DTP #224 - Zmiany Shiny, Skórki oraz event

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

DTP #224 - Zmiany Shiny, Skórki oraz event

Post autor: Ethelnalen »

Nie możesz zalogować się na forum?
Przypominam, że po przeniesieniu forum wymagane jest zmienienie hasła na forum aby się zalogować (hasła nie mogły być przeniesione). Jeśli masz na forum nie działający email, napisz w Centrum Pomocy w grze o ustawienie emaila na ten sam co w grze.

Zmiany w Shiny

Dzisiaj zostały wprowadzone zapowiadane zmiany z Shiny Pokemonami, które zmniejszają wartość Shiny u Hodowcy:
- rzadkość 2, z 200 PZ zmieniono na 150 PZ:
- rzadkość 3, z 500 PZ zmieniono na 250 PZ
- rzadkość 4, z 2000 PZ zmieniono na 1000 PZ
- rzadkości 1, 5 oraz Ultrabestie mają wartość bez zmian
Dodatkowo w związku z tym oraz po przeanalizowaniem statystyk:
- koszt Wróżby został zmniejszony z 250 PZ na 200 PZ
- szansa na zamienienie złapanej Ultrabestii w Shiny została zwiększona o 50%
- zmieniono aby nie mógł się wylosować ten sam Shiny Pokemon z rzędu

Mogą być jeszcze tutaj dodatkowe zmiany, ale oczywiście poinformuję Was jeśli takie będą potrzebne.

Początek eventu

Następny event rozpocznie się we wtorek 21 czerwca. ALE część zostanie wrzucona już w poniedziałek około 12-14. Ta część pozwoli Wam wybrać pewien element, który zostanie przypisany losowo we wtorek jeśli go nie wybierzecie. Wiec koniecznie zajrzyjcie w poniedziałek wieczorem!

Poza tym na czas eventu i może trochę dłużej będą aktywne dwie promocje.
- skórki które miały być rozdane przy akcji z promocją drugiej gry Oaka zostaną dodane za darmo do określonych płatności podczas tej promocji - po co mają się zmarnować. Przeczytajcie koniecznie ogłoszenie o evencie kiedy się rozpocznie po szczegóły
- uruchomiona zostanie promocja na Eventowe Napoje Energetyczne

Plan na powrót do Skórek

Męczycie mnie o to od tak dawna że chyba w końcu czas coś z tym zrobić. Nie mam większego planu na to ale wielokrotnie mi niektórzy pisali że chętnie by zrobili skórki jakieś do gry. Ja osobiście niestety nie mam ani środków ani umiejętności żeby robić to samemu.
No więc póki co wysuwam następującą propozycję:
1. Na discordzie powstałby kanał, gdzie moglibyście wrzucać zrobione przez Was skórki - a inni by mogli dorzucić swoje trzy grosze opinii.
2. Każdego miesiąca wybierałbym kilka z nich i dodawał do gry. Ile i zasady wrzucania ich oczywiście będą określone później.
3. Twórca skórki otrzymywałby promokody na określoną ilość równowartości zakupu za 100zł. Czyli dla przykładu otrzymywałby 2 kody, każdy z nich z przypisanymi 15.625 PZ oraz 12 Kostkami. Co by z nimi zrobił to już jego sprawa
4. Skórki miałyby wymaganie dwóch wersji, shiny + normalny no i byłyby dodawane do sklepu za 2000 PZ.

Rozważałem jeszcze możliwość dodania darmowej skórki raz w miesiące do dowolnej płatności powyżej 25zł aaaaale to by mogło wymagać za dużo pracy z miesiąca na miesiąc żeby to zmieniać. No i zależnie od ilości nie wiadomo którą skórkę gracz by chciał. No skomplikowałoby to trochę.

Co o tym myślicie?

No i pytanie dla osób, które zajmują się grafiką (nawet jeśli nie planujecie robić skórek) - ile kodów o wartości 100zł byłoby Waszym zdaniem odpowiednim wynagrodzeniem? Możecie mi napisać w wiadomości prywatnej na forum, po prostu chcę zasięgnąć opinii na ten temat od osób, które może zajmują się tego typu pracą.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracuję nad:
- event
- wstęp do balansu walk
Co jest zaplanowane na dalsze aktualizacje:
- Liga
- Farmy Jagód i rework Jagód

Zapraszam na Discord PokeLife! viewtopic.php?f=109&t=83950

Pytania i odpowiedzi

---
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Nioch

Re: DTP #224 - Zmiany Shiny, Skórki oraz event

Post autor: Nioch »

Fajny pomysł z skórkami, może nawet specjalnie na tą okazję przypomnę sobie jak działają programy graficzne.

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

36kpz za zrobienie skórki??? Przecież gra generuje są dużo darmowych pz... 2kkk to prawie koszt treningu 4k pokemona, czemu nie można tak łatwo zarobić sobie na to z gry, a przelewy o inne g)łupoty to mają dawać od ręki?
Ostatnio zmieniony 17 cze 2022, o 12:10 przez DojczBoy, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Smarek

Post autor: Smarek »

Dzięki za wprowadzenie mojego pomysłu z kanałem na skiny 🥰
Redaktor naczelny ZTP oraz samozwańczy memiarz.
Przyszły TOP1 trener duchów.
Fan 1 Generacji.
Ulubiony pokemon - Lugia.

Gniot

Post autor: Gniot »

DojczBoy pisze:
17 cze 2022, o 11:50
36kpz za zrobienie skórki??? Przecież gra generuje są dużo darmowych pz... 2kkk to prawie koszt treningu 4k pokemona, czemu nie można tak łatwo zarobić sobie na to z gry, a przelewy o inne g)łupoty to mają dawać od ręki?
Nwm czy wiesz, ale zrobienie od zera własnego skina wymaga mimo wszystko sporo pracy i zaangażowania, chyba, że ktoś robi to zawodowo i wystarczy mu godzina na zrobienie dobrej skórki, tak więc wynagrodzenie jest tutaj adekwatne.

Bardzo fajny pomysł z kanałem na discordzie, jak i samymi skórkami, nie mniej jednak nwm czy dodawał bym je do przelewów, ponieważ zrobi się przez to spory młyn.
Sam event może być naprawdę ciekawy, jeśli będziemy musieli wybrac np o jakie nagrody chcemy walczyć ;)

Czy będzie można robić także skórki do legend?

Awatar użytkownika
Orbiteks

Post autor: Orbiteks »

Co do skórek bardzo fajny pomysł z tym, że wynagrodzenie dla twórców zdecydowanie za duże mimo wszystko. Jeden kod o równowartości 100 zł jest okej, ale już dwa to zdecydowanie za dużo.

grytom

Post autor: grytom »

Ale że ludziom co mają już dosłownie wszystko przeszkadza że ktoś dostanie pz za zrobienie skórki co pewnie zajmie sporo czasu i dosłownie umili wam gre? A tak serio to może i troche za dużo tych pz patrząc na ich obecny kurs w giereczce, ale no, to wszystko zależy od tego jakie skórki będą wpływać, bo jak ktoś naprawdę spoko skórki będzie tworzyć to ta ilość pz może być uzasadniona.
PS: szkoda że nie dałeś wczoraj ogłoszenia czy coś by sprzedać shiny z przechowywalni bo sie straci nagle kase....

Awatar użytkownika
DojczBoy

Post autor: DojczBoy »

Gniot pisze:
17 cze 2022, o 12:18
DojczBoy pisze:
17 cze 2022, o 11:50
Nwm czy wiesz, ale zrobienie od zera własnego skina wymaga mimo wszystko sporo pracy i zaangażowania, chyba, że ktoś robi to zawodowo i wystarczy mu godzina na zrobienie dobrej skórki, tak więc wynagrodzenie jest tutaj adekwatne
Na pewno tyle samo czasu co wyklikanie w dziczach 2kkk, a i tak pewnie kupi to max 5 osób...

Shins

Post autor: Shins »

Wyder, a co powiesz, jakbym zaproponował zrobienie skórek jedynie dla shinów ostatnich ewo, ale tylko ze zmianą kolorowania? Przefiltrowałbym obecne skórki przez jakieś filtry i dzięki temu można by dla nich hurtowo mieć różnorakie warianty kolorystyczne. Myślę, że wiele osób chciałoby mieć szasnę chociażby zmiany kolorystyki swoim poksom, a to by można było bez większych komplikacji wrzucić na każdego poksa i zobaczyć, dla których wyszło coś sensownego. Jeśli się zgodzisz na coś takiego, to podrzuć w jakimś folderze skórki, których obecnie używasz w PLu. Btw. za coś takiego nie będę chciał żadnych bonyfikatów w grze, zrobiłbym to za frajer.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
Edwis

Post autor: Edwis »

To jak już jesteśmy w temacie skórek to może jakiś powrót skórek mistrzowskich za PZ? ;p
26.10.2020- Łasica Krzysiu została na zawsze wysłana do rezerwy
Spoczywaj w pokoju [*]

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

A zapomniałem tego wpisać:
- zmieniono aby nie mógł się wylosować ten sam Shiny Pokemon z rzędu

Coolio

Post autor: Coolio »

Pomysl na skorki graczy spoko ale cos mi sie wydaje ze spoko pomysl zamieni sie w farme pz przez 2-3osoby ktore ogarniaja grafike. Wiadomo ze amator nie zrobi swietnej skorki od tak a ktos kto w tym siedzi poswieci pare godzin w miesiacu i bedzie zgarnial przelewy

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Coolio pisze:
17 cze 2022, o 15:14
Pomysl na skorki graczy spoko ale cos mi sie wydaje ze spoko pomysl zamieni sie w farme pz przez 2-3osoby ktore ogarniaja grafike. Wiadomo ze amator nie zrobi swietnej skorki od tak a ktos kto w tym siedzi poswieci pare godzin w miesiacu i bedzie zgarnial przelewy
Well coś za coś. Ja skórek nie zrobię, za darmo raczej też mało kto. Ale skórki w grze mieć chcecie.
Równie dobrze ktoś by mógł po prostu kupować te PZ i na to samo mu wyjdzie.

Awatar użytkownika
kerfi

Post autor: kerfi »

Ja i mój steelix już czekamy!

Getsu

Post autor: Getsu »

Wyder, ty naprawdę działasz ku zniszczeniu gry nieprzemyślanymi decyzjami XD Nikt nie pisał o jakichś specjalnych skórkach, a o zmianie poz poków lub specjalnych kolorach jak to robiła Nyalina. Ja osobiście innych skórek nie chcę i nie potrzebuję. Przynajmniej nie będę ich używał, a kod na 100 zł jest zdecydowanie moim zdaniem za duży. Rozwali i popsuje to grę.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia »

Getsu pisze:
17 cze 2022, o 23:02
Wyder, ty naprawdę działasz ku zniszczeniu gry nieprzemyślanymi decyzjami XD Nikt nie pisał o jakichś specjalnych skórkach, a o zmianie poz poków lub specjalnych kolorach jak to robiła Nyalina. Ja osobiście innych skórek nie chcę i nie potrzebuję. Przynajmniej nie będę ich używał, a kod na 100 zł jest zdecydowanie moim zdaniem za duży. Rozwali i popsuje to grę.
XD to znajdź kogoś, kto za friko zmieni pozę pokemona i będzie to wyglądało sensownie. No ciach, parę kodów za DOBRE grafiki, które się pewnie dobrze sprzedadzą to takie ciach gry, no wcale nie ma gdzie tego szukać indziej, tylko w tym ;D

Oezu - M490

ODPOWIEDZ