Tygodnik PokeLife #121

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Tygodnik PokeLife #121

Post autor: Ethelnalen » 4 paź 2019, o 13:07

Pechowy wrzesień

Poprzedni miesiąc niestety nie był zbyt produktywny dla mnie i Pokelife. Wyjaśnienie znajdziecie w poprzednim ogłoszeniu w grze, tutaj tylko przypomnę, że już w pełni wróciłem do pracy - jeśli coś istotnego przegapiłem w grze czy na forum, możecie śmiało napisać o tym tutaj lub w Centrum Pomocy.

Bonus na cały tydzień!

Obiecałem Wam coś w rekompensacie za te problemy techniczne na początku września. Od poniedziałku 7 października godziny 3:30 zostanie uruchomiony bonus dla Was, który będzie trwał cały tydzień! Będzie się on składał z trzech elementów:
- każdego dnia będziecie mogli wypić 3 darmowe Eventowe Napoje Energetyczne (Napoje nie znajdują się w plecaku, tylko w zakładce Statystyki, jeśli nie wypijecie ich danego dnia, przepadają)
- każdego dnia zostanie wybrany 1 typ. Za złapanie Pokemona posiadającego ten typ, otrzymacie Kapsułki Doświadczenia oraz dodatkowe Yeny!
- za walki w Dziczy będziecie otrzymywać 2x więcej doświadczenia

Harmonogram typów Pokemonów:
- poniedziałek - Robaczy
- wtorek - Wodny
- środa - Latający
- czwartek - Roślinny
- piątek - Walczący
- sobota - Normalny
- niedziela - Trujący

Zmiana planów

W związku ze wspomnianymi problemami, zmieniam plany na najbliższe miesiące. Największą ze zmian jest zrezygnowanie z całkowitego przerobienia Ligi w tym roku. Niestety za dużo czasu straciłem, który zostałby poświęcony właśnie na robienie tego. A przerobienie Ligi nie jest czymś nowym, więc lepiej dla Was, żebym zajął się najpierw czymś ciekawszym.

1. W tym tygodniu zajmowałem się sfinalizowaniem zmian w walkach, zostaną one wprowadzone pewnie z przedsezonem Ligi, więc zajrzyjcie do tego wątku aby o nich przeczytać: viewtopic.php?f=5&t=82753
2. Wczoraj zacząłem również poprawki w Lidze, o nich będzie poniżej.
3. Cały czas będę przypominał Oakowi, aby zrobił tą możliwość wgrywania grafik na serwer. Kiedy to będzie zrobione, przywrócę możliwość wgrywania własnych avatarów.
4. Liga albo co najmniej przedsezon powinny wystartować jeszcze w tym miesiącu.

Poprawki w Lidze

Jedną główną rzecz, jaką chcę zmienić w Lidze to widoczność raportów obronnych. Jak część z Was pewnie wie, w obecnym systemie trochę za łatwo jest manipulować wynikiem, jeśli poświęci się temu wystarczająco dużo czasu. Elementem, który to umożliwia, jest możliwość zobaczenia jak idzie przeciwnikowi z Tobą, i podjęcie na tej podstawie decyzji czy z kimś walczyć czy nie. Przez co ten kto zaatakuje pierwszy jest na gorszej pozycji, bo jeśli przegra i przeciwnik o tym wie, ten drugi nawet nie musi próbować zaatakować.
Uniemożliwienie podglądu wyników z walk obronnych danego Tygodnia zdecydowanie pomogłoby uniknąć takiej sytuacji. Raporty te byłyby oczywiście nadal do wglądu po zakończeniu tygodnia.

Wielu z Was chce również, abym wprowadził wymuszenie odbycia całej 100 walk w krysztale. Tą opcję również rozważam, głównie ze względu na drugi sposób manipulacji, czyli podkładanie się w walce kolegom. O ile kwestia nie zaatakowania kogoś w ogóle nie oznacza od razu podkładania się, o tyle przy wymuszeniu odbycia 100 walk byłaby większa możliwość określenia, czy ktoś specjalnie oddaje walkę, czy nie.

Powyższe zmiany wpłyną prawie tylko na Kryształ. Wiem, że wielu z Was z niższych Lig też liczyło na inne zmiany, które pomogły by z przejrzystością Ligi. Niestety bez przepisywania całej Ligi nie ma tu chyba za bardzo co zmienić aby to się poprawiło.

To są dwie główne zmiany, które rozważam. Jeśli macie jakieś własne sugestie, czy chcecie mi przypomnieć o jakimś problemie z Ligą, piszcie śmiało!

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- balans walk, poprawki walk, poprawki Ligi
- region Alola (ale to pierwsze przygotowania, więc jeszcze trochę czasu minie)
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód

Pytania i odpowiedzi

---
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.

Awatar użytkownika
DzikiDzikDzikson

Re: Tygodnik PokeLife #121

Post autor: DzikiDzikDzikson » 4 paź 2019, o 13:28

Trochę szkoda, że walczący i trujący spośród pozostałych typów zostały wybrane, bo takich w sinnoh prawie nie ma :) Trujące na bagnach, a walczący tylko infernape i też na bagnach. Mimo to fajnie się zapowiada.

Coolio

Post autor: Coolio » 4 paź 2019, o 13:36

Wymuszenie na graczach zrobienia wszystkich walk juz sprawi ze gracz bede musial atakowac bez wzgledu na to czy wygral obrone wiec chyba nie ma sensu ukrywac wtedy raportow.

Co do bonusow to jak najbardziej na plus jednak prosze zebys nazwal te wisniowe energetyki jakos inaczej bo znowu nawali sie 20osob ktore beda pily normalne wisnie a pozniej beda plakac i zglaszac bledy :mrgreen:

DrEmpoleon

Post autor: DrEmpoleon » 4 paź 2019, o 13:46

Jeżeli chodzi o ligę to opcja z wymuszeniem odbycia wszystkich walk jest zdecydowanie lepsza, i pozwala wtedy mieć wgląd w obrony, bo i tak i tak trzeba oddać. Zresztą, brak widoczności raportów obronnych nie rozwiążę akurat problemu, bo problemem były właśnie osoby, które specjalnie atakowały kogoś w celu wygrania/przegrania tego, i z góry było ustalone już co druga osoba ma zrobić, tak aby pierwsza wskoczyła sobie wyżej, a druga nie spadła z nagrodami gdzieś niżej. Więc skoro dwóch znajomków się ustawia, to broniący tak czy siak będzie znać wynik walki, a to właśnie takie zachowanie manipulowało wynikiem. Bo jest różnica gdy dwóch nieznajomków się atakuje, pierwszy wtopi atak, więc drugi nie chce oddać, bo to mu się opłaca, a gdy dwóch znajomków robi tak specjalnie. Także walka każdy z każdym rozwiązałaby ten problem, natomiast brak widoczności walk obronnych od razu i tak i tak nic nie da, a chyba większość osób wolałaby widzieć od razu, bo łatwiej się analizuje walki na bieżąco, niż potem nagle przeglądać 100 walk, z czego aktualnie chyba nawet tylu nie można, bo część zostanie usunięta.

I jak zawsze Eciu, przywróć ograniczenie treningu jako osobny modyfikator do hali, aby znów był losowy, hala w takim wypadku jest dostępna i tak i tak tylko dla topki, bez względu na modyfikatory i tak i tak nie ma szans aby wygrał kto inny. I tak jak nie mam nic przeciwko temu gdy wylosuje po prostu 100lvl i 3k treningów, tak już do tego, że 3k jest zawsze jak wylosuje 100lvl to owszem. Aktualnie wylosowanie 100lvl w hali 3 razy z rzędu zepsuło zabawę z hali przez 6 tygodni... I trzeba czekać łącznie 2 miesiące na ocenę sytuacji aby móc się dopiero pobawić. A wystarczyłoby jakby treningi były losowe, i już wylosowanie 100lvl z góry nie przesądza o niczym, i sprawia że znaczna większość osób może spróbować swoich sił. Nie rób Ligi z Hali! #TeamWolneTreningi

Siggsi1

Post autor: Siggsi1 » 4 paź 2019, o 14:00

Ten bonus expa działa też na trenerów?

Inayeth

Post autor: Inayeth » 4 paź 2019, o 15:10

Skoro już zapowiadasz (tyle o ile) nowy sezon ligi, to nie zapomnij o przecenie Castforma. Ile on już wisi po wyższej cenie? 2 lata?
Ethelnalen pisze:
9 sie 2019, o 15:05
Pytania i odpowiedzi

Pssst, Ethel, będzie przecena na Castforma?
- Jeśli będzie, to ze startem walk przedsezonowych.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 4 paź 2019, o 17:09

Siggsi1 pisze:
4 paź 2019, o 14:00
Ten bonus expa działa też na trenerów?
Bonus do doświadczenia działa w taki sam sposób jak ten weekendowy.

cailan

Post autor: cailan » 4 paź 2019, o 17:33

DzikiDzikDzikson pisze:
4 paź 2019, o 13:28
Trochę szkoda, że walczący i trujący spośród pozostałych typów zostały wybrane, bo takich w sinnoh prawie nie ma :) Trujące na bagnach, a walczący tylko infernape i też na bagnach. Mimo to fajnie się zapowiada.
No a Toxicroak? ma w sobie obydwa typy :D

PanTibian

Post autor: PanTibian » 4 paź 2019, o 18:16

,,Pechowy wrzesień" taaak z tym się zgadzam...

Awatar użytkownika
DzikiDzikDzikson

Post autor: DzikiDzikDzikson » 4 paź 2019, o 19:34

cailan pisze:
4 paź 2019, o 17:33
No a Toxicroak? ma w sobie obydwa typy :D
Napisałem przecież:
a walczący tylko infernape i też na bagnach.
... są walczące ;)

Awatar użytkownika
Sulor

Post autor: Sulor » 5 paź 2019, o 14:25

Ethelnalen pisze:
4 paź 2019, o 13:07
- każdego dnia zostanie wybrany 1 typ. Za złapanie Pokemona posiadającego ten typ, otrzymacie Kapsułki Doświadczenia oraz dodatkowe Yeny!
Bonus liczony jest od sztuki, czy poziomu złapanego poka? Chodzi mi o to, czy lepiej będzie łapać więcej czy wyżej poziomowe.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 5 paź 2019, o 14:27

Kapsułki są stałe, bonusowe Yeny zależne od poziomu.

PokePablo

Post autor: PokePablo » 5 paź 2019, o 14:41

DzikiDzikDzikson pisze:
4 paź 2019, o 13:28
Nikt nikomu nie każe siedzieć w Sinnoh... Każdy region ma swoje plusy i minusy w tym evencie.

szymon1313

Post autor: szymon1313 » 5 paź 2019, o 16:20

Czy bonusowe yeny będą naliczane do wartości złapanego poka czy będą automatycznie przelewane na konto?

Tranek

Post autor: Tranek » 5 paź 2019, o 16:42

Evencik zapowiada się dobrze. Zobaczymy, w jakiej liczbie będę wyskakiwać Nasze upominki :)
PokePablo pisze:
5 paź 2019, o 14:41
Nikt nikomu nie każe siedzieć w Sinnoh... Każdy region ma swoje plusy i minusy w tym evencie.
Uważam, że piszesz frazesy! Podałeś dwa stwierdzenia i oba fałszywe.

Jesteś w Unovie... Jakież to minusy ma Twój region w tym evencie?

Autokar do Unovy z Sinnoh 4 i 14. Wczoraj weszła informacja o evencie. Tak długo nie dostajemy PW, że o Lot Czarterowy nie jest łatwo.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 5 paź 2019, o 16:58

Tranek pisze:
5 paź 2019, o 16:42
Autokar do Unovy z Sinnoh 4 i 14. Wczoraj weszła informacja o evencie. Tak długo nie dostajemy PW, że o Lot Czarterowy nie jest łatwo.
Może promocja @Ethelnalen na podróż do wybranego regionu - z niedzieli na poniedziałek przyśpieszona podróż, albo zmniejszyć koszt do 100 PW na lot czarterowy z tytułu promocji powrześniowej XD

Awatar użytkownika
Saiseiya

Post autor: Saiseiya » 5 paź 2019, o 21:06

Hipotermia pisze:
5 paź 2019, o 16:58
Tranek pisze:
5 paź 2019, o 16:42
Może promocja @Ethelnalen na podróż do wybranego regionu - z niedzieli na poniedziałek przyśpieszona podróż, albo zmniejszyć koszt do 100 PW na lot czarterowy z tytułu promocji powrześniowej XD
dobrze gada, ja bym dał darmowy bilet, który od razu przenosi do wykorzystania raz w ciągu 7 dni :> ja nie potrzebuję, ale na sto procent inni chcieliby w innym regionie zbijać PA
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Masquerade

Post autor: Masquerade » 5 paź 2019, o 22:56

Pytanie mam takie czy z wejściem regionu Alola zostaną ataki zaktualizowane do najnowszej generacji jak i dla pokemonów, tzw. Waterfall/Surf/Fly tutaj jeszcze są HM, a w grach na konsole są to TM, jak i są też ataki które istnieją w grach na konsoli, a tutaj nie np. Belch czy Fire Lash.

Następne pytanko jest takie, czy w planach jest zmniejszenie dropu okruchów, bo jak dla mnie ceny są zbyt niskie i nie oszukujmy się że większość tylko kupuje okruch aby dodać wpis do pokedexu, i nie wiem czy nie lepiej będzie jeszcze bardziej zmniejszyć drop, jak i więcej godzin przepracowanych ustawić w pracy za okruch.

PokePablo

Post autor: PokePablo » 6 paź 2019, o 11:56

Uważam, że piszesz frazesy! Podałeś dwa stwierdzenia i oba fałszywe.

Jesteś w Unovie... Jakież to minusy ma Twój region w tym evencie?

Masz prawo uważać, co chcesz. Są zresztą ludzie, którzy uważają, że Ziemia jest płaska - mają do tego prawo. A inni mają prawo się z tego śmiać, wiedząc jaka jest prawda. Mam nadzieję, że rozumiesz analogię tych dwóch sytuacji? Nigdzie nie jest idealnie. A to, że sądzisz inaczej, to Twój problem.

Minusy Unovy są takie, że w Kanto jest dla mnie lepiej i łatwiej. W Kanto mam szansę złapania Pokemona (co w tym evencie jest najważniejsze) prawie 47% większą, gdzie w Unovie jest to 26%. Poza tym, żeby łapać walczaki, będę musiał latać po górach, które są droższe od innych dziczy. Ale ja nie chodzę po forach i nie płaczę, że gdzieś jest lepiej, tylko tam po prostu jadę - zawsze jest coś kosztem czegoś. Nie da się wybrać takich typów Pokemonów, które wszędzie będą tak samo dostępne, dlatego to do Ciebie należy decyzja, czy na siłę zostajesz tam gdzie chcesz, czy jednak poświęcasz się dla eventu i zmienisz swoją lokalizację. Także Twoim problemem jest to, że wiedząc, że nie ma ligi nie potrafisz sobie zostawić trochę PW na czarną godzinę. Bo ja, widząc że jest problem z PW, zacząłbym je oszczędzać, a nie bezmyślnie wydawać, żeby potem móc płakać że jest źle, bo ich nie mam. Jakbyś miał ostatnie 200 złotych w portfelu i nie wiedziałbyś, kiedy dostaniesz wypłatę, to też byś je od razu wydał na jakieś pierdoły, czy byś je jednak zostawił na ważniejsze rzeczy?

Sorry bejbe, ale nie można mieć wszystkiego.

Tranek

Post autor: Tranek » 6 paź 2019, o 19:30

Twe argumenty są słabe i... bazują na wywoływaniu emocji. Rozumiem, że odwoływanie się do płaczu i używanie zwrotu "Sorry bejbe" daje Ci poczucie siły, ale nie racji! Oprócz podanych przez Ciebie procentów ta dyskusja nie będzie zbyt wartościowa. Szybko obalę Twe wyrzuty i przejdziemy do liczb, które mogą przejawiać jakąś wartość.
PokePablo pisze:
6 paź 2019, o 11:56
wiedząc, że nie ma ligi
Wchodząc w zakładkę Liga - Reprezentacja masz napisane: "Sezon 5 Ligi zakończył się. Walki są zawieszone na parę tygodni." Od końca sezonu 7 lipca minęło już kilkanaście tygodni. Nikt nie wiedział, że Ethelowi sprzęt padnie, itp.
PokePablo pisze:
Jakbyś miał ostatnie 200 złotych w portfelu i nie wiedziałbyś, kiedy dostaniesz wypłatę, to też byś je od razu wydał na jakieś pierdoły, czy byś je jednak zostawił na ważniejsze rzeczy?
To jest sytuacja, w której na końcu dowiadujesz się, że nie dostaniesz wypłaty na czas. Nie wcześniej. Nie ma sensu rezygnować z bieżących wydatków, jeśli za chwilę masz tę wypłatę otrzymać. Nie można być gotowym na nieskończoną liczbę losowych przypadków.
PokePablo pisze:
nie potrafisz sobie zostawić trochę PW na czarną godzinę.
https://zapodaj.net/a60ae13091419.png.html Miało być szybko. Twierdzenie obalone.
Nie chodzi tylko o mnie. Jest deficyt PW w grze. Można na to wpłynąć jakąś zniżką. Koszt 750 PW jest po prostu spory, a nie ma innego sposobu na wybranie najlepszych regionów podróżując z Sinnoh.
PokePablo pisze:
Masz prawo uważać, co chcesz. Są zresztą ludzie, którzy uważają, że Ziemia jest płaska - mają do tego prawo. A inni mają prawo się z tego śmiać, wiedząc jaka jest prawda. Mam nadzieję, że rozumiesz analogię tych dwóch sytuacji? Nigdzie nie jest idealnie. A to, że sądzisz inaczej, to Twój problem.
Używam zwrotu "uważam, że" z pokory wobec wiedzy i założenia, że mogę się mylić. Ty jednak sądzisz, że wiesz jaka jest prawda. Niestety ja mogę napisać, że uważam. Ty, że wiesz. Absurdalna analogia nie sprawi, iż będziesz bliżej prawdy.
Analogię można by również przenieść do XVI wieku i zastanowić się, co uważał Kopernik, a co wiedzieli śmiejący się z niego ówcześni ludzie.
PokePablo pisze:
W Kanto mam szansę złapania Pokemona (co w tym evencie jest najważniejsze) prawie 47% większą, gdzie w Unovie jest to 26%.
Najważniejsza sprawa, jedyna warta uwagi. Twoje obliczenia. Poprzedni wywód miał tylko zaznaczyć, że wysnuwasz twierdzenia, które można obalić jednym screenem lub cytatem z zakładki ligi. Skoro Twoje stwierdzenia nie były nawet bliskie prawdy, nie można uwierzyć Twym słowom ot tak. Chciałbym wiedzieć, jakiego wzoru użyłeś na obliczenie szans złapania poka w kontekście regionów. Jestem ciekawy, czy uwzględniłeś częstotliwość jego występowania? Wybrałeś wszystkie dajmy na to wodne poki w danych dziczach(najlepsza Unova vs najlepsza Kanto) i wyliczyłeś jakąś średnią pomiędzy tymi z bardzo niską, niską, średnią itd. trudnością złapania? Potem odniosłeś to do wszystkich dziczy na każdy dzień? Użyłeś średniej ważonej wyliczając średnie ze wszystkich dziczy w danym regionie zależnie od liczby występujących tam stworków?Jest tutaj wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ten element Naszej dyskusji chciałbym potraktować poważniej.

Coolio

Post autor: Coolio » 7 paź 2019, o 02:06

Juz dawno nie widzialem tak bezsensownej dyskusji na tym forum.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 7 paź 2019, o 16:59

Ethelnalen pisze:
4 paź 2019, o 13:07
Harmonogram typów Pokemonów:
- poniedziałek - Robaczy
- wtorek - Wodny
- środa - Latający
- czwartek - Roślinny
- piątek - Walczący
- sobota - Normalny
- niedziela - Trujący
Dosyć mnogo na chacie lecą pytania, która dzicz w danym regionie posiada najlepsze łowiska pod dany typ, także postaram się tu nieco pomóc i wybrać moim zdaniem najbardziej opłacalne dzicze pod dany typ w danym regionie, gdybym się gdzieś pacnął z powiedzmy złą informacją, to można poprawić:

Poniedziałek:
Kanto - Las
Jotho - Puszcza
Hoenn - Ogród
Sinoh - Zagajnik
Unova - Ranczo
Kalos - Mroczna Gęstwina

Wtorek:
Kanto - Wybrzeże (ze względu na straty na sztormie na Morzu)
Jotho - Jezioro
Hoenn - Głębina
Sinoh - Potrójny Staw
Unova - Most Zwodzony Driftveil / Strzelisty Most (choć IMO Strzelisty to zbyt duże koszta PA, a na Zwodzonym Ducklettów idzie trochę połapać)
Kalos - Lazurowa Zatoka

Środa:
Kanto - Las
Jotho - Puszcza
Hoenn - Alejka / Ogród (występowanie większe w ogrodzie, ale w alejce spotkamy prawdopodobnie częściej pokemony)
Sinoh - Gęsty Zagajnik / Dolinia Wiatraków (dla graczy mniej rozwiniętych na pewno bardziej polecałbym pierwszą dzicz - Gęsty Zagajnik)
Unova - Cudowny Most
Kalos - Francuski Labirytn

Czwartek:
Kanto - Łąka/Las (w lesie spotkamy więcej roślinnych, ale będziemy tracić często PA, natomiast na łące rzadziej wyskakują pokemony)
Jotho - Równina
Hoenn - Ogród
Sinoh - Gęsty Zagajnik
Unova - Ranczo
Kalos - Mroczna Gęstwina

Piątek:
Kanto - Góry
Jotho - Ruiny Miasta
Hoenn - Opuszczona Elektrownia
Sinoh - Koronny Szczyt
Unova - Most Sieci Metra
Kalos - Oszroniona Pieczara

Sobota:
Kanto - Las/Łąka
Jotho - Puszcza
Hoenn - Alejka Spacerowa
Sinoh - Dolina Wiatraków / Gęsty Zagajnik
Unova - Ranczo / Cudowny Most
Kalos - Francuski Labirynt

Niedziela:
Kanto - Las/Łąka/Miasto
Jotho - Puszcza
Hoenn - Ogród / Opuszczona Elektrownia
Sinoh - Wielkie Bagna
Unova - Most Sieci Metra
Kalos - Lazurowa Zatoka

Osobiście ode mnie rada, że poza Mostem Sieci Metra nie za bardzo polecam się poświęcać do łapania walczących pokemonów, a i ogólnie często nie za bardzo warto iść w dzicze z kosztem PA większym od 5 dla wybranego typu - choć obecny event może pomóc w tym, by np. robienie Tropicieli nie było tak uciążliwe, wtedy można akurat wykorzystać dany typ do nadrobienia strat w danej dziczy.

Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Post autor: Ethelnalen » 7 paź 2019, o 18:39

Chyba rzeczywiście skłonie się w stronę tego, aby wymagać 100 walk w krysztale. Jest jednak mały problem z tym, kiedy i jak to określać z jednego głównego powodu - punktacja jest oceniana na postawie tego, z kim się przegrało/wygrało. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem byłoby dopisanie do przegranych wszystkich graczy, z którymi się nie zawalczyło przed przeliczeniem punktacji etc. W ten sposób punktacja w trakcie Tygodnia może nie odzwierciedlać do końca punktacji, z jaką tydzień się zakończy, jeśli kilkanaście osób nie odbędzie walk. Nie jest to problem dla mnie ale może Wam przeszkadzać, że nie widzicie tak dobrze swojego miejsca cały tydzień.
Inny sposób to byłoby wpisanie najpierw, że z każdym graczem się przegrało, dopóki się tej walki nie odbędzie. Ale to z kolei wymagałoby sporo przeróbek w sposobie zapisywania tych danych, co przy kodzie ligi mogłoby prowadzić do pewnych błędów, bo kod jest mocno rozrzucony i łatwo się w nim zaplątać przy tego typie zmiany.

Rozważałem jeszcze trzecią opcję, czyli nie branie w ogóle pod uwagę graczy, którzy nie odbyli 100 walk do punktacji. Ale to mogłoby powodować problemy w drugą stronę. Czyli ktoś mógłby celowo nie odbywać walk, żeby inni nie mieli za niego punktów jeśli mu jakoś bardzo słabo pójdzie.

Awatar użytkownika
Hipotermia

Post autor: Hipotermia » 7 paź 2019, o 18:44

Ethelnalen pisze:
7 paź 2019, o 18:39
Chyba rzeczywiście skłonie się w stronę tego, aby wymagać 100 walk w krysztale. Jest jednak mały problem z tym, kiedy i jak to określać z jednego głównego powodu - punktacja jest oceniana na postawie tego, z kim się przegrało/wygrało. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem byłoby dopisanie do przegranych wszystkich graczy, z którymi się nie zawalczyło przed przeliczeniem punktacji etc. W ten sposób punktacja w trakcie Tygodnia może nie odzwierciedlać do końca punktacji, z jaką tydzień się zakończy, jeśli kilkanaście osób nie odbędzie walk. Nie jest to problem dla mnie ale może Wam przeszkadzać, że nie widzicie tak dobrze swojego miejsca cały tydzień.
Inny sposób to byłoby wpisanie najpierw, że z każdym graczem się przegrało, dopóki się tej walki nie odbędzie. Ale to z kolei wymagałoby sporo przeróbek w sposobie zapisywania tych danych, co przy kodzie ligi mogłoby prowadzić do pewnych błędów, bo kod jest mocno rozrzucony i łatwo się w nim zaplątać przy tego typie zmiany.

Rozważałem jeszcze trzecią opcję, czyli nie branie w ogóle pod uwagę graczy, którzy nie odbyli 100 walk do punktacji. Ale to mogłoby powodować problemy w drugą stronę. Czyli ktoś mógłby celowo nie odbywać walk, żeby inni nie mieli za niego punktów jeśli mu jakoś bardzo słabo pójdzie.
Opcja pierwsza jest najlepsza i nie trzeba kombinować z tym oznaczaniem przegranej nim nie odbędziemy walki, ważne by na koniec tygodnia ranking odzwierciedlał wszystko jak należy i nie będzie przynajmniej przypadku, że ktoś zapomni dorobić walki do 99 i spadnie z ligi, a to mogłoby się zdarzyć pewnie niektórym.

Broski

Post autor: Broski » 7 paź 2019, o 18:57

Ja mam pytanie odnośnie Hali Wyzwań. Bo był temat jak usprawnić Mistrzostwa Taktyczne. Ale moje pytanie odnosi się też do innych, w których występuje problem. Dlaczego trzeba za każdym razem po walce leczyć drużynę? Aż się nie chce w tę halę grać, tylko kliknąć minimum wypraw i z głowy, bo koszta są zbyt duże, żeby grać na całego. Taki to problem z tym leczeniem? Nie prościej zrobić jak w lidze, że nie ma tego leczenia? Dla mnie to jest największa głupota mistrzostw taktycznych i innych podobnych zadań.
Nie lubię shiny poków i nie gram schematami.

ODPOWIEDZ