponowne poprawienie ruchów Pokemonów: usunięcie nieistniejących tmów z Księgi TMów, poprawienie zmian form Legendarnych Pokemonów aby usuwały ruchy, których druga forma nie może się nauczyć
- dzisiejsza zmiana ze strukturą walk, dzięki której będę miał więcej kontroli nad warunkami walk (najbardziej przydatne na eventy): viewtopic.php?p=669445#p669445

Od przyszłego tygodnia zajmuje się już wyłącznie Ligą. Sama Liga mam nadzieje będzie gotowa w tydzień, o ile uda mi się nagrody odpowiednio ogarnąć (zarówno Ligowe jak i za Mistrzostwa, żebyście znali je przed startem). Same Mistrzostwa będę poprawiał już jak Liga będzie aktywna ale oczywiście zasady będą znane przed startem Ligi, żeby nie było problemu jak ostatnim razem.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- Liga
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- poprawienie systemu mailingowego
- event Halloween
- poprawki błędów
- Farmy Jagód i rework Jagód

Zapraszam na Discord PokeLife! viewtopic.php?f=109&t=83950
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

grytom

Re: DTP #230 - Trochę ciekawostek z ankiety

Post autor: grytom »

No apteczka spoko, to jeszcze jakis wydatniejszy sposob na pozbywanie sie pa i bedzie kolejna fajna zmiana.

skejter7

Re: DTP #230 - Trochę ciekawostek z ankiety

Post autor: skejter7 »

Opieka wymaga poprawy
Obrazek

ODPOWIEDZ