TP #201 - Eventowy Serwer? I inne ogłoszenia

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Shins

Re: TP #201 - Eventowy Serwer? I inne ogłoszenia

Post autor: Shins »

Eventowy serwer. Bo największą rozrywką będzie robienie po raz drugi (a potem trzeci, czwarty i piąty) tego samego, kiedy większość osób nawet nie ma dobrze ogarniętego głównego konta. Jeszcze jakby taki serwer dawał nam inną rozgrywkę... ale no nie wiem, dla mnie pomysł jest mocno badziewny, bo sprowadza się tylko do tego, że trzeba znowu więcej klikać. Jeśli rozgrywka na takim serwerze nie wymagałaby kolejnej godziny klikania, to ok, mogłoby to być coś ciekawego, ale jeśli to ma wyglądać tak, że na głównym koncie mamy robić limity, a potem na tym znowu klikać limity (w jakiejkolwiek postaci by one nie były) i to będzie trzon rozgrywki, to chyba lepiej sobie darować.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.

Awatar użytkownika
KradneDzieci

Post autor: KradneDzieci »

Zgadzam się z opiniami wyżej. Ja osobiście bym na takim nie grał, ledwo mam czas tu klikać nawet pół limitu. Jeśli chodzi o dodatkowy zarobek to może coś ci było w pokemon go. Event dla wszystkich, ale jest druga wersja, płatna, dla chętnych. I kto zapłaci za bilet na ewent ten ma jakieś dodatkowe bonusy, wiecej expa czy lepszy procent złapania poka. Niby pierdoła, ale nie jest to p2w, a kwota za tkwi event też by nie była wysoka, wtedy większość by i tak to kupiła. A ci co nie kupią nie zostaną z niczym, będą mieli i tak jakiś podstawowy bonus z eventu.
Co do dalszej pracy to myślę że czas na te apteczkę na ładunki, i powoli sh alola, legendy sinnoh, a potem już jakieś farmy jagód avatary itd.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Ririn

Post autor: Ririn »

Na wstępie. Wiem,że piszesz w tygodnikach Swoje pomysły na rozwój gry, które chciałbyś w jakimś najbliższym czasie wprowadzić.
Serwer eventowy - tak jak większość tu- jestem na nie. Jakby ktoś chciał i miał czas grać od nowa to by sobie zrobił nowe konto. Mógłbyś zamiast serwera eventowego dawać jakieś różne małe eventy tu na główne , nie mówię,że jakieś wielkie jak na halloween czy wielkanoc ale jakieś drobne z niewielkimi nagrodami (czyli nie rozdawać co jakiś czas sh niedostępne poki). Zamiast serwera eventowego to mógłbyś zrobić/włączyć serwer testowy, dać możliwość posiadania wszystkich poków (może bez legend?) , możliwości wytrenowania sobie ich jak chcemy , sprawdzać ruchy itp skoro przed ligami czy w różnych momentach zmieniasz coś w ruchach i tylko Ty to sprawdzasz w Swoim symulatorze. Gra musi zarabiać to prawda ale to też możesz jak większość osób napisało o małym abonamencie ( miesiąć, rok? ).
Ale do rzeczy :W lipcu 2019 roku weszła aktualizacja stowarzyszeń minęło ponad 2 lata a farmy jagód dalej nie ma.
Dobra ale to nie najważniejsze. Były ligi , balanse między nimi (udane lub nie). Teraz się liga skończyła liga chciałeś zrobić mistrzostwa.Według niektórych mogłoby by ich nie być , no ale zdecydujesz. Pewnie po nich też jakieś balanse.
Teraz będzie event i do końca września "masz z nami spokój" To w tym czasie mógłbyś pracować i skończyć sh w aloli ( jeśli jesteś w trakcie ).
Nagrody za ligę też dla większości są ważne. Najlepszą rzeczą jaką mógłbyś zrobić to wprowadzić sh przed nagrodami i dać możliwość wzięcia sh z aloli z boxa z nagrody za ligę. :)
Co do shiny to jakie widzisz rozwiązanie dla sh rockruffa? Chodzi mi o rockruffa z own tempo. Wiem,że zwykłego da się złapać z own tempo bo sam złapałem ale to baaardzo mała szansa. W grupie shiny gdzie jest maksymalnie 10 poków to nie wiadomo czy ktoś takiego trafi.
Dla innych ważne też są legendy sinnoh bo nie mają co robić w sumie to prawda ale się nie rozmnożysz.
Mógłbyś też zamiast planowane aktualizację to może pisz w którym momencie jesteś lub jaki masz pomysł na to ( nie mówię tu np. o fazach legend) ale co np w jakiej fazie pracy nad shiny aloli jesteś , lub legend sinnoh czy czegokolwiek nad czym planujesz.
A przede wszystkim kiedy ASH-GRENINJA !!! Bo box chcę się otworzyć i muszę go powstrzymywać :)

Awatar użytkownika
mandras

Post autor: mandras »

Pomysł na serwer eventowy brzmi jak idealny sposób na pogrzebanie tej gierki. Wiele osób ma problem ze znalezieniem czasu na codzienne wyklikanie limitów na jednym koncie, a tu doszłaby konieczność podwójnego klikania, żeby mieć szansę na nagrody... Swego czasu był pomysł, żeby przerobić zdobywanie expa i wprowadzić "utrudnioną" wersję dziczy, w której poki byłyby silniejsze, walka zabierałaby więcej pa, ale dawałyby większe profity. Wtedy klikanie byłoby szybsze i wydaje mi się, że dopiero wtedy powinna być jakakolwiek dyskusja na temat eventowego serwera.
Obawiam się, że jeśli coś takiego wejdzie przy obecnym stanie gry, to wiele osób odpuści klikanie na głównym koncie i serwer się wyludni, co odbije się na i tak kulejącej ekonomii.

Smarek

Post autor: Smarek »

Śmieszne jest to, że od dwóch lat czytam rzeczy w stylu "gra umiera, ludzie nie mają czasu na klikanie limitów na jednym koncie" albo "nie ma co robić, brakuje nowych aktywności" XD

To, że Ethel napisał, że rozważa stworzenie serwera eventowego, nie znaczy, że rzuci wszystko i go zrobi. Zaznaczył jedynie, że mógłby to zrobić, bo gra jest już stabilna i ma do tego odpowiednie fundamenty. Poza tym nikt nie byłby zmuszany do grania na nim. Jeśli ktoś miałby czas, to miałby z tego potem profit na główne konto.

Bellz

Post autor: Bellz »

Zrób ankietę żeby mieć jakiś pogląd ile osób było by zainteresowanych takim serwerem.

Imo to jest bez sensu, bo co by taki serwer miał wnieść skoro to było by to samo co normalna gierka tylko szybszy progress. A jeśli ma być za to profit na główne konto to już wgl słaby pomysł bo byłbym w zasadzie zmuszony do grania na tym serwerze żeby inni nie uciekali jeszcze szybciej.

Umbababumba93

Post autor: Umbababumba93 »

Moim zdaniem również nie widzę sensu stworzenia takiego serwera. Oczywiście nawet jak powstanie to nic mi do tego, bo kto chce niech się bawi na 2 serwery, ale wydaje mi się, że to raczej sztuka dla sztuki niż konkretna korzyść dla graczy.

NapoleonBonaparte

Post autor: NapoleonBonaparte »

Co do loterii - tylko jedno konto powinno być zgłoszone a nie te dodatkowe co ludzie mają. Niby brat siostra babcia, a z pewnością w jakiś sposób pomagają sobie...

Odnośnie nowego serwera - ścigać się nie lubię, zaczynać od nowa też nie za bardzo. Dlaczego? Bo nie ma za bardzo czasu. I tak obecnie jest sporo "pamiętania" o grze, klikania, nie mam czasu na legendy. Proponowalbym zrobić ankiete kto zagrałby na tymże nowym serwie.

To już zdecydowanie bardziej odpowiadałaby mi "nowa dzicz" za złotówki, z jakimiś ciekawymi akcjami ;) i np: ograniczenie do 2500 wejść dziennie.

grem220899

Post autor: grem220899 »

Nie wiem czy eventowy serwer ma sens, ponieważ główny serwer ma problem z zalogowaniem mnie XD
Trener pokemonów trujących
Obrazek

Kakarotto653

Post autor: Kakarotto653 »

Eventowy serwer, Dzicz Eventowa, a jak ktoś pamięta to był jeszcze Pomarańczowy archipelag, gdzie również były walki z "liedrami" (5 o ile mnie pamięć nie myli), więc też mógłby być Eventowy Region.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen »

Tradycyjnie pomijam wszystkie teksty typu "lepiej zajmij się rzeczą X" bo jest to dla mnie nieistotne. Jeśli piszę o jakimś projekcie, interesuje mnie co myślicie o tej rzeczy, nie o innych czy o kolejności. Bo pracując samemu bywa że przeoczę coś oczywistego, a takie poczytanie innych opinii daje mi inną perspektywę. Kiedy taka aktualizacja będzie to jest całkowicie inna sprawa, której z Wami zazwyczaj nie konsultuje, bo tutaj akurat nie ma idealnej kolejności, każdy gracz wolałby różne aktualizacje w różnej kolejności.

Co do kilku poruszonych tutaj kwestii.
1. Za dużo klikania na głównym i eventowym by było!
- Nie sądzę aby to było problemem, na eventowym serwerze zapewne napoje byłyby bardziej ograniczone, więc mielibyście o wiele mniej do klikania, szczególnie na samym początku. Możliwe też że regeneracja PA działałaby trochę inaczej aby dać Wam większą swobodę.
2. Ale po co zaczynać znowu od nowa, przecież to to samo!
- Nie sądzę żeby to było to samo. Wątpię żeby wiele osób tutaj w ogóle pamiętało jak to jest zaczynać od zera. Nawet zaczynając teraz na serwerze macie wiele bonusów, Targ jest zapełniony tanimi przedmiotami i Pokemonami, TMy są powszechnie dostępne, nie ma za bardzo o co się ścigać. A takie danie wyzwania od początku myślę dałoby Wam powiem świeżości. Np. zaczynając grę teraz nie interesuje Was jak zrobić salki jak najszybciej, jedynie jak rozwijać efektywnie konto. Na takim eventowym serwerze Wasze priorytety mogłyby ulec znacznej zmianie, co jest moim zdaniem ciekawą odmianą.
3. Jeśli masz problem z monetyzacją, dodaj coś na głównym serwerze!
- Sporo osób źle zrozumiało moje słowa. Problem z monetyzacją nie dotyczył obecnego stanu rzeczy, tylko ryzyka związanego z dodaniem takiego eventowego serwera. Eventowy serwer nie ma być jakimś magicznym sposobem na większe zarobki.
4. Główny serwer straci na znaczeniu kiedy będzie dodany dodatkowy serwer!
- Możliwe że aktywność na głównym się lekko zmniejszy podczas eventu. Ale nie sądzę aby to miało aż taki mocny wpływ. Taki serwer nie trwałby długo i nie byłby zawsze aktywny, z pewnością byłoby po parę miesięcy przerwy. Ogólnie planuję włączać go kiedy będzie coś fajnego do dania jako nagrody lub jakiś ciekawy ogólny pomysł na odświeżenie rozgrywki. Nie będzie to po prostu zawsze to samo od zera no bo to faktycznie szybko by się znudziło. Dodatkowo z grania na tamtym serwerze otrzymacie tylko ograniczone nagrody, nie będziecie mogli przenieść Pokemonów, yenów ani nic takiego. No i nie będzie na nim żadnych eventów ani dodatkowych wydarzeń jak na głównym.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
Atlantic

Post autor: Atlantic »

Wydaje mi się, że w takich grach, w której główną przyjemnością jest stopniowy progres i rozwój konta, perspektywa zaczęcia od początku nie jest zbytnio porywająca. Pomysł mógłby być fajny, gdyby znacząco zmienić rozgrywkę. Pozmieniać dzicze, dodać jakieś wydarzenia, które psułyby balans na normalnym serwerze, ale na eventowym byłyby ciekawe. Może wyłączyć/ograniczyć mocno sklep i targ. Może zrobić coś w stylu Nuzlocke? Np. jeśli użyjesz pokemona i zginie on w dziczy 1v1 to nie można go już później użyć. Z trenerami/salkami by to nie wypaliło, bo nie wykonujemy ruchów własnoręcznie, ale w 1v1 by się sprawdziło.

Generalnie po prostu wydaje mi się, że taki "restart" nie będzie dla większości odświeżeniem, tylko grindem, chyba że mocno pozmienia się zasady gry, więc podałem jakieś przykłady, żeby nie rzucić tylko hasłem bez dodania czegoś od siebie.

ODPOWIEDZ